Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ομάδα,

 

Βρίσκομαι Γερμανια και μου ήρθε αυτόματα το update σε 4.1.0. από την στιγμή που το έβαλα έχω ένα θέμα κατά την διάρκεια κλήσεων. Ακούω μία δόνηση και πολλές φορές βρίσκω την μπαρα συντομεύσεων κατεβασμένη. Είναι πολύ ενοχλητικό και μερικές φορές τερματίζεται και η κλήση. Έχει κανένας παρόμοιο θέμα? Καμία συμβουλή?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αντιμετωπίζω συχνά μετά και την τελευταία αναβάθμιση.

Βρίσκω συνεχώς την notifications bar κατεβασμένη, κάτι που δεν το αντιμετώπιζα πριν, και επειδή βλέπω τις ίδιες αναφορές και από άλλους χρήστες είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έπαθε κάτι το κινητό μου (πχ. ο proximity ή κάτι άλλο) και φταίει η αναβάθμιση.

 

Όπως επίσης και το τεράστιο battery drain που έχω όταν φεύγω από το σπίτι και μένει ανοιχτό το WiFi (δεν το έκλεινα ΠΟΤΕ ούτε στο OnePlus 3, ούτε στο Oneplus 1, ούτε σε κανένα άλλο τηλέφωνο).

Έχω γράψει πριν κάποια post τα προβλήματα που είχα με κάποιες μετακινήσεις μου την προηγούμενη βδομάδα στους νομούς Κιλκίς, Πέλλας και Θεσσαλονίκης, ενώ και την Κυριακή μπήκα στο γήπεδο με 71% μπαταρία, μόλις έληξε ο αγώνας (~2 ώρες μετά) η μπαταρία ήταν στο 6% και το κινητό έβραζε στο σημείο της κάμερας!!!!!!

 

Σήμερα βλέπω κάποια διαφορά (στα επίπεδα που ήμουν πριν την αναβάθμιση), η μπαταρία βρίσκεται στο 79%, απλά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, και από αύριο θα έχω πάλι drain.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζω συχνά μετά και την τελευταία αναβάθμιση.

Βρίσκω συνεχώς την notifications bar κατεβασμένη, κάτι που δεν το αντιμετώπιζα πριν, και επειδή βλέπω τις ίδιες αναφορές και από άλλους χρήστες είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έπαθε κάτι το κινητό μου (πχ. ο proximity ή κάτι άλλο) και φταίει η αναβάθμιση.

 

Όπως επίσης και το τεράστιο battery drain που έχω όταν φεύγω από το σπίτι και μένει ανοιχτό το WiFi (δεν το έκλεινα ΠΟΤΕ ούτε στο OnePlus 3, ούτε στο Oneplus 1, ούτε σε κανένα άλλο τηλέφωνο).

Έχω γράψει πριν κάποια post τα προβλήματα που είχα με κάποιες μετακινήσεις μου την προηγούμενη βδομάδα στους νομούς Κιλκίς, Πέλλας και Θεσσαλονίκης, ενώ και την Κυριακή μπήκα στο γήπεδο με 71% μπαταρία, μόλις έληξε ο αγώνας (~2 ώρες μετά) η μπαταρία ήταν στο 6% και το κινητό έβραζε στο σημείο της κάμερας!!!!!!

 

Σήμερα βλέπω κάποια διαφορά (στα επίπεδα που ήμουν πριν την αναβάθμιση), η μπαταρία βρίσκεται στο 79%, απλά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, και από αύριο θα έχω πάλι drain.

 

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

Κάτι δεν έχει κάτσει σωστά μετά την αναβάθμιση και δεν αφήνει την συσκευή να δουλέψει όπως πρέπει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

Κάτι δεν έχει κάτσει σωστά μετά την αναβάθμιση και δεν αφήνει την συσκευή να δουλέψει όπως πρέπει

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάθε φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Δεν έχω και root λόγω του προβλήματος που υπήρχε πριν καιρό με το TWRP και το decrypt της συσκευής, οπότε το στήσιμο θέλει πολύ ώρα που αυτό το χρονικό διάστημα δεν έχω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάθε φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Δεν έχω και root λόγω του προβλήματος που υπήρχε πριν καιρό με το TWRP και το decrypt της συσκευής, οπότε το στήσιμο θέλει πολύ ώρα που αυτό το χρονικό διάστημα δεν έχω.

