Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως η ζημιά, αν όχι στη Samsung συνολικά, αλλά στην εμπορικότητα του συγκεκριμένου μοντέλου είναι πια τεράστια και δύσκολα αναστρέψιμη. Είναι μια ιστορία που θα θέλει γρήγορα να ξεχαστεί είτε προσφέροντας το συγκεκριμένο μοντέλο σε καλή τιμή ή σε συνδυασμό με μία προωθητική ενέργεια είτε προλειαίνοντας το έδαφος για κάτι πολύ grande (βλ. S8 ίσως)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

θα ΜΑΣ βόλευε πολύ αυτό... αλλά φοβάμαι ότι είναι φρούδες ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως η ζημιά, αν όχι στη Samsung συνολικά, αλλά στην εμπορικότητα του συγκεκριμένου μοντέλου είναι πια τεράστια και δύσκολα αναστρέψιμη. Είναι μια ιστορία που θα θέλει γρήγορα να ξεχαστεί είτε προσφέροντας το συγκεκριμένο μοντέλο σε καλή τιμή ή σε συνδυασμό με μία προωθητική ενέργεια είτε προλειαίνοντας το έδαφος για κάτι πολύ grande (βλ. S8 ίσως)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Να παθει η Samsung ζημια επειδη εκανε ανακληση μπαταριας σε ενα απο τα εκατονταδες προιοντα της ;Ναι...Εαν ηταν μια εταιρια σε ενα διωροφο κτιριο με ενα λογιστη ενα διευθυντη και 4-5 υπαλληλους ισως...Και εαν φυσικα εφτιαχναν 2-τρια προιοντα και το ενα απο αυτα ηταν το Note7... Δεν νομιζω λοιπον γιατι τα κατασκευαζει η ιδια οποτε...Πιστεψε με ουτε που την νοιαζει στον βαθμο παντα που διαβαζουμε στα φορουμ δεξια και αριστερα...

 

Να πεσουν οι πωλησεις του Note-7 λογο της ανακλησης μπαταριας; Το Note 7 ως συσκευη δεν εχει προβλημα αλλα παρουσιαστηκε προβλημα στην μπαταρια που φοραγε και η σαμμυ την αλλαξε απλα...Το πανδαιμονιο που γινεται λογο ανακλησης μπαταριας ενος προιοντος ειναι για γελια και για τρολια...Δεν υπαρχει καμια σοβαροτητα στην ολη υποθεση.Ανακλησεις γινονται εκατονταδες καθε χρονο σε ολα τα τεχνολογικα προιοντα παγκοσμιως.

 

Αυτο που δεν καταλαβαινουν η δεν θελουν να καταλαβουν μερικοι ειναι οτι οταν βγαινει ενα μοντελο επισημα η εταιρια εχει στα σκαρια το επομενο.Ετσι εαν παρουσιαστει ενα προβλημα στο παλιο γιαυτη-καινουργιο για μας κοιτα να το διορθωσει απλα χωρις να υπολογιζει κατι αλλο γιατι στο επιπεδο που ειναι δεν εχει ανταγωνιστη...Σκεψου βγηκε ο υπευθυνος και ειπε...Στην Κινα που βγαζουν καμια 500αρια μοντελα διαφορες εταιριες κατσε να βαλω κανα δυο giga-ram παραπανω για να τους χτυπω οπως πρεπει...

 

Παιζει μπαλα μονη της ...Αλλο το καλο που εχει λογο φιλοσοφιας της ειναι να ακουει και να διορθωνει προβληματα .

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Να παθει η Samsung ζημια επειδη εκανε ανακληση μπαταριας σε ενα απο τα εκατονταδες προιοντα της ;Ναι...Εαν ηταν μια εταιρια σε ενα διωροφο κτιριο με ενα λογιστη ενα διευθυντη και 4-5 υπαλληλους ισως...Και εαν φυσικα εφτιαχναν 2-τρια προιοντα και το ενα απο αυτα ηταν το Note7... Δεν νομιζω λοιπον γιατι τα κατασκευαζει η ιδια οποτε...Πιστεψε με ουτε που την νοιαζει στον βαθμο παντα που διαβαζουμε στα φορουμ δεξια και αριστερα...

 

Να πεσουν οι πωλησεις του Note-7 λογο της ανακλησης μπαταριας; Το Note 7 ως συσκευη δεν εχει προβλημα αλλα παρουσιαστηκε προβλημα στην μπαταρια που φοραγε και η σαμμυ την αλλαξε απλα...Το πανδαιμονιο που γινεται λογο ανακλησης μπαταριας ενος προιοντος ειναι για γελια και για τρολια...Δεν υπαρχει καμια σοβαροτητα στην ολη υποθεση.Ανακλησεις γινονται εκατονταδες καθε χρονο σε ολα τα τεχνολογικα προιοντα παγκοσμιως.

