Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia ali mia erwtisi :P exw to exsis provlima otan paw na akusw ta mp3 m kai ta wav m den mporw oti akugunte toso dinata!otan omws vazw ta wav ya ixo klisis akugwnte poli pio dinata?ine fisiologiko ayto?? :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re pedia ali mia erwtisi :P exw to exsis provlima otan paw na akusw ta mp3 m kai ta wav m den mporw oti akugunte toso dinata!otan omws vazw ta wav ya ixo klisis akugwnte poli pio dinata?ine fisiologiko ayto?? :cry:

 

Έτσι είναι. Απλά όταν τα ακούς σαν ήχο κλήσης, ίσως να βάζεις τέρμα την ένταση και όντως είναι αρκετά πιο δυνατά, αλλά αυτό μπορεί να προκαλεί παραμόρφωση στον ήχο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

kollaei to joystick xerei kaneis tipota ektos apo servis;

 

Δεν πηγαίνει σε συγκεκριμένες θέσεις ή κολλάει στο πάνω κάτω π.χ.;

Καλύτερα να το πας στο service αν νομίζεις ότι υπάρχει πρόβλημα, γιατί δεν είμαι βέβαιος αν μπορείς να το διορθώσεις εύκολα (θα πρέπει να το ανοίξεις).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει τρόπος (native ή με όποιο s/w) να κάνω copy τις επαφές ΑΠΟ το τηλέφωνο στη SIM?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρώ το PC SUITE 2.0.1

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης το εξής πρόβλημα:κατέβασα αυτόhttp://www.imr.gr/SP.jpg το οποίο είναι τρία αρχεία rar http://www.imr.gr/sp123.jpg.

Όμως δεν μπορώ να τα ξε-rar-ω. Κάτι με τη σειρά λέει δεν κάνω σωστά!

Πως ΄πρέπει να ενεργήσω;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης το εξής πρόβλημα:κατέβασα αυτό το οποίο είναι τρία αρχεία rar Όμως δεν μπορώ να τα ξε-rar-ω. Κάτι με τη σειρά λέει δεν κάνω σωστά!

Πως ΄πρέπει να ενεργήσω;

Κατέβασα κι εγώ τα 3 αρχειάκια και είναι ΟΚ. :)

1) Βάζεις τα 3 αρχεία στο ίδιο directory

2) Ανοίγεις το 1ο (ΜΟΝΟ) και ξε-rar-εις το αρχείο που περιέχει (θα βρεί μόνο του τη συνέχεια στα άλλα 2)

3) Τέλος!! :!:

 

Δεν τα εχω εγκαταστήσει ακόμη στο Ρ800 μου, γιατί ψιλοανησυχώ.

Βλέπω μόνο ένα αρχείο SIS και κανένα c****. Μήπως πρόκειται για κανένα trial??? :confused:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Που θα βρώ το PC SUITE 2.0.1 γιά Ρ800

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρώ το PC SUITE 2.0.1 γιά Ρ800

To 2.0.1 είναι αρκετά παλιό,γιατί δεν βάζεις το 3.1.1;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Και που θα το βρώ;my mail

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Πότε-πότε πρέπει να επισκεφτόμαστε και την SE

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Μια ερωτηση: αγορασα το P800 απο εξωτερικο, ομως ειδα οτι ελειπε το multimedia cd . Εχει κατι ουσιωδες μεσα, και που μπορω να το βρω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.. σαν σημα αυτη η συσκευη μου φαινεται χαλια? ή μηπως εχει προβλημα το δικο μου.. οχι τοσο στην ληψη οσο στην εκπομπη.. δηλαδη εκει που αλλα κινητα πιανουν οριακα με αυτο δεν μπορεις να μιλησεις καθολου...
Link to comment
Share on other sites

Hi everybody

 

Θέλω να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τον browser Opera. Οταν έχω ενεργό το GPRS δεν γίνεται μεταφορά δεδομένων παρ' όλο που μου βγάζει ένδειξη <connected>. Οταν συνδέομαι με dial-up δουλεύει κανονικά.

 

Any suggestions?

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.. σαν σημα αυτη η συσκευη μου φαινεται χαλια? ή μηπως εχει προβλημα το δικο μου.. οχι τοσο στην ληψη οσο στην εκπομπη.. δηλαδη εκει που αλλα κινητα πιανουν οριακα με αυτο δεν μπορεις να μιλησεις καθολου...

 

Τα περισσότερα που έχει το cd, τα βρίσκεις και εδώ (εφαρμογές ή προγράμματα). Επίσης στο παραπάνω Link, έχει και μια επιλογή στην σελίδα στο επάνω μέρος για fun and downloads. Εκεί θα βρεις τους ήχους και τις εικόνες.

 

Σχετικά με την λήψη, δεν είχα ποτέ σημαντικό πρόβλημα. Στο ίδιο δίκτυο με το δικό σου είναι τα κινητά που έχουν καλύτερη λήψη;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Hi everybody

 

Θέλω να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τον browser Opera. Οταν έχω ενεργό το GPRS δεν γίνεται μεταφορά δεδομένων παρ' όλο που μου βγάζει ένδειξη <connected>. Οταν συνδέομαι με dial-up δουλεύει κανονικά.

 

Any suggestions?

 

Thanks in advance

Σύνδεση με συμβόλαιο πρέπει να έχεις για να δουλέψει ο Opera. Αν έχεις ήδη, τότε στον πίνακα ελέγχου στις συνδέσεις ίντερνετ, δες αν στο προτιμώμενο έχει κάποια επιλογή που δεν είναι σωστή (π.χ. MMS ίσως αναφέρει). Επίσης να είναι τσεκαρισμένη η επιλογή για την εμφάνιση του διαλόγου σύνδεσης.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα που έχει το cd, τα βρίσκεις και εδώ (εφαρμογές ή προγράμματα). Επίσης στο παραπάνω Link, έχει και μια επιλογή στην σελίδα στο επάνω μέρος για fun and downloads. Εκεί θα βρεις τους ήχους και τις εικόνες.

 

Σχετικά με την λήψη, δεν είχα ποτέ σημαντικό πρόβλημα. Στο ίδιο δίκτυο με το δικό σου είναι τα κινητά που έχουν καλύτερη λήψη;

 

Ευχαριστω,

 

ναι αναφερομαι στο ιδιο δικτυο και σε συγκριση με το δευτερο τηλεφωνο μου το S65 ή Nokia φιλων. Σε υπογειο σπιτι οπου ολα εχουν μια μοναδα.. τα αλλα μιλουν κανονικα ή οριακα, ενω στο sony εχεις κανονικη ληψη χωρις ομως να σε ακουν... Μολις αυξηθει λιγο το σημα το προβλημα λυνεται... Ισως εχει πιο αδυναμο πομπο, ή ισως εχει προβλημα το δικο μου!

 

Cheers

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,

 

ναι αναφερομαι στο ιδιο δικτυο και σε συγκριση με το δευτερο τηλεφωνο μου το S65 ή Nokia φιλων. Σε υπογειο σπιτι οπου ολα εχουν μια μοναδα.. τα αλλα μιλουν κανονικα ή οριακα, ενω στο sony εχεις κανονικη ληψη χωρις ομως να σε ακουν... Μολις αυξηθει λιγο το σημα το προβλημα λυνεται... Ισως εχει πιο αδυναμο πομπο, ή ισως εχει προβλημα το δικο μου!

 

Cheers

 

Πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Η μπαταρία του π.χ. αν είναι γεμάτη. Πρόβλημα δεν νομίζω να έχει το κινητό σου.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι και εναπομείναντες Funs του ΥΠΕΡΟΧΟΥ πρωτεργάτη P800,

διάβασα πολλά απο τα Thread και πάντα κάτι έχεις να μαθαίνεις....

 

Αν υπάρχει κάποιος καλός φίλος, ευγενής και γνώστης να μου λύσει ένα αξιοπερίεργο πρόβλημα...

 

Πρόσφατα μου κόπηκε το καλώδιο του Handfree που είχα για το P800 μου, και αποφάσια να πάρω ένα Handsfree Bluetoth, γύρισα όλα τα μαγαζιά του Βόλου και κατέληξα στο Sony Ericsson Akono Bluetooth Headset HBH-660, γιατί είπα δύο βλακείες μέσα μου...τέρμα τα καλώδια, και ας μπούμε στην τεχνολογία εφόσον έχει και ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΕΩΣ....

 

Το αόρασα 99,00 απο τον Γερμανό (έτσουξε όταν έδωσα την κατοστάρα) αλλά είπα χαλάλι αν έχει αναγνώριση κλήσεως...και απο ΕΚΕΙ ξεκινάνε τα προβλήματα....

 

Το σύζευξα στο Ρ800 μου το αναγνώρισε το Bluetoth, και όλες οι λειτουργίες εντάξει, ΕΚΤΟΣ της ανγνώρισης κλήσεως...ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ούτε ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ όπως αναγράφει στο εγχιρείδιο....

 

Δοκίμασα τα πάντα, μέχρι και στο αραχνιασμένο manual του P800 ανέτρεξα, ΜΑΤΑΙΑ όμως, τότε λέω φτού και απο την αρχή...πάω πίσω στο Γερμανό δοκιμάζουμε άλλο τα ίδια, δοκιμάζουμε σε άλλο κινητό Νοkia και τότε εντάξει.....δούλευε η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΕΩΣ....

 

Αρα κάτι γίνετε με την συσκευή, τότε πάω στο Service της Sony Ericsson και εκεί μου λέει ότι δεν είναι συμβατό το ΗΒΗ-660 με το P800....τότε λέω και εγώ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΦΑΓΑΜΕ.....!!!...βαρέθηκα να δώσω συνέχεια με τα μαγαζιά....και λέω ας ψάξω στο Internet να διαπιστώσω αν όντως δεν είναι συμβατό....ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ότι είναι συμβατό σε διάφορες σελίδες τεχνικών χαρακτηριστικών του HBH-660 και P800....

 

http://www.telefon.de/produkt.asp?gruppe=110_105040_1000199&products_id=30920

 

Handyzubehör -> Sony Ericsson -> P800

Sony Ericsson Akono Bluetooth Headset HBH-660

passend für: R520m, T39m, T68i, T68, P800, T610, Z600, P900, T630, K700i, S700i, Z1010, P910, V800, K750i, D750i

 

ΕΕΕΕ.....ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ....

 

Ο τεχνικός του Γερμανού μου είπε ότι είναι εσωτερική ρύθμιση του P800 και ότι πρέπει να πρέπει να χτυπάει το τηλέφωνο συνέχεια και να μην ανοίγει αμέσως μέχρι το Bluetoth να αναφέρει τον αριθμό κλήσεως.....

 

Είναι έτσι....ποιά ρύθμιση είναι αυτή....ξέρετε κάτι περισσότερο....ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ...ΛΥΣΗ.....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΟΠΟΙΟΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ......

 

email> leontaras@hol.gr

Link to comment
Share on other sites

Agapite leontara...

 

Poly fobamai oti to HBH-660 den einai symbato me to P800 se oti afora tin anagnorisi kliseos... Apo oti thimamai to eixa diabasei otan protobgike to HBH-660.

To problima tha linotan isos an i SE ekane kapia epembasi sto firmware... omos edo kai pollous mines exei dosei Final Edition sto firmware... kai den to ananeonei pleon...

Sou lene.. den asxoloumaste pleon me to P800... pare kanena pio kainourgio.....hehehehe

Sorry, alla nomizo pos etsi einai ta pragmata.

YO!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...