Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Update: Samsung has revealed that the cause of the exploding devices is a faulty battery. However, thorough investigations have found that only twenty-four in the one-million Galaxy Note 7′s that have been produced sport the defective cell. Those affected devices are being recalled, and the firm will issue owners a replacement handset. Unfortunately, shipment delays will remain in place.
Link to comment
Share on other sites

Παγκόσμια ανάκληση της κυκλοφορίας της συσκευής με σημερινή απόφαση της Samsung.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/bce20e8848ecb7db9bced7032743c9ed.jpg

 

http://money.cnn.com/2016/09/02/technology/samsung-galaxy-note-7-recall/index.html?cid=edge%20panel

 

Πρώτη είδηση.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

It will replace all 2.5 million Galaxy Note 7 :rolleyes:

Πρεπει να γινεται μακελειο στην εταιρια τωρα τεραστια επιστροφη κοπηκαν ρεπο και θα ειναι ολοι 24 ωρες για να ξαναετοιμαστουν απο την αρχη .Πω - Πω χαμος εκει να εισαι τωρα θα εχει πολυ χαβαλε θα πηγαινουν ολοι πετωντας τον κοβω τον κορεατη αρχηγο να εφαρμοζει στρατιωτικο νομο εκει μεσα:D

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Το κόβω σε περίπου 10-15 μέρες να πέρνουμε στα χέρια μας τη συσκευή. Και εννοώ αυτούς που έχουν ήδη κάνει προ-παραγγελία. Γιά τους υπόλοιπους δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Κινητα που εκρηγνονται (και για να κανει τετοια τεραστια ανακληση η Sammy το προβλημα ειναι μεγαλυτερο απ'οτι μας το παρουσιαζουν) οθονες που ειναι πιο επιρρεπείς σε φθορά,λαγκαρισματα και κατραπακιές σε ταχυτητα απο κινητα της "σειράς" (iphone 6 :p ) ,bootloop φαινόμενα κι ολα αυτα μόνο με 900 ευρω ??? :lol::lol::lol::lol:

Παραμενω με το Note 5 και βλεπουμε.... :lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται θα πάει μακριά η βαλίτσα....

Αυτοί που έχουν ήδη αγοράσει τη συσκευή θα μπορούν εθελοντικά να την αλλάξουν με καινούργια. Αυτό θα συμβεί σε 2 βδομάδες.

Αφού συμβεί αυτό...μετά θα ακολουθήσουν οι πωλήσεις σε αυτούς που δεν έχουν αγοράσει ακόμα τη συσκευή.

Αν πρόκειται να πάρω το note7 καλό Οκτώβριο (και με τιμή στον θεό...) ξέροντας ότι σε 9-10μήνες θα ανακοινωθεί το note8, θα το σκεφτώ αρκετά αν θα το πάρω!!

....Επίσης μετα το batteryGate....έρχεται και το crackGate....η οθόνη σπάει εύκολα και ήδη περιστατικά έχουν αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ από περιέργεια παρά από φόβο σας παραθέτω τις συνομιλίες μού με το ηλεκτρονικό κατάστημα FROM.AE Και την πολύ ενδιαφέρουσα live chat συζήτηση με την Samsung Greece

From.ae..

Support (From.ae)

 

Sep 2, 10:19 AZT

 

Good day to you! Thank you for contacting

Dear tsiglas, do not worry we test and check device. (Εδω γελάει ο κοσμος) In any case you may contact us.

in the First party was not any problem, Many models have been sold, and no one has a problem

 

 

Samsung Greece....

Logo Webscout Κλείσιμοclose

DimitriosSession-ID: 6569889

Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εξυπηρέτησης της Samsung μέσω Live chat. Πώς μπορώ να σας βοηθήσω;

13:14

Καλημέρα σας.

13:16

Καλημέρα είμαι κάτοχος εδώ 10 μέρες ενός κινητού τηλεφώνου Samsung galaxy note 7 duos το οποίο αγόρασα από το Dubai...Θελω να ενημερωθώ τί συμβαίνει με την ανάκληση της συσκευής και πώς θα ενημερωθούμε οι αγοραστές της συσκευής για ενδεχόμενο επιστροφής - αντικατάστασης και με πιο τρόπο θα γίνει αυτή...Σε επικοινωνία με το κατάστημα πού εγινε η αγορά στο Dubai με ενημέρωσαν έτσι απλά ότι οι παρτίδες που εχουν πουληθεί και μέσα σε αυτές βρίσκεται και το δικό μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα...αλλα αυτό μου μοιάζει αστείο...ευχαριστω

13:20

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Samsung ελέγχει το ζήτημα πυο έχει προκύψει. Προς το παρόν υπάρχει καποια μικρή αναβολή στις προπαραγγελίες γαι συσκευές που προορίζονται για την ελληνική αγορά.

13:21

Δεν υπάρχει ενημέρωση η οδηγία για ανάκληση συσκευής.

13:22

Παρακαλούμε ωστόσο να μην χρησιμοποιησετε τη συσκευή και να μας παραθέσετε στοιχεια επικιωνίας σας.

