Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι εκτός στοκ, χάνει πολύ σε φώτο και σε βίντεο.

 

Ποια snapdragon λέτε μερικοί, μόνο που δεν έχει HQ φτάνει για να φάει σουτ.

 

Μέγα σφάλμα που είχαν πει θα δώσουν blobs και δεν έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να το κάνεις το hq όταν 9/10 αυτό θα βγάλεις φώτο το βγάζει χάλια επειδή αργεί να εστιάσει?οκ όταν θες ένα σταθερό αντικείμενο ναι συμφωνώ, αλλά όπως χτες που τραβούσα αυτοκίνητα δεν έπιασε ούτε 1 η στοκ εν κινήσει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνεις το hq όταν 9/10 αυτό θα βγάλεις φώτο το βγάζει χάλια επειδή αργεί να εστιάσει?οκ όταν θες ένα σταθερό αντικείμενο ναι συμφωνώ, αλλά όπως χτες που τραβούσα αυτοκίνητα δεν έπιασε ούτε 1 η στοκ εν κινήσει.

 

Να το χαρώ όταν ο φωτισμός είναι κακός και να βγάλω φωτογραφίες και βίντεο που δε θα βγάλω ποτέ με την custom rom. Προσωπικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εστίασης με τις στοκ ρομ. Ίσως δε φωτογραφίζω και τόσο αντικείμενα εν κινήσει, δεν ξέρω. Πάντως με στοκ ρομ έβγαζα 9/10 μια χαρά φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

για αυτό έχω 2 εφαρμογές, για χαμηλό φωτισμό βιντεο και αντικείμενα σταματημένα με στοκ.ότι είναι εν κινήσει η στοκ δεν τα πιάνει, έχω snapdragon.

 

υγ δοκιμάστε και την AEX του dev που έκανε πορτ την στοκ, έχει κάνει κάτι αλλαγές και δουλεύει και το hq και το hdr και τα 60fps στα 1080.

 

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/rom-phoenix-aospextended-rom-v3-2-t3563765

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

για αυτό έχω 2 εφαρμογές, για χαμηλό φωτισμό βιντεο και αντικείμενα σταματημένα με στοκ.ότι είναι εν κινήσει η στοκ δεν τα πιάνει, έχω snapdragon.

 

υγ δοκιμάστε και την AEX του dev που έκανε πορτ την στοκ, έχει κάνει κάτι αλλαγές και δουλεύει και το hq και το hdr και τα 60fps στα 1080.

 

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/rom-phoenix-aospextended-rom-v3-2-t3563765

Μάλλον το λες επειδή είσαι σε custom. Το apk από μόνο του δεν κάνει και πολλά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι σε καστομ.Με ob19, elementalX και XHANA profile από AKT είμαι και πάλι η μαμα κάμερα σε ότι κινείται είναι άθλια.Ακόμα ακόμα και σε σταθερό αντικείμενο πολλές φορές δεν εστιάζει με τίποτα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που είμαι με RR τώρα και θυσιάζω την ποιότητα της κάμερας.

Η resurrection μου φαίνεται πως έχει λίγο καλύτερη διαχείριση από τη στοκ ρομ. Μεγάλο + το privacy guard που έχει όπου ρυθμίζεις τι τρέχει και τι όχι στο background είτε είναι system app είτε όχι και απότι τσέκαρα δουλεύει.

Να σε καλά που μου το θύμησες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με την εστίαση που λέτε, μπορείτε να τα δείξετε;

 

Μια χαρά ταχύτατα εστιάζει το κινητό και με μηδέν shutter lag.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με την εστίαση που λέτε, μπορείτε να τα δείξετε;

 

Μια χαρά ταχύτατα εστιάζει το κινητό και με μηδέν shutter lag.

