Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, sorry, το ξέρω ότι έχει αναφερθεί παλιότερα, αλλά ψάχνω πίσω και δεν μπορώ να το πετύχω πουθενά (είναι και 137 σελίδες και το search δε μου δίνει τίποτα):

μπορεί κάποιος να γράψει ξανά πώς βρίσκουμε την fw version και την εβδομάδα κατασκευής του τηλεφώνου;

thnx και πάλι sorry :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας ευτυχής κάτοχος k750. Είναι βέβαια το live, λόγω επιδότησης Voda. Μη λέμε μεγάλες κουβέντες, αλλά λέω να μην το πειράξω. Το κινητάκι είναι άψογο και το live, μέχρι στιγμής, δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου.

Η εξωτερική εμφάνιση είναι μια χαρά, το branding είναι διακριτικότατο.

Βάζοντας theme (κυκλοφορούν πολλά και free στο δίκτυο), το μόνο που μένει είναι τα εικονίδια του live που δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά δεν θα πεθάνουμε κι όλας...

Το μεσαίο πάνω κουμπί είναι όντως αφιερωμένο στο live, αλλά η λειτουργία του (το μενού δραστηριοτήτων) έχει μεταφερθεί στην κίνηση-επάνω του stick, άρα δεν χάνεται.

Το θέμα των mp3 ringtones ξεπερνιέται πολύ εύκολα με το DRM της SONY.

Κατά τα άλλα, κανένα πρόβλημα - κόλλημα - απρόοπτο (μέχρι στιγμής - χτυπάω ξύλο).

Ο pavlos 364 τα λέει πολύ καλά. Με ένα καλό theme τα εικονίδια LIVE περνάνε απαρατήρητα. Ξέρει κανεις αν πάρχει κάποια ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ διαφορα με το unbranded?

 

Η οθόνη καταπληκτική και η κάμερα πολύ καλή σε συνθήκες υψηλού φωτισμού (Στο σκοτάδι δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα)

 

Δεν είχα restart klp αλλα αντιμετωπίζω μια περίεργη συμπεριφορά με το ΒΤ headset. Άλλοτε κάνει transfer την κλήση και άλλοτε οχι και δείχνει συνεχώς συνδεδεμένο. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Το θέμα των mp3 ringtones ξεπερνιέται πολύ εύκολα με το DRM της SONY.

Τι ειναι αυτό το DRM???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι αφού το τελευταίο SE που είχα ήταν το Τ610. Με το πρόγραμμα PC Suite μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις SMS κανονικά; Εννοώ long messages, με ελληνικά, αριθμό χαρακτήρων 160 κλπ;
Link to comment
Share on other sites

...

Τι ειναι αυτό το DRM???

DRM Packager είναι ένα πρόγραμμα που διαμορφώνει κατάλληλα τα mp3 για να μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως ήχοι κλήσεις στις Vodafon Live συσκευές. Ψάξε στο θέμα και θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

PAVLOS 364 :

1. Accessing the Service Menu - Move joystick right, press * key, move joystick left twice, press * key, move joystick left, press * key.

2. Checking Firmware Version - Move joystick right, press * key, move joystick left twice, press * key, move joystick left, press * key, press 1 key twice.

Link to comment
Share on other sites

Ο pavlos 364 τα λέει πολύ καλά. Με ένα καλό theme τα εικονίδια LIVE περνάνε απαρατήρητα. Ξέρει κανεις αν πάρχει κάποια ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ διαφορα με το unbranded?

 

Η οθόνη καταπληκτική και η κάμερα πολύ καλή σε συνθήκες υψηλού φωτισμού (Στο σκοτάδι δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα)

 

Δεν είχα restart klp αλλα αντιμετωπίζω μια περίεργη συμπεριφορά με το ΒΤ headset. Άλλοτε κάνει transfer την κλήση και άλλοτε οχι και δείχνει συνεχώς συνδεδεμένο. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Τι ειναι αυτό το DRM???

 

DRM - Εργαλειο για να κλειδωνεις ring tones και να παιζουν σε VF Live συσκευες.

Τα BT issues εχουν λυθει με την τελευταια εκδοση της SE. Η Voda ακομα δεν εχει βγαλει αυτη την εκδοση.

Μια σημαντικη διαφορα με το branded ειναι η κατανομη του μενου. Δηλαδη το unbranded ειναι τα μενου (με τα sub-menu) του K700 (εαν τα εχεις δει). Της VF το μενου ειναι πιο πολυπλοκο και τα sub-menus ειναι διαφορετικα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε πως το κινητό είναι διαθέσιμο από οτεshops. Ξέρει τίποτα κανείς;

 

Και αν κάποιος μου πρότεινε να πάω κάπου να πουλήσω το nokia 7610 θα το εκτιμούσα γιατί είμαι άσχετος με αυτά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιορισμός στη διάρκεια του βίντεο ?

Επίσης, αν τραβάς απο πίσω το καλλυμα ενεργοποιείται η κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιορισμός στη διάρκεια του βίντεο ?

