Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.εχω το εξης προβλημα.συνδεω με usb την συσκευη(3004 slim) k δεν μπορω να δω ολα τα αρχεια του στον υπολογιστη μου!το ειχα παροπλισμενο εδω κ 8 μηνες περιπου.ειχα βγαλει την μπαταρια του.εντωμεταξυ το εχω χακαρει κ πριν δεν ειχα προβλημα.ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή τι δεν βλέπεις μέσα που περίμενες να το δεις ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι δεν βλέπεις μέσα που περίμενες να το δεις ????

 

οκ το εφτιαξα.ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες δημοσιεύτηκε το ΗΕΝ για τις εκδόσεις 6.31 και 6.35 ... Υπάρχει ξεχωριστό ΗΕΝ για την καθεμία και μπορείτε όλα να τα κατεβάσετε ... 6.31 & 6.35

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με 6.20 C τι κανουμε; Παμε η περιμενουμε λιγο να δουμε τι γινεται;

 

Όταν λες 6.20 C προφανώς και εννοείς την TN-C, αλλά τι εννοείς όταν λες τι κάνουμε ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι TN-C . Με την οποια κανενα προβλημα στα καινουργια, τα παλια [PSX-PSP] ( EBOOT.PBP ) με τιποτα, δεν γνωριζω αν γινεται και πως . ( Αν θες βοηθαμε λιγο.. αγγλικα γρι γμτ. )

Οσο για τις εκδόσεις 6.31 και 6.35 τι κανω, απλα αντικατασταση το EBOOT.PBP η οτι και με την TN-C (εγκατασταση ) . Και μηπως να περιμενουμε λιγο να περασουν λιγες μερες να δουλεψει ή ειναι τελειωμενο?

Ευχαριστω για το χρονο σου... και θα θελα λιγο να δεις κατι για το Ps2 , αν μπορεις !

Ευχαριστω και παλι φιλε μου και συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμες αού κακό πανικός !!!! Ηρέμησε !!!! :p

 

Ας τα πάρουμε ένα ένα ... Το 6.20 TN-C HEN λέγεται 6.20 γιατί είναι ΗΕΝ αποκλειστικά για την 6.20 ... Δεν υποστηρίζει παιχνίδια του PS1 γιατί δεν μπορούμε να αποκτήσουμε πρόσβαση στον POPSLoader, τον emulator που έχει το PSP για να παίζει PS1 παιχνίδια και να τον hackάρουμε για να παίζει τα δικά μας ... Αλλά μηνα αγχώνεσαι, ο Τotal Noob (o δημιουργός του TN HEN) είπε ότι εργάζεται πάνω στην τέταρτη έκδοση, την ΤΝ-D, η οποία θα υποστηρίζει παιχνίδια PS1 ...

 

Τώρα όσον αφορά τις εκδόσεις 6.31 και 6.35 θα σου πρότεινα ένα πράγμα ... Η 6.31 είναι τελειωμένη με την έννοια ότι η 6.35 έχει βγει με τα επίσημα κλειδια της Sony και μπορείς να την τρέξεις από το μενού όπως και την 6.20 ΤΝ-C, η διαδικασία είναι η ίδια, δεν χρειάζεσαι HalfByteLoader ούτε Patapon ή κάποιο άλλο demo ... Μου κάνει εντύπωση που έχουν μείνει 2 εκδόσεις ΗΕΝ (6.20 και 6.35) και έχει η καθεμία το δικό της κοινό και τις δικιές τις εφαρμογές, οπότε μείνε σε μία από τις δύο ...

 

Έπειτα η 6.35 έχει ειδικό downgrader που σε κατεβάζει στην 6.20 ... Η 6.20 έχει κανονικό που σε πάει σε ότι έκδοση θες ...

 

Αυτά στα λέω ενημερωτικά .... Προσωπικά είμαι πολύ κατά του downgrade .... Μπορεί να βοηθάει για να hackάρεις την παιχνιδομηχανή σου και να τις περάσεις πολύ περισσότερα homebrews αλλά είναι μια επικύνδινη διαδικασία ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά τις εκδόσεις 6.31 και 6.35 θα σου πρότεινα ένα πράγμα ... Η 6.31 είναι τελειωμένη με την έννοια ότι η 6.35 έχει βγει με τα επίσημα κλειδια της Sony και μπορείς να την τρέξεις από το μενού όπως και την 6.20 ΤΝ-C, η διαδικασία είναι η ίδια, δεν χρειάζεσαι HalfByteLoader ούτε Patapon ή κάποιο άλλο demo ...

