Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, είμαι εντελώς ασχετος με τις ρομς κλπ, αλλά υπάρχει κάποια ρομ που να είναι ολοιδια (η εστω πολυ κοντα)με αυτη του s8? είναι πολυ ωραια η ατιμη, ειδα ενα βιντεο του phone arena και το ζηλεψα:lol::lol:

Εαν δεν υπάρχει, υπάρχει εστω του σ7;

 

Κανένας δεν πρόκειται να καθόταν να αφιερώσει χρόνο για να κάνει το τηλέφωνο χειρότερο

Είπαμε όχι και samsung rom

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα --

 

έκανα βλακεία (μέσα στη χαλαρότητά μου): πάτησα να γίνει format το DATA partition για να το γυρίσω σε f2fs και, όπως είναι φυσικό, έχασα τα αρχεία που είχα εκεί για να κάνω την εγκατάσταση της OpenBeta (full zip, su).

 

Τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα --

 

έκανα βλακεία (μέσα στη χαλαρότητά μου): πάτησα να γίνει format το DATA partition για να το γυρίσω σε f2fs και, όπως είναι φυσικό, έχασα τα αρχεία που είχα εκεί για να κάνω την εγκατάσταση της OpenBeta (full zip, su).

 

Τι κάνουμε τώρα;

 

το ειχα παθει και εγω παλιοτερα, και εκανα αντιγραφη τα αρχεια ρομ , twrp και super su, σε ενα usb mem,και συνεχισα το flash μεσα απο αυτο .

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει και εγω παλιοτερα, και εκανα αντιγραφη τα αρχεια ρομ , twrp και super su, σε ενα usb mem,και συνεχισα το flash μεσα απο αυτο .

 

Όλα καλά -- με ένα reboot to recovery είδα την εσωτερική μνήμη ως δίσκο στο PC και πέρασα πάλι τα αρχεία. Το σύστημα είναι up and running, Open Beta 14 και ElementalX! Το μόνο που ψάχνω τώρα είναι πως θα φάω τα μηνύματα στην αρχή για τον unlocked bootloader!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

(πρέπει να πάρω στικάκι για το USB3...)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά -- με ένα reboot to recovery είδα την εσωτερική μνήμη ως δίσκο στο PC και πέρασα πάλι τα αρχεία. Το σύστημα είναι up and running, Open Beta 14 και ElementalX! Το μόνο που ψάχνω τώρα είναι πως θα φάω τα μηνύματα στην αρχή για τον unlocked bootloader!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

(πρέπει να πάρω στικάκι για το USB3...)

 

μηπως θα ηταν ευκολο να με βοηθησεις πως θα περασω κερνελ ; μετα το φλασαρισμα θελει ρυθμισεις ;

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα ηταν ευκολο να με βοηθησεις πως θα περασω κερνελ ; μετα το φλασαρισμα θελει ρυθμισεις ;

 

Έχω περάσει τιν ElementalX -- έρχεται σε zip και τον φλασάρεις μέσα απο το TWRP. O συγκεκριμένος έχει και δικό του, εσωτερικό installer για να κάνεις, αν θες, αλλαγές στο voltage της cpu κτλ.

 

Δες εδώ και διάλεξε τη σωστή έκδοαση (αν πας με αυτή την επιλογή): https://elementalx.org/devices/oneplus-3/

 

Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι καλύτερο να σου πω, αν κι οι υπόλοιποι που μας βλέπουν έχουν ιδέες μας λένε :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά -- με ένα reboot to recovery είδα την εσωτερική μνήμη ως δίσκο στο PC και πέρασα πάλι τα αρχεία. Το σύστημα είναι up and running, Open Beta 14 και ElementalX! Το μόνο που ψάχνω τώρα είναι πως θα φάω τα μηνύματα στην αρχή για τον unlocked bootloader!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

(πρέπει να πάρω στικάκι για το USB3...)

Για το Unlocked bootloader δεν μπορείς να το βγάλεις, παρά μόνο για το 2ο μήνυμα με τα κόκκινα γράμματα. Υπάρχει σχετικό Guide στο General του xda.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.Ειμαι στην beta και θέλω να φλασαρω διαφορά zip για να δοκιμάσω κάμερες.Αυτο γίνεται μόνο μέσω TWRP.

Ερώτηση θέλω και ξεκλείδωμα bootloader ή μόνο TWRP?

Αυτό που περιγράφει εδώ είναι οκ λέτε;

https://forums.oneplus.net/threads/q-a-the-ultimate-oneplus-3-guide-solutions-e-t-c.448097/

Γιατί βαριέμαι τα φορμάτ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα στο xda. Θα ήταν τέλειο από το στοκ recovery να φλασαρες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβλημα στη beta14 με τον ηχο? Εννοω οτ μετα απο καποια ωρα ουτε το messenger χτυπαει σε μηνυμα ουτε σε κληση, το εχει κ αλλος αυτο το προβλημα η μονο εγω? και αν γνωριζει καποιος να μου πει λυση η να κανω κατι να μην χρειαζετα να του κανω επανεκκινηση, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καποιοσ ειχε πει για bug στη 14 στην εφαρμογη που κλεινει τισ εφαρμογεσ που τρωνε πολυ μπαταρια! ειπε οτι την ξεφορτωθηκε, πως το εκανε αυτο? αν ξερει καποιος να μου απαντησει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το έχω αυτό το bug με την ειδοποίηση για κλείσιμο εφαρμογών. Απλά θα περιμένουμε την 15 Beta για να το ξεφορτωθουμε λογικά. Πάντως εμένα δεν μου χτυπάνε κάποιες ειδοποιήσεις μου έρχονται μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή σε viber, whatsapp... Πάντως μετά από τόσες beta πρώτη φορά υπάρχει bug στην συσκευή!! Τους συγχωρώ!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

στην μπετα παίζει κανένας κερνελ?

 

κάτι άλλο, πως θα γίνει να κάνω σπλιτ το ringtone με το notification? είτε μέσα από build.prop η όπως και να είναι αρκεί να γίνει, δεν το αντέχω μαζί

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ειμαι την ob14, είχα για 4 ημερες τον elemental kernel αλλα ειχα την εντυπωση πως η μπαταρία τελείωνε πιο γρηγορα. τωρα γύρισα σε στοκ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Beta 15.αλλαξε πάλι η γραμματοσειρά η μου φαίνονται απλά όλα πιο μικρά; αλλαγές πολλές το εικονίδιο των ρυθμίσεων και μέσα στις ρυθμίσεις..το dpi παρέμεινε στα 411? Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...