Επίσης, αν τραβάς απο πίσω το καλλυμα ενεργοποιείται η κάμερα ?

για το θεμα του βιντεο την απαντηση την πηρες,οσο για την καμερα ναι φιλε μου μολις τραβηξεις το καπακι αυτοματα ενεργοποιειται και η καμερα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε πως το κινητό είναι διαθέσιμο από οτεshops. Ξέρει τίποτα κανείς;

 

Και αν κάποιος μου πρότεινε να πάω κάπου να πουλήσω το nokia 7610 θα το εκτιμούσα γιατί είμαι άσχετος με αυτά

 

Πήρα την cosmote (8011197000) και μου είπαν μάλλον από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την cosmote (8011197000) και μου είπαν μάλλον από εβδομάδα.

ε σιγα σιγα να αρχισει απο βδομαδα να σκαει μυτη μαλλον σε περιορισμενη ποσοτητα.μαλλον πως τη δευτερα θα το στειλω στο 9volto να μου κανουν την αναβαθμιση να το δω και με διχως vf live menu.αραγε θα χουν αυτοκολλητο quick share ωστε να ξεφτορτωθω αυτο της vodafone?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ε σιγα σιγα να αρχισει απο βδομαδα να σκαει μυτη μαλλον σε περιορισμενη ποσοτητα.μαλλον πως τη δευτερα θα το στειλω στο 9volto να μου κανουν την αναβαθμιση να το δω και με διχως vf live menu.αραγε θα χουν αυτοκολλητο quick share ωστε να ξεφτορτωθω αυτο της vodafone?

 

Ελα μωρε, μην εισαι ψυρας! :lol:

Ειναι ωραιο το αυτοκολιτακι της Voda. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε, μην εισαι ψυρας! :lol:

Ειναι ωραιο το αυτοκολιτακι της Voda. :cool:

συμφωνω αλλα εμενα μου χει μπει να το βγαλω και καταλαβαινεις :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα εμενα μου χει μπει να το βγαλω και καταλαβαινεις :p

 

καταλαβαινω, καταλαβαινω ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hot Swapping; Τι είναι τούτο πάλι;

Έχει να κάνει με την άμεση εναλλαγή μνήμης; Δηλαδή να βγάζεις την κάρτα και αυτόματα να "βλέπει" την ενσωματωμένη μνήμη (ή άλλη κάρτα) και το αντίθετο;

 

;)

dinatotita allagis tis kartas epektasis tis mnimis xwris na sbeineis to kinito kathe fora pou to kaneis auto!!!me alla logia bazeis-bgazeis sto apse sbise!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει βάλει κανείς να φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σας καλεί? Έχω περάσει μερικές φοτο στην επαφές αλλά όταν με περνούν τηλ δεν βγάζει τίποτα παρά μόνο το νούμερο που με καλεί. Ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

@Giorgosk80

Ευχαριστώ πολύ :)

 

@paniscus

Για το DRM τα πράγματα είναι πολύ απλά, ρίξε μια ματιά στο http://home.tiscali.ch/the.night/ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητο quick share θα βρεις σε SE service. Είχα βρει παλιότερα στη Σινώπης για το Κ700. Μάλιστα δεν αποκλείεται να είναι και τα ίδια (εκτός αν άλλαξαν το χρώμα τους για να ταιριάζει στην εμφάνιση.

 

Για το φίλο με το πρόβλημα φωτό στις επαφές: μάλλον έχεις σώσει το ίδιο νούμερο και στη sim και στη μνήμη της συσκευής οπότε δεν βγάζει όνομα και κατά συνέπεια και φωτό. Ψάξε τη sim σου, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ποιά και πόσα τηλέφωνα έχει πάνω, μια και όλοι χρησιμοποιούμε τελευταία τις μνήμες της συσκευής και υπάρχουν και κάποια ξεχασμένα στη sim !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο με το πρόβλημα φωτό στις επαφές: μάλλον έχεις σώσει το ίδιο νούμερο και στη sim και στη μνήμη της συσκευής οπότε δεν βγάζει όνομα και κατά συνέπεια και φωτό. Ψάξε τη sim σου, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ποιά και πόσα τηλέφωνα έχει πάνω, μια και όλοι χρησιμοποιούμε τελευταία τις μνήμες της συσκευής και υπάρχουν και κάποια ξεχασμένα στη sim !

Ευχαριστώ φίλε μου όντως είχα κάποια ονόματα στην κάρτα τα έσβησα και όλα οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

ε σιγα σιγα να αρχισει απο βδομαδα να σκαει μυτη μαλλον σε περιορισμενη ποσοτητα.μαλλον πως τη δευτερα θα το στειλω στο 9volto να μου κανουν την αναβαθμιση να το δω και με διχως vf live menu.αραγε θα χουν αυτοκολλητο quick share ωστε να ξεφτορτωθω αυτο της vodafone?

 

Στο 9volto μου είπαν ότι δεν αλλάζουν το αυτοκόλλητο. Επιμένω να περιμένο το νορμάλ. Στο Πλαίσιο μου είπαν 29 με 30 του μήνα. Αρα λιγότερο από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...