Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα κι εγώ - κανεις μια φορά το Back up my Data OFF, ξανα ΟΝ και συνέρχεται...!

 

Thanks, δεν το είχα κάνει για έλεγε θα διαγραφούν τα αντίγραφα που ήδη έχω.

Μια άλλη ερώτηση, στο εύρεση συσκευής εμφανίζεται κανονικά με το όνομα του? Έχω από εχτές την τελευταία freedom βασισμένη στην stable oreo και εμφανίζεται σαν xiaomi mi6, δεν είχα ελέγξει με την official

 

Edit: ενώ στην αρχή διορθώθηκε μετά από λίγη ώρα ξανά απενεργοποιήθηκε από το διαχειριστή και φυσικά δεν έχει πάρει backup

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ θέμα με substratum + Andromeda. Με root δε χρειάζεται Andromeda.

Δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

ποιο θέμα έχεις? δοκίμασα μερικά φρι αλλά δεν παίζουν

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω το swift dark. Είναι επί πληρωμή αλλά μου αρέσει πολύ.

Έχει ειδική ρύθμιση για OnePlus launcher.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με beta 27 και επειδή πλέον η μπαταρία φεύγει νερό και μου έχει αρχίσει τα λαγκαρισματα έφτασε η ώρα να κάνω ένα clean install. Δεν είμαι ρουτ. Πως προτείνεται να το κάνω; μέσω των ρυθμίσεων του κινητού; η από το recovery το μαμά; clean wipe and cache;

Θα περάσω από πάνω πάλι την 27?

Το αντίγραφο ασφαλείας στον Gmail λογαριασμό που το βρίσκουμε μετά; κρατάει τα πάντα;

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με beta 27 και επειδή πλέον η μπαταρία φεύγει νερό και μου έχει αρχίσει τα λαγκαρισματα έφτασε η ώρα να κάνω ένα clean install. Δεν είμαι ρουτ. Πως προτείνεται να το κάνω; μέσω των ρυθμίσεων του κινητού; η από το recovery το μαμά; clean wipe and cache;

Θα περάσω από πάνω πάλι την 27?

Το αντίγραφο ασφαλείας στον Gmail λογαριασμό που το βρίσκουμε μετά; κρατάει τα πάντα;

 

Νομίζω ούτε η 27 έχει ενεργοποιημένο το backup, στον google drive στο αριστερό μενού και αντίγραφα ασφαλείας κοίτα αν έχεις backup και από ποτέ είναι, από την στιγμή που έχει βγει η stable oreo γιατί δεν περνάς αυτή αφού ότι αλλαγές έχει η beta έχουν περάσει στην stable εκτός και αν θέλεις μελλοντικές αλλαγές να τις έχεις νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Έχω το Oneplus3 με την beta 27 oreo. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να επιστρέψω πισω σε nougat την official. Υπάρχει κάποιος οδηγός που θα με βοηθήσει να δω τι αρχεία χρειάζομαι και πως να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ούτε η 27 έχει ενεργοποιημένο το backup, στον google drive στο αριστερό μενού και αντίγραφα ασφαλείας κοίτα αν έχεις backup και από ποτέ είναι, από την στιγμή που έχει βγει η stable oreo γιατί δεν περνάς αυτή αφού ότι αλλαγές έχει η beta έχουν περάσει στην stable εκτός και αν θέλεις μελλοντικές αλλαγές να τις έχεις νωρίτερα

 

Μπήκα στην σελίδα του Google drive και βλέπω ότι μ έχει κρατήσει backup σήμερα το πρωί από το ONEPLUS.αν δηλαδή κάνω επαναφορά των πάντων μέσω των ρυθμίσεων του τηλεφώνου σβήνονται όλα;η να κάνω clean wipe and cache από το stock recovery και είμαι οκ;

Κ μετά κατεβάζω όλη το zip με την 27 και το περνάω;

Εικόνες, βίντεο και λοιπά θα χαθούν; τα κρατάει στο backup?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στην σελίδα του Google drive και βλέπω ότι μ έχει κρατήσει backup σήμερα το πρωί από το ONEPLUS.αν δηλαδή κάνω επαναφορά των πάντων μέσω των ρυθμίσεων του τηλεφώνου σβήνονται όλα;η να κάνω clean wipe and cache από το stock recovery και είμαι οκ;

Κ μετά κατεβάζω όλη το zip με την 27 και το περνάω;

Εικόνες, βίντεο και λοιπά θα χαθούν; τα κρατάει στο backup?

 

Αν κάνεις factory reset μέσα απο το τηλέφωνο σβήνονται όλα, και η εσωτερική μνήμη, γιατί την 27? Θέλεις να συνεχίσεις με beta? Τώρα beta oreo δεν έχεις? Στο backup στο drive κρατάει ρυθμίσεις τηλεφώνου και ρυθμίσεις από κάποιες εφαρμογές, εικόνες, βίντεο και άλλα που έχεις στην εσωτερική μνήμη θα χαθούν αν κάνεις factory reset, πάρε backup σε pc ή USB stick πριν το κάνεις.

Αρχικά δοκίμασε μόνο με cache και αν δεν πάει κάτι καλά κάνεις factory reset, σκέψου πάντως να βάλεις την stable oreo 5.0

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις factory reset μέσα αποκτούν τηλέφωνο σβήνονται όλα, και η εσωτερική μνήμη, γιατί την 27? Θέλεις να συνεχίσεις με beta? Τώρα beta oreo δεν έχεις? Στο backup στο drive κρατάει ρυθμίσεις τηλεφώνου και ρυθμίσεις από κάποιες εφαρμογές, εικόνες, βίντεο και άλλα που έχεις στην εσωτερική μνήμη θα χαθούν αν κάνεις factory reset, πάρε backup σε pc ή USB stick πριν το κάνεις.

Αρχικά δοκίμασε μόνο με cache και αν δεν πάει κάτι καλά κάνεις factory reset, σκέψου πάντως να βάλεις την stable oreo 5.0

Πού είδες ότι σβηνονται images και video.

Με factory reset δεν επηρεάζονται.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού είδες ότι σβηνονται images και video.

Με factory reset δεν επηρεάζονται.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν έχει επιλογή να σβήσει και την εσωτερική μνήμη? Και πως σβήνεις τα αρχεία που έχεις? Το κάνεις ένα ένα?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή να σβήσει και την εσωτερική μνήμη? Και πως σβήνεις τα αρχεία που έχεις? Το κάνεις ένα ένα?
Αυτό γίνεται με το wipe internal storage από το recovery. Το factory reset δεν επηρεάζει τον αποθηκευτικό χώρο.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται με το wipe internal storage από το recovery. Το factory reset δεν επηρεάζει τον αποθηκευτικό χώρο.

 

Sent from my ONEPLUS 3 H2 Os

 

Δεν μιλάω για recovery, stock ή custom, μιλάω για μέσα από το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Εχει και επιλογή που κάνεις τικ αν θες να σβήσει και την εσωτερική μνήμη.

 

Ok, αν και η freedom που φοράω είναι βασισμένη στη στοκ νόμιζα ότι την πρόσθεσε ο dev την επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα factory reset από τις ρυθμίσεις του κινητού και απαλλαγή δεν έκανε διαγραφή των εικόνων και βίντεο. Τώρα το ξαναστηνω.

Το backup κράτησε μερικά πράγματα. Προτιμώ την 27 την beta για να παίρνω τις αναβαθμίσεις. Την έχω συνηθίσει.

Δεν πέρασα το φουλ ζιπ της 27 αλλά βλέπω ήδη διάφορες με το reset. αλλιώς μου βγάζει τώρα τις ειδοποιήσεις και κάποια άλλα στοιχεία.

τελικα το χρειαζόταν αφού και το κινητό το βλέπω πιο γρήγορο και πιο σμουθ

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό από επίσημο σέρβις και είναι ευκαιρία να το αναβαθμίσω σε oreo.

 

Επειδή χάθηκα λίγο στις αναζητήσεις, μπορεί κάποιος να μου στείλει τα links από τα ισχύοντα (latest) twrp blue_spark και από magisk 14.3, έστω και σε pm?

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/beta-magisk-v13-0-0980cb6-t3618589

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27381

 

Επειδή είμαι νέος στο magisk μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...

Παρόλο που έχω κάνει hide root σε κάποιες εφαρμογές, πότε το βλέπουν και πότε όχι. Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτο;

Επίσης, το sefetynet πότε περνάει και πότε όχι. Οι προηγμένες ρυθμίσεις που έχει στην πρώτη οθόνη τι κάνουν;

Κάποια δοκιμασμένα χρήσιμα module's;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό από επίσημο σέρβις και είναι ευκαιρία να το αναβαθμίσω σε oreo.

 

Επειδή χάθηκα λίγο στις αναζητήσεις, μπορεί κάποιος να μου στείλει τα links από τα ισχύοντα (latest) twrp blue_spark και από magisk 14.3, έστω και σε pm?

Υπάρχει οδηγός εδώ με όσα θες

https://forums.oneplus.net/threads/how-to-install-oos-5-0-over-rooted-4-5-1.684519/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η 28. Με αρκετά πράγματα. 137mb.για να δούμε...

Update.:κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις(ρυθμίσεις->ασφάλεια και βλέπεις αν έχεις κ από εκεί ενημέρωση ασφαλείας, έβαλαν του Νοεμβρίου,επίσης πρόσθεσαν εύρεση συσκευής.αυτο που μου φάνηκε πολύ χρήσιμο η κάρτα επείγουσας ανάγκης στις επαφές. Πολύ χρήσιμο.

Το μεγάλο αρνητικο μπαταρία.... Πέσαμε πλέον κάτω από τις 3 ώρες οθόνη. Ας ελπίσουμε ότι θα στρώσει.

Πολύ εύχρηστες και οι συντομεύσεις πάνω από κάθε εφαρμογή.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και έχασα το ρουτ και δεν έχω υπολογιστή, δώστε βοήθεια δεν παλεύεται χωρίς ρουτ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα η 28.μ έχει κλείσει δύο φορές το κινητό σήμερα μόνο του. Η οθόνη ξυπνάει μόνη της. Και εδώ και μια ώρα δεν ανοίγει η κάμερα μου γράφει άγνωστο σφάλμα. Μάλλον για reset με βλέπω πάλι. Αν και δεν ειχα χρόνο σήμερα να διαβάσω στο φόρουμ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα η 28.μ έχει κλείσει δύο φορές το κινητό σήμερα μόνο του. Η οθόνη ξυπνάει μόνη της. Και εδώ και μια ώρα δεν ανοίγει η κάμερα μου γράφει άγνωστο σφάλμα. Μάλλον για reset με βλέπω πάλι. Αν και δεν ειχα χρόνο σήμερα να διαβάσω στο φόρουμ.
Ναι πας για φουλ ρεσετ δεν την γλιτώνεις...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά. Στην αρχή δεν δούλευε το long touch, αλλά με αναγκαστική (!) διακοπή του oneplus launcher δουλεύει τέλεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αστείο πλέον δεν μ ανοίγει τ vibe και YouTube . Από όσο διάβασα στο φόρουμ της one plus πολλοί έχουν πρόβλημα μ Κάμερα, you tube και άλλα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...