 

Δηλαδή η 6.35 είναι customized με τα signing keys και μπορεί να κάνει ό,τι και μια προηγούμενη custom;

 

Άκυρο, κατάλαβα λάθος...

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου, ευχαριστω πολυ . ΜΕ βοηθησες αφανταστα! ( θα μεινω στη ΤΝ-C, με αναμονη την ΤΝ-D, για να δειξω στους πιτσιρικαδες μου και τα δικα μας παλια παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, είναι πλέον δυνατό να γίνει downgrade οποιαδήποτε firmware και στο psp 3004;

 

Όχι οποιοδήποτε ... Όσοι είναι 6.20 και κάτω μπορούν να πάνε σε όποιο θέλουν ... Όσοι έχουν έως 6.35 θα πρέπει πρώτα να περάσουν στην 6.20 μέσω ενός προγράμματος και μετά από εκεί όπου θέλουν ....

 

Δυστυχώς όμως όσοι ακολούθησαν τα updates και είτε έχουν 6.36 ή 6.37 δεν μπορούν να κάνουν τίποτα για downgrade ...

 

Αν θυμάμαι καλά όμως έχει βγει και ΗΕΝ για 6.36 και σίγουρα HBL για την 6.37 ο οποίος έχει υπογραφή τα επίσημα κλειδιά της Sony και τον τρέχεις κατευθείαν από το XMB και αυτό ισχύει για όλα τα PSP ανεξαιρέτως έκδοση λογισμικού ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω επειδή θέλει ένας ξάδερφος να πάρει κανένα psp και να παίζει κατεβασμένο... Είναι δυνατόν πλέον αυτό με 6.20 cfw;

 

Παιχνίδια του PSP από την κάρτα μνήμης μπορούν να παίξουν όλοι όσοι έχουν μέχρι και 6.35 σίγουρα ... Παραπάνω δεν γίνεται παρά μόνο emulators για άλλες παιχνιδομηχανές ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος όποιος έχει όρεξη ας μου λύσει κάποιες απορίες....

 

είμαι φαντάρος αυτή την περίοδο και θελω να πάρω ενα psp για να περνάει η ώρα ( όποιος πέρασε από αυτή τη φάση με καταλαβαίνει :) )...

δεν παίζει όμως να αγοράζω παιχνίδια γι αυτό θέλω να μπορώ να παίζω κατεβασμένα....

 

λοιπόν ξεκινάω....

1) ποια η διαφορά του psp 3000 με το psp 3004?

2) απ ότι διάβασα δεν σπάνε όλες οι εκδόσεις λογισμικού, μεχρι ποια έκδοση σπάει?

3) υπάρχει τρόπος να δω ποιο λογισμικό φοράει η κονσόλα πριν την αγοράσω όσο είναι στο κουτί?

4) έστω ότι βρω κονσόλα με λογισμικό που σπάει πόσο δύσκολο είναι να το χακάρεις?

 

sorry που ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί αλλά δεν έχω το χρόνο να διαβάσω τόσες σελίδες ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος όποιος έχει όρεξη ας μου λύσει κάποιες απορίες....

 

είμαι φαντάρος αυτή την περίοδο και θελω να πάρω ενα psp για να περνάει η ώρα ( όποιος πέρασε από αυτή τη φάση με καταλαβαίνει :) )...

δεν παίζει όμως να αγοράζω παιχνίδια γι αυτό θέλω να μπορώ να παίζω κατεβασμένα....

 

λοιπόν ξεκινάω....

1) ποια η διαφορά του psp 3000 με το psp 3004?

2) απ ότι διάβασα δεν σπάνε όλες οι εκδόσεις λογισμικού, μεχρι ποια έκδοση σπάει?

3) υπάρχει τρόπος να δω ποιο λογισμικό φοράει η κονσόλα πριν την αγοράσω όσο είναι στο κουτί?

4) έστω ότι βρω κονσόλα με λογισμικό που σπάει πόσο δύσκολο είναι να το χακάρεις?

 

sorry που ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί αλλά δεν έχω το χρόνο να διαβάσω τόσες σελίδες ;)

 

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις που θα πάρεις και PSP .... Έχω καμία 20αριά φαντάρους με τους οποίους έχω μιλήσει και μου λένε ότι είναι must ...