 

Αυτο που δεν καταλαβαινουν η δεν θελουν να καταλαβουν μερικοι ειναι οτι οταν βγαινει ενα μοντελο επισημα η εταιρια εχει στα σκαρια το επομενο.Ετσι εαν παρουσιαστει ενα προβλημα στο παλιο γιαυτη-καινουργιο για μας κοιτα να το διορθωσει απλα χωρις να υπολογιζει κατι αλλο γιατι στο επιπεδο που ειναι δεν εχει ανταγωνιστη...Σκεψου βγηκε ο υπευθυνος και ειπε...Στην Κινα που βγαζουν καμια 500αρια μοντελα διαφορες εταιριες κατσε να βαλω κανα δυο giga-ram παραπανω για να τους χτυπω οπως πρεπει...

 

Παιζει μπαλα μονη της ...Αλλο το καλο που εχει λογο φιλοσοφιας της ειναι να ακουει και να διορθωνει προβληματα .

 

 

 

Το μπαμ που κάνανε 35+ (δεν ξερω ποσα πραγματικά ειναι) note ειναι για γέλια και τρολια; Το σοβαρό για σένα ποιο ειναι; Αν χτυπά ξυλο ανατινάζοτανε σε ενα δικο σου άνθρωπο θα έλεγες τα ίδια; Είπαμε να υποστηρίζουμε μια εταιρεια αλλα υπάρχει και ενα οριο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Το μπαμ που κάνανε 35+ (δεν ξερω ποσα πραγματικά ειναι) note ειναι για γέλια και τρολια; Το σοβαρό για σένα ποιο ειναι; Αν χτυπά ξυλο ανατινάζοτανε σε ενα δικο σου άνθρωπο θα έλεγες τα ίδια; Είπαμε να υποστηρίζουμε μια εταιρεια αλλα υπάρχει και ενα οριο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μαλλον δεν εξηγηθηκα καλα τι εννοω...Δεν υποστηριζω καμια εταιρια που νομιζεις.Εγω ειπα για το "οικονομικο κομματι" της υποθεσης και οπως λενε πολλοι οτι η samsung εφτασε στα ορια καταρευσης και διαφορα αλλα...:p:p:pΑν δεν ειναι για γελια τι ειναι?Αυτες οι εταιριες τετοιου επιπεδου-υπερμεγεθη εχουν τοσα πλεονεκτηματα που καποιοι δεν εχουν ιδεα τι λενε...Ακομα και το ρευμα και το νερο που ξοδευουν υπαρχει πιθανοτητα να ειναι δωρεαν απο το κρατος τους με ανταλλαγες σε αλλα θεματα.Εδω ενα μαρινακη εχεις στην ελλαδα που κανει οτι θελει που ο συγκεκριμενος ειναι ψυλος στα αχυρα μπροστα της...Σκεψου το μεγεθος της Σαμμυ...Η Sammy φτιαχνει απο τα απλα καλωδια μεχρι θηρια ολοκληρα.Αυτα δεν ειμαι επαινος απο μερος μου αλλα η πραγματικοτητα μιας εταιριας-κολοσσος.

Μπορω να τρολαρω και γω και να λεω οτι μετα την ανακληση της μπαταριας ολο το προσωπικο εκανε ομαδικο χαρακιρι και πολλα αλλα...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ δεν ήθελα να ανατροφοδοτήσω μια συζήτηση που πλέον νομίζω πως έχει εξαντληθεί. Απλά κρίνοντας από τον εαυτό μου που περίμενα το Ν7 πως και πως έχοντας ήδη πουλήσει το S7e που είχα, τώρα πια θέλω ένα πολύ ισχυρό κίνητρο να προχωρήσω στην αγορά του, αφού αγόρασα πάλι το S7e με όλα αυτά που έγιναν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ δεν ήθελα να ανατροφοδοτήσω μια συζήτηση που πλέον νομίζω πως έχει εξαντληθεί. Απλά κρίνοντας από τον εαυτό μου που περίμενα το Ν7 πως και πως έχοντας ήδη πουλήσει το S7e που είχα, τώρα πια θέλω ένα πολύ ισχυρό κίνητρο να προχωρήσω στην αγορά του, αφού αγόρασα πάλι το S7e με όλα αυτά που έγιναν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

εαν δε σου αρεσε το Ν7 τοτε δεν εχεις λογο να το παρεις, αλλα το να μην εχεις κινητρο επειδη εγινε ανακληση δεν ειναι λογος. Οκ εγινε ο,τι εγινε, εαν θες πενακι παρε το, αλλιως κατι αλλο δεν θα δεις. Μονο το μενου κτλ που θα παρουμε και εμεις με S7e

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μη εχοντας κανεις στα χερια του την συσκευη η συζήτηση αναλωνεται στα ιδια και τα ιδια σχολίαζοντας:p ο καθένας απο την πλευρα του το κάθε περιστατικό (ψευτικό ή αληθινό) με ''σκασιμο'' μπαταριας note 7....

