Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παίζει με το TWRP τότε.

Δοκίμασε και με αυτό το TWRP.

https://drive.google.com/file/d/1CishERJ9wZ7Kv2SfK4ZPS6_xE9Yi7Bl1/view?usp=drivesdk

 

Λίγο παλιότερη έκδοση αλλά ίσως βοηθήσει

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Δηλαδή να δοκιμάσω αυτήν την recovery twrp-3.1.1-x_blu_spark_v8.54-op3_op3t με ποια έκδοση magisk;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή να δοκιμάσω αυτήν την recovery twrp-3.1.1-x_blu_spark_v8.54-op3_op3t με ποια έκδοση magisk;;
Σωστά.

Με magisk 14.6 ή 14.5

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Με magisk 14.6 ή 14.5

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Μετά από πολλές προσπάθειες δεν δούλεψε κανένας συνδυασμός μάλλον πρόκειται για ασυμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Με Magisk 14.3 δούλεψε κανονικά. Με τη πρώτη ματιά διορθώθηκε το θέμα που είχα που αργούσε πολύ να βγάλει το μενού εφαρμογών όταν έκανα share. Επίσης υπάρχει νέα βαθμονόμηση οθόνης σε απαλό.

Επίσης μετά από πολύ καιρό δεν έχω σφάλμα DM verity!

Edited by fiorentinos
Link to comment
Share on other sites

Στο magisk 15.2 απο οτι λενε διορθωσαν το προβλημα με τα bootloop k dm verity που εβγαζε το 15.1(εγω τα επαθα κ τα δυο)

...ειδωμεν απο αυριο...νανι τωρα

https://www.xda-developers.com/magisk-v15-2-oneplus-samsung-devices/

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν επαθε bootloop, δεν έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις αλλά κολαγε στην οθόνη εκκίνησης.

 

Δεν είναι bootloop δηλαδή αυτό γιατί δεν υπάρχει 'loop'

 

Ο όρος αυτός είναι λάθος εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν επαθε bootloop, δεν έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις αλλά κολαγε στην οθόνη εκκίνησης.

 

Δεν είναι bootloop δηλαδή αυτό γιατί δεν υπάρχει 'loop'

 

Ο όρος αυτός είναι λάθος εδώ.

 

Εχεις δίκιο bootstacked το λοιπόν :P

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε κάποιος το magisk 15.2 με στοκ 5.0.1 να μας πει σίγουρα αν δουλεύει;; Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει και στο 3 μόλις το δοκίμασα...Επιτελούς έχουμε ροοτ :)

 

Και πριν είχαμε, η 14.6 και η 15 εκδόσεις του magisk δούλευαν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Και πριν είχαμε, η 14.6 και η 15 εκδόσεις του magisk δούλευαν μια χαρά!

 

Μπορεί να δούλευαν σε εσένα σε έμενα και μερικές δεκάδες άτομα ακόμα στο XDA ΔΕΝ δούλευαν.

Ρίξε μια ματιά στο XDA και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες έχω βάλει την nitrogen os 8.1 και δεν έχει κανένα απολύτως θέμα.

Και από επιδόσεις μια χαρά είναι και από μπαταρία κανονικά. Μόνο που δεν έχω την στοκ κάμερα με το manual mode, αλλά μια χαρά ειναι και η Google camera.

 

Edit: Κατέβασα από εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/...oneplus-camera-2-5-20-release/ την στοκ κάμερα και δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ναυτιλωμενους:

Στην Οs 5.0 + 5.0.1 εχω παρατησει οτι το δαχτυλικο αποτυπωμα καθυστερεί σε σχεση με τις προηγούμενες...δεν είναι τόσο ακαριαίο όπως πριν...το εχετε παρατηρησει; ...υποψιν εχω κανει καθαρη εγκατάσταση

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ναυτιλωμενους:

Στην Οs 5.0 + 5.0.1 εχω παρατησει οτι το δαχτυλικο αποτυπωμα καθυστερεί σε σχεση με τις προηγούμενες...δεν είναι τόσο ακαριαίο όπως πριν...το εχετε παρατηρησει; ...υποψιν εχω κανει καθαρη εγκατάσταση

Δεν βλέπω καμία διαφορά στην ταχύτητα ξεκλειδώματος με δακτυλικό αποτύπωμα είναι ίδιο με πριν,απλά αφαίρεσαν την δόνηση που έκανε πριν μήπως για αυτό σου φαίνετε ότι είναι ποιο αργό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμία διαφορά στην ταχύτητα ξεκλειδώματος με δακτυλικό αποτύπωμα είναι ίδιο με πριν,απλά αφαίρεσαν την δόνηση που έκανε πριν μήπως για αυτό σου φαίνετε ότι είναι ποιο αργό;

Επίσης δε βλέπω κάποια διαφορά.

Μήπως ο φίλος παραπάνω δεν έκανε καθαρή εγκατάσταση και αντιμετωπίζει κάποιο config;;

 

Επίσης... Εγώ γιατί έχω δόνηση μόλις ξεκλειδώνει η συσκευή με δακτυλικό;;; 5.0.1 είμαι...

Δεν είχα πριν από την έκδοση 5 τη συσκευή για να ξέρω τι εννοείς. Αλλά μου κάνει δόνηση στο ξεκλείδωμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δε βλέπω κάποια διαφορά.

Μήπως ο φίλος παραπάνω δεν έκανε καθαρή εγκατάσταση και αντιμετωπίζει κάποιο config;;

 

Επίσης... Εγώ γιατί έχω δόνηση μόλις ξεκλειδώνει η συσκευή με δακτυλικό;;; 5.0.1 είμαι...

