Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχεδόν κανένα μαγαζί του εξωτερικού δεν σου κάνει δόσεις επομένως επειδή πολλοί θέλουν να αγοράσουν με δόσεις αναγκαστικά καταφεύγουν σε αλυσίδες. δεν είναι όλα άσπρο μαύρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πουλάν πιο ακριβά γιατί αναλαμβάνουν το κόστος του χρήματος σε δόσεις. το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι έκπτωση σε αυτούς που αγοράζουν cash

Εννοειται πως ολοι με πιστωτικες καρτες θα το παρουμε Day1. Με 36 ατοκες σε βγαινει κοντα στα 24euro το μηνα, να'χαμε να λεγαμε δηλαδη.

Αυτο που αναφερεις σχετικα με το κοστος χρηματος σε δοσεις, πιθανολογω οτι δεν γνωριζεις ακριβως πως κινειται η αγορα. Εσυ μπορει να δινεις 24euro το μηνα, αλλα ο εμπορος θα λαβει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το ποσο (και τα 879euro εν προκειμενω) την πρωτη μερα απο την Τραπεζα που εξεδωσε την πιστωτικη καρτα που χρησιμοποιεις. Εσυ απλα μετα εχεις την υποχρεωση απεναντι στην Τραπεζα, οχι στον εμπορο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοειται πως ολοι με πιστωτικες καρτες θα το παρουμε Day1. Με 36 ατοκες σε βγαινει κοντα στα 24euro το μηνα, να'χαμε να λεγαμε δηλαδη.

Αυτο που αναφερεις σχετικα με το κοστος χρηματος σε δοσεις, πιθανολογω οτι δεν γνωριζεις ακριβως πως κινειται η αγορα. Εσυ μπορει να δινεις 24euro το μηνα, αλλα ο εμπορος θα λαβει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το ποσο (και τα 879euro εν προκειμενω) την πρωτη μερα απο την Τραπεζα που εξεδωσε την πιστωτικη καρτα που χρησιμοποιεις. Εσυ απλα μετα εχεις την υποχρεωση απεναντι στην Τραπεζα, οχι στον εμπορο.

έχει ανάλογες κρατήσεις για να μπορέσει να σου κάνει άτοκες δόσεις

Link to comment
Share on other sites

έχει ανάλογες κρατήσεις για να μπορέσει να σου κάνει άτοκες δόσεις

Δεν μιλω για τις συμβατικες προμηθειες των Τραπεζων, αυτες ειναι εν γνωσει των CEO... οποτε και η οποια λιανικη τιμη τις συμπεριλαμβανει. Ετσι κι αλλιως στις μεγαλες αλυσιδες ειναι πολυ κατω του 1%

Τουτεστιν, δεν θα λαβει Day1 879euro... θα λαβει 875. Δεν τρεχει καστανο, το cash flow να κινειται...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα λινκ με καταστημα στοεξωτερικο υπαρχει;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

J5 διαβασαμε, oneplus 3 διαβάσαμε, πολλα και διάφορα όμορφα.

Ας πούμε τώρα κάτι για το κινητό που κάνει χοντρή πλάκα σε ότι κυκλοφορεί στον πλανήτη.

Φαίνεται ότι οριστικά δε θα τρέξει κάποια προωθητικη ενεργεια από σαμμυ για το note 7...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν πρέπει να εχεις πολλές ελπίδες σε αυτο ποσο μάλλον πλεον υπάρχει και η αδιάβροχοποίηση που δεν ειναι "φίλος" της ποιότητας του ηχου.

 

Ίσως με μια stereo διάταξη να ηταν διαφορετικά τα πράγματα οπως κάνει η Sony.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα!Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια δεν λενε?:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλουν πάντως και έκδοση μόνο για κορέα που ψιλοακούγεται στο net με 256gb 6gb ram πιστεύω οτι θα είναι απαράδεκτοι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

 

Με το gg5 αυξηθηκε η αντοχη στις πτωσεις αλλα μειωθηκε στις γρατζουνιες.....

 

Απαραιτητο screen protector!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

Με το gg5 αυξηθηκε η αντοχη στις πτωσεις αλλα μειωθηκε στις γρατζουνιες.....

 

Απαραιτητο screen protector!!

 

Έτσι φαίνεται φίλε μου. Αλλά και αυτός δεν ντρέπεται; Το υποβάλει σε φρικτά βασανιστήρια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Με το gg5 αυξηθηκε η αντοχη στις πτωσεις αλλα μειωθηκε στις γρατζουνιες.....