 

Δυστυχώς κι εγώ αυτής της άποψης είμαι ότι δεν πρέπει να χρειάζεται συνέχεια επαναγορά για να έχουμε μια απροβληματιστη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζω συχνά μετά και την τελευταία αναβάθμιση.

Βρίσκω συνεχώς την notifications bar κατεβασμένη, κάτι που δεν το αντιμετώπιζα πριν, και επειδή βλέπω τις ίδιες αναφορές και από άλλους χρήστες είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έπαθε κάτι το κινητό μου (πχ. ο proximity ή κάτι άλλο) και φταίει η αναβάθμιση.

 

Όπως επίσης και το τεράστιο battery drain που έχω όταν φεύγω από το σπίτι και μένει ανοιχτό το WiFi (δεν το έκλεινα ΠΟΤΕ ούτε στο OnePlus 3, ούτε στο Oneplus 1, ούτε σε κανένα άλλο τηλέφωνο).

Έχω γράψει πριν κάποια post τα προβλήματα που είχα με κάποιες μετακινήσεις μου την προηγούμενη βδομάδα στους νομούς Κιλκίς, Πέλλας και Θεσσαλονίκης, ενώ και την Κυριακή μπήκα στο γήπεδο με 71% μπαταρία, μόλις έληξε ο αγώνας (~2 ώρες μετά) η μπαταρία ήταν στο 6% και το κινητό έβραζε στο σημείο της κάμερας!!!!!!

 

Σήμερα βλέπω κάποια διαφορά (στα επίπεδα που ήμουν πριν την αναβάθμιση), η μπαταρία βρίσκεται στο 79%, απλά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, και από αύριο θα έχω πάλι drain.

Και εγώ τα ίδια με σένα αντιμετωπίζω.

 

Νομίζω ότι το factory reset προτείνεται πολύ εύκολα ως λύση και δεν είμαι σίγουρος αν λύνει τα προβλήματα πάντα. Εκτός αν το έχουμε τσεκάρει ως λύση και δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C6J6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη το hard reset επιβάλεται όταν έχουμε θέματα δυστυχώς στο Android και πλέον και στο ios, εγώ στην 7.1.1 μόλις την είχα βάλει δεν είχα κάνει ούτε clear cache και παρατήρησα κατευθείαν το πρώτο πρόβλημα τα dpi ήταν ίδια με την 4.0.3 360dp ενώ θα έπρεπε να είναι 411dp οπότε έκανα κατευθείαν hard reset από recovery και πραγματικά δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα γινεται απο την 3.5.4 να παω κατευθείαν 7.1.1 η πρέπει ολες με την σειρα μολις πηρα την συσκευη κ μπορω να πω πως εχω τρελαθει πολύ τούμπανο
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να πας στην 7.1.1, είναι όντως πύραυλος η συσκευή,να την χαρείς φίλε , εγώ μετά από χρόνια χρήσης των κορυφαίων Samsung κυρίως συσκευών η oneplus με τα op3 μου έχει πάρει την καρδιά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ν αλλά έτσι δεν θα πάρω αυτά που διάβασα ότι έχουν οι προηγούμενες ενημερώσεις έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοω πως οι προηγούμενες ενημερωσεις αμα τις παραλειψω κ παω κατευθείαν 7.1.1 δν θα παρω αυτα που διορθωνανε ?

Edited by panosp77
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη το hard reset επιβάλεται όταν έχουμε θέματα δυστυχώς στο Android και πλέον και στο ios, εγώ στην 7.1.1 μόλις την είχα βάλει δεν είχα κάνει ούτε clear cache και παρατήρησα κατευθείαν το πρώτο πρόβλημα τα dpi ήταν ίδια με την 4.0.3 360dp ενώ θα έπρεπε να είναι 411dp οπότε έκανα κατευθείαν hard reset από recovery και πραγματικά δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως αναγνωρίζεις αυτό το πρόβλημα που λες για τα dpi?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ν αλλά έτσι δεν θα πάρω αυτά που διάβασα ότι έχουν οι προηγούμενες ενημερώσεις έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοω πως οι προηγούμενες ενημερωσεις αμα τις παραλειψω κ παω κατευθείαν 7.1.1 δν θα παρω αυτα που διορθωνανε ?