Δεν είχα πριν από την έκδοση 5 τη συσκευή για να ξέρω τι εννοείς. Αλλά μου κάνει δόνηση στο ξεκλείδωμα.

 

Σε εμένα δεν κάνει καμία δόνηση όταν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα μόνο όταν βάζεις λάθος δάκτυλο κάνει δόνηση και δεν ξεκλειδώνει.Με 5.0.1 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου είχε δημιουργήσει προβλημα αν θυμαστε το magisk 15.1 στην αναβαθμιση σε 5.0.1 αναγκαστικα και το εστησα απτην αρχη με καθαρη εγκατασταση, magisk 15.2 κ τα παντα ολα.Επιπλεον έχω δόνηση στο δαχτυλικο αποτύπωμα όπως ειχα εξαρχης απλα τωρα καθυστερει ελαχιστα περισσοτερο να αναψει η οθονη σε συγκριση παντα με τις ανδροιδ 7 ρομ.

...ααα κ ενα ευχαριστο η μπαταρια πλεον στην 5.0.1 δεν εχει drain

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου είχε δημιουργήσει προβλημα αν θυμαστε το magisk 15.1 στην αναβαθμιση σε 5.0.1 αναγκαστικα και το εστησα απτην αρχη με καθαρη εγκατασταση, magisk 15.2 κ τα παντα ολα.Επιπλεον έχω δόνηση στο δαχτυλικο αποτύπωμα όπως ειχα εξαρχης απλα τωρα καθυστερει ελαχιστα περισσοτερο να αναψει η οθονη σε συγκριση παντα με τις ανδροιδ 7 ρομ.

...ααα κ ενα ευχαριστο η μπαταρια πλεον στην 5.0.1 δεν εχει drain

Δεν χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση για το Magisk!

Απλά Φλασαρεις άλλη έκδοση και τέλος.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμία διαφορά στην ταχύτητα ξεκλειδώματος με δακτυλικό αποτύπωμα είναι ίδιο με πριν,απλά αφαίρεσαν την δόνηση που έκανε πριν μήπως για αυτό σου φαίνετε ότι είναι ποιο αργό;
Ακριβώς τα ίδια.

 

Δεν έχω δει καμία διαφορά, απλά δεν υπάρχει πλέον η δόνηση κατά το ξεκλείδωμα (και το οποίο μου άρεσε, η αλήθεια).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια.

 

Δεν έχω δει καμία διαφορά, απλά δεν υπάρχει πλέον η δόνηση κατά το ξεκλείδωμα (και το οποίο μου άρεσε, η αλήθεια).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Συμφωνώ και εμένα μου άρεσε που δεν έχει δόνηση στο ξεκλείδωμα με δακτυλικό πλέον.

Κάνει δόνηση μόνο όταν αποτύχει να ξεκλειδώσει με δακτυλικό και αυτό είναι το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εμένα μου άρεσε που δεν έχει δόνηση στο ξεκλείδωμα με δακτυλικό πλέον.

Κάνει δόνηση μόνο όταν αποτύχει να ξεκλειδώσει με δακτυλικό και αυτό είναι το σωστό.

 

Είναι περίεργο πάντως που σε κάποιους, όπως εμένα, παραμένει η δόνηση στο ξεκλείδωμα, και σε άλλους όχι.

Την αναβάθμιση σε 5.0.1 τη πέρασα μέσω oxygen updater, όχι σαν full Rom, αλλά σαν update περίπου 145mb αν θυμάμαι καλά. Δε ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο.

Η αλήθεια είναι όμως ότι εγώ (όπως και άλλοι) έχω δόνηση, ενώ πολλοί όχι(όπως διαβάζω σε διάφορα fora). :/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως που σε κάποιους, όπως εμένα, παραμένει η δόνηση στο ξεκλείδωμα, και σε άλλους όχι.

Την αναβάθμιση σε 5.0.1 τη πέρασα μέσω oxygen updater, όχι σαν full Rom, αλλά σαν update περίπου 145mb αν θυμάμαι καλά. Δε ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο.

Η αλήθεια είναι όμως ότι εγώ (όπως και άλλοι) έχω δόνηση, ενώ πολλοί όχι(όπως διαβάζω σε διάφορα fora). :/

 

Αν δεν κανω λάθος πλέων και το δαχτυλικο αποτύπωμα ακολουθεί την ρύθμιση για δόνηση ή όχι στα πλήκτρα. Έτσι εξηγείτε η διαφορετική εμπειρία κάθε χρήστη .

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως που σε κάποιους, όπως εμένα, παραμένει η δόνηση στο ξεκλείδωμα, και σε άλλους όχι.

Την αναβάθμιση σε 5.0.1 τη πέρασα μέσω oxygen updater, όχι σαν full Rom, αλλά σαν update περίπου 145mb αν θυμάμαι καλά. Δε ξέρω αν παίζει αυτό ρόλο.

Η αλήθεια είναι όμως ότι εγώ (όπως και άλλοι) έχω δόνηση, ενώ πολλοί όχι(όπως διαβάζω σε διάφορα fora). :/

Εγώ κατέβασα το full zip (1.58Gb περιπου αν θυμάμαι καλά) και έκανα καθαρή εγκατάσταση, αλλά υποψιάζομαι ότι μάλλον πρέπει να είναι κάποια ρύθμιση για πήγανε ρυθμίσεις - ήχος&δόνηση και δες εγώ έχω τις παρακάτω.

 

0e29752406d057411e87ddd1b9351f5b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...