Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από from.ae παραδέχτηκαν ότι υπάρχει ανακληση/αντικατάσταση;

 

οχι ειπαν οτι δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα στις παρτιδες που πουλάνε αυτοι και αν μου παρουσιαστηκε προβλημα . βεβαια του εξήγησα οτι το ειδος του προβλήματος αν εμφανιστεί θα ειναι αργα για όλους και τοτε μου ειπε αν θελω να το στείλω πισω να μου στειλουν αλλο. βέβαια παίζει να το στείλω και να το ξαναβάλουν μέσα και να μου το ξαναστείλουν το ίδιο.. (αφου ειναι ακόμα στο τελωνείο και δεν ξέρω τι ΙΜΕΙ)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπορεί και να δούμε να το δίνει και σε χαμηλότερη τιμή και κάνα αξεσουάρ δώρο..;)

 

σε τιμη ενος καλου Zipo ναι,γιατι οχι ? :p:lol: με καρτουλα 128 γιγα πανε να χρυσωσουν το χαπι οι σχιστοματηδες....κοστος ουτε 5 ευρω για αυτους....:mad:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα τα ίδια είπαν χτες. Ότι ελέγχουν πριν στείλουν κλπ, αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω με την σαμσουνγκ εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα τα ίδια είπαν χτες. Ότι ελέγχουν πριν στείλουν κλπ, αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω με την σαμσουνγκ εκεί.

 

Περιμένω εναγωνίως νέα σου..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την τιμή μαζι και τις πωλησεις να πέφτουν αρκετά πριν ακόμα ξεκινήσουν την πώληση του. Το σκεφτόμουν να το πάρω για την γυναίκα μου . Τώρα αν δεν περάσει ένα 2μηνο/3μηνο δεν κάνω καμιά κίνηση. Και πάλι όμως θα το σκεφτώ.... καλά που κράτησα το s7e και δεν έκανα προπαραγγελια γιατί σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το βγάλει από την αρχή ουσιαστικά, δεν του βάζει πάνω και τα 6gb ram, να καθαρίσουμε :p

 

Λες να μετάνιωσαν που δεν έβαλαν τα 6GB ram και προχώρησαν σε ανάκληση; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από from.ae παραδέχτηκαν ότι υπάρχει ανακληση/αντικατάσταση;

 

Μετά απο πολλά email μου ζήτησαν το τους το στείλω πίσω... Ρώτησα εάν θα στείλουν αντικατάσταση και μου είπαν οτι σήμερα δεν είναι εργάσιμη και θα επικοινωνήσουν μαζί με Samsung και θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Λες να μετάνιωσαν που δεν έβαλαν τα 6GB ram και προχώρησαν σε ανάκληση; :lol:

Μόνο αυτό τους σώζει για να σώσουν την παρτίδα.... 6αρα ράμ

Παντως εαν ειχε αποσπωμενη μπαταρία άλλαζες μια καινούρια με την παλιά στις αντιπροσωπιες και τελειώνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό τους σώζει για να σώσουν την παρτίδα.... 6αρα ράμ

Παντως εαν ειχε αποσπωμενη μπαταρία άλλαζες μια καινούρια με την παλιά στις αντιπροσωπιες και τελειώνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς που λες φίλε μου δείχνει πόσo σημαντική τελικά είναι η αποσπώμενη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θέματα μαζεμένα παιδια,bootloops,μπαταρίες,gorilla που είναι μην αγγίζετε..πολλά μαζεμένα και μου κόπηκε η όρεξη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Από Δευτέρα θα μιλήσω κι εγώ ξανά μαζί τους (έχω και την "εξτρα" εγγύηση) και θα δω τι θα μου πουν. Εντωμεταξύ κουτιά κλπ είναι Αγγλία, εγώ Ελλάδα για άλλη μιάμιση βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το νημα και θλιβομαι γιατι ημουν ετοιμος να το παραγγειλω..Κριμα ,αντε τωρα να περιμενεις να ξεκαθαρισει η κατασταση..

Και στο xda παντως γραφονται διαφορα για οσα ειπε ο alex_n80...

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Τους το έστειλα πίσω και θα το παραλάβουν την Δευτέρα. Για τα υπόλοιπα θα δείξει... ευτυχώς είχα κρατήσει το Oneplus 3 μου και δεν έχω μείνει χωρίς κινητό. Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το νημα και θλιβομαι γιατι ημουν ετοιμος να το παραγγειλω..Κριμα ,αντε τωρα να περιμενεις να ξεκαθαρισει η κατασταση..

