Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα εχει καπου 1 γκιγκα και οταν το χρησιμοποιεις αφου καθαρισεις τις εφαρμογες εχει 850-900.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα εχει καπου 1 γκιγκα και οταν το χρησιμοποιεις αφου καθαρισεις τις εφαρμογες εχει 850-900.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, σαν το RN2 που έχω. Μια χαρά (για τη δική μου χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι η 2η απάντηση που παίρνω χωρίς να απαντάτε αυτό που ρωτάω.

Η ερώτηση είναι σαφής: πόσο ελέυθερη ram έχει το κινητό (το 2ram/16rom) μετά το άνοιγμα;

 

Και βέβαια η ερώτηση απυθύνεται σε κάποιον που το έχει ήδη στην κατοχή του.

Κάποις που έχει άλλη συσκευή και διαβάζει το thread γιατι ενδιαφέρεται για το RN4 ασφαλώς δεν μπορεί να απαντήσει.

 

Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούν να σου πουν οι απο πανω είναι οτι οκ, έχεις το rn2 με 2gb και σε βολεύει, εφόσον όμως πας γισ καινούργια συσκευή καλό θα ήταν να πας σε 3gb ram. Όχι τόσο για τωρα αλλά για μελλοντική χρήση. Το προηγούμενο το πήρες σχεδόν ένα χρόνο πριν λογικά, που ηταν άλλα τα δεδομένα. Εσυ ξέρεις παντως, δικό σου και το πορτοφόλι. Φιλικα πάντα...

Υ. Γ. Εγώ ας πούμε είμαι με coolpad f2 (2g ram) κσι miui rom. Σχετικά καλά με εξυπηρετει ακομη αλλά θ αλλαξω συσκευή κυριως λογω μπαταρίας. Ε μαλλον δε θα παρω κατι με λιγότερο απο 4giga ram

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούν να σου πουν οι απο πανω είναι οτι οκ, έχεις το rn2 με 2gb και σε βολεύει, εφόσον όμως πας γισ καινούργια συσκευή καλό θα ήταν να πας σε 3gb ram. Όχι τόσο για τωρα αλλά για μελλοντική χρήση. Το προηγούμενο το πήρες σχεδόν ένα χρόνο πριν λογικά, που ηταν άλλα τα δεδομένα. Εσυ ξέρεις παντως, δικό σου και το πορτοφόλι. Φιλικα πάντα...

Υ. Γ. Εγώ ας πούμε είμαι με coolpad f2 (2g ram) κσι miui rom. Σχετικά καλά με εξυπηρετει ακομη αλλά θ αλλαξω συσκευή κυριως λογω μπαταρίας. Ε μαλλον δε θα παρω κατι με λιγότερο απο 4giga ram

 

Ασφαλώς φιλικά εννοείται, μπορεί όπως το έγραψα παραπάνω να φάνηκα λίγο τσαντισμένος (ενώ δεν ήμουνα). Ήμαστε άγνωστοι μεταξύ μας που προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο αλλάζοντας απόψεις και καταθέτοντας γνώση.

 

Το ότι είναι καλύτερο by default το 3/64 από το 2/16 κανείς δε μπορεί να τα αμφισβητήσει.

Είναι όμως καλύτερο για κάποιον που δε θα γεμίσει ποτέ τα 2gb ram, δε θα γεμίσει ποτέ τα 16gb rom και θα βάλει μια sd card 32GB για μουσική, φωτό, κλπ;

 

Η χρήση που κάνω είναι λίγες κλήσεις, fm radio, poweramp για μουσική, notes, calendar, λιγο viber, ελάχιστο internet.

Θέλω να δώσω max 200E για κινητό (εαν γίνεται λιγότερα) και να πάρω το καλύτερο κινητό που υπάρχει σε αυτά τα λεφτά.

Έχουν πάθει πολλοί ψύχωση με τα κινητά. Έχω γνωστούς που κάνουνε παρόμοια χρήση με τη δική μου και σκάνε 500άρια για κινητά και προσπαθώ μερικές φορές να τους εξηγήσω ότι πετάνε τα λευτά τους...

Link to comment
Share on other sites

οταν πεσει στο 150ρι το θεωρω το επομενο μου κινητο..θα εχουν φτασει κ οι ρομ σε πολυ καλο επιπεδο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οταν πεσει στο 150ρι το θεωρω το επομενο μου κινητο..θα εχουν φτασει κ οι ρομ σε πολυ καλο επιπεδο

 

Το 2/16 έχει ήδη 150Ε και σε πολύ αξιόπιστο μαγαζί http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4-helio-x20-mt6797-deca-core-2gb-ram-16gb-rom-5-5inch-fhd-2-5d-arc-screen-miui-8-4g-lte-smartphone-13-0mp-touch-id-4100mah-metal-body-grey.html.

Το 3/64 νομίζω θα αργήσει αρκετά να πάει σε αυτή την τιμή τουλάχιστον στα αξιόπιστα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής του RN4 (3/64). Μετά από πολύ διάβασμα και έρευνα στο διαδίκτυο , έχω καταλήξει. Αγορά από Vickmal και με ROM Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language) . Ερώτηση : στο μέλλον υπάρχει περίπτωση σε κάποια αναβάθμιση να πάρει και Ελληνικά ; 'Η είναι μονόδρομος το "πείραγμα" και το πέρασμα Ελληνικής ROM με τη πολύτιμη βοήθεια σας (δεν μπορώ να μην δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη δουλειά που κάνουν και τη βοήθεια που προσφέρουν και εδώ αλλά και στο miui.gr Μπράβο σας) .
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια τα δωρα απο το vickmall περιλαμβανουν tampered η μονο φιλμ και θηκη σιλικονης;;