13:23

Είστε ακόμα στη συνομιλία παρακαλώ;

13:27

Ναι αλλά εγώ όπως και αρκετοί ακόμα είμαστε ήδη κατοχή τής συσκευής την οποία Και αγορασαμε με κανονικά χρήματα και παραστατικά από το Dubai και αυτό κάνει ξεχωριστή κατηγορία από την υπόλοιπη Ελληνική αγορά η οποία δεν έχει προμηθευτή ακόμα την συσκευή...και αυτό πού εννοώ είναι ότι ίσως...ισως κουβαλάμε πάνω μας κάτι πού μπορεί να επιφέρει κίνδυνο της υγείας μας...οποτε θα πρέπει από την Samsung Hellas Και όχι από την Samsung XXXXX να δώσει ειδική οδηγία για όλους εμάς Και να βρει τρόπο ν

13:27

Κύριε tsiglal βλέπετε παρακαλώ τι σας έγραψα παράπανω;

13:28

αρακαλούμε ωστόσο να μην χρησιμοποιησετε τη συσκευή και να μας παραθέσετε στοιχεια επικιωνίας σας.

13:28

...να μας ενημερώσει ταχύτατα...και σε περίπτωση ανάκλησης ( Ναι βλέπω τι γραψατε)

13:29

Δώστε μου τα στοιχεια σας παρακαλώ για να σας ενημερώσουμε.

13:29

Οκ ευχαριστώ...xxxxxxxxx 69xxxxxxxxxxxx...

13:29

Τη συσκευή μην τη χρησιμοποιήτε και κάλο ειναι να την κλεισετε.

13:30

Σ΄ύντομα θα έχετε ενημέρωση.

13:31

Ευχαριστώ πολύ...καλη σας ημέρα...

13:31

Καλή σας ημέρα. Και επαναλαμβάνω κλείστε τη συσκευή και θα ενημερωθείτε σύντομα.

13:32

 

ΑΠΟΣΤΟΛΉ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε Και την live συνομιλία πού είχα με την Samsung Hellas στο θεμα του Note 7
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή μην τη χρησιμοποιήτε και κάλο ειναι να την κλεισετε.

 

Σοβαρα τα πραγματα !!!! :X

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Συνομιλια με Samsung Hellas

 

Ώρα έναρξης: 2 Σεπ 2016

Διάρκεια: 11:30 - 11:44

Όνομα: Γιωργος

Μοντέλο (S/N): B2B > SM-N930FD

Αποδέχτηκα την πολικτική απορρήτου

Γιωργος

11:30:06 Θα ηθελα να ενημερωθω σχετικα με το θεμα που εχει προκυψει με το Note 7. Εχω αγορασει ενα Note 7 απο Ντουμπαι και θελω να μαθω σχετικα με την ανακληση αλλα και την αλλαγη των τηλεφωνων που ηδη ειναι σε χερια ιδιωτων.

Νίκος

11:30:07 Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εξυπηρέτησης της Samsung μέσω Live chat. Πώς μπορώ να σας βοηθήσω;

11:30:21 Καλησπέρα σας. Διάβασα την περιγραφή σας

Γιωργος

11:30:23 καλημερα

Νίκος

11:30:40 Έχετε αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή το έχετε παραγγείλει;

Γιωργος

11:30:58 Το εχω αγορασει και το εχω ηδη στα χερια μου

Νίκος

11:31:23 Θα ήθελα όλα σας τα στπιχεία αρχικά,

11:31:33 Και τα στοιχεία της συσκευής.

Γιωργος

11:31:39 οκ

Νίκος

11:31:43 (Όνομα, Επίθετο, Τηλέφωνο επικοινωνίας, Κωδικό μοντέλου, ΙΜΕΙ ή Σειριακό αριθμό).

Γιωργος

11:31:47 τι ακριβως θελετε;

11:32:13 ονομα:Γιώργος

11:32:54 Αριθμος τηλ: 6χχχχχχχχχ

11:33:18 κωδικος μοντελου: SM-N930FD

Νίκος

11:33:58 Από ποιο κατάστημα το αγοράσατε επίσης παρακαλώ;

11:34:10 Και ημερομηνία θα ήθελα αν το γνωρίζετε.

Γιωργος

11:34:54 Σειριακος αριθμος: χχχχχχχχχ

Νίκος

11:35:32 Πολύ ωραία.

11:35:53 Να το βάλετε επίσης μέσα στη συσκευασία το τηλέφωνο και να μην το χρησιμοποιήσετε.

11:36:09 Πείτε μου παρακαλώ αν γνωρίζετε το κατάστημα αγοράς και ημερομηνία.

Γιωργος

11:36:44 Το αγορασα απο το https://from.ae στις 12 Αυγουστου 2016

11:38:25 Οατν λετε να το βαλω στην συσκευασια και να μην το χρησιμοποιησω αυτο ειναι αδυνατον

Νίκος

11:38:29 Σας ευχαριστώ θερμά για όλες τις πληροφορίες.

Γιωργος

11:38:39 χρειαζομαι το τηλ για την δουλεια μου

Νίκος

11:38:46 Μην το χρησιμοποιήσετε το κινητό.

11:38:56 Είναι οδηγία της Samsung.

Γιωργος

11:39:16 και τι να κανω να παω να παρω αλλο τηλεφωνο;

Νίκος

11:39:20 Θα αναμείνετε ενημέρωση για το θέμα σας.

11:39:35 Τα στοιχεία που σας ζήτησα τα προώθησα στο αρμόδιο τμήμα.

11:39:45 Και θα υπάρξει ενημέρωση προς εσάς.

Γιωργος

11:39:59 μεσω email;

Νίκος

11:41:29 Έχουμε τα στοιχεία σας κύριε Γιώργο και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας τηλεφωνικά.

11:42:13 Εναλλακτικά χρησιμοποιήστε κάποιο άλλο τηλέφωνο.

Γιωργος

11:42:18 Οποτε θα πρεπει να αγορασω αλλο τηλεφωνο μεχρι να δω τι θα γινει με το δικο μου.

Νίκος

11:42:22 Το δικό σας μην το λειτουργήσετε.

Γιωργος

11:43:00 Περιπου ποτε υπολογιζετε να εχω νεα σας;

Νίκος

11:43:56 Το συντομότερο δυνατό θα σας καλέσουμε.

11:43:59 Θα μπορούσα να σας βοηθήσω με κάτι άλλο παρακαλώ;

Γιωργος

11:44:13 οχι περιμενω ενημερωση σας

11:44:19 Ευχαριστω

Νίκος

11:44:38 Καλή σας μέρα, ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πηραν Και τηλέφωνο από την Samsung Hellas και μου ζητησαν απλά τα ΠΆΝΤΑ...imei, serial,product code,εργοστάσιο παραγωγής και μου είπαν ότι όλοι εμείς που θα καταγράφουμε θα έχουμε ξεχωριστή τηλεφωνική ενημέρωση και λύση του προβλήματος μίας και2δεν μού εκριψε ότι ίσως υπάρξει θέμα με την εγγύηση
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λεω και χαζομαρα...αμα επικοινωνησετε με την αντιστοιχη samsung στο dubai δεν πρεπει να σας αποκαταστησει στο προβλημα που ισως προκειψει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λεω και χαζομαρα...αμα επικοινωνησετε με την αντιστοιχη samsung στο dubai δεν πρεπει να σας αποκαταστησει στο προβλημα που ισως προκειψει;

 

Λογικά, θα πρέπει να στείλουν και καμία κρεμούλα.

Ξέρεις, για τα εγκαύματα από την έκρηξη. :p

 

Το θέμα δεν είναι αν η εγγύηση θα το καλύψει. Αυτό εξυπακούεται. το θέμα είναι ότι ελλοχεύει κίνδυνος για την υγεία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν μού εκριψε ότι ίσως υπάρξει θέμα με την εγγύηση

 

Απαραδεκτη η εταιρια αν σε τοσο σοβαρο προβλημα ασχοληθει με τυπικοτητες περι εγγυησεων....ας τα βαλουν σε παγκοσμια εγγυηση τουλαχιστον για το συγκριμενο προβλημα.... :mad:

 

Παντως απο τα βιντεακια που ειδα με καμμένα Note 7 φαινετε πως αρπαξαν καλη φωτια ! Παλι καλα που δε λαμπαδιασε κανα σπιτι ! :worry:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

εμεις με τα δικαρτα τη κανουμε τελικα?πρεπεο να το στειλουμε ντουμπαι και μετα να μας ξαναστειλουν.αφου ειναι ανακληση της samsung, δεν πρεπει να γινει μεσω samsung και οχι μεσω retailers?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα πουλήσουμε το 7 edge και θα το πάρουμε πιο φτηνά σε κάνα 3μηνο.

;)

 

Κι αν σκάσει;

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

εμεις με τα δικαρτα τη κανουμε τελικα?πρεπεο να το στειλουμε ντουμπαι και μετα να μας ξαναστειλουν.αφου ειναι ανακληση της samsung, δεν πρεπει να γινει μεσω samsung και οχι μεσω retailers?

 

Μιλα με την Samsung Hellas στο chat και περιμενε ενημερωση.....

Θα σου ζητησουν στοιχεια και θα μας ενημερωσουν.

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html#

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι γερμανια και το τηλεφωνο ηρθε στο τελωνειο μου στειλανε γραμμα να δηλωσω ποσο το πληρωσα και να στειλω την βεβαίωση απο το paypal. Μιλησα με from.ea chat και μου ειπε οτι αν θελω μπορω να αρνηθω να το παραλαβω και να το στειλουν πισω. Μολις το παραλαβουν θα μου στειλουν ενα αλλο.

αλλες 15 μερες δηλαδη πανε ελα. δεν ξερω τωρα αν αξιζει τον κόπο.

Εχει αναφερθει πουθενά ποιες παρτίδες έχουν πρόβλημα? ειναι τα αε μέσα?

Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...