Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η μπαταρία στην 8 είναι τραγική

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μπήκα να σχολιάσω ακριβώς το αντίθετο. Με την 8 και για τη δική μου χρήση έχω τουλάχιστον 30+ λεπτά sot και πολύ καλύτερο standby time. Με τις τελευταίες εκδόσεις είχα πέσει στις 3-3:30 ώρες (αντε 4 με το ζόρι) sot και τώρα πήγα στις 4:30.

 

Eγω αν ειχα ρολο στο myphone, θα ειχα αυστηρο ban στις συζητησεις για μπαταρια ή θα επιτρεποταν μονο σε εδικα θεματα

 

Ο ενας λεει χειροτερη, ο άλλος λεει πολυ καλυτερη. Πιασ' το αυγο και κουρευ'το

 

Τεχνιεκς συζητησεις μηδεν, κουβεντα για νεα features μηδεν, μονο μπαταρια και αγιος ο Θεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από custom roms Oreo σου προτείνω Nitrogen OS και είναι στην έκδοση 8.1

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Εβαλες; Γραψε 2-3 πραγματα.

 

Εγω oreo που εβαλα official beta 28 μου αρεσε πολυ εμφανισιακα, ενω καποια custom που δοκιμασα μου φανηκε τρισαθλιο το νεο stock interface απο την Google.

 

Κανει αργά αλλα σταθερα βηματα προς τα πισω οσον αφορα το UI και δεν μου αρεσει καθολου. Τωρα θα βαλω και Nos να δοκιμασω.

Δεν εχω να χασω και κατι, μιας και το 1+3 πλεον ειναι το δευτερο τηλεφωνο μου

Link to comment
Share on other sites

Eγω αν ειχα ρολο στο myphone, θα ειχα αυστηρο ban στις συζητησεις για μπαταρια ή θα επιτρεποταν μονο σε εδικα θεματα

 

Ο ενας λεει χειροτερη, ο άλλος λεει πολυ καλυτερη. Πιασ' το αυγο και κουρευ'το

 

Τεχνιεκς συζητησεις μηδεν, κουβεντα για νεα features μηδεν, μονο μπαταρια και αγιος ο Θεος.

 

Ευτυχώς που δεν έχεις.

Το κινητό είναι κομπλέ σε όλα τα υπόλοιπα πλην της μπαταρίας. Αν τα άλλα τα έχεις λυμένα για ποιο λόγο να αναφερθείς σε αυτά; Σε όλα τα επίσημα θέματα κινητών ο κύριος όγκος των μηνυμάτων αφορά την επίλυση προβλημάτων τους. Μπήκε ο φίλος να γράψει ότι έχει θέμα με την μπαταρία, λογικό. Μπήκα εγω να γράψω το αντίθετο μιας και το doze με την 8αρα μου δουλεύει άψογα προς το παρόν, υποδηλώνοντας ότι μάλλον δεν είναι θέμα ρομ. Συγγνώμη Γκεμπελς.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έχεις.

Το κινητό είναι κομπλέ σε όλα τα υπόλοιπα πλην της μπαταρίας. Αν τα άλλα τα έχεις λυμένα για ποιο λόγο να αναφερθείς σε αυτά; Σε όλα τα επίσημα θέματα κινητών ο κύριος όγκος των μηνυμάτων αφορά την επίλυση προβλημάτων τους. Μπήκε ο φίλος να γράψει ότι έχει θέμα με την μπαταρία, λογικό. Μπήκα εγω να γράψω το αντίθετο μιας και το doze με την 8αρα μου δουλεύει άψογα προς το παρόν, υποδηλώνοντας ότι μάλλον δεν είναι θέμα ρομ. Συγγνώμη Γκεμπελς.

 

Και ποιος σου είπε ότι τα θέματα είναι μόνο για να συζητάς προβλήματα; Αν είναι δυνατόν ..... Και μιλάς και για Γκέμπελς......

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου είπε ότι τα θέματα είναι μόνο για να συζητάς προβλήματα; Αν είναι δυνατόν ..... Και μιλάς και για Γκέμπελς......

 

Μα δεν είπα πουθενά ότι τα θέματα είναι ΜΟΝΟ γι αυτό. Αν είναι δυνατόν όντως.

Link to comment
Share on other sites

όταν λέω έχω πρόβλημα με την μπαταρία δεν εννοώ λίγο, εννοώ να έχω το κινητό στο γραφείο παρατημένο και μέχρι να σχολασω να έχει χάσει 20%.Μιλάμε για drain χειρότερο από ότι να το κρατάω στο χέρι. δεν βγάζω μέρα χωρίς καν να το δουλεύω. δηλαδή αν φύγω το πρωί από το σπίτι να πάω μια βόλτα και να βγάλω μερικές φωτογραφίες θα μείνω μέχρι το μεσημέρι από μπαταρία.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όταν λέω έχω πρόβλημα με την μπαταρία δεν εννοώ λίγο, εννοώ να έχω το κινητό στο γραφείο παρατημένο και μέχρι να σχολασω να έχει χάσει 20%.Μιλάμε για drain χειρότερο από ότι να το κρατάω στο χέρι. δεν βγάζω μέρα χωρίς καν να το δουλεύω. δηλαδή αν φύγω το πρωί από το σπίτι να πάω μια βόλτα και να βγάλω μερικές φωτογραφίες θα μείνω μέχρι το μεσημέρι από μπαταρία.

