Jump to content

Ηomtom ΗΤ17


Evaggelos1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΗΟΜΤΟΜ, καθε τοσο, φροντιζει να μας εκπλησει ευχαριστα με την παρουσιαση νεων μοντελων, με αρκετα ενδιαφερον τα περισσοτερα και τα οποια βρισκουν πολλους οπαδους και αγοραστες στα μελη τους φορουμ μας.

Μια απο τις τελευταιες συσκευες εναι και το ΗΤ17, στην χαμηλη κατηγορια με πινελιες ομως απο την αμμεσως επομενη, κατι που επισης την κατατάσσει αυτοματα στις συσκευες που εχουν ενιαφερον και κατα την γνωμη μου θα πουλησει αρκετα.

 

 

Highlights

 

5.5" HD 1280*720, capacitive touch screen

MT6737 quad core CPU,1.1GHz,64bit;GPU:Mali-T720 MP1 550MHZ

Android 6.0 system, 1GB RAM 8GB ROM,can extand to 64GB(not included)

Dual cameras, front camera 2.0MP(SW5.0MP), back camera 8.0MP(SW13.0MP)

Dual Micro sim card dual standby

Ultra-thin,fast charge,3000mAh battery

Support 4G/WIFI/Bluetooth/Multi-language/Touch ID

2G:GSM850/900/1800/1900MHz; 3G:WCDMA900/2100MHz; 4G:FDD-LTE800/1800/2100/2600

 

http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1D7kZJFXXXXcpXVXXq6xXFXXX1/200261481/HTB1D7kZJFXXXXcpXVXXq6xXFXXX1.jpg?size=151522&height=960&width=960&hash=902ec3119a5e1cfd067ba6b9d6e3e744

http://http//g02.a.alicdn.com/kf/HTB1dMBaJVXXXXXyXFXXq6xXFXXXg/200261481/HTB1dMBaJVXXXXXyXFXXq6xXFXXXg.jpg?size=163838&height=960&width=960&hash=5b5d65e12909b77897eedd5e7543a8aa

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω κανει παραγγελια και ειναι καθ οδον και το περιμενω.

 

Ναι, ξεκινησαν οι αποστολες! Πιστευω σε λιγες μερες θα εχουμε ριβιου! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη σημερα απο Μπανγκουτ, το οποιο με απογοητευσε.

Φανταστικες οι εξωτερικες συσκευασιες του, οπως παντα. Στη μια, ομως, μεσα ενα κινητο προχειρα τυλιγμενο και ενας φορτιστης χυμα πεταμενος με σκιστο τα σακουλακι του, λυτος του στυλ<αντε και χαρη σου κανουμε....>. :mad: Τελος παντων.

 

Το κινητο ομορφο, ενα Ητ7 με πετυχημενο φεισλιφτινγκ και στρογγυλεμενες γωνιες, κατι που εγω το προτιμω.

Το μπλε πισω καπακι δεν ειναι και τοσο... μπλε αλλα μαυριζει. Το χρυσαφι ειναι πιο ομορφο.

Σημα wifi παρα πολυ καλο.

Καμερα πισω, πολυ καλυτερη του 7.

Ελαφρυ στο χερι με καλο πιασιμο.

Τα κουμπια οπως και στο 7 για να δουλεψουν θελουν το καπακι.

Με το που ανοιξα ηρθε αναβαθμιση 31 Μβ, την εκανα, δεν ξερω τι εφτιαξε και αν.

Εχει notification leds ξεχωριστατα για καθε ειδοποηση, τα οποια μπορεις να απενεργοποιησεις.

Eχει double click to wake up και to lock.

Εχει μην ενοχλειτε στην κουρτινα.

Καποια στιγμη που θα εχω ορεξη θα του βαλω και σιμ.

Δεν εχει κινεζοαπλικεισον.

