Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανυπομονώ να το πάρω... Ελπίζω να δώ πολλές εκπλήξεις από το Note 2 που έχω τα τελευταία 3 χρόνια. Σημειωτέο οτι για πρώτη φορά κράτησα κινητό πάνω από ένα χρόνο.
Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι έχεις δει τις κριτικές για τον εν λόγο seller?

 

98.8%*Positive Feedback

Με 1,337 positive votes and 16 negative?

 

h**p://www.ebay.co.uk/usr/eglobalcentral-gb?_trksid=p2047675.l2559

 

Δεν χρειάζεται να δώσουμε συνέχεια όμως. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και τελείωσε.

 

Sent from my OnePlus 3

 

Θέλει ιδιαίτερη προσοχή αυτό το κατάστημα. Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα. Εγώ το έχω απορρίψει εδώ και μήνες πάντως τουλάχιστον για την Ελλάδα. Ειδικά τώρα που είναι Preorder είναι υψηλό το ρίσκο.

 

Το μεγαλύτερο κατάστημα για δίκαρτα αυτής της κατηγορίας είναι που όμως πληρώνεις κάτι παραπάνω είναι το παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Galaxy-Note-7-SM-N930FD-Duos-5-7-12MP-FACTORY-UNLOCKED-64GB-Phone-/252486291894?var=&hash=item3ac95b11b6:m:mv6a3OIYs0V1HNlXutJQbkA

 

Δοκιμασμένο και αποστολή όταν έχει stock σε 12 ώρες.

Εταιρία τεραστίων διαστάσεων

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι το ότι δεν ειχατε θεμα εσεις δεν σημαινει ότι δεν εχουν θεματα οσοι δεν χρησιμοποιουν screen protectors / tempered glass. Επισης, άλλο note 3, 4, 5, 15 Κι άλλο μια οθονη τυπου s7 edge/ note 7, που λογω και της κυρτοτητας πιθανως εχει διαφορετικο oleophobic coating κλπ κλπ.

Θελετε να περασετε από το νημα του s7 edge να δειτε ποσοι εχουν αναφερει μικρογρατζουνιες μετα από μερες χρησης? Σε αυτους, θα πεις frix_ath για τις αηδιες , όπως λες, που επικαλούνται όταν κληθηκαν να πληρωσουν 300αρες για να τους αλλαξουν οθονη?

Ειπαμε, ο καθενας επιλεγει ο,τι νομιζει καλυτερο...

 

Καλά σίγουρα....περί ορέξεως....εγώ ανέφερα προσωπική χρήση οθόνης με s6 edge plus και note5....και iphone/sony παλιότερα. και edge ή φλατ οθόνες δεν χρειάστηκα ποτέ προστατευτικά.

Αν είναι να σου κάτσει δεν τη γλυτώνεις με τίποτα. Σε unboxing μού έχει γλιστρήσει κινητό και έχει χτυπήσει bezel! Άλλη φορά έχει φύγει από ύψος 1 μετρού..έκανε 3 περιστροφές στον αέρα...και προσγειώθηκε σε χοντρό χαλί χωρίς να πάθει το παραμικρό!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ιδιαίτερη προσοχή αυτό το κατάστημα. Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα. Εγώ το έχω απορρίψει εδώ και μήνες πάντως τουλάχιστον για την Ελλάδα. Ειδικά τώρα που είναι Preorder είναι υψηλό το ρίσκο.

 

Το μεγαλύτερο κατάστημα για δίκαρτα αυτής της κατηγορίας είναι που όμως πληρώνεις κάτι παραπάνω είναι το παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-Galaxy-Note-7-SM-N930FD-Duos-5-7-12MP-FACTORY-UNLOCKED-64GB-Phone-/252486291894?var=&hash=item3ac95b11b6:m:mv6a3OIYs0V1HNlXutJQbkA

 

Δοκιμασμένο και αποστολή όταν έχει stock σε 12 ώρες.

Εταιρία τεραστίων διαστάσεων

Όπως και να έχει με καλύπτει το PayPal για 60 μέρες παιδιά. Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν θέμα οι οθόνες μην σκατε πρέπει να είστε πολυ άτυχοι για να σπάσει η οθόνη. Έχω Tablet Note 10" samsung έχει φάει 3 βουτες από 1.5 μέτρο σε μάρμαρο και δεν έχει πάθει τίποτα. Τώρα ναι αν σας πέσει κινητό από 3+ μέτρα σε τσιμέντο σίγουρα θα σπάσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, η οθόνη έχει screen protector όπως έβαζε η sony στο Z;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο από τα παιδιά που το έχουν στα χέρια τους να μας πουν εάν το secure folder δουλεύει με άλλο launcher?

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Περι multitasking...:)

 

 

Φοβερό multitasking το note 7 και πολύ καλό το 6s plus με 2gb ram

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει με καλύπτει το PayPal για 60 μέρες παιδιά. Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.

