Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το P900 μου όταν το δουλεύω με ανοιχτό πορτάκι ξεφορτίζει πολύ γρηγορότερα, σε σχέση με όταν το είχα πάρει πρίν 10 μήνες. Ξέρει κανένας άν μπορώ να βρω στην αγορά την μπαταρία του P900 με τα 1260mAh? Όλα τα γνωστά μαγαζιά έχουν την 1000αρα (αδικία!!!). Η μόνη λύση είναι αγορά μέσω Internet? Και σε ποιο site θα την βρω σίγουρα???
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το P900 μου όταν το δουλεύω με ανοιχτό πορτάκι ξεφορτίζει πολύ γρηγορότερα, σε σχέση με όταν το είχα πάρει πρίν 10 μήνες. Ξέρει κανένας άν μπορώ να βρω στην αγορά την μπαταρία του P900 με τα 1260mAh? Όλα τα γνωστά μαγαζιά έχουν την 1000αρα (αδικία!!!). Η μόνη λύση είναι αγορά μέσω Internet? Και σε ποιο site θα την βρω σίγουρα???

Genuine Sony Ericsson Standard Battery BST-15 (1260mAh)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το P900 μου όταν το δουλεύω με ανοιχτό πορτάκι ξεφορτίζει πολύ γρηγορότερα, σε σχέση με όταν το είχα πάρει πρίν 10 μήνες. Ξέρει κανένας άν μπορώ να βρω στην αγορά την μπαταρία του P900 με τα 1260mAh? Όλα τα γνωστά μαγαζιά έχουν την 1000αρα (αδικία!!!). Η μόνη λύση είναι αγορά μέσω Internet? Και σε ποιο site θα την βρω σίγουρα???
ειχα δει στον γερμανο πριν 1 μηνα,αλλα δεν μπορω να θυμηθω που :( η τιμη ηταν 55Ε,νομιζω στην κηφισια
Link to comment
Share on other sites

Το P900 μου όταν το δουλεύω με ανοιχτό πορτάκι ξεφορτίζει πολύ γρηγορότερα, σε σχέση με όταν το είχα πάρει πρίν 10 μήνες. Ξέρει κανένας άν μπορώ να βρω στην αγορά την μπαταρία του P900 με τα 1260mAh? Όλα τα γνωστά μαγαζιά έχουν την 1000αρα (αδικία!!!). Η μόνη λύση είναι αγορά μέσω Internet? Και σε ποιο site θα την βρω σίγουρα???

Στο Γερμανο 55 η 59 Ευρο η 1260 mh

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σχετικά με την μπαταρία. Πάντως μεγάλη διαφορά στην τιμή μεταξύ γερμανού και Internet !!! Η 1260 που έχω είναι πεσμένη και με ανοιχτό το πορτάκι δείχνει οτι αδειάζει γρήγορα...π.χ. αν είναι στο 50% μετά απο μισή ώρα παιχνίδι κλπ, μπορεί να πάει στο 20% και αν το κλείσω και ηρεμήσει ξαναπάει στο 40%. Εκνευριστικό πολύ !!!
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι διαστάσεις της οθόνης με κλειστό το πορτάκι ποιές είναι?

208x208 pixels :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δω αν χρειάζεται αναβάθμιση το κινητάκι μου αλλά δεν βρίσκω πουθενά το κατάλληλο link για να δω ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει, ούτε στο Ελληνικό site ούτε και στο Παγκόσμιο!

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/svamp2/28040/331599/0/SVamp.gif
Link to comment
Share on other sites

This is a package which consists of language files (.sis) that enables you to change the language in your P900.

 

Αυτό λέει πως να αλλάξω την γλώσσα στο κινητό νομίζω!

Εγώ ψάχνω πως να αναβαθμίσω το λογισμικό!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/svamp2/28040/331599/0/SVamp.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δω αν χρειάζεται αναβάθμιση το κινητάκι μου αλλά δεν βρίσκω πουθενά το κατάλληλο link για να δω ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει, ούτε στο Ελληνικό site ούτε και στο Παγκόσμιο!

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

 

teleytaia version gia P900 h R5B02.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετω

εχω της εξης απορία!