 

Απαραιτητο screen protector!!

 

Ενταξει ο τυπος κανει οργια στο Note.Η Samsung λεει οτι ειναι ανθεκτικο οχι ο γουλβεριν:lol:Αλλωστε τα καινουργια screen protector ειναι πολυ καλα χωρις να φαινεται διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδια η αγορά από dubai με τελωνείο τι παίζει για online παραγγελία εάν γνωρίζει κάποιος ..σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εδω το τηλεφωνο φαινεται να εχει Αλλη συμπεριφορα σε Βασανιστηρια....

 

https://youtu.be/ub2soslhO58

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδια η αγορά από dubai με τελωνείο τι παίζει για online παραγγελία εάν γνωρίζει κάποιος ..σας ευχαριστώ

 

Περνάει κανονικά τελωνίιο εκτός και αν έχεις κάνει συννενόηση για αναγραφή χαμηλότερης τιμής στο πακέτο....

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα δικαρτα της αγορας με Αυτη την διαταξη λειτουργουν ...μην ειμαστε υπερβολικοι!!

 

Εχει τοσα Αλλα Μοναδικα Χαρακτηριστικα η συσκευη.....

Με 64GB εσωτερική μνήμη εγω δεν ειμαι ικανοποιημένος.Γιαυτο το λόγο δεν αγόρασα ποτέ τιποτε απο τη σειρά S6 ούτε το ΝΟΤΕ 5.

Απο την άλλη ειναι δώρο άδωρο η ύπαρξη υποδοχής κάρτας microSD "up to 256GB" και το θεωρώ και φάουλ για τον καταναλωτή που θα σκάσει κοντά 1000 ευρω για δικαρτο και θα έχει μόνο 64GB .Ας μου είχε την επιλογή των 128GB για να το δεχτώ κάπως...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδη ειναι δικαρτο επρεπε να ειχε μεγαλυτερη αποθηκευση?Τι σημαινει αυτη η ταυτιση που κανεις δεν καταλαβαινω.Αλλο να πεις οτι θελω περισσοτερο χωρο μνημης .
Link to comment
Share on other sites

ο φίλος εννοεί ότι είναι χαζό η δεύτερη θέση της σιμ να σου ακυρώνει την SD θέση. Θα ήθελε προφανώς να έχει και δίκαρτο και SD slot ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδη ειναι δικαρτο επρεπε να ειχε μεγαλυτερη αποθηκευση?Τι σημαινει αυτη η ταυτιση που κανεις δεν καταλαβαινω.Αλλο να πεις οτι θελω περισσοτερο χωρο μνημης .

 

Καλημέρα! Το S5 Duos ήταν με δυο κάρτες ΣΙΜ και με υποδοχή για SD. Το S7 Edge που έχω τώρα όχι. Οπότε ενώ έχω τη δυνατότητα για δυο κάρτες ΣΙΜ, χρησιμοποιώ πλέον μόνο τη μία για να έχω την SD στην άλλη υποδοχή. Δυστυχώς, στην εποχή μας τα 32GB είναι "μικρό" νούμερο. Και ενώ τα 64GB φαίνεται να είναι αρκετά, μετά από 1 χρόνο δεν θα είναι αρκετά. Που είναι λοιπόν το περίεργο σε αυτά που γράφει ο προηγούμενος χρήστης; Το δίκαρτο "οφείλει" να ξεκινάει από τα 64GB και να πηγαίνει σίγουρα μέχρι τα 256 για όσους έχουν το πακέτο. Το κινητό αυτό δεν το παίρνεις για να παίζεις "πασιάντζα", οπότε φτάνουν και τα 32... Είναι κυριολοκτικά ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ τηλέφωνο. Και θες χώρο. Πολύ χώρο. Και δεν τίθεται θέμα πως θα χωρέσει μέσα στο κινητό το chip κλπ κλπ... Ο "σκληρός" δίσκος του κινητού έχει το ίδιο μέγεθος είτε 32 είτε 64 είτε 128gb. Αυτό που δεν χωράει κάθε φορά είναι τα κέρδη των εταιριών που πρέπει να διατηρούνται κάθε χρόνο μέσω marketing σε ανοδικά επίπεδα-τιμές.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το S5 Duos ήταν με δυο κάρτες ΣΙΜ και με υποδοχή για SD. Το S7 Edge που έχω τώρα όχι. Οπότε ενώ έχω τη δυνατότητα για δυο κάρτες ΣΙΜ, χρησιμοποιώ πλέον μόνο τη μία για να έχω την SD στην άλλη υποδοχή. Δυστυχώς, στην εποχή μας τα 32GB είναι "μικρό" νούμερο. Και ενώ τα 64GB φαίνεται να είναι αρκετά, μετά από 1 χρόνο δεν θα είναι αρκετά. Που είναι λοιπόν το περίεργο σε αυτά που γράφει ο προηγούμενος χρήστης; Το δίκαρτο "οφείλει" να ξεκινάει από τα 64GB και να πηγαίνει σίγουρα μέχρι τα 256 για όσους έχουν το πακέτο. Το κινητό αυτό δεν το παίρνεις για να παίζεις "πασιάντζα", οπότε φτάνουν και τα 32... Είναι κυριολοκτικά ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ τηλέφωνο. Και θες χώρο. Πολύ χώρο. Και δεν τίθεται θέμα πως θα χωρέσει μέσα στο κινητό το chip κλπ κλπ... Ο "σκληρός" δίσκος του κινητού έχει το ίδιο μέγεθος είτε 32 είτε 64 είτε 128gb. Αυτό που δεν χωράει κάθε φορά είναι τα κέρδη των εταιριών που πρέπει να διατηρούνται κάθε χρόνο μέσω marketing σε ανοδικά επίπεδα-τιμές.

