Jump to content

Galaxy s6 edge plus vs Lg v10 vs Moto X


geof
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την κοινότητα και θα ήθελα παρακαλώ , όποιος έχει χρόνο (και διαθεση) να μου πει συνοπτικά θετικά και αρνητικά των 3 συσκευών που είμαι ανάμεσα στο να αγοράσω , γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε s6 edge plus και v10 κατέληξα στο 2ο.

 

S6 edge plus:

 

Απίθανο design, φοβερή οθόνη ( δεν ξέρω ομως αν κρατάει σε βάθος χρόνου ( περαν του έτους) απροβλημάτιστα), Μία από τις καλυτερες κάμερες στην αγορά.

Δεν έχει επέκταση μνήμης. Δεν έχει φοβερή μπαταρία, αλλά ουτε και αποσπόμενη. Με τα τελευταια updates ελπίζω να βελτιώθηκε το multitasking του.

 

Lg V10

 

Ιδιαίτερη κατασκευή ( λόγω συνδυασμού υλικών), παρα πολύ καλή οθόνη, βολική 2η οθόνη, αποσπόμενη μπαταρία, επεκτάσιμη μνήμη, μια από τις καλυτερες κάμερες, εξαιρετικό software που εχει δέσει με το hardware. Δεν δείχνει να έχει θέματα boot loop

Δεν έχει καλή μπαταρία. Είναι το μεγαλύτερο σε μέγεθος. Είναι σχετικά βαρύ.

 

Ελπίζω να βοηθησα για αυτά τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Μίλτο παραπάνω, και θα προσθέσω για το Moto X Style:

 

Πολύ καλή εμπειρία χρήσης με σχεδόν stock Android, μικρότερες διαστάσεις αν και 5,7" από τα άλλα δυο, παίρνει microSD, έχει 21mp κάμερα (χωρίς να βάζει κάτω όμως σε απόδοση την 16mp των άλλων δυο).

Δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία, κοστίζει όσο το γενικά καλύτερο V10.

 

 

Κι από εμένα είναι καθαρά LG V10 η επιλογή σου. Ο μόνος λόγος για να πας στο S6 edge+ είναι να το έχεις βρει σε καλή τιμή μεταχειρισμένο και να μην σου αρέσει σχεδιαστικά το V10.

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω ότι το v10 έχει και τον κορυφαίο ήχο που μπορείς να βρεις σε smartphone (για ακουστικά) εφόσον είσαι λάτρης της μουσικής
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν είσαι power user με το v10 θα χρειαστείς και δεύτερη μπαταρία γιατί εκεί λίγο πριν λίγο μετά το μεσημέρι θα σε αφήνει

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι με την μπαταρία να και φαντάζομαι ότι ο χρήστης δεν πρέπει να είναι power user ή δεν τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα το κομμάτι αυτό αφού και οι 3 συσκευές έχουν 3000 μπαταρία που είναι μικρή για τα δεδομένα τους. Το θετικό όμως είναι ότι στο v10 είναι αποσπώμενη άρα μπορείς να έχει και δεύτερη
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , όσον αφορά τις μπαταρίες είναι μια πονεμένη ιστορία αλλά αποφάσισα αντί να γκρινιάζω που αδειάζουν γρήγορα να πάρω quick charge φορτιστή αυτοκινήτου , power bank με έξοδο quick charge και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια είναι λίγο επιφυλακτικός με την LG λόγω και του G4 που έχω αυτό το καιρό στην κατοχή μου , αλλά η αλήθεια είναι ότι διαβάζοντας εδώ στο Φόρουμ μόνο θετικά σχόλια για το V10 , έχω αναθεωρήσει λίγο
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε 10 μηνες μετα την κυκλοφορία του v10. Πιστεύω και με τις θερμοκρασίες του καλοκαιριού άμα είχε θέμα θα το ειχε βγάλει. Τι να σου πω; Μέχρι τώρα τίποτα μαζικό.

 

Πιστεύω η LG ήξερε για το boot loop του G4 πριν τους αγοραστές του, γιαυτό έβγαλε το V10 ως βελτιωμένο G4. Απλά σε άλλο μέγεθος να μη φανεί.

 

Γενικά προβλήματα δεν έχει βγάλει το κινητό. Πάντα όμως σε μία αγορά και μάλιστα ηλεκτρονικής συσκευής υπάρχουν πιθανότητες αστοχίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...