Μακάρι να πάρουν οι πρώτοι σωστές συσκευές απο Δευτέρα και να ζωντανέψει η κουβέντα...:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοντολογις θα πω οτι το ΝΟΤΕ 7 απογοήτευσε:

1.Ιδια τηλέφωνα ουσιαστικά με το S7e

2.Ιδιες επιδόσεις

3.Πολυ ακριβοτερη τιμη

4.Αρχική προβληματική διάθεση και αβεβαιότητα στην ασφαλεια της συσκευής

 

Αυτο το τελευταίο με δίδαξε να σκεφτώ διπλά στο μέλλον τιςς προπαραγγελίες συσκευής χωρις να περιμένω να δωσει τα πρώτα δειγματα γραφής στους τομείς ασφάλειας...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοντολογις θα πω οτι το ΝΟΤΕ 7 απογοήτευσε:

1.Ιδια τηλέφωνα ουσιαστικά με το S7e

2.Ιδιες επιδόσεις

3.Πολυ ακριβοτερη τιμη

4.Αρχική προβληματική διάθεση και αβεβαιότητα στην ασφαλεια της συσκευής

 

Αυτο το τελευταίο με δίδαξε να σκεφτώ διπλά στο μέλλον τιςς προπαραγγελίες συσκευής χωρις να περιμένω να δωσει τα πρώτα δειγματα γραφής στους τομείς ασφάλειας...

1. Μεγαλύτερη οθόνη, s pen για τους λάτρεις, καλύτερες νυχτερινές φωτογραφίες (θέμα software).

2. Ίδιο hardware (Εκτός Κίνας), στην ουσία (γι αυτό και η ονομασία note 7 κι όχι 6, την διαφορά την κάνει η οθόνη και το πενάκι.

3. Αν κοιτάξεις την αρχική τιμή όταν κυκλοφόρησε το s7 edge, δεν απέχουν και πολύ. Πχ αν τα παρουσίαζαν ταυτόχρονα.

4. Συμφωνώ απόλυτα ως προς το πρώτος μέρος. Βέβαια δεν θα υπάρχει πρόβλημα στις νέες παρτίδες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες συμβιωσης με το s7 EDGE duos,10 μέρες περίπου με το NOTE 7 duos και τώρα ξανά 10 μέρες με το s7 EDGE duos θα είμαι όσο πιο αντικείμενικος γίνεται....

Αναμφισβητητα μιλάμε για 2 ομοιες συσκευές σε χαρακτηριστικά από την ίδια εταιρεία...

Η αλήθεια είναι ότι το NOTE 7 duos είναι ένα μεγάλο S7 EDGE αλλά εδώ έρχονται τα ΆΛΛΑ....

Για τους χρήστες 2πλης σιμ που δεν θέλουν πατέντες σε τηλέφωνα 700-800 ευρώ το ΝΟΤΕ 7 duos είναι μονόδρομος μιας και έχει 64g Rom.

Για τους λάτρεις της τελειας κάμερας με συνδυασμό μεγάλης οθόνης 5,7 ιντσών και πάνω (σαν εμενα) το ΝΟΤΕ 7 είναι μονόδρομος...

Για τους λάτρεις χρήσης του S. pen και πάλι το NOTE 7 είναι μονόδρομος

Αν τα παραπάνω είναι για εσάς κανόνες αγοράς συσκευής τηλεφώνου τότε άνετα μπορείτε να προχωρήσετε στην αγορά του ΝΟΤΕ 7 και θα το καταευχαριστηθειτε...

Αλλιώς υπάρχει και το s7 EDGE ένα μικρό αντίγραφο (ή το αντιστοφο) του NOTE 7

 

Ότι αφορά την τιμή το s7 EDGE duos κοστίζει 680-720 ευρώ με μεταφορικα ενώ το ΝΟΤΕ 7 duos εμένα μου κόστισε 805 ευρώ με μεταφορικά.. Η διαφορά δεν θεωρώ εγώ ότι είναι μεγάλη ιδιαίτερα όταν μιλάμε για DUOS εκδόσεις...

Αυτά....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

1. Μεγαλύτερη οθόνη, s pen για τους λάτρεις, καλύτερες νυχτερινές φωτογραφίες (θέμα software).

2. Ίδιο hardware (Εκτός Κίνας), στην ουσία (γι αυτό και η ονομασία note 7 κι όχι 6, την διαφορά την κάνει η οθόνη και το πενάκι.

3. Αν κοιτάξεις την αρχική τιμή όταν κυκλοφόρησε το s7 edge, δεν απέχουν και πολύ. Πχ αν τα παρουσίαζαν ταυτόχρονα.