Πέστα χρυσόστομε...:up::up::up:

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το S5 Duos ήταν με δυο κάρτες ΣΙΜ και με υποδοχή για SD. Το S7 Edge που έχω τώρα όχι. Οπότε ενώ έχω τη δυνατότητα για δυο κάρτες ΣΙΜ, χρησιμοποιώ πλέον μόνο τη μία για να έχω την SD στην άλλη υποδοχή. Δυστυχώς, στην εποχή μας τα 32GB είναι "μικρό" νούμερο. Και ενώ τα 64GB φαίνεται να είναι αρκετά, μετά από 1 χρόνο δεν θα είναι αρκετά. Που είναι λοιπόν το περίεργο σε αυτά που γράφει ο προηγούμενος χρήστης; Το δίκαρτο "οφείλει" να ξεκινάει από τα 64GB και να πηγαίνει σίγουρα μέχρι τα 256 για όσους έχουν το πακέτο. Το κινητό αυτό δεν το παίρνεις για να παίζεις "πασιάντζα", οπότε φτάνουν και τα 32... Είναι κυριολοκτικά ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ τηλέφωνο. Και θες χώρο. Πολύ χώρο. Και δεν τίθεται θέμα πως θα χωρέσει μέσα στο κινητό το chip κλπ κλπ... Ο "σκληρός" δίσκος του κινητού έχει το ίδιο μέγεθος είτε 32 είτε 64 είτε 128gb. Αυτό που δεν χωράει κάθε φορά είναι τα κέρδη των εταιριών που πρέπει να διατηρούνται κάθε χρόνο μέσω marketing σε ανοδικά επίπεδα-τιμές.

 

Και πώς θα πουλήσει την καινούργια 256άρα κάρτα της η Samsung; Ε, πώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το Note 7 δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα πιστευω οτι θα βγαλει εκδοση Duo 128G αλλωστε η Sammy το συνηθιζει να το κανει στην πορεια .
Link to comment
Share on other sites

Το Note 7 δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα πιστευω οτι θα βγαλει εκδοση Duo 128G αλλωστε η Sammy το συνηθιζει να το κανει στην πορεια .

 

Αδερφέ έχει βγάλει έκδοση για δίκαρτο και αν το duo εννοείς να παίρνει και 2 σιμ και SD γιατί να μην το κάνει στην αρχή και να το κάνει μετά?

Δλδ όσοι το πάρουμε τώρα είμαστε ζώα? δεν το καταλαβαίνω αυτό. (δεν τα έχω μαζί σου με την σαμμυ τα έχω)

μόνο εγώ βλέπω την χαζομάρα εδώ πέρα της σάμμυ? :mad::mad::mad:

Ειλικρινά σου μιλάω ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του day 1, με όλα αυτά όχι μόνο δεν θα το πάρω day 1 αλλά θα προτιμήσω και άλλη εταιρία (αναμένω να δω και το iphone 7) όχι ότι μου προσφέρει πενάκι και δίκαρτο η apple αλλά από αυτήν ξέρω τι θα μου δώσει και δεν έχω προσδοκίες και απαιτήσεις τόσο. Καταλαβαίνεις τι εννοώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...