το κινητακι παιρνει memory stick duo ετσι δεν ειναι?

 

οποτε ερχομαι να ρωτησω μιας και ειμαι νεος ακομα στο αθλημα!

1)δεν ειναι το ιδιο τα memory stick duo με ta memory stick duo pro ετσι?

2)εψαξα να βρω τιμες αλλα σε πολλα βλεπω μονο memory stick ,αυτα ειναι το ιδιο δηλ ειναι memory stick duo?

3)αν δεν παρεις memory stick duo της sony αλλα αλλης μαρκας,δεν υπαρχει προβλημμα να μην σου δουλεψει ετσι? γιατι η sony ειναι λιγο ακριβες απ οτι ειδα!

 

αυτα ειναι παιδια οποιος μπορει να διαφωτισει θα με βοηθησει αρκετα

ευχαριστω ολους

 

Σχετικά με τα ερωτήματα σου :

1) memory stick duo υποστηρίζουν μέχρι 128Κ ενώ τα memory stick duo pro μέχρι 1G. Είναι συμαντικό να ξέρεις αν η συσκευή σου υποστηρίζει pro (το P900 πχ δεν υποστηρίζει)

 

2)Τα memory stick είναι διαφορετικά απο τα memory stick duo. Τα memory stick είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος και χρησιμοποιούνται κυρίως σε ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές. Τα memory stick duo είναι μικρού μεγέθους αλλά δίνονται συμήθως με κατάλληλο προσαρμογέα οπότε μπορούν να χτησιμοποιηθούν και σε συσκευες που παίρνουν memory stick. Το αντίθετο δεν γίνεται.

 

3) Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με memory stick / duo ή όχι τρίτων κατασκευαστών.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Receive 20€ to spend on accessories and gear when purchasing a OnePlus smartphone
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ερωτήματα σου :

1) memory stick duo υποστηρίζουν μέχρι 128Κ ενώ τα memory stick duo pro μέχρι 1G. Είναι συμαντικό να ξέρεις αν η συσκευή σου υποστηρίζει pro (το P900 πχ δεν υποστηρίζει)

 

2)Τα memory stick είναι διαφορετικά απο τα memory stick duo. Τα memory stick είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος και χρησιμοποιούνται κυρίως σε ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές. Τα memory stick duo είναι μικρού μεγέθους αλλά δίνονται συμήθως με κατάλληλο προσαρμογέα οπότε μπορούν να χτησιμοποιηθούν και σε συσκευες που παίρνουν memory stick. Το αντίθετο δεν γίνεται.

 

3) Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με memory stick / duo ή όχι τρίτων κατασκευαστών.

 

Ελπίζω να βοήθησα

πολυ φιλε μου

σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειχα μπει στο site της SE και εστειλα τις ρυθμισεις για wap over gprs.καθε φορα ομως που παω να συνδεθω μου γραφει η ενεργοποιηση αποριφθηκε.γιατι αυτο?μηπως επειδη εχω 3g sim?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

να κανω μια ερωτηση.Γιατι στην εισαγωγη κειμενου χρησιμοποιει παντα ως πρωτη επιλογη τα αγγλικα;Πρεπει καθε φορα να επιλεγω τα ελληνικα.Παιζει ρολο το γεγονος πως οταν πηγαινω στις ρυθμισεις,στην επιλογη γλωσσας μου εμφανιζει τα αγγλικα και τα ελληνικα,αλλα μονο οταν επιλεγω αγγλικα εχει την επιλογη "Τελος".Οταν επιλεγω ελληνικα,εχει μονο την εντολη "Ακυρωση".

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

να κανω μια ερωτηση.Γιατι στην εισαγωγη κειμενου χρησιμοποιει παντα ως πρωτη επιλογη τα αγγλικα;Πρεπει καθε φορα να επιλεγω τα ελληνικα.Παιζει ρολο το γεγονος πως οταν πηγαινω στις ρυθμισεις,στην επιλογη γλωσσας μου εμφανιζει τα αγγλικα και τα ελληνικα,αλλα μονο οταν επιλεγω αγγλικα εχει την επιλογη "Τελος".Οταν επιλεγω ελληνικα,εχει μονο την εντολη "Ακυρωση".