4. Συμφωνώ απόλυτα ως προς το πρώτος μέρος. Βέβαια δεν θα υπάρχει πρόβλημα στις νέες παρτίδες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ως λάτρης της τεχνολογίας και του πραγματικά καινούριου,εκανα προπαραγγελία του S7 edge το Φεβρουάριο και το πήρα με 829 ευρω απο το public στις 7 Μαρτίου.Δεν το μετάνοιωσα ούτε λεπτό γιατι το τηλέφωνο αποδείχθηκε κορυφαίο σε όλους τους τομείς,άσε που μου έδωσαν δώρο powerbank Samsung 9500 mah αξίας 95 ευρω.Δεν λυπήθηκα λοιπόν ούτε ενα ευρω γιατι το πήρα και το χάρηκα απο τους πρώτους,ενω η πλειονότητα των χρηστών το ανακάλυπτε κάποιους μήνες μετα αφότου έπεσε η τιμη του στα σκρουντζομαγαζα...

Σημερα έρχεται ενα ανώτερο στα σημεία τηλέφωνο (ΝΟΤΕ7) να μου ζητήσει 840 ευρω για καποια επιπλέον features γνωστά τοις πάσει (spen κλπ),χωρίς να προσφέρει κάτι πρωτοποριακό στην ουσία...ενω το S7edge έχει κατρακυλήσει στα 540 ευρω.

Δύσκολο για μενα που ειμαι ήδη κάτοχος s7edge να πληρώσω τα 300 ευρω συν,της διαφοράς.Ενδεχεται άλλοι να το κάνουν παρορμητικά,αλλα λίγες μέρες μετα,όταν ο αρχικός ενθουσιασμός κοπάσει,θα δουν ότι τα 300+ ευρω που δαπανήθηκαν επιπλέον πήγαν αρκετά υπέρ πατρίδος....

Δεν εβαλα μέσα το θεμα της προβληματικής μπαταριας,των εκρήξεων και της καθυστέρησης διάθεσης στην αγορά....

Ζυγίζοντας όλα αυτα,μαλλον απογοητεύει το N7...επαναλαμβάνω για χρήστες ήδη s7 edge...

Για δίκαρτες υλοποιήσεις και για αρχική αγορά,ίσως αλλάζουν τα δεδομένα και οι συσχετισμοί αλλα στην μονόκαρτη περίπτωση,υπάρχει αμφισβήτηση της παραπάνω αξίας των 300 ευρω που ζητάει το Ν7...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

 

Ότι αφορά την τιμή το s7 EDGE duos κοστίζει 680-720 ευρώ με μεταφορικα ενώ το ΝΟΤΕ 7 duos εμένα μου κόστισε 805 ευρώ με μεταφορικά.. Η διαφορά δεν θεωρώ εγώ ότι είναι μεγάλη ιδιαίτερα όταν μιλάμε για DUOS εκδόσεις...

Αυτά....

 

 

Από το ίδιο κατάστημα που αγόρασες το Note 7 που όπως είπες σου κόστισε €805, το αντίστοιχο s7 edge duos κοστίζει 540€ πάλι με τα μεταφορικά δηλαδή 50% ακριβότερο!!!!!

 

Πώς γίνεται να βάζεις τιμές dubai στο Note 7 και τιμές ελληνικών καταστημάτων στο s7 edge duos.

 

Είσαι λάτρης του Note 7 και υπερμαχος αλλά ακόμα και ο πιο πιστός οπαδός του ο Vaggelis δεν πλησιάζει σε τέτοια τιμή και ψάχνει το λιμάνι του όπου να ναι. Τον ανάγκασε να κάνει τον γυρολογο η Samsung

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Από το ίδιο κατάστημα που αγόρασες το Note 7 που όπως είπες σου κόστισε €805, το αντίστοιχο s7 edge duos κοστίζει 540€ πάλι με τα μεταφορικά δηλαδή 50% ακριβότερο!!!!!

 

Πώς γίνεται να βάζεις τιμές dubai στο Note 7 και τιμές ελληνικών καταστημάτων στο s7 edge duos.

 

Είσαι λάτρης του Note 7 και υπερμαχος αλλά ακόμα και ο πιο πιστός οπαδός του ο Vaggelis δεν πλησιάζει σε τέτοια τιμή και ψάχνει το λιμάνι του όπου να ναι. Τον ανάγκασε να κάνει τον γυρολογο η Samsung

 

Δεν είμαι φαν φίλε μου και αυτό φαίνεται στην υπογραφή μου...Μάλλον πιο πολύ φαν της LG θα έλεγα ότι είμαι ή ακόμα καλύτερα φαν των dual sim τηλεφώνων και οι σύγκριση που έκανα αφορά τιμές αγοράς που έκανα όταν είχαν πρώτο κυκλοφορήσει οι συσκευές....