Αυτα προς ταρον

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές μεταφέρονται στην sd φίλτατε;

Επίσης μήπως σου δίνει επιλογή από την αρχή να ορίσεις τη κάρτα μνήμης σαν αποθηκευτικό χώρο και να μεταφέρει όλο το σύστημα στην sd; (μην σας φανεί παράξενο, γίνεται στο Doogee X5 MAX, μεταφέρει όλο το λειτουργικό σύστημα στην sd!!!)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες,σε χρυσο χρωμα το εχω και ειναι πολυ ωραιο.Η συσκευασια περιεχει και θηκη και screen protector αλλα ειχε ηδη screen protector στην οθονη.Το κινητο δεν εχει κινεζιες και ρολαρει καλα.Μπορεις να τα μεταφερεις ολα στην SD κατι που ειναι πολυ χρησιμο.Ο ανηχνευτης δακτυλικου αποτυπωματος ειναι αρκετα γρηγορος και αξιοποιστος.Η οθονη εχει καλες γωνιες θεασης και η μπαταρια ειναι πολυ καλη.Η καμερα για τα λεφτα του ειναι πολυ καλη και το WiFi εχει πολυ καλο σημα. Edited by achris000
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες,σε χρυσο χρωμα το εχω και ειναι πολυ ωραιο.Η συσκευασια περιεχει και θηκη και screen protector αλλα ειχε ηδη screen protector στην οθονη.Το κινητο δεν εχει κινεζιες και ρολαρει καλα.Μπορεις να τα μεταφερεις ολα στην SD κατι που ειναι πολυ χρησημο.Ο ανηχνευτης δακτυλικου αποτυπωματος ειναι αρκετα γρηγορος και αξιοποιστος.Η οθονη εχει καλες γωνιες θεασης και η μπαταρια ειναι πολυ καλη.Η καμερα για τα λεφτα του ειναι πολυ καλη και το WiFi εχει πολυ καλο σημα.

Ευχαριστούμε για την διευκρίνηση όσο αναφορά τη μεταφορά των εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα μνήμης...

 

Ποία έκδοση έχει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την διευκρίνηση όσο αναφορά τη μεταφορά των εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα μνήμης...

 

Ποία έκδοση έχει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Android 6.0 Marshmallow

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι πολυ καλο κινητο ιδιαιτερα για τα 44.90€ που το πηρα

Η καμερα του συγκρισιμη με του redmi note2 που εχω στα χαμηλα iso

Edited by vaggelis11
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι πολυ καλο κινητο ιδιαιτερα για τα 44.90€ που το πηρα

Η καμερα του συγκρισιμη με του redmi note2 που εχω στα χαμηλα iso

Απο που το πήρες τόσο φθηνό; Εγώ το βρίσκω στα 64

Λάθος.αυτό που βρήκα εγώ είναι το pro

Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο πραγματι.

Ομως μετα την εμφανιση πλεον του pro, δεν υπαρχει λογος καποιος να επιμεινει σε αυτο. Η διαφορα στην τιμη ειναι σχετικη μικρη και με το pro εχεις ενα πιο ολοκληρωμενο συνολο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μαλον ειναι ο αντικαταστατης του ht7 και του ht7 pro και στην τιμη του pro οντως ειναι η καλυτερη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τελικα ποσα σημεια touch μπορει να δεχτει? 2 η 5?

Ρωταω επειδη το HT7 ειχε μονο 2 και αυτο δυσκολευε λιγο στη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τελικα ποσα σημεια touch μπορει να δεχτει? 2 η 5?

Ρωταω επειδη το HT7 ειχε μονο 2 και αυτο δυσκολευε λιγο στη χρηση.

 

Swap με 3 δαχτυλα για screenshot οποτε διαβαζει τουλαχιστον 5 δαχτυλα

 

Στο 4:53 Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δει 5 σημειων οθονη εχει το τηλεφωνο το ειχα παρει 44.90 σε ειδικη τιμη για 50 κοματια (η οποια ισχυσε για το μπλε 1 ωρα!)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως .

Έχει ενιαιποιημένο χώρο για εφαρμογές ή έχει partitions ; Πόσα gb καθαρά.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Εχθες ειδα καινουριο update το εκανα και μου εβγσλε error το ανδροειδες

Εβγαλα τη μπαταρια και την ξανακατεβασα και λειτουργει ενταξει

Δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα μου παρουσιαζει corrupt την καρτα

Link to comment
Share on other sites

Μέτα το update έχει πρόβλημα το wifi για κάποιο λόγο ανοίγει μόνο του(δεν νομίζω να φταίει κάποια εφaρμογη γιατί δεν κατέβασα άλλη μετά το update) έχετε κάποια λύση?Επίσης έχει κάνει κάνεις factory reset ή έβαλε καποια άλλη rom(πχ. CyanogenMod)
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα κι εγω λογικα μολις το ανοιξω θα εχει και καποια αναβαθμιση αλλα σε πρωτη φαση θα το δουλεψω ετσι και μονο αν εχω κοληματα θα το αναβαθμισω.