Και στο xda παντως γραφονται διαφορα για οσα ειπε ο alex_n80...

 

 

Eτσι ακριβως ειναι,κι ας πουμε οτι το λυνει το θεμα της φωτιας....το εμπιστευεσαι για βραδυνη φορτιση ενω πεφτεις για υπνο ? Εδω σε θελω !

Απο την αλλη και τα υπολοιπα ζητηματα οπως η οθονη χαμηλης ανθεκτικοτητας και τα φαινομενα bootloop προβληματιζουν εντονα.....για το θεμα της συγκρισης ταχυτητας με το υποδεεστερο Iphone 6 θα βρεθει η λυση με μια-δυο αναβαθμισεις...τα υπολοιπα ομως ειναι πιο δυσκολο να διορθωθουν.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι η samsung δεν γνωρίζει (ακόμα τουλάχιστον)..ποιές είναι οι προβληματικές συσκευές και ποιές οι καλές! αυτό μαρτυρά η παγκόσμια ανάκλιση.

Αν το ήξερε θα έλεγε απλά ότι οι κάτοχοι κινητών με τάδε imei να περάσουν γιά την αντακατάστασή τους και παράλληλα θα απόσυρε τα ελλατωματικά που έχουν ήδη κατασκευαστεί και δεν έχουν πουληθεί ακόμα. Απλά και ωραία.

Ήδη είχε αρχίσει να αυξάνει και τους ρυθμούς παραγωγής του note7, και λογικά σε 10 μέρες θα ομαλοποιόταν η κατάσταση

Αυτό θα ήταν το καλό σενάριο....

Μάλλον το πρόβλημα είναι πιό περίπλοκο,

δεν γνωρίζει καν ποιές είναι οι καλές-κακές συσκευές και ίσως το πρόβλημα δεν σχετίζεται αποκλειστικά και μόνο με την μπαταρία αλλά με συνδιασμό και άλλων hardware υλικών.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά τόσα λάθη μαζεμένα σε σειρά NOTE τη στιγμή που όλα τα προηγούμενα ήταν άψογα σε όλα. Τι έπαθε φέτος με τo Note.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να πέσει η τιμή και να τρέξει κάνα καλό πρόμο...γιατί δεν σκόπευα να το πάρω!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως ειναι,κι ας πουμε οτι το λυνει το θεμα της φωτιας....το εμπιστευεσαι για βραδυνη φορτιση ενω πεφτεις για υπνο ? Εδω σε θελω !

Απο την αλλη και τα υπολοιπα ζητηματα οπως η οθονη χαμηλης ανθεκτικοτητας και τα φαινομενα bootloop προβληματιζουν εντονα.....για το θεμα της συγκρισης ταχυτητας με το υποδεεστερο Iphone 6 θα βρεθει η λυση με μια-δυο αναβαθμισεις...τα υπολοιπα ομως ειναι πιο δυσκολο να διορθωθουν.

 

Για την οθόνη χαμηλής ανθεκτικότητας(γρατζουνιες) αν εννοεις το gg5 ειναι θεμα της corning,το οποιο στην τελικη λυνεται με μια ζελατινα προστασιας....

..Αρχιζω να πιστευω οτι ισως και το bootloop να ειναι απο την μπαταρια....

Η ταχύτητα και ειδικα το vs σε σχεση με το iphone δεν ενοχλει κανεναν ιδιαιτερα.... αφου οσα παιδια το εχουν παρει δεν εντοπισαν/ανεφεραν κατι επι τουτου....

 

Ενα θετικό πιστευω ειναι οτι η τιμη θα πεσει γρηγορα για να καλυψει σε συντομο χρονο το χαμενο εδαφος...

 

Ειμαι τοσο Αισιοδοξος:lol: που παρηγγειλα και δυο πραματακια απο το amazon..

 

Galaxy Note 7 Case, Caseology® [Wavelength Series] Textured Pattern Grip Cover [black / Black] [shock Proof] for Samsung Galaxy Note 7 (2016) - Black / Black

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01I2E9BOG/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

ScreenKnight® Samsung Galaxy Note 7 Back Screen Protector invisible shield - CURVED FIT:Amazon.co.uk:Electronics

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01KCTBEZI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι φαινεται το δικο μου δικαρτο,μετα απο 2 ωρες λειτουργιας και αφου εκανα factory reset,εκανε επανεκκινησεις και ξαφνικα dead!μαλλον ειναι να το στειλω πισω ετσι και αλλιως.εκτος αν η μπαταρια εξαντληθηκε..θα ενημερωσω σε λιγο παλι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...