 

Ευχαριστω...

 

Δες εδώ και εδώ. Θα χρειαστείς τον Pc File manager. Μετά κάνεις εγκαστάσταση το πρόγραμμα στο pc και σύνδεσε το κινητό στην βάση του. Θα δεις το *.txt, που βρίσκεται στο αρχείο του δεύτερου link παραπάνω, τι ακριβώς πρέπει να κάνεις για να αλλάξεις πληκτρολόγιο στο κινητό (εύκολο είναι).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειχα μπει στο site της SE και εστειλα τις ρυθμισεις για wap over gprs.καθε φορα ομως που παω να συνδεθω μου γραφει η ενεργοποιηση αποριφθηκε.γιατι αυτο?μηπως επειδη εχω 3g sim?

 

Δεν γνωρίζω τι παίζει ακριβώς με τις ρυθμίσεις του 3G, οπότε καλύτερα να ζητήσεις τις ρυθμίσεις από την εταιρία που έχεις συνδρομή.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ και εδώ. Θα χρειαστείς τον Pc File manager. Μετά κάνεις εγκαστάσταση το πρόγραμμα στο pc και σύνδεσε το κινητό στην βάση του. Θα δεις το *.txt, που βρίσκεται στο αρχείο του δεύτερου link παραπάνω, τι ακριβώς πρέπει να κάνεις για να αλλάξεις πληκτρολόγιο στο κινητό (εύκολο είναι).

 

Σ'ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Pedia dio erotiseis:

 

A)Poso krataei esas sto peripou i mpataria tou p910i?Ego pezontas games kai vlepontas 20 lepta video tin teliosa mesa se 15 ores,einai fisiologiko ayto?

 

B)To internet chat kai messenger services ti xreoseis exoun?Ipostirizontai apo kartokinito i mono me sindesi?

 

Thanx

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Pedia dio erotiseis:

 

A)Poso krataei esas sto peripou i mpataria tou p910i?Ego pezontas games kai vlepontas 20 lepta video tin teliosa mesa se 15 ores,einai fisiologiko ayto?

 

B)To internet chat kai messenger services ti xreoseis exoun?Ipostirizontai apo kartokinito i mono me sindesi?

 

Thanx

A)2 μέρες (και το βράδυ ανοιχτό) με κανονική χρήση.Και όπως έχω ξαναπεί εξαρτάται πώς ορίζει ο καθένας μας την "κανονική χρήση". ;)

 

Β)Χρειάζεσαι πρόγραμμα με συμβόλαιο (aka σύνδεση).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου εδω και δυο μερες ενα π900,το οποιο αντικατεστησε ενα σχ1.Ερωτησεις και αποριες.......

πως διαβαζουμε αρχειο word excell η Pdf.με το quickword και το pdf+ το μεν πρωτο δεν αναγνωριζει κανενα αρχειο για ανοιξει(ενω στο τηλ φαινεται οτι υπαρχει)βγαζει το μυνημα error not qickword document το ιδιο κανει και το quicksheet,τo δε pdf τα ανοιγει αλλα ειναι μπλεγμενα μεταξυ τους δηλ πεφτει η μια λεξη πανω στην αλλη.

Η ποιοτητα αναπαραγωγης video φτιαχνει? γιατι σε full screen play γινεται του pixelιασματος το πανυγηρι.

οι φακελοι μπορουν να αλλαξουν ονομασια απο ακαταχωρητα?

οι φωτογραφιες μπορουν να μεταονομαστουν αμεσως μετα τη ληψη τους,η μονο εφοσον ανοιχτουν πρωτα?

σημειωση γενεθλειων υπαρχει στις επαφες(ασχετα αν ειδοποιει η οχι)

Nα προσθεσω οτι ολα τα παραπανω τα εκανα με sx1 και μου φανταζει αδυνατο να μην τα κανει το 900

στο π900 εχει πραγματοποιηθει ευχελαιο,αγιασμος,εξορκισμος και ολα τα σχετικα αλλα δεν βοηθησαν.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...