Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα...

 

Σκέφτομαι λόγω προβλημάτων με το υπάρχον κινητό (JIAYU S3) να μεταβώ στην οικογένεια της Xiaomi...

Οπότε η ερώτηση είναι redmi note 4 (3gb/32gb) με Χ20 ή με snapdragon 625? Παρατήρησα κάνοντας σύγκριση ότι:

1) ότι ενώ το ένα κινητό ως deca core και έχει υψηλότερες επιδόσεις δεν υποστηρζει την Β20:800MHZ στο 4G εν αντιθέσει με τον sd 625. Αυτό σημαίνει προβλήματα κυρίως στην επαρχία όσον αφορά στο 4g...λόγω δουλειάς γνωρίζω ότι προτιμάται η συγκεκριμένη μπάντα...κυρίως απο WIND της οποίας είμαι πελάτης...

2) το κινητό με sd 625 έχει global multilanguage rom όπου αν έχω καταλάβει καλά εκτός του ότι υποστηρίζει Ελληνικά και έχει προεγκατεστημένο και το PlayStore και υποστηρίζει ΟΤΑ update, σωστά?

Οπότε αν κάνω κάπου λάθος στις παρατηρήσεις μου παρακαλώ διαφωτίστε με...πάντως μάλλον για sd με κόβω.

Και κάτι τελευταίο...σκέφτομαι να αγοράσω από ali...από ότι είδα δεν έρχονται ρουταρισμένες οι συσκευές...ισχύει?Και εάν ναι η διαδικασία για ρουταρισμα είναι η καλσική μέσω twrp recovery του SuperSU ή ακολουθείται κάποια άλλη?Μήπως από άλλο e-shop έρχεται rooted?

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Αγόρασα ένα redmi note 4 64άρι για τον πεθερό μου και έχει έρθει με την 8.1.4. global σταθερή. Ωστόσο πατάω για ενημερώσεις αλλα δεν βρίσκει κάτι. Είναι φυσιολογικό; διαβάζω οτι κάποιοι έχετε 8.1.8.0 τα φώτα σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core¨" Εχει απλή (όχι διπλη) πίσω κάμερα.Είμαι στο σωστό νήμα? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core¨" Εχει απλή (όχι διπλη) πίσω κάμερα.Είμαι στο σωστό νήμα? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Εδώ πας.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=443546

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω αλλά ένας "Editor In Chief" σε pm με έδιωξε ήδη απο εκεί που προτείνεις και μου είπε καλώς είμαι εδώ. Εκεί που μου υποδεικνύεις είναι με snapdragon (εχω ΜΤΚ) και δεν είναι Νote (έχω Νοτε, δηλ, 5,5 οθόνη). Ουσιαστικη διαφορά μας είναι η διπλή καμερα αλλά διαβαζοντας εδω , ειδα οτι σιγα σιγα το πρωτο thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440292 το ανακατεψατε , το ομογενοποιησατε και πλέον ολοι γραφετε εδώ, και με μονή και με διπλή πίσω κάμερα. Αν κάνω λάθος, ευχαριστως να δεχθώ που επιτελους ....ανήκω (ΥΓ. Redmi Note 4 έκδοση MTK Global το αναγνωρίζει το δικό μου η XIAOMI)

Edited by koraki3gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω αλλά ένας "Editor In Chief" σε pm με έδιωξε ήδη απο εκεί που προτείνεις και μου είπε καλώς είμαι εδώ. Εκεί που μου υποδεικνύεις είναι με snapdragon (εχω ΜΤΚ) και δεν είναι Νote (έχω Νοτε, δηλ, 5,5 οθόνη). Ουσιαστικη διαφορά μας είναι η διπλή καμερα αλλά διαβαζοντας εδω , ειδα οτι σιγα σιγα το πρωτο thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440292 το ανακατεψατε , το ομογενοποιησατε και πλέον ολοι γραφετε εδώ, και με μονή και με διπλή πίσω κάμερα. Αν κάνω λάθος, ευχαριστως να δεχθώ που επιτελους ....ανήκω (ΥΓ. Redmi Note 4 έκδοση MTK Global το αναγνωρίζει το δικό μου η XIAOMI)

 

Είχες κάνει αρχικά το μηνυμά σου σε τελείως λάθος κατηγορία, στα "my news".

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει αρχικά το μηνυμά σου σε τελείως λάθος κατηγορία, στα "my news".

Σωστά.Και όχι μόνο εγώ, οσοι με οδηγούν σε αυτό το νήμα έχουν καταλάβει λάθος επίσης, anyway. Εκτιμώ οτι εδώ είναι το νήμα που με αφορά, δεν βλέπω άλλο πλησιέστερο.Καλώς σας βρήκα λοιπόν, μετά το coolpad ήρθε η ώρα της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένας φίλος έχει το Xiaomi Redmi note 3 Pro και έχει μεταγενέστερη έκδοση λογισμικού,και το δικό μου και το δικό του αγορασμένα από Κωτσόβολο. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ οτι εδώ είναι το νήμα που με αφορά, δεν βλέπω άλλο πλησιέστερο.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, μετά το coolpad ήρθε η ώρα της Xiaomi

 

αραξε την αριδα σου, παραγγειλε το ποτο σου

 

Ρε παιδιά ένας φίλος έχει το Xiaomi Redmi note 3 Pro και έχει μεταγενέστερη

έκδοση λογισμικού,και το δικό μου και το δικό του αγορασμένα από Κωτσόβολο. :worry:

 

πες στον φιλο να ρωτησει στο θεμα του redmi note 3 pro

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 8.1.6.0

Υπάρχει κάτι νεότερο?