 

1) Τα PSP 3004 είναι τα ευρωπαϊκά PSP 3000 ... Στην Ιαπωνία κυκλοφορούν τα 3001, στην Αμερική τα 3002, στην Ευρώπη τα 3004 στην Αυστραλία τα 3007, στην Νότια Αμερική τα 3009 ... Κάποια χάνω, δεν τα θυμάμαι όλα ...

 

2) Σπάει ... Πολύ γενικό .... Μπορείς να παίξεις homebrew προγράμματα (προγράμματα που δεν είναι της Sony αλλά από απλούς ιδιώτες και είναι για παράδειγμα emulators άλλων παιχνιδομηχανών όπως του Gameboy) μέχρι και την έκδοση 6.37 ... Αν ψάχνεις όμως να παίξεις παιχνίδια του PSP από την κάρτα μνήμης μπορείς να το κάνεις μέχρι την έκδοση 6.36 νομίζω, 6.35 πάντως σίγουρα ..

 

3) Κάποτε ναι, στα 2000, τώρα πλέον όχι ...

 

4) Χρειάζεται απλά να περάσεις κάποια αρχεία στην κάρτα μνήμης από υπολογιστή και να φορτώσεις κανα προγραμματάκι στο PSP ... Για παράδειγμα έχει βγει hack για τις 6.20, 6.31, 6.35, 6.36 .... Ε αν το PSP σου με το που αγοράσεις έχει σαν έκδοση λογισμικού την 6.10 θα πρέπει να το κάνεις update σε κάποια από τις παραπάνω για να δεχθεί το hack ... Άντε να περάσεις και κανα homebrew που με το που κάνεις το πρώτο αμέσως καταλαβαίνεις πως βάζεις και τα υπόλοιπα ....

 

Εγώ θα πρότεινα αν δεν έχεις κάποιο κόλλημα και απλά το θες να περνάει η ώρα σου, να αγοράσεις κανένα μεταχειρισμένο που έχει σίγουρα custom firmware και θα σου κοστίσει και λιγότερο ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά φίλε μου, σιγά σιγά αρχίζω να μπαίνω στο κλίμα....

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις που θα πάρεις και PSP .... Έχω καμία 20αριά φαντάρους με τους οποίους έχω μιλήσει και μου λένε ότι είναι must ...

δεν παλεύεται αλλιώς η κατάσταση... κατι σκοπιές ειδικά που κάνουμε εμείς σε μια αποθήκη οπλισμού είναι ιδανικό περιβάλλον για να τερματίζεις παιχνίδια :p

 

1) Τα PSP 3004 είναι τα ευρωπαϊκά PSP 3000 ... Στην Ιαπωνία κυκλοφορούν τα 3001, στην Αμερική τα 3002, στην Ευρώπη τα 3004 στην Αυστραλία τα 3007, στην Νότια Αμερική τα 3009 ... Κάποια χάνω, δεν τα θυμάμαι όλα ...

άρα στην ουσία το ίδιο μηχάνημα είναι... η χώρα κατασκευής αλλάζει μόνο...

 

2) Σπάει ... Πολύ γενικό .... Μπορείς να παίξεις homebrew προγράμματα (προγράμματα που δεν είναι της Sony αλλά από απλούς ιδιώτες και είναι για παράδειγμα emulators άλλων παιχνιδομηχανών όπως του Gameboy) μέχρι και την έκδοση 6.37 ... Αν ψάχνεις όμως να παίξεις παιχνίδια του PSP από την κάρτα μνήμης μπορείς να το κάνεις μέχρι την έκδοση 6.36 νομίζω, 6.35 πάντως σίγουρα ..

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να παίζω παιχνίδια της σονυ από την καρτα μνήμης... το νεότερο λογισμικό που υπάρχει ποιο είναι? δηλαδή η 6.35 πριν πόσο καιρό ήταν η νεότερη?

 

 

Εγώ θα πρότεινα αν δεν έχεις κάποιο κόλλημα και απλά το θες να περνάει η ώρα σου, να αγοράσεις κανένα μεταχειρισμένο που έχει σίγουρα custom firmware και θα σου κοστίσει και λιγότερο ....

