Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SOS

 

λοιπόν μόλις πήρα το PSP του ανηψιού μου στα χέρια μου και έχω αρχίσει να ψάχνω τον τρόπο......γιατί του υποσχέθηκα 5 παιχνίδια και θα μου βγει λίγο ακριβά.

 

Λοιπόν σας λέω τι βρήκα για να μου πείτε αν είναι όλα ΟΚ

 

1. Πηγαίνω System Settings > System Information και μου System Software Version 2.81

 

2. Στο κουτί (εκει που είναι το barcode) γράφει SS259 K. Απο αυτά που διάβασα βγάζω το συμπέρασμα ότι η μητρική είναι TA082

 

3. Όταν ανοίγω το καπάκι που είναι το δισκάκι διαβάζω τυπωμένο πάνω στην πλακέτα 1C1003 (είναι δύσκολο άλλα νομίζω το διαβάζω καλά!). Αυτό είναι άλλη μια ένδειξη ότι η μητρική είναι TA082

 

παρακαλώ τους γνώστες να μου απαντήσουν αν τα λέω καλά και αν είναι δυνατόν να μου πει κάποιος τι περιπτώσεις υπάρχουν για να το κάνω downgrade. Γίνεται για την περίπτωση μου? Τι θα χρειαστώ?

 

ευχαριστώ.

*** διάβασα αρκετές σελίδες στο θέμα αυτό άλλα μάλλον μπερδέυτηκα πιο πολύ!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ότι motherboard και αν έχεις, το πιο ασφαλές downgrade (κατά την προσωπική μου εμπειρία και γνώμη) είναι απο 3.03 firmware. Το κακό, δυστυχώς, είναι ότι πρέπει να έχεις ένα GRAND THEFT AUTO : LIBERTY CITY STORIES umd και να είναι και η πρώτη έκδοση και όχι η 2η που είναι patch-αρισμένη. Αν το έχεις λοιπόν ή αν μπορείς να το βρεις σου προτείνω να κάνεις update σε 3.03 και μετά ρίχτο σε 1.50. Για οποιδήποτε άλλο downgrader χρησιμοποιήσεις, παίζει ρόλο η motherboard. Ότι, μα ότι και αν κάνεις στην τελική, πάντα να διαβάζεις τα "how to" του κάθε downgrader ώστε να είσαι σίγουρος για το κάθε βήμα που κάνεις.
T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Ότι motherboard και αν έχεις, το πιο ασφαλές downgrade (κατά την προσωπική μου εμπειρία και γνώμη) