Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε extract τα αρχεία κι εκεί θα δεις ένα αρχειάκι με περίεργη ονομασία,μάλλον ακαταλαβίστικη θα έλεγα.Αυτά είναι τα ελληνικά.Τα κάνεις μετονομασία και τα κάνεις εγκατάσταση όπως ακριβώς θα έκανες οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή,δηλαδή πολύ απλά με διπλό κλικ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το έχω ήδη κάνει αυτό.

 

Όταν κάνει την εγκατάσταση διακόπτεται γιατί χρειάζεται το "Language compatibility version 1.0"

 

Δε μου 'χει ξανασυμβεί αυτό, όσες φορές κι αν εγκατέστησα τα Ελληνικά παλιότερα..

 

:(

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω τη γλώσσα από τον υπολογιστή μέσω του λογισμικού της SE ..., ενώ επιλέγω το σωστό φάκελο για να εντοπίσει το αρχείο γλώσσας, δεν το βρίσκει.

:cry: :mad:

 

Δοκίμασε να βάλεις το αρχείο με τις γλώσσες σε έναν φάκελο του υπολογιστή σου που να έχει μικρό όνομα γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες και χωρίς κενά. (π.χ. c:\p900_lang\ ).

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες συστήματος, δες εκεί που λέει "organizer" και όχι την έκδοση τηλεφώνου. Εκείνη την έκδοση πρέπει να κατεβάσεις. Π.χ. CXC162001 R2B03. Το αρχείο θα έχει ονομασία κάπως έτσι: ΠΚΚΘκΓΙγ_cxc162001 R2B.sis

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες συστήματος, δες εκεί που λέει "organizer" και όχι την έκδοση τηλεφώνου.

 

Έχεις δίκιο..!

Πώς δεν το πρόσεξα...

 

Δεν παίζεσαι. Σ'ευχαριστω :)

Σας ευχαριστώ όλους :D

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω το πληκτρολόγιο-πορτάκι του p800 και πόσο κοστίζει;

 

Sony Ericsson Service Centers.

Δες από το site της SonyEricsson που έχει στην Κρήτη

και πάρε ένα τηλέφωνο...

Στο δικό μου είχαν σπάσει τα "δοντάκια" που ακουμπάνε

στο πλαίσιο και έτσι αναγκάστηκα να το αλλάξω.

Είχα περιμένει περίπου μήνα μέχρι να έρθει πάντως.

Δεν θυμάμαι τιμή, αλλά δεν είναι εξωφρενική.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

κι εγώ πρόβλημα με σπασμένα "αυτάκια" αντιμετωπίζω...

Το κόστος είναι πραγματικά λογικό...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
re paidia pio einai to teleytaio firmware tou p800.kai an xeretai an axizei na ginei h anabathmisei.yparxoun diladi diafores se sxesh me thn prohgoumeni sthn kamera h kati allo.euxaristo
ειναι η r2f,ειναι ελαχιστα βελτιωμενη η καμερα και εχει νυχτερινη ληψη και αναφορα στα μηνυματα,δεν ξερω αν αυτα τα ειχε η προηγουμενη
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραζα στις ρυθμίσεις του Ρ800 και τώρα κλειδώνει το εικονικό πληκτρολόγιο παρόλο που του ακυρώνω την εντολή από τα κλειδώματα. ???

(Το λειτουργό σαν δεύτερο και δεν το γνωρίζω καλά!)

ευχαριστω

 

ΥΠ κοίταξα στις παλαιές σελίδες αλλά δεν βρήκα/κατάλαβα τίποτα

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια τι στο διαβολο επαθε το 800 μου και μου εσβησε ολες μου τις επαφες!!εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου και η εσωτερικη μου μνημη εχει 7mb ελευθερο χωρο.το εχει παθει κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug...το έχω πάθει κι εγώ...έτσι στα καλά καθούμενα ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα..no contacts..