 

Sent from my OnePlus 3

 

οκ.ενημέρωσε.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φαντάζομαι ότι υπάρχει χάος μεταξύ ΝΟΤΕ 4 και 7;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φαντάζομαι ότι υπάρχει χάος μεταξύ ΝΟΤΕ 4 και 7;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν φαντάζεσαι πόσο!!!

 

Nikos Galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με Paypal έχουμε δικαίωμα υπαναχώρησης 60 ημέρες?
Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Με Paypal έχουμε δικαίωμα υπαναχώρησης 60 ημέρες?

 

Και κάτι ακόμα η PayPal έχει ανοίξει τις αγορές από Ελλάδα ή ακόμα ισχύει η αγορά με μεταφορά από άλλο λογαριασμό?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε offtopick παιδια.

 

Διάβασε εδώ... Δεν είναι 60 μέρες... Ειναι 180...

 

The buyer can open a dispute within 180 days of the date the payment was made.

 

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

 

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Γιώργος. Ακόμα και θέμα να έχεις το paypal θα σε καλυψει άμεσα. Καμία ανησυχία...

@tsiglas

Ναι πλέον παραγγελίες από παντού με όλες τις κάρτες που δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φαντάζομαι ότι υπάρχει χάος μεταξύ ΝΟΤΕ 4 και 7;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα ναι υπάρχει φίλε. Θα ενθουσιαστείς

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι λιγο Αβολο να περιμενεις να ερθει και αν κατι δεν παει καλα να παρκαρεις λεφτα και να περιμενεις dispute ....ενω σε περιπου 3 εβδομαδες θα ειναι διαθεσιμο Ελλαδα...

Επισης παιζει και η περιπτωση να φας τελωνειο....και φυσικα η εγγυηση...

 

Βεβαια ο καθενας κανει τις επιλογες του....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τελωνείο γιατί έρχεται από Γαλλια. Επίσης είναι το Dual SIM model που δεν θα έρθει Ελλαδα/Ευρωπη.

 

Και για να το λυξουμε εδώ... Ακόμα τα χρήματα δεν τα έχει τραβήξει το PayPal :)

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό multitasking το note 7 και πολύ καλό το 6s plus με 2gb ram

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο βιντεακι, το αιφον εξακολουθει να ειναι γενικα καλυτερο και ταχυτερο.

Οι εφαρμογες ανοιγουν ταχυτερα, χωρις καμια καθυστερηση , με σταθερη ταχυτητα στα γραφικα, ενω στο σαμσουγκ μερικες φορες αναρωτιεται (και ο ιδιος ο reviewer) αν πατησε καλα ή οχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεακι, το αιφον εξακολουθει να ειναι γενικα καλυτερο και ταχυτερο.

Οι εφαρμογες ανοιγουν ταχυτερα, χωρις καμια καθυστερηση , με σταθερη ταχυτητα στα γραφικα, ενω στο σαμσουγκ μερικες φορες αναρωτιεται (και ο ιδιος ο reviewer) αν πατησε καλα ή οχι.

 

Φυσικά, όταν συγκρίνεις ένα ανάπηρο λειτουργικο, που το μόνο που κάνει σωστά είναι να ανοίγει και να κλείνει εφαρμογές, ναι, ίσως είναι πιο γρήγορο.

Από εκεί και πέρα έχουμε bezels, οθόνη, 2014, ταχύτητα φορτισης 2010 κλπ κλπ κλπ

Για ασύρματη φορτιση, αδιαβροχοποιηση, microsd expansion κλπ δεν συζητάμε καθόλου...

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Χάος...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, όταν συγκρίνεις ένα ανάπηρο λειτουργικο, που το μόνο που κάνει σωστά είναι να ανοίγει και να κλείνει εφαρμογές, ναι, ίσως είναι πιο γρήγορο.

Από εκεί και πέρα έχουμε bezels, οθόνη, 2014, ταχύτητα φορτισης 2010 κλπ κλπ κλπ

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Χάος...

Μιας και ούτε εμένα με πείθει η σύγκριση με το iphone, για διάφορους λόγους, υπάρχει και μια σύγκριση με το op3. Και εκεί.... :X

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ούτε εμένα με πείθει η σύγκριση με το iphone, για διάφορους λόγους, υπάρχει και μια σύγκριση με το op3. Και εκεί.... :X

 

Η εμπειρια χρήσης δεν είναι μόνο το άνοιξε κλείσε και το multitasking. Είναι πολλά άλλα, αυτά που με έκαναν να δώσω αρον αρον 3 oneplus 3 και να γυρίσω στο s7 edge και καποια στιγμη στο note...

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια χρήσης δεν είναι μόνο το άνοιξε κλείσε και το multitasking. Είναι πολλά άλλα, αυτά που με έκαναν να δώσω αρον αρον 3 oneplus 3 και να γυρίσω στο s7 edge και καποια στιγμη στο note...

 

Αναφερομαι ξεκάθαρα στη διαχείριση ram & μόνο, και εκει μετα λυπης μου διαπιστώνω οτι πρόκειται για κλασσικο Samsung :X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...