Οσο καιρο το εχετε ποια εκδιση δουλευει σωστα μηπως μεινω με την υπαρχουσα.

Μου εχει συμβει στο παρελθον να εχω ενα κινητο να δουλρυει ρολοι και μετα απι αναβσθμιση μαυρα χαλια και πολλες εταιριες το ξεχνουν και μενουμε με τα χαλια.

Επισης δεν ειμαι hard user για root κτλ μονο οτι βγαζει το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα κι εγω λογικα μολις το ανοιξω θα εχει και καποια αναβαθμιση αλλα σε πρωτη φαση θα το δουλεψω ετσι και μονο αν εχω κοληματα θα το αναβαθμισω.

Οσο καιρο το εχετε ποια εκδιση δουλευει σωστα μηπως μεινω με την υπαρχουσα.

Μου εχει συμβει στο παρελθον να εχω ενα κινητο να δουλρυει ρολοι και μετα απι αναβσθμιση μαυρα χαλια και πολλες εταιριες το ξεχνουν και μενουμε με τα χαλια.

Επισης δεν ειμαι hard user για root κτλ μονο οτι βγαζει το συστημα

Εγώ έχω την έκδοση R06 δουλεύει καλά σε αυτήν την έκδοση και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μολις το ανοιξω και το δουλεψω λιγο θα αναφερω κι εγω τις εμπειριες μου απο το κινητο των 80 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν ξερει καποιος να μου πει.

Κανα δυο φορες βγαζοντας το κινητο απο τη τσεπη μου εχει βγαλει τη φωνητικη κληση οσο κια εψαξα για να το κανω σκοπιμα δεν το βρηκα ξερει καοοιος πως γινετε?

 

 

Πρωτη επαφη με το κινητο με τα απο 9 ωρες φορτιση στο 98% προχθες το βραδυ το εβαλα πριν λιγο με 25% ακομα διαθεσημο.

Οχι βαρια χρηση παροτι σαν πρωτη επαφη και εξερευνηση κατεβασμα εφαρμογων θεωρω τα πηγε καλα με χρηση προσαρμοσμενης φωτεινοτητας.

Οταν το ανοιξα εσκασε ενημερωση λογισμικου δεν ειχα σκοπο να τη κανω αλλα μετα απο ενα κολημα που μου εκανε μεσα στο play store (δεν ανταποκρινοταν το power button για να ξεκλειδωσω) τελικα την εκανα δε κοιταξα ποια ειναι αλλα δειχνει να δουλευει ρολοι.

Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση στην αρχη και με φοβισε μπορω να πω εναι οτι το MM 6.0 καταλαμβανε 880MB με διαθεσιμη 37ΜΒ αφου κατεβασα μερικες εφαρμογες εφτασε στο μηδεν με μονο κολημα οταν προσπαθησα να κατεβασω τρεις ταυτοχρονα. Μια μια τις κατεβαζει κανονικοτατα και βλεπω πως τρωει απι τα 880 τωρα ειναι καοου στα 640 αυρα για αρχη μικροφωνα και ακουστικα στη πενα.

Η οθονη παρα πολυ καλη οπως και ο ηχος με καμερα δεν ασχοληθηκα πολυ αλλα νε φουλ φωτεινοτητα βφαζει παρα πολυ καλες.

Στη τελικη για τα 80 ευρω το κινητο ειναι super αλλα μεγαλο ρε παιδι μου το 5,5αρι ελπθζω να το συνηθισω γρηγορα παντως η οθονη οπψς προειπα σε απιζημειωνει.

Α το δακτυλικο παροτι δεν το χρεισημοποιω πλεον γιατι βρησκω το tap to wake ποιο εξυπηρετικο δουλευει 99 στις 100 και ταχυστα αυρα για αρχη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ηomtom ΗΤ17

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...