Μπορώ ακόμα να πάρω Ξανά το υπέροχο ΝΟΤΕ 4 duos 280 δολάρια από merimobile καινούριο κούτα...να βάλουμε και εκεί συγκριτικά?

720 ευρώ είχα πάρει το s7 EDGE λίγο μετά την κυκλοφορία του και 805 ευρώ το NOTE 7 λίγο μετά την κυκλοφορία του....από τότε που πήρα το s7 EDGE έχουν περάσει 5 μήνες...σε 5 μήνες και το NOTE 7 600 ευρώ θα έχει...και πολλά λέω...αν μιλάμε για τις τιμές σήμερα εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα από LG V10-MATE 8 σε 5,5 ίντσες αλλά είπα να δοκιμάσω το s7 EDGE λογω καλοκαιριού κορυφαίας καμερας μεχρι να βγει το ΝΟΤΕ 7 και αυτο μέχρι να βγει το ΜΑΤΕ 9 και αυτό πάει λέγοντας ....

Και κατι ακόμα έχεις πει αρκετές φορές ότι το ΝΟΤΕ 7 σαν συσκευή από προσωπική σου πείρα είναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ...

ΕΓΏ σου έφερα και είδες την δική μου συσκευή από κοντά...δεν σε είδα να γράφεις τις εντυπώσεις που σου άφησε και η duos συσκευή που έπιασες στα χέρια σου...που τσεκαρες τα πλήκτρα...που είδες τι είχα κλειστό από εφαρμογές (για να ξέρουν και οι υπόλοιποι τις εφαρμογές office και άλλες 4 εφαρμογές τις Google όλες σε αντικατάσταση με άλλες εφαρμογες) και ειδες 5+ ωρες οθονη και υπολοιπο μπαταριας 32%....και μαλιστα με 2 σιμ ενεργες....οχι γιατι ολοι ειμαστε αντικειμενικοι...και αν διαβασεις παραπανω θα δεις οτι λέω ότι το ΝΟΤΕ 7 είναι ένα μεγάλο S7 EDGE...που την είδες την υποστήριξη...καλό βράδυ...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει το παιρνει οποιος δεν θελει δεν το παιρνει...τοσο απλα..εδω καθε χρονο εταιριες οπως πχ. η Mercedes-Ferrari-RR (υποδειγμα ασφαλειας υποτιθεται) που κανουνε ανακλησεις εκατονταδων αυτοκινητων (και εχουνε να κανουνε αμεσα με τη ζωη μας) το περναμε στο ντουκου...Καναμε μεσανατολικο ενα κινητο??Νομιζω πολυ σημασια δωσαμε.Προσωπικα περιμενω να βγει, για να το αγορασω:):)
Link to comment
Share on other sites

Εχει ειδοποιηθει καποιος απο Samsung για να παραλαβει απο Δευτερα?

 

Thanos is my name & Tech is my game!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι φαν φίλε μου και αυτό φαίνεται στην υπογραφή μου...Μάλλον πιο πολύ φαν της LG θα έλεγα ότι είμαι ή ακόμα καλύτερα φαν των dual sim τηλεφώνων και οι σύγκριση που έκανα αφορά τιμές αγοράς που έκανα όταν είχαν πρώτο κυκλοφορήσει οι συσκευές....

Μπορώ ακόμα να πάρω Ξανά το υπέροχο ΝΟΤΕ 4 duos 280 δολάρια από merimobile καινούριο κούτα...να βάλουμε και εκεί συγκριτικά?

720 ευρώ είχα πάρει το s7 EDGE λίγο μετά την κυκλοφορία του και 805 ευρώ το NOTE 7 λίγο μετά την κυκλοφορία του....από τότε που πήρα το s7 EDGE έχουν περάσει 5 μήνες...σε 5 μήνες και το NOTE 7 600 ευρώ θα έχει...και πολλά λέω...αν μιλάμε για τις τιμές σήμερα εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα από LG V10-MATE 8 σε 5,5 ίντσες αλλά είπα να δοκιμάσω το s7 EDGE λογω καλοκαιριού κορυφαίας καμερας μεχρι να βγει το ΝΟΤΕ 7 και αυτο μέχρι να βγει το ΜΑΤΕ 9 και αυτό πάει λέγοντας ....

Και κατι ακόμα έχεις πει αρκετές φορές ότι το ΝΟΤΕ 7 σαν συσκευή από προσωπική σου πείρα είναι ΣΚΟΥΠΙΔΙ...

