Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτιση κρισεωςειναι κανεις ξυπνιος?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μιλαω δεν κλανω! ξερει καποιος απο σας σε τι τιμη θα ερθει το οχι vl?

re file oloi lene gurw sta 400 euro!!

--------------------------------------------------------

sorry pou apanthsa alla apo eksuphrethsh!!!

Link to comment
Share on other sites

re file oloi lene gurw sta 400 euro!!

--------------------------------------------------------

sorry pou apanthse alla apo eksuphrethsh!!!

 

καλα ντε! μη βαρας!! ρωτισα μηπως υπηρχε κανενα καινουριο νεο

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ρε παιδια... Τόχετε ταράξει το παιδί (marios1988) στις παρατηρήσεις! Τώρα φοβάται και να δώσει μια απάντηση... Ή μήπως κι εγώ δε δικαιούμαι να παρεμβαίνω αφού έχω ποστάρει μόνο 4 μηνύματα (5 με αυτό - ζήτωωω!)
There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ρε παιδια... Τόχετε ταράξει το παιδί (marios1988) στις παρατηρήσεις! Τώρα φοβάται και να δώσει μια απάντηση... Ή μήπως κι εγώ δε δικαιούμαι να παρεμβαίνω αφού έχω ποστάρει μόνο 4 μηνύματα (5 με αυτό - ζήτωωω!)

pesta re file na sai kala gia thn sumparastash!!!

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 2 χρονάκια έχοντας το Τ610..

Περιμένω μές την Εβδομάδα από την Cosmote, να φέρει το K750i !!

Ελπίζω να με καλύψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ρε παιδια... Τόχετε ταράξει το παιδί (marios1988) στις παρατηρήσεις! Τώρα φοβάται και να δώσει μια απάντηση... Ή μήπως κι εγώ δε δικαιούμαι να παρεμβαίνω αφού έχω ποστάρει μόνο 4 μηνύματα (5 με αυτό - ζήτωωω!)

 

x2,

 

Μην ξαναδώ παρατήρηση μέσα στο φόρουμ από κάποιον χρήστη, για κάποιον άλλον χρήστη για το ότι κάνει πολλά Post ή δεν του αρέσει κάτι στον τρόπο με τον οποίο γράφει.

Υπάρχει η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/report.gif για αυτό. Βλέπω τις αναφορές (γενικώς τι γίνεται στο φόρουμ)...

 

marios1988,

δεν σου απαγορεύει κανένας να γράφεις στο φόρουμ σε κάποιο θέμα που θέλεις να βοηθήσεις ή να ρωτήσεις κάτι.

Παρατήρηση δεν σημαίνει πλήρη απαγόρευση. Στα όρια πάντα των κανονισμών του φόρουμ :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, παρασύρεσαι πάλι. Μπορεί ενίοτε να τρως κράξιμο εδώ μέσα, αλλά σκέψου ότι είσαι πλέον το πιο διάσημο μέλος.

Γνωρίζει κάποιος Πατρινός τι έγιναν τα 2 κομμάτια non VL που έφερε η SE Πάτρας; Τα είδε κανείς στο μαγαζί; Τα περιεργάστηκε; Κάτι τελοσπάντων;

Link to comment
Share on other sites

den mou apadise kaneis apou aytous pou exoune to kinito ta plastika thimizoune tou t630? h ais8ish otan to pianeis h kamia sxesh?? poly kalytera ??

Από το λίγο που το έχω στα χέρια μου τα πλάστηκα δεν τρίζουν και γενικός η κατασκευή το Κ 750 είναι καλύτερη από το Κ700 πόσο μάλλον από το τ630.. επίσης πολλή καλή αίσθηση έχει το πληκτρολόγιο του Κ750

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ό,τι data μεταδίδει κάθε σταθμός που έχει RDS. Σε 8 ASCII χαρακτήρες που αλλάζουν και σκρολάρουν, ότι πληροφορία θέλεις.

 

Σωστα, ετσι ειναι!

Ναι μπορει να σε ξυπνησει με Radio ! :cool:

To Ελληνικο Πακετο γλωσσων, θα ειναι το Greek language EMEA3: EN EL SQ

To davinci θα το εχει συντομα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, ετσι ειναι!

Ναι μπορει να σε ξυπνησει με Radio ! :cool:

To Ελληνικο Πακετο γλωσσων, θα ειναι το Greek language EMEA3: EN EL SQ

To davinci θα το εχει συντομα! :cool:

 

οποτε φιλε geovass οποιος το μαθει πρωτος το σφυριζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου...

