Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ρωτησα και στο παρελθον για το redmi note 4 και μου ειπατε για ""θα ζητησεις απο όπου το παρεις να ειναι αυτο με το κόκκινο αυτοκόλλητο "Global version""

αλλα μια ερωτηση γιατι τα περισοτερα σκρουζτομαγαζα το εχουν 1 χρονο εγγυηση και λιγα 2 χρονια ;

ποια η διαφορα;

εγγυηση καταστηματος ειναι καλυτερη η προμηθευτη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που έχεις βρει με 2 χρόνια; Το κοιτάω κι εγώ τι κινητό και θα με ενδιέφερε.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε;

Drele.gr το έχει 2 χρόνια. Συνήθως είναι εγγύηση καταστήματος σε όλους. Η infoquest δεν αναλαμβάνει κινητά από αλλους
Link to comment
Share on other sites

Που έχεις βρει με 2 χρόνια; Το κοιτάω κι εγώ τι κινητό και θα με ενδιέφερε.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε;

 

Kαι το youhou.gr, δύο χρόνια εγγύηση καταστήματος (έχει δικό του σερβις), global.

Aπό εκεί το πήρα και όλα οκ.

 

Eπίσης είναι drele.com, όχι drele.gr.

Link to comment
Share on other sites

Kαι το youhou.gr, δύο χρόνια εγγύηση καταστήματος (έχει δικό του σερβις), global.

Aπό εκεί το πήρα και όλα οκ.

 

Eπίσης είναι drele.com, όχι drele.gr.

Από εκεί το πήρα και εγώ, όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ερώτηση υπάρχει τρόπος να σώζουμε τις εικονες-wallpapers που μας ανανεώνει η MIUI9?
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Πατάς τον κυκλο με τα 4 τετράγωνα πανω δεξια και μετα την καρδιά και τις αποθηκευει στη συλογη!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τον κυκλο με τα 4 τετράγωνα πανω δεξια και μετα την καρδιά και τις αποθηκευει στη συλογη!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το πατάω το επιλέγω την καρδιά και δεν με αφήνει!Εν τω μεταξυ την καρδια και το βελάκι μου τις εχει αχνα και οχι εντονα οπως τα άλλα 2 εικονιδια.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια βοήθεια ηθελα, δεν έχω 4g στο τηλεφωνο παρόλο που εχω την global έκδοση. Νόμιζα ότι είναι θέμα σιμ, την αντικατέστησα με καινούρια αλλά τίποτα. Έχω wind και είμαι Αθήνα. Καμία ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια βοήθεια ηθελα, δεν έχω 4g στο τηλεφωνο παρόλο που εχω την global έκδοση. Νόμιζα ότι είναι θέμα σιμ, την αντικατέστησα με καινούρια αλλά τίποτα. Έχω wind και είμαι Αθήνα. Καμία ιδέα???

 

Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία 4G μέσω της εταιρίας κινητής;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό? Νόμιζα ότι γινόταν αυτόματα

 

Εγώ τουλάχιστον στην Vodafone το είχα ενεργοποίησει τηλεφωνικά, λογικά και σε εσένα έτσι θα γίνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Miui global 9.2 σταθερη. Πήγα και στην wind και μου είπε μια κοπέλα ότι δεν ξέρει τι γίνετε και μάλλον δεν το υποστηρίζει το κινητο, όταν της είπα ότι το υποστηρίζει μου είπε να πάω στον γερμανό στους τεχνικούς να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι. Δεν ξέρω τι στο καλό γίνετε....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι με τον mediatek δεκαπύρινο επεξεργαστή ?

Διότι νομίζω πως ο συγκεκριμένος δεν υποστηρίζει την συχνότητα της wind παρά μόνο της cosmote , για 4g εννοείται .

Link to comment
Share on other sites

Miui global 9.2 σταθερη. Πήγα και στην wind και μου είπε μια κοπέλα ότι δεν ξέρει τι γίνετε και μάλλον δεν το υποστηρίζει το κινητο, όταν της είπα ότι το υποστηρίζει μου είπε να πάω στον γερμανό στους τεχνικούς να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι. Δεν ξέρω τι στο καλό γίνετε....

Κοίτα το κουτί κάπου γράφει Model number, αν γράφει 2016101 δεν έχει την band20 (800mhz) αν γράφει 2016102 την έχει

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν γράφει πουθενά model number , ταιριάζει όμως με τον αριθμό που έγραψες το : TD-LTE 2016050 μόνο που τελειώνει σε 50 .

Έχω δύο συσκευές (εννοείται 2016050) και δεν πιάνουν 4g στην wind , στην cosmote δουλεύουν .

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις με τον Mediatek επεξεργαστή. Για αυτά με τον Snapdragon ισχύει το "αν γράφει 2016101 δεν έχει την band20 (800mhz) αν γράφει 2016102 την έχει " που λέει ο makisfz.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το κουτί μπορώ να το δω γιατί το έχω πετάξει

Δεν μπορείς να το δεις κάπου αλλού. Υπάρχει και το network signal guru από play store που δείχνει τις μπάντες που υποστηρίζει το κινητό, αλλά θέλει πρόσβαση root

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εχω αποφασισει να παρω το Note 4 προς αντικατασταση του P8 Lite (2015) κυριως λογω μπαταριας (να κανω και μια αλλαγη ομως βρε αδερφε :lol:)

Θελω να ρωτησω τα εξης:

1. Αξιζει σε αποδοση να δωσω τα 40 ευρω περιπου παραπανω για το 4GB/64GB ή ειναι μικρη η διαφορα ? (εχω και microsd 16gb απο το παλιο για εξτρα χωρο, οποτε δεν ειναι μονο θεμα χωρου αλλα κυριως ταχυτητας)

2. Υπαρχει περιπτωση (αν μπορει καποιον να ξερει) στο μελλον να ειναι πιο future-proof το 4GB/64GB εκδοση, δηλαδη να σηκωνει καλυτερα τις εφαρμογες (γιατι ολο πανε και βαραινουν :mad:) ή θα ειναι αμελητεα η διαφορα ?

3. Στο P8 Lite το ξυπνητηρι χτυπαγε και με κλειστο τηλεφωνο (ανοιγε μονο του στην αφυπνιση), σε αυτο γινεται ?

4. Σε καποια καταστηματα γραφουν Global Version EU αλλα με 1 μονο χρονο εγγυηση καταστηματος. Να υποθεσω οτι ειναι εκδοσεις για αγορες Ευρωπαικων χωρων ετσι ? Αν ναι γιατι μονο 1 ετος εγγυηση και αν γινει στραβη θα παει σε Ευρωπαικο σερβις (ή εστω εδω) και οχι Κινα ?

 

Ευχαριστω και ελπιζω να μην σας ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα τα 64 γιατι ειναι πιο γρηγορα απο την εξωτερικη sd. Υπαρχουν σκρουτζ που δινουν 2 χρονια οπως το drele
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...