 

το θέμα είναι ότι εν κινήσει δεν μπορείς να τραβήξεις ούτε φωτό χελώνας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την καινούργια paranoid Android να μας πει εντυπώσεις; Ειδικά από την μπαταρία που είχε θέμα ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να δοκιμάσουν.....Εδώ δεν βλέπω να μπαίνει ψυχή,δεν ξέρω τι έγινε ή τα πούλησαν όλοι ή δεν ασχολείται κανένας πλέον.
Link to comment
Share on other sites

αφού το κινητό είναι άψογο, δεν έχει και τόσο νόημα να ασχοληθείς με πειράγματα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι είναι άψογο. Χρησιμοποιώ beta από την αρχή και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν έχω ασχοληθεί με πειράγματα... Ακόμα

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι, ξαναγύρισα από RR σε stable stock και ξενερώνω με την απόδοση της μπαταρίας σε σχέση με resurrection rom. Η beta είναι καλύτερη από 4.1.6 στην μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι, ξαναγύρισα από RR σε stable stock και ξενερώνω με την απόδοση της μπαταρίας σε σχέση με resurrection rom. Η beta είναι καλύτερη από 4.1.6 στην μπαταρία;
Για μένα είναι. Δοκίμασα stable και δεν έμεινα ευχαριστημένος.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι. Δοκίμασα stable και δεν έμεινα ευχαριστημένος.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Οκ, ευχαριστώ. Μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης ακόμα, αν συνεχίσω να χω θέμα θα την τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχει ακουστεί αν θα πάρουμε την έκδοση όπως τον OP5 με τον καινούργιο launcher ? Και μιλάω πάντα για stable update όχι beta.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

εδωσε update στον launcher στην μπέτα στον 2.1.Δεν ξέρω αν είναι ο ίδιος με του 5.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τον εχω εγκατάσταση εδώ και μερικές μέρες σε stable 4.1.6 όλα δουλεύουν άψογα,νομίζω ότι είναι ίδιος με το 5.

 

http://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-2-1-0-170622150418-387136f-release/oneplus-launcher-2-1-0-170622150418-387136f-android-apk-download/

 

Αν δεν προχωράει η εγκατάσταση τότε θα πρέπει να απεγκαταστήσετε την προηγούμενη και μετά να εγκαταστήσετε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πόσο sot σου εβγαζε με την rr σε σχέση με την stable?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοντά στις 5 ώρες μέσο όρο. Άλλες φορές λιγότερο, άλλες περισσότερο. Το θέμα με την μπαταρία δεν είναι μόνο το sot όμως. Αν πάρω ένα κινητό και το λιώσω με το που βγει απ την πρίζα θα βγάλω 7+ sot. Το θέμα είναι να κρατάει και στο standby και σε αυτό το πράγμα η rr είναι σαφώς καλύτερη απ τη στοκ. Με RR μου χει τύχει στο τέλος της μέρας να με πάρει ο ύπνος με YouTube στο autoplay και να κρατήσει για 7:40 sot ενώ είχε προηγηθεί νορμάλ χρήση (για τα δεδομένα μου) μέσα στη μέρα. Αυτό με stock rom αποκλείεται να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Τι να δοκιμάσουν.....Εδώ δεν βλέπω να μπαίνει ψυχή,δεν ξέρω τι έγινε ή τα πούλησαν όλοι ή δεν ασχολείται κανένας πλέον.

 

Δεν γράφουν γιατι δεν υπάρχει ουσιαστικο προβλημα πλεον για να γραψουν.πηγαινε κ σε κανα διπλανο θεμα του xiaomi redmi note 3/4 να δεις ποσα ποστ εχουν φτάσει...εγω προσωπικά που αλλαζα τηλ καθε 6-9 μηνες εχω αποφασισει ηδη να το κρατησω κ δευτερο χρονο κ μετα θα το κρατήσω για backup συσκευή.

Αυτονομία εχουνε καλη(όχι φανταστική αλλα βγαινει η μερα ανετα σχετικα), καμερα αρκετα πανω του μεσου ορου, επιδόσεις να μη τα ξαναλεμε οριακα κατω απτις φετινες ναυαρχιδες,ληψη σηματος wifi k τηλεφωνιας σχεδόν υποδειγματική.

Κ ολα αυτα πλέον χωρις bugs .

Τι αλλο να ζητησουμε;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω,αλλά θέματα για συζήτηση - πειραματισμό - απορίες πάντα θα υπάρχουν νομίζω...

Επίσης και εγώ αποφάσισα να το κρατήσω και δεύτερο χρόνο είναι κορυφαίο μηχάνημα ακόμα και είμαι ευχαριστημένος,φυσικα ακόμα ποιό ευχαριστημένος θα είμαι αν τελικά δώσουνε όπως υποσχέθηκαν android 8 μέχρι τέλους του 2017 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...