Σήμερα περιμένω ένα Κ750, δυστυχώς VFL. Το ευτυχές είναι στην τιμή...250 € σφραγισμένο στο κουτί του, από φίλο που του δώθηκε "δώρο". Κάποιες φορές ο Θεός μας κλείνει το μάτι. Ο συγκεκριμένος φίλος/συνεργάτης έχει Ρ910 και Ν.6680, οπότε δεν το πολυχρειαζόταν. Επάνω στη συζήτηση του style "...να μου έφεραν και το Κ750, αλλά τι να το κάνω μωρέ, είναι και VFL, δεν έχει και πολλές δυνατότητες (!?!?)...ε, δεν είναι smartphone...αλλά να, είναι δώρο και θα το αφήσω στο κουτί λίγο καιρό μέχρι να το δώσω σε κανένα πιτσιρικά (!)..." Τον ρώτησα τιμή, λέγοντάς του ότι σε καινούργιο σε VFL έχει περί τα 350 €, σκέφτεται, απαντάει "..ε, πόσο μωρέ Κώστα, ξέρω γω...κάνα 250άρι καλά είναι??? και αμέσως συμφωνήσαμε. Το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου. Απομένει να δούμε πότε θα μπορέσει να μας το φλασάρει το 9Volto και να ξεμπερδεύουμε και με την κατάρα της Voda.

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τρελαινόμουν στην ιδέα αγοράς VFL κινητού, αλλά η δυνατότητα του να το πάρω σφραγισμένο με €100-€120 κάτω από την μέση τιμή αγοράς, ήταν κάτι που δεν μπορούσα να προσπεράσω αβίαστα...Ελπίζω να είναι αντάξιο των προσδοκιών μου, ειδικά από εβδομάδα, οπότε και θα ξαποστείλω το VFL interface...Είδωμεν φίλοι μου. Περισσότερα, μετά την πρώτη φόρτιση (σήμερα το βράδυ)

Καλή μας μέρα...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

re file oi eikones einai polu kales kai polu zwntanes!!!epishs oi 2 eikones me to gsx-r einai 8anatos polu wraies!!!!re file taksidioths mhpws mporeis na mou peis otan bazeis ksupnhthri exei thn idiothta na ksupna me to RADIO??nomizw oti to xa dei auto na ginete se ena nokia(ououououououououuouououououououo)...euxaristw

-----------------------------------------------------------------------------

ante na bgei re mages kai den 8a sas prhzw allo to kserw oti ginomai kourastikos alla einai apo th xara mou gi auto :) :) ...sorry pantos gia to prhksimo!!!

Ναι, εχει τη δυνατοτητα να σε ξυπνα με το ραδιο αρκει να εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα. Το διαβασα στο mobile-review

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου...

Σήμερα περιμένω ένα Κ750, δυστυχώς VFL. Το ευτυχές είναι στην τιμή...250 € σφραγισμένο στο κουτί του, από φίλο που του δώθηκε "δώρο". Κάποιες φορές ο Θεός μας κλείνει το μάτι. Ο συγκεκριμένος φίλος/συνεργάτης έχει Ρ910 και Ν.6680, οπότε δεν το πολυχρειαζόταν. Επάνω στη συζήτηση του style "...να μου έφεραν και το Κ750, αλλά τι να το κάνω μωρέ, είναι και VFL, δεν έχει και πολλές δυνατότητες (!?!?)...ε, δεν είναι smartphone...αλλά να, είναι δώρο και θα το αφήσω στο κουτί λίγο καιρό μέχρι να το δώσω σε κανένα πιτσιρικά (!)..." Τον ρώτησα τιμή, λέγοντάς του ότι σε καινούργιο σε VFL έχει περί τα 350 €, σκέφτεται, απαντάει "..ε, πόσο μωρέ Κώστα, ξέρω γω...κάνα 250άρι καλά είναι??? και αμέσως συμφωνήσαμε. Το μεσημέρι θα το έχω στα χέρια μου. Απομένει να δούμε πότε θα μπορέσει να μας το φλασάρει το 9Volto και να ξεμπερδεύουμε και με την κατάρα της Voda.

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τρελαινόμουν στην ιδέα αγοράς VFL κινητού, αλλά η δυνατότητα του να το πάρω σφραγισμένο με €100-€120 κάτω από την μέση τιμή αγοράς, ήταν κάτι που δεν μπορούσα να προσπεράσω αβίαστα...Ελπίζω να είναι αντάξιο των προσδοκιών μου, ειδικά από εβδομάδα, οπότε και θα ξαποστείλω το VFL interface...Είδωμεν φίλοι μου. Περισσότερα, μετά την πρώτη φόρτιση (σήμερα το βράδυ)

Καλή μας μέρα...

 

Αντε καλοριζικο!

Εαν δεν θελεις να περιμενεις το 9volto τοτε θα σου ελεγα να πας μεσο web (davinciteam.com) και να βγαλεις μια για παντα το VF Live customazation. Ελληνικα θα εχεις αλλα οχι Τ9 και οχι Ελληνικο μενου (μικρο το κακο!) και συντομα θα εχει και το Full Greek πακετο για flash!

...Και ολα αυτα με 10 λεπτα flashing και μονο 10 ευρω !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικο!

Εαν δεν θελεις να περιμενεις το 9volto τοτε θα σου ελεγα να πας μεσο web (davinciteam.com) και να βγαλεις μια για παντα το VF Live customazation. Ελληνικα θα εχεις αλλα οχι Τ9 και οχι Ελληνικο μενου (μικρο το κακο!) και συντομα θα εχει και το Full Greek πακετο για flash!

