Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hard reset παιδιά κάνουμε μέσα από το μενού του τηλεφώνου που λέει reset data..σωστά;με την 3.5.3 είμαι χωρίς ρουτ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μετα απο το hard reset επανήλθε στα φυσιολογικά επίπεδα sot

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/cb42ffec67818444cc5398b80caccdd6.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξει η γραμματοσειρά στην community? Κατά τα άλλα φαίνεται ωραία η 3.5.3

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε 3.2.7, έχουν βάλει 1080 60 fps στο βιντεο?Επίσης σε ποιο security patch ειναι?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην το έχουν σαν επιλογή αφού μπορεί να γίνει.όπως δεν καταλαβαίνω γιατί να μην υπάρχει σαν επιλογή να βάλεις αυξανόμενη ένταση στο κουδούνισμα, τόσο δύσκολο είναι?Η την άλλη την μπούρδα που γίνεται μόδα τώρα τελευταία να κάνουν link το ringtone με το notification.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω καταλάβει ακόμη πως γίνεται και δνε έχει tile για τον συγχρονισμο στο quick drawer

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο carl pei αποκάλυψε στο τουιτερ ότι η 3.5.4 θα έχει πολλά νεα πράγματα και ένα από αυτά το ζητάμε πολύ καιρό.Για να δούμε.Δείχνει η 1+ να πραγματοποιεί τις επιθυμίες του κόσμου πάντως και αυτό είναι θετικό.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο carl pei αποκάλυψε στο τουιτερ ότι η 3.5.4 θα έχει πολλά νεα πράγματα και ένα από αυτά το ζητάμε πολύ καιρό.Για να δούμε.Δείχνει η 1+ να πραγματοποιεί τις επιθυμίες του κόσμου πάντως και αυτό είναι θετικό.

 

Όπως? Έχεις κάποιο λινκ?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε σύντομα 3.5.4 με Nougat? Πάντως γενικά η ιστορία λέει πως είναι αρκετά νωρίς ακόμα για Nougat. Αν όντως έβγαινε όμως θαρρώ πως θα ονομαζόταν τουλάχιστον 3.6. Whatever.

 

Εγώ που είμαι στην 3.5.2 του Nevax1 δηλαδή την FreedomOS 1.7 και γενικά χτυπάει σπάνια το κινητό από ειδοποιήσεις τύπου Messenger, Viber κτλ υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Χρησιμοποιώ και το Greenify πάντως με Xposed αλλά σε καμία άλλη rom δεν είχα θέματα τόσο καιρό. Γενικά βλέπω να κλείνουν εφαρμογές πάντως ή να μη λειτουργούν σωστά (εκτός από τις παραπάνω δλδ). Δοκίμασα να τις κάνω και whitelist αλλά πάλι. Κάποιες φορές λειτουργούν και κάποιες όχι. Είναι γενικό το πρόβλημα? Να την ξαναπεράσω? Να δοκιμάσω την official 3.5.3 ? Μόνο αυτό πάντως με έχει απασχολήσει στην συγκεκριμένη rom γιατί γενικά είναι αρκετά σμουθ. :happy:

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα στην 3.5.3 το duo δεν χτυπάει καμιά φορά, πράγμα που στις αοσπ δεν συνέβαινε.κατέβασε ένα buildprop editor και δοκίμασε να πας το ro.sys.fw.bg_apps_limit παραπάνω απ΄οτι ειναι.εγώ σε όλες τις ρομ το έχω στο 90 για να τραβάει και τα 6gb ram.ότι τραβάει παραπάνω μπαταρία δεν ισχύει αφού τις εφαρμογές τις κλείνει το doze, το powernap, το greenify κλπ κλπ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα υπάρχει αυτό το πρόβλημα? Κάπου στην 3.2.2 δεν το είχαν φτιάξει?

 

Βγήκε σήμερα και καινούρια ενημέρωση από την BJRR και είμαι σε δίλημμα να περάσω την BJRR ή να μείνω στην FreedomOS CE 1.7 μέχρι να βγει η 1.8 (η οποία σε γενικές γραμμές είναι έτοιμη αλλά κάπου έχει κολλήσει ο dev.).

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα με τον στοκ launcer, είναι απίστευτα γρήγορος, ρίχνει πολύ χαλαρά στον νοβα.

 

Μία ερώτηση, πως θα κάνω στον στοκ να κλειδώνει με double tap?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα με τον στοκ launcer, είναι απίστευτα γρήγορος, ρίχνει πολύ χαλαρά στον νοβα.

 

Μία ερώτηση, πως θα κάνω στον στοκ να κλειδώνει με double tap?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Βαλε double tap στο μεσαίο πλήκτρο και καθαρισες ;)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις - πλήκτρα μπορείς να επιλέξεις να κλειδώνει με double tap στο πλήκτρο home ( αναγνώστης αποτυπωματων). Εμένα αυτό με βολεύει... Δες το.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε απλά έχω συνηθίσει από το lg να πατάω στην οθόνη. ευχαριστώ πάντως

 

πετάει ο στοκ launcer και στο fingerprint πάει πολύ πιο γρήγορα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->πλήκτρα>πλήκτρο αρχικής σελίδας που λέει και το ρυθμίσεις στο διολο πάτημα να απενεργοποιεί οθόνη....εμένα με έχει βολεψει πολύ αυτό.

Και εγώ ειδοποιήσεις σε viber,whats app μονίμως πλέον καθυστερημενες και με την 3.5.3 π είμαι τώρα αλλα κ με την 3.2.6 παλι δεν μου ερχόντουσαν.πρεπει να μπω στην εφαρμογή για να έρθουν τα μηνύματα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

στο viber δεν έχω θέμα, σφαίρα έρχονται

 

υγ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 3.2.7. με twrp k rooted k nova launcher δεν εχω(ούτε ειχα) πρόβλημα με τις ειδοποιησεις.ερχονται ακαριαία.βέβαια εχω φροντίσει να αφαιρεσω απτην βελτιστοποίηση μπαταρίας ολες τις εφαρμογές messenger,viber,whats app κλπ γιατι ουσιαστικα αυτο φταίει που τις "σκοτώνει" στην αδράνεια .
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...