 

Έχεις κάνει restore από Google backup?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλες τις εφαρμογές από εκεί. από την αρχή με καθαρή εγκατάσταση
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλες τις εφαρμογές από εκεί. από την αρχή με καθαρή εγκατάσταση

 

Κάνε εγκατάσταση χωρίς επαναφορά, σε μένα η επαναφορά δημιουργούσε πολλά προβλήματα μεταξύ των οποίων ήταν κάποια alarms στο bbs που έβλεπα και δεν άφηναν το κινητό σε ησυχία, ακόμη και silent mode ενεργοποιούνταν κάθε μέρα στις 00:00 χωρίς να έχω επιλέξει κάτι εγώ, σε 24 ώρες με ούτε 1 ώρα οθόνη ήθελε ξανά φόρτιση, τώρα μπορεί να βγάλει και 3 μέρες με 2 ώρες οθόνη

Link to comment
Share on other sites

όταν λέω έχω πρόβλημα με την μπαταρία δεν εννοώ λίγο, εννοώ να έχω το κινητό στο γραφείο παρατημένο και μέχρι να σχολασω να έχει χάσει 20%.Μιλάμε για drain χειρότερο από ότι να το κρατάω στο χέρι. δεν βγάζω μέρα χωρίς καν να το δουλεύω. δηλαδή αν φύγω το πρωί από το σπίτι να πάω μια βόλτα και να βγάλω μερικές φωτογραφίες θα μείνω μέχρι το μεσημέρι από μπαταρία.
Τόσο είμαι δυστυχώς κι εγώ.

Γύρω στο 20% στο 8ωρο στη δουλειά, χωρίς να το ακουμπήσω (με data ανοιχτά, όχι Wi-Fi).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται αυτό το πρώτο. δεν είναι δυνατόν τόσο πολύ drain.

 

 

 

Screenshot_20171219-195541.jpg

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται αυτό το πρώτο. δεν είναι δυνατόν τόσο πολύ drain.

 

 

 

Screenshot_20171219-195541.jpg

 

Αυτό ακριβώς είχα και εγώ και λύθηκε με εγκατάσταση χωρίς επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

πωωωωω που να περάσω τόσες εφαρμογές μια μια. μιλάμε έχω πάνω από 150 εφαρμογές.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πωωωωω που να περάσω τόσες εφαρμογές μια μια. μιλάμε έχω πάνω από 150 εφαρμογές.

 

110 έχω εγώ, ο λόγος που αρχικά δεν έκανα επαναφορά ήταν γιατί πίστευα ότι κάποια εφαρμογή έκανε τη ζημιά αλλά αφού εγκαταστάθηκαν όλες το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε ξανά, επίσης έλυσα και ένα άλλο πρόβλημα που έμπαινε στο αθόρυβο στις 00:00 από μόνο του

Όταν είχα ψάξει για το συγκεκριμένο alarm δεν είχα βρει πολλές αναφορές και όσες βρήκα δεν είχαν κάποια λύση

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν το Google back up. μόλις το έκανα οφ εξαφανίστηκε το πρόβλημα και το wakelock
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν το Google back up. μόλις το έκανα οφ εξαφανίστηκε το πρόβλημα και το wakelock
Αναφέρεσαι στο settings/backup&reset/backup my data ?

Το έχω στο ΟΝ και δεν έχω τέτοιο wakelock

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. μόλις το έκλεισα όλα δουλεύουν άψογα.

 

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κατεβάσω τορεντ στην 8.εχει κανείς θέμα?

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει περάσει λίγος καιρός για πείτε εντυπώσεις από την Oreo? Από καμιά rom που έχετε δοκιμάσει. Προτείνετε κάποια;
Link to comment
Share on other sites

oreo μόνο στοκ, οι άλλες είναι χάλι μαύρο

 

Το αυτό.

 

Γενικά ένα χάλι μαύρο, εχουμε κινητό με τεράστια κοινότητα, η Oreo έχει βγει από τον Αύγουστο και μια σοβαρή Ρομ δεν έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό.

 

Γενικά ένα χάλι μαύρο, εχουμε κινητό με τεράστια κοινότητα, η Oreo έχει βγει από τον Αύγουστο και μια σοβαρή Ρομ δεν έχει βγει.

Γιατί, τι σε χαλάει η στοκ Ρομ;

 

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...