...Και ολα αυτα με 10 λεπτα flashing και μονο 10 ευρω !! :cool:

Ευχαριστώ φίλε Geo...

Απλά το πρόβλημα με το on-line flashing είναι διττό...

1. Στο γραφείο δεν μπορεί να γίνει (παρά την μισθωμένη γραμμή), λόγω "αυστηρού" firewall, τον οποίο δεν μπορούμε να παρακάμψουμε

2. Στο σπίτι, δεν μου έχουν φέρει ακόμα σταθερή γραμμή...(έχω μετακομίσει εδώ και 4 μήνες)....ήμαρτον (η δικαιολογία: λόγω...Ολυμπιακών δόθηκαν όλες οι γραμμές της περιοχής...στο Περιστέρι, και υπάρχει έλλειψη)

Οπότε το 9Volto είναι μονόδρομος

Thnx πάντως φίλε Geo, νά ΄σαι καλά :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που το έχω στα χέρια μου τα πλάστηκα δεν τρίζουν και γενικός η κατασκευή το Κ 750 είναι καλύτερη από το Κ700 πόσο μάλλον από το τ630.. επίσης πολλή καλή αίσθηση έχει το πληκτρολόγιο του Κ750

είπες μια φράση και μου δίνεις το έναυσμα να παρέμβω αν και λίγο off topic.

από τις πρώτες μέρες χρήσης ποτε δεν μπορείς να ξέρεις αν το δέσιμο των πλαστικών είναι επιτυχημένο ή απλά ένα ακόμα αποτυχημένο πείραμα των σχεδιαστών χάριν της ομορφιάς.

 

συγκεκριμένα για να δώσω ένα παράδειγμα .το καημένο το n6600 που κλείνει τώρα 1,5 χρόνο χρήσης (ο ένας δικός μου) έφαγε τόσο κράξιμο στην αρχή για δήθεν κακή ποιότητα κατασκευής και τώρα έχει τέτοιο δέσιμο που θα το ζήλευαν πολλά καινούρια!!

αντίθετα το ανταγωνιστικό μοντέλο "τότε" sx-1 έτυχε και έπεσε στα χερια μου προχτές και είδα την δεξιά σειρά πλήκτρων να πηγαίνει πέρα δώθε!

 

καταλήγοντας λέω ότι όλα είναι πλαστικά .για το καλο δέσιμο τους συμβάλουν 2 παράγοντες .

a) κατηγορια τιμής

b) τύχη

Link to comment
Share on other sites

παρα πολύ καλή ψηφιακή camera.

AF με ακρίβεια !

πιστότητα χρωμάτων .

άριστο 100% view ,σε σύγκριση με πολλές compact (βλεπε pentax κλπ.)

όλα αυτά σου δίνουν την αίσθηση ότι μπορείς ανετότατα να πουλήσεις την παλιά σου compact αν είναι 2-3mp και στις εκδομές σου να χρησιμοποιείς το κινητό ! :X

Link to comment
Share on other sites

Σημερα σε επικοινωνια με το 9volto μου ειπαν οτι θα φερουν μονο VL κινητα και οποιος τα αγοραζει απο αυτους θα τους το φλασαρουν απο την Παρασκευη δωρεαν. Αν το καινουριο εχει 400 και το VL 350 ειναι στην τσεπη του καθενος...

Αλλα πιστευω οτι μολις βγει ο κανονικο θα πεσει και το VL... Ηδη απο 382 το βρισκουμε με 352... Αν συνεχισει ετσι με βλεπω σε κανα μηνα να το παιρνω με κανενα 300αρι :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Kalimera. Vasikws thelw na pw oti oloi osoi doulevoun se germanous, se vodafone kai den xerw kai egw pou ... einai PANTELWS ASXETOI. piga se 2-3 Vodafone kai exisou se magazia germanou.

Rwtaw gia to kinito kai alln den eixan idea oti vgainei to kinito.alloi den ixeran kan oti tha vgei se unbranded kai epemenan oti den tha vgei, alloi eixa sto magazi tous to VF live alla oute pou to eixan parei xabari... kai kaneis den eixe idea gia tipota. Fysika den milaw gia tous aplous pwlites alla gia tous dithen proistamenous pou an mi ti allo den boreis na min eisai enimeromenos gia tis kainourgies paraggelies pou perimeneis kai gia to ti prokeitai na erthei sto magazi pou eisai stin telikn upefthinos.

afta...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο που αγοραζουμε memory stick duo pro για το Κ750 (καποια διευθυνση ?)

1. http://www.euroservice.gr/depts.asp?dept_id=508&dept_name=Memory%20Stick%20Duo&parent_id=506&pathDepth=3

2.http://www.pixmania.com/gr/gr/xx/49/xx/4/1/criteresn.html

autes einai oi kalhteres istioselides kia meta einai mia allh h opoia exeis polu kales times kai eidika auth pou einai xwrithkothtas 1GB..exei mono 127 euro alla na kses prepei na gineis melos!!!-->http://www.sem-shop.de/product_info.php?cPath=59_62&products_id=693

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...