 

όχι,μόνο στην δεν είναι πολύ πιο μπροστά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kάθε φορά που κλείνω το κινητό,την επόμενη που θα το ανοίξω το messenger δεν μου εμφανίζει τις φούσκες όταν έρχεται μήνυμα,και πρέπει κάθε φορά να το ενεργοποιώ μέσω των ρυθμίσεων,γνωρίζει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες οθονης βγαζει sot

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, με Ελληνική stable παίζει στις 6 με 6:30 ώρες με αρκετή χρήση, χωρίς παιχνίδια βέβαια ή video συνομιλίες. Σήμερα ας πούμε, μετά από περίπου 2 ώρες συνολικά συνομιλία με κάμερα μέσω Messenger, που τραβάει αρκετή μπαταρία, είμαι στις 5 ώρες και 20 λεπτά οθόνη στο 22%. Και πάλι είναι αρκετά καλό νούμερο.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

όχι,μόνο στην δεν είναι πολύ πιο μπροστά.

 

Οκ, ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,αποφάσισα και εγώ να αγοράσω τον κινεζάκι αφού το iphone 5 μας άφησε για έναν καλύτερο κόσμο, άλλα έχω μια απορία.Ποια εκδοσή να προτιμήσω ;Την international με Snapdragon ή την άλλη του εκδοχή με Helio X20;

Μιλάμε για την εκδοσή 3+32

Οποιαδήποτε συμβολή σε έμενα την άσχετη δεκτή! :O

thank you!! :)

Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες οθονης βγαζει sot

 

Λοιπόν μπορω να σου πω υπεύθυνα ότι με την τελευταία dev 7.3.23 σκοτώνει το κινητό.sot πανω απο 6 ωρες κοντά 6.30 κ σκορ antutu 89.700. ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μου, πηγα να κανω hard reset στο κινητο πατωντας volume down + power button ενω ηταν κλειστο (οπως ειδα απο οδηγιες στο Google) και ελεγε οταν δειτε το σηματακι του android, αφηστε τα κουμπια. Το εκανα και εχει μεινει τωρα σε αυτη τη φαση οπως βλεπετε στη φωτο κατω πανω απο μιση ωρα. Προσπαθω να το κλεισω αλλα o,τι κι αν πατησω, δεν ανταποκρινεται. Να το αφησω και οοοοποτε τελειωσει απο μπαταρια θα κλεισει μονο του και θα το ανοιξω κανονικα

:worry:

 

http://i64.tinypic.com/bjh5dh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μου, πηγα να κανω hard reset στο κινητο πατωντας volume down + power button ενω ηταν κλειστο (οπως ειδα απο οδηγιες στο Google) και ελεγε οταν δειτε το σηματακι του android, αφηστε τα κουμπια. Το εκανα και εχει μεινει τωρα σε αυτη τη φαση οπως βλεπετε στη φωτο κατω πανω απο μιση ωρα. Προσπαθω να το κλεισω αλλα o,τι κι αν πατησω, δεν ανταποκρινεται. Να το αφησω και οοοοποτε τελειωσει απο μπαταρια θα κλεισει μονο του και θα το ανοιξω κανονικα
:worry:

 

http://i64.tinypic.com/bjh5dh.jpg

 

Πατα το κουμπί on off παρατεταμένο μέχρι να δονησει κ θα κλείσει,μετα ανοιξε το κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πατα το κουμπί on off παρατεταμένο μέχρι να δονησει κ θα κλείσει,μετα ανοιξε το κανονικά

 

Σε ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει λύση στο να μπορέσω να στείλω μήνυμα σε 5ψυφιο αριθμό? Έχεις κάνεις καμιά λύση? Και κάτι ακόμα. Το θα πάρουμε αναβάθμιση σε android 7?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει λύση στο 1)να μπορέσω να στείλω μήνυμα σε 5ψυφιο αριθμό? Έχεις κάνεις καμιά λύση? Και κάτι ακόμα. Το 2) θα πάρουμε αναβάθμιση σε android 7?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1)λογικά με άλλη εφαρμογή

2)Κάθε 2 μέρες γράφουμε πως περιμένουμε την xiaomi να μας πει(μάλλον όχι).

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα σας

Όποιος έχει δοκιμάσει ή όποιος θέλει να εξυπηρετήσει ας μου πει αν υποστηρίζει ant+ όπως το Mi Max...

 

Μέσω αυτής της εφαρμογής μπορεί εύκολα, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quantrity.anttester

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...