ΕΓΏ σου έφερα και είδες την δική μου συσκευή από κοντά...δεν σε είδα να γράφεις τις εντυπώσεις που σου άφησε και η duos συσκευή που έπιασες στα χέρια σου...που τσεκαρες τα πλήκτρα...που είδες τι είχα κλειστό από εφαρμογές (για να ξέρουν και οι υπόλοιποι τις εφαρμογές office και άλλες 4 εφαρμογές τις Google όλες σε αντικατάσταση με άλλες εφαρμογες) και ειδες 5+ ωρες οθονη και υπολοιπο μπαταριας 32%....και μαλιστα με 2 σιμ ενεργες....οχι γιατι ολοι ειμαστε αντικειμενικοι...και αν διαβασεις παραπανω θα δεις οτι λέω ότι το ΝΟΤΕ 7 είναι ένα μεγάλο S7 EDGE...που την είδες την υποστήριξη...καλό βράδυ...

 

Η προσέγγιση σου είναι εντελώς λανθασμένη. Τις δύο συσκευές τις συγκρίνουμε σήμερα και όχι πόσο έκανε το κάθε ένα όταν κυκλοφορησε.

 

Η διαφορά 50% της τιμής για σήμερα είναι πέρα για πέρα παραλογη με βάση αυτά που ειδα στο δικό σου και όχι στο δικό μου.

Είμαι κατηγορηματικος ότι τα Note που κυκλοφόρησαν ήταν σκουπίδια σε πολλούς και σημαντικούς τομείς. Από το gorilla glass, τις αποχρώσεις στην οθόνη μέχρι τα προβλήματα στις μπαταρίες την αδιάβροχοποιηση και παει λεγοντας. Και λέω δεν συγκρίνω το δικό μου είχε θέμα και στα πληκτρα.

 

Όταν με το καλό οι τιμές πάνε εκεί που λες και διορθωθούν τα περισσότερα προβλήματα το βλέπουμε. Αυτό δύσκολα όμως θα γίνει πριν τον Δεκέμβρη. Η προσπάθεια να βγάλει γρήγορα τη συσκευη στην αγορά οδήγησε σε όλα αυτά.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η προσέγγιση σου είναι εντελώς λανθασμένη. Τις δύο συσκευές τις συγκρίνουμε σήμερα και όχι πόσο έκανε το κάθε ένα όταν κυκλοφορησε.

 

Η διαφορά 50% της τιμής για σήμερα είναι πέρα για πέρα παραλογη με βάση αυτά που ειδα στο δικό σου και όχι στο δικό μου.

Είμαι κατηγορηματικος ότι τα Note που κυκλοφόρησαν ήταν σκουπίδια σε πολλούς και σημαντικούς τομείς. Από το gorilla glass, τις αποχρώσεις στην οθόνη μέχρι τα προβλήματα στις μπαταρίες την αδιάβροχοποιηση και παει λεγοντας. Και λέω δεν συγκρίνω το δικό μου είχε θέμα και στα πληκτρα.

 

Όταν με το καλό οι τιμές πάνε εκεί που λες και διορθωθούν τα περισσότερα προβλήματα το βλέπουμε. Αυτό δύσκολα όμως θα γίνει πριν τον Δεκέμβρη

Πραγματι, Γιωργο, σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τη διαφορα χρηματων, το ειχα επισημανει κι εγω, εδω απο την πρωτη μερα, καθως μιλαμε για ενα Δελτα Τιμης (vs s7 edge) που κινειται περιπου στα 350 ευρω. Σε καμια περιπτωση δεν παρεχει το Νοτε 7 τοσα περισσοτερα, ωστε να δικαιολογει αυτη τη διαφορα (το αντιθετο, με απογητευσε η χειροτερη οθονη, συγκριτικα με το edge, η μικροτερη μπαταρια, σε μεγαλυτερο ογκο και το μετριο, και κατα περιπτωσεις κακο, touch των capacitive buttons).

Περιμενω "ριζικη αναδιαμορφωση" στις νεες παρτιδες και καλη τιμη στην περιοδο των Χριστουγεννων (μαξ 650 στο σκρουτζ) για να αγορασω...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, Γιωργο, σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τη διαφορα χρηματων, το ειχα επισημανει κι εγω, εδω απο την πρωτη μερα, καθως μιλαμε για ενα Δελτα Τιμης (vs s7 edge) που κινειται περιπου στα 350 ευρω. Σε καμια περιπτωση δεν παρεχει το Νοτε 7 τοσα περισσοτερα, ωστε να δικαιολογει αυτη τη διαφορα (το αντιθετο, με απογητευσε η χειροτερη οθονη, συγκριτικα με το edge, η μικροτερη μπαταρια, σε μεγαλυτερο ογκο και το μετριο, και κατα περιπτωσεις κακο, touch των capacitive buttons).

Περιμενω "ριζικη ανακαινιση" στις νεες παρτιδες και καλη τιμη στην περιοδο των Χριστουγεννων (μαξ 650 στο σκρουτζ) για να αγορασω...