Δυστυχώς αν δεν είχες πάρει backup...!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γνωστό bug...το έχω πάθει κι εγώ...έτσι στα καλά καθούμενα ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα..no contacts..

Δυστυχώς αν δεν είχες πάρει backup...!

δηλαδη δεν εκανα εγω καποια μ.....ια ε;ευτυχως ειχα κανει χθες backup!!!!!γινεται συχνα;γιατι ενας φιλος μου το εχει 8 μηνες και ποτε δεν ειχε τετοιο προβλημα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν οφείλεται σε δικό σου ατόπημα. ;)

Δεν είναι συχνό φαινόμενο,όσο καίρο το είχα μόνο μία φορά μου είχε συμβεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Όχι δεν οφείλεται σε δικό σου ατόπημα. ;)

Δεν είναι συχνό φαινόμενο,όσο καίρο το είχα μόνο μία φορά μου είχε συμβεί.

αν ειναι ετσι θα το ανεχτουμε και αυτο :O
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραζα στις ρυθμίσεις του Ρ800 και τώρα κλειδώνει το εικονικό πληκτρολόγιο παρόλο που του ακυρώνω την εντολή από τα κλειδώματα. ???

(Το λειτουργό σαν δεύτερο και δεν το γνωρίζω καλά!)

ευχαριστω

 

ΥΠ κοίταξα στις παλαιές σελίδες αλλά δεν βρήκα/κατάλαβα τίποτα

 

Δεν συμβαίνει αυτό με το δικό μου. Αν ξετσεκάρω την επιλογή από τα "κλειδώματα" στις προτιμήσεις από την επιλογή "τηλέφωνο", τότε δεν κλειδώνει. Δοκίμασε να το κλείσεις, να το ανοίξεις και να δεις πάλι αν δουλεύει. Αν πάλι κάνει το ίδιο, δοκίμασε με μια άλλη κάρτα sim στο κινητό και δες αν είναι οκ. Εκτός και αν έχει μπερδευτεί το λειτουργικό και θέλει φορμάτ (λέμε τώρα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδια για πειτε μου γιατι θα τρελαθω,οταν παρω ενα βιντεο στο 800 μου γιατι αφου το δω μενει μονο στα μηνυματα και συγκεκριμενα στις ασυρματες ληψεις;και δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παω στο μενου βιντεο;αυτο συμβαινει απο την ωρα που εκανα εγκατασταση το camcoder philips
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου γιατι θα τρελαθω,οταν παρω ενα βιντεο στο 800 μου γιατι αφου το δω μενει μονο στα μηνυματα και συγκεκριμενα στις ασυρματες ληψεις;και δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παω στο μενου βιντεο;αυτο συμβαινει απο την ωρα που εκανα εγκατασταση το camcoder philips

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα. Απεγκατέστησα τον camcoder για να μπορώ να κάνω αποθήκευση το βίντεο. Δεν δοκίμασα όμως να δω, αν κάνω search με το FileSearchPro, αν βρει το αρχείο στον C, ώστε να το μεταφέρω με τον fileman. Δοκίμασε να κάνεις search στον δίσκο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα. Απεγκατέστησα τον camcoder για να μπορώ να κάνω αποθήκευση το βίντεο. Δεν δοκίμασα όμως να δω, αν κάνω search με το FileSearchPro, αν βρει το αρχείο στον C, ώστε να το μεταφέρω με τον fileman. Δοκίμασε να κάνεις search στον δίσκο.
οκ περη,τελικα κανεις μεταφορα με file manager και ολα οκ,αν εχεις πολλα ειναι χρονοβορο βεβαια αλλα τι να κανεις; :(
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μας αφορά;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μας αφορά;

Το απλό το Crossfire αφορά όσους ασχολούνται με mobile programming.

Αυτό που μας ενδιαφέρει εμάς είναι το crossfire client aka booster. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το qoffice (1.χ) με καμία κυβέρνηση, ούτε κανονικά, ούτε με εσωτερική αποθήκευση και εγκατάσταση. Σφάλμα 113 :(

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...