γενικά έχω ενα κόλλημα με τα μεταχειρισμένα.... αλλά σήμερα ανεβαίνω αθήνα και λέω να πάω να κοιτάξω στο πλαίσιο stock house που έχει ένα στα 112€ μήπως είμαι τυχερός και με αφήσουν να το ανοίξω για να δω την έκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μερικα παιχνιδια που περναω μολις παω να τα τρεξω κλεινει το psp ενω αλλα τα παιζει κανονικα;Εχω psp 3000 v6.35.Ξερει καποιος κανενα καλο site με isos(pm me).
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να παίζω παιχνίδια της σονυ από την καρτα μνήμης... το νεότερο λογισμικό που υπάρχει ποιο είναι? δηλαδή η 6.35 πριν πόσο καιρό ήταν η νεότερη?

 

γενικά έχω ενα κόλλημα με τα μεταχειρισμένα.... αλλά σήμερα ανεβαίνω αθήνα και λέω να πάω να κοιτάξω στο πλαίσιο stock house που έχει ένα στα 112€ μήπως είμαι τυχερός και με αφήσουν να το ανοίξω για να δω την έκδοση....

 

 

Δεν έχουν κυκλοφορήσει στο εμπόριο PSP με έκδοση 6.37, θέλω να πιστεύω ... Είναι μόλις μιας εβδομάδας έκδοση, οπότε .... Η τιμή και το κατάστημα επίσης μου λένε πολλά ... Πάνε Μεταμόρφωση και εννοείται ότι θα σε αφήσουν να του ρίξεις μια ματιά ... Καλού κακού πες του ότι ψάχνεις για hackable PSP ... Παίζει και να σε βοηθήσει ...

 

 

Γιατι μερικα παιχνιδια που περναω μολις παω να τα τρεξω κλεινει το psp ενω αλλα τα παιζει κανονικα;Εχω psp 3000 v6.35.Ξερει καποιος κανενα καλο site με isos(pm me).

 

Κάποια μπορεί να μην παίζουν γιατί δεν είναι καλό το RIP .. Δοκίμασε διαφορετικά ISOs του ίδιου παιχνιδιού και αν δεν σου παίζει κανένα τότε δεν είναι συμβατό το παιχνίδι ... Απλά η συμβατότητα είναι τεράστια, περίπου το 98% των παιχνιδιών παίζουν μια χαρά με τον ISO Loader ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν κυκλοφορήσει στο εμπόριο PSP με έκδοση 6.37, θέλω να πιστεύω ... Είναι μόλις μιας εβδομάδας έκδοση, οπότε .... Η τιμή και το κατάστημα επίσης μου λένε πολλά ... Πάνε Μεταμόρφωση και εννοείται ότι θα σε αφήσουν να του ρίξεις μια ματιά ... Καλού κακού πες του ότι ψάχνεις για hackable PSP ... Παίζει και να σε βοηθήσει ...

 

δηλαδή στην ουσία μου λες ότι σχεδόν όλα ( και τα καινούρια ) είναι hackable???

δεν κατάφερα σήμερα να πάω στην μεταμόρφωση αλλά θα πάω αύριο.....

βρήκα όμως από έναν γνωστό ένα που το έχει χρησιμοποιήσει ελάχιστα με την έκδοση 6.00.... επομένως αυτό χακάρεται σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λόγω κάποιου λάθος της Sony ναι :)

 

Η 6.00 είναι μια χαρούλα .. Θα της περάσεις την 6.20 και μετά το 6.20 ΤΝ-C ΗΕΝ το οποίο είναι υπέρ κομπλέ και είναι και συμβατό με ISO Loader ... Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λόγω κάποιου λάθος της Sony ναι :)

 

Η 6.00 είναι μια χαρούλα .. Θα της περάσεις την 6.20 και μετά το 6.20 ΤΝ-C ΗΕΝ το οποίο είναι υπέρ κομπλέ και είναι και συμβατό με ISO Loader ... Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ ...

 

ωραία, θα το "χτυπήσω" αν είναι αύριο κιόλας.....

αν μπορείς στηλε μου σε π.μ. κανένα λινκ που να έχει καλές οδηγίες για το χακάρισμα....

 

thanks για την βοήθεια φίλε....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δοκίμασες μόνη σου ???? 2 λεπτά δουλειά είναι ...

 

Απλά περνάς 2 αρχεία από το pc και τα τρέχεις στο psp ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κανενας καλός ανθρωπος να μου χακαρει το PSP 1004 εκδοση 3,73;

Με το αζημίωτο βέβαια;

 

 

αν είσαι από αθηνα μπορώ εγώ με μια συνάντηση...

 

για περισσότερα έχεις pm

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...