 

Τα παντα ολα εχει μεσα..Μονο ακουστικα λειπουν γιατι δε δινει η εταιρεια φανταζομαι. Μαλλον μου χουν βαλει ηδη ενα tempered πανω κι εχει και δευτερο στο κουτι αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι σχεεδιο του κινητου η tempered :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μέσα ούτε screen protectors ούτε τοποθετημένο φυσικά, ούτε ακουστικά, ούτε οποιαδήποτε θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια τα δωρα απο το vickmall περιλαμβανουν tampered η μονο φιλμ και θηκη σιλικονης;;

Eκει που γραφει chat μιλας με την Selina και της λες να σου κανει δωρο ακουστικα ή θηκη ή οτι αλλο θελεις, αν πει οχι της λες οτι θα το παρεις απο αλλου και λογικα μετα θα στα δωσει. Γενικα καν της παζαρια σε μενα πιανει παντα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει:

1.βαση εμπειριας απο που να αγορασω? η ερωτηση εχει να κανει με ταχυτητα και αξιπιστια

2.τι ΡΟΜ πρεπει να εχει οταν θα ερθει... μετα δε θελω να το πολυπειραζω...αλλα αν χρειάζεται τι να κάνω?

3.τυχον θεματακια με τη χρήση κινητου? τι σας προβληματιζει;ολα καλα;

Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα απο to2c με official global rom και ota update χωρις ελληνικα με multi ομως στα 173 ευρω πολυ καλη τιμη και αξιοπιστο μαγαζι μαζι με θηκη και γυαλι !!αναμενουμεεεε:D:lol:
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι δεν εχει το μαυρο. Καλα τοσο δυσευρετο ειναι και ειτε δεν θα το εχουν ειτε θα το δινουν με επιπλεον χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το μαυρο. Αυτο ειχα παραγγειλει στην αρχη, μετα μου ειπαν πως τελειωσαν και τους ειπα να στειλουν το ασπρο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχουν κάποια γιορτή η κινεζοι γιατί εδώ και 3 ημέρες που εχω κανει την αγορα (Redmi note 4 grey) από aliexpress δεν εχει φυγει από κατω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχουν κάποια γιορτή η κινεζοι γιατί εδώ και 3 ημέρες που εχω κανει την αγορα (Redmi note 4 grey) από aliexpress δεν εχει φυγει από κατω

Αρχές Σεπτεμβρίου είχαν....

Για στείλε τους ένα μήνυμα...

 

(για αυτό προσωπικά προτιμώ να δώσω παραπάνω γιούρια και να το έχω απίκο και όποτε θέλω ;) )

 

Edit : Έχουν γιορτή φίλτατε μόλις έμαθα... 4/10 θα "ανοίξουν" πάλι!! ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής του RN4 (3/64). Μετά από πολύ διάβασμα και έρευνα στο διαδίκτυο , έχω καταλήξει. Αγορά από Vickmal και με ROM Official Stable Global ROM(OTA update&No Greek Language) . Ερώτηση : στο μέλλον υπάρχει περίπτωση σε κάποια αναβάθμιση να πάρει και Ελληνικά ; 'Η είναι μονόδρομος το "πείραγμα" και το πέρασμα Ελληνικής ROM με τη πολύτιμη βοήθεια σας (δεν μπορώ να μην δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη δουλειά που κάνουν και τη βοήθεια που προσφέρουν και εδώ αλλά και στο miui.gr Μπράβο σας) .

 

Προορίζεται για φίλο που ΔΕΝ θέλει να το πειράξει !!! άρα παραμένει η ερώτηση : η Official Stable Global ROM (αγορά από Vickmal) σε μελλοντική αναβάθμιση , υπάρχει ελπίδα να περιλαμβάνει και τα Ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

@Johnbila και εγω με την ελπίδα ειμαι... "Λένε" ότι ναι κάποια στιγμή τουλάχιστον τα βασικά στο μενού θα είναι ελληνικά... ;)

 

@manwlis77 καλορίζικο!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Σεπτεμβρίου είχαν....

Για στείλε τους ένα μήνυμα...

 

(για αυτό προσωπικά προτιμώ να δώσω παραπάνω γιούρια και να το έχω απίκο και όποτε θέλω ;) )

 

Edit : Έχουν γιορτή φίλτατε μόλις έμαθα... 4/10 θα "ανοίξουν" πάλι!! ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ευχαριστώ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Στο Xiaomidevice λεει in stock το silver. Επειδή η γυναίκα μου θελει άμεσα το RN4 μου να παραγγείλω ή το stock είναι παπατζα ?

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4-pro-5-5inch-fhd-2-5d-arc-screen-miui-8-4g-lte-smartphone-helio-x20-mt6797-deca-core-3gb-ram-64gb-rom-13-0mp-touch-id-4100mah-metal-body-silver.html

Εδώ είσαι φίλε μου. Και πιο φθηνα...

Link to comment
Share on other sites

MIUI‬ 8 Global Stable ROM V8.0.3.0.MBFMIDG for Redmi Note 4 (MTK) - Released!

http://en.miui.com/thread-369965-1-1.html

 

Για οσους ρωτανε για τα ελληνικα που δεν υπαρχουν στις σταθερες ROM των xiaomi:

Βοηθήστε στη μεταφραση των αρχειων ώστε όταν ολοκληρωθει να μπει στο MIUI8 όλων των κινητων.

Είναι στο 96% http://translate.miui.com/project/miui-v6/el#

Link to comment
Share on other sites

1000μπραβο, δεν το γνώριζα καν προσωπικά!!!

 

Σύνδεση με τον υπάρχων λογαριασμό που έχουμε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...