 

Ακριβώς Βαγγέλη έτσι είναι τα πράγματα τα άλλα είναι για κατανάλωση

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω νομιζω οτι εισαι επηρεασμενος με τα προβληματα που (κακως) είχε η δική σου συσκευη , γιατι αν δεν ειχες τα θεματα που ανέφερες στην Λειτουργία του κινητου και η συσκευη ειχε την συμπεριφορα που έιχε του φιλου tsigla (και απο οτι ειπες ειδες )να βλεπες αλλιως το θεμα...

 

και απο όσα αναφερεις σαν θεματα στην συσκευη:

 

για τα capacitive πιο πολυ το βλεπω για μεμονωμενες περιπτωσεις (θεματα των dayone συσκευων)

για το γυαλί που αναφερεις είναι θεμα της corning και θα αφορα ολες τις συσκευες που θα βαλουν gg5

για τις αποχρώσεις που λες δεν εχω ακουσει κατι (αν θες μας αναφερεις)

για την μπαταρια οκ γνωστο

Aδιαβροχοποιηση ????

για την τιμη ειναι Αστοχο Εντελως να συγκρινετε την τιμη που εχει Τωρα το s7 edge με την τιμη που έχει μια Νεα (day one τιμη) Ναυρχιδα.

 

και επι του συνόλου η συσκευή οταν λυθει το τρεχων προβλημα θελω να πιστευω οτι δεν θα εχει αλλο προβλημα και ο καθενας θα αγοράσει την στιγμη που αυτος θεωρει καταλληλη...οπως γινετε παντα αλλωστε....

 

και τον v@geli τον βλεπω λιγο κλονισμενο:p..τελευταια..καπως αλλιως τα έλεγε πριν μερικες μερες ...εχω την εντυπωση...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@gkp

Παρακολουθω μερες τωρα τις αποψεις σου-κραξιμο για το Note 7 .....ενα πραγμα ομως δεν εχω καταλαβει ακομα...για ποιο λογο αποφευγεις συστηματικα να ενημερωσεις και μας για τις εντυπωσεις σου απο την συσκευη που ειδες του tsiglas??σου εχει πει τοσες φορες να τις αναφερεις και το αποφευγεις!δεν θα ηταν χρησιμο και για αλλους χρηστες να μας τις πεις?τοσο χαλια ηταν οσο και η δικη σου που αναφερεις?πιστεψε με επισης,κανενας μας δεν εχει μετοχες της samsung απο δω μεσα..σκοπος ειναι να αναφερουμε οσο γινεται πιο αντικειμενικα τις αποψεις μας για τις συσκευες.προσωπικα το ειπα απο την αρχη που παρουσιαστηκε η συσκευη για καποιον που εχει το s7 edge,δεν αξιζει ενδεχομενως η μεταβαση σε Ν7 εκτος αν θελει πενακι κ μεγαλυτερη οθονη.για καποιον ομως που ειχε το Ν5 duos σαν εμενα αξιζει με τα χιλια κ γενικα για καποιον που θελει duos και αργοτερα θελει να χρησιμοποιει μονο μια sim k sd card επισης ειναι τελειο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για την τιμή μην το ψάχνετε.

 

Οι συσκευές με το ζόρι έχουν 100€ διαφορά, μόνο όταν φτάσουν εκεί θα έχει βάση η αγορά του note 7 & αυτό μονο για όσους έχουμε την ανάγκη του spen. Και φυσικά εφόσον είναι άριστο.

Link to comment
Share on other sites

 

και τον v@geli τον βλεπω λιγο κλονισμενο:p..τελευταια..καπως αλλιως τα έλεγε πριν μερικες μερες ...εχω την εντυπωση...

 

Πως τα ελεγα δηλαδη? Εγω ειμαι ισως ο πιο φανατικος υπερμαχος της σειρας note στο forum, απο την ελευση του note 1 (μετραω περιπου 45 note συσκευες, που περασαν απο τα χερια μου ολα αυτα τα χρονια και το υποστηριζα απο την εποχη που κανεις δεν το ηξερε), αλλα φετος ειπα εξαρχης οτι δε θα αγοραζα day 1, λογω της τιμης, που δε δικαιολογουσε την αναβαθμιση απο το s7 edge, που ειχα τοτε σαν βασικη συσκευη.

Ο,τι ειχα αναφερει και τοτε, ισχυει και τωρα, δηλαδη αγορα περιπου τα Χριστουγεννα, στην τιμη των 650 (αν εχουμε λεφτα κι ειμαστε καλα) ;)

Τα θεματα με τα capacitive buttons και την αποχρωση της οθονης νομιζω θα λυθουν ευκολα, δεν τιθεται θεμα οτι αυτο θα επηρεασει τη μελλοντικη αγορα μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σκουπίδι δεν το λες, ούτε καν. Τη συσκευή την είχα 2 εβδομάδες και δεν αντιμετώπισα κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρει ο συμφορουμιτης. Μία χαρά οθόνη,

ωραία ζωντανά χρώματα και όπως έχω ξαναπεί καλύτερη μπαταρία απο το S7edge.

 

Ή τιμή ειναι ακόμα πολύ ψηλά και είναι λογικό μιας και είναι νέα συσκευή (θέλετε να σας επαναλαμβάνω πόσο κοστολογει η Μηλιά τα νέα μήλα της?).

 

Σύγκριση με την τιμή την τωρινή με του S7 Edge γιατί κάνετε? Δεν είναι τα ίδια τηλέφωνα.

 

Όποιος δεν τον αντέχει ή τσέπη του δεν το αγοράζει και περιμένει να πέσει ή τιμή μετά από μερικούς μήνες. Σκουπίδι πάντως δεν το λες...

 

Sent from my OnePlus 3

Link to comment
Share on other sites

Πως τα ελεγα δηλαδη? Εγω ειμαι ισως ο πιο φανατικος υπερμαχος της σειρας note στο forum, απο την ελευση του note 1 (μετραω περιπου 45 note συσκευες, που περασαν απο τα χερια μου ολα αυτα τα χρονια και το υποστηριζα απο την εποχη που κανεις δεν το ηξερε), αλλα φετος ειπα εξαρχης οτι δε θα αγοραζα day 1, λογω της τιμης, που δε δικαιολογουσε την αναβαθμιση απο το s7 edge, που ειχα τοτε σαν βασικη συσκευη.

Ο,τι ειχα αναφερει και τοτε, ισχυει και τωρα, δηλαδη αγορα περιπου τα Χριστουγεννα, στην τιμη των 650 (αν εχουμε λεφτα κι ειμαστε καλα) ;)

Τα θεματα με τα capacitive buttons και την αποχρωση της οθονης νομιζω θα λυθουν ευκολα, δεν τιθεται θεμα οτι αυτο θα επηρεασει τη μελλοντικη αγορα μου...

 

Βαγγελη δεν αναφερομαι για την περιοδο αγορας που οντως το χες πει...αλλα για την απογοητευση που εξεφρασες για τα υπόλοιπα (οθόνη χωρητικότητα, μπαταρίας)..

το οτι θα Παρεις Kαι αυτο το note ειναι σιγουρο:lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη δεν αναφερομαι για την περιοδο αγορας που οντως το χες πει...αλλα για την απογοητευση που εξεφρασες για τα υπόλοιπα (οθόνη χωρητικότητα, μπαταρίας)..

το οτι θα Παρεις Kαι αυτο το note ειναι σιγουρο:lol:

 

Για την οθονη δεν ειχα δει πουθενα να αναφερεται ανα το διαδικτυο το "θεμα" (σε μπολικα reviews) και εξεπλαγην οταν ειδα 2 διαφορετικες συσκευες (του gkp και ενος αλλου φιλου με δικαρτο), που ειχαν "ατονη" την χρωματικη παλετα (μετριο color saturation δηλαδη). Πιστευω οτι ειναι θεμα κακης ρυθμισης...

Αναφορικα με τη μπαταρια, οχι, δεν ειναι λογος απορριψης του, αυτο εντασσεται στα πλαισια της αποφασης "δεν αγοραζω πανω απο 650 επουδενι"... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(θέλετε να σας επαναλαμβάνω πόσο κοστολογει η Μηλιά τα νέα μήλα της?).

 

Σύγκριση με την τιμή την τωρινή με του S7 Edge γιατί κάνετε? Δεν είναι τα ίδια τηλέφωνα.

 

Όποιος δεν τον αντέχει ή τσέπη του δεν το αγοράζει και περιμένει να πέσει ή τιμή μετά από μερικούς μήνες. Σκουπίδι πάντως δεν το λες...

 

Sent from my OnePlus 3

 

Μηλα? Δεδομενου το τι δινει ενα iphone 7 plus (με τα δυσθεωρητα bezels και την παλαιολιθικη οθονη) πανω απο 500 δε θα εδινα για κανενα λογο, αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια ;)

Οχι, η συγκριση γινεται Γιωργο για οποιον ειναι κατοχος s7 edge ή θελει να επιλεξει ενα απο τα s7 edge / note 7 αυτη τη στιγμη κι αν η διαφορα τιμης δικαιολογειται.

Η ψαλιδα μεταξυ των 2 θα ειναι στα 130 περιπου τα Χριστουγεννα στα price watchers sites και τοτε... θα ειναι η καλυτερη περιοδος για καποιον να επιλεξει το note εναντι του s7 edge.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...