Εννοείται ότι θα παρεις κάθε ενημέρωση και κάθε νέα λειτουργία των προηγούμενων ενημερώσεων.

Don't worry... ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως αναγνωρίζεις αυτό το πρόβλημα που λες για τα dpi?

Φίλε στην 7.1.1 έχουν γίνει μικρά τα εικονίδια και η γραμματοσειρά και το ήξερα μετά την αναβάθμιση τα έβλεπα πάλι μεγάλα, μόλις έκανα hard reset έγιναν μικρά κατευθείαν άρα δεν είχε κάτσει σωστά η αναβάθμιση, γιαυτό λέω ότι χρειάζονται wipes όταν κάνουμε αναβάθμιση και έχουμε προβλήματα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με κόβω για φορμάτ το σκ.δεν μου κάθεται καλά.εκανα wipe την cache αλλα δεν.ανοιξα κι ένα τικετ αλλά δεν βλέπω να γλιτώνω το φορμάτ.το έκανες από τις ρυθμίσεις ή το recovery?

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με κόβω για φορμάτ το σκ.δεν μου κάθεται καλά.εκανα wipe την cache αλλα δεν.ανοιξα κι ένα τικετ αλλά δεν βλέπω να γλιτώνω το φορμάτ.το έκανες από τις ρυθμίσεις ή το recovery?

 

Sent from Winterfell using crow

Θα δεις σίγουρα διάφορα με το reset. Από πού θα το κάνεις δεν έχει σημασία. Το έχω δοκιμάσει και από recovery και από ρυθμίσεις. Το ίδιο είναι.

Όταν πέρασα την 7.1.1 είχα θέματα. Περίμενα μερικές μέρες αλλά στο τέλος έκανα επαναφορά σβήνοντας και την εσωτερική μνήμη.

Από κει και μετά δουλεύει χωρίς να κάνει κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στην 7.1.1 έχουν γίνει μικρά τα εικονίδια και η γραμματοσειρά και το ήξερα μετά την αναβάθμιση τα έβλεπα πάλι μεγάλα, μόλις έκανα hard reset έγιναν μικρά κατευθείαν άρα δεν είχε κάτσει σωστά η αναβάθμιση, γιαυτό λέω ότι χρειάζονται wipes όταν κάνουμε αναβάθμιση και έχουμε προβλήματα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες.

Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Όταν πήρα την συσκευή είχε 7.0 και σε δύο μέρες έβαλα την 7.1.1 και δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να βρω αν έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Σε όλα η συσκευή δουλεύει αρκετά καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάνε επιλογές για προγραμματιστές ψάξε προς τα κάτω,θα βρεις μικρότερο πλάτος 411dp στην 7.0 ηταν 360dp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνε επιλογές για προγραμματιστές ψάξε προς τα κάτω,θα βρεις μικρότερο πλάτος 411dp στην 7.0 ηταν 360dp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλατος- 360 μου γράφει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εσένα άλλαξε; Κανονικά θα έπρεπε να είναι 411 λογικά την εγκατεστησες την 7.1.1 χωρίς κανένα wipe αν μπορείς κάνε wipe cache από recovery δεν θα χάσεις δεδομένα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εσένα άλλαξε; Κανονικά θα έπρεπε να είναι 411 λογικά την εγκατεστησες την 7.1.1 χωρίς κανένα wipe αν μπορείς κάνε wipe cache από recovery δεν θα χάσεις δεδομένα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν έκανα κανένα wipe.

Λες να χρειαστώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τι λέτε. Μπορείτε ένα ss επειδή δεν είμαι σε official? Γενικά από τα display settings αλλάζει από το display size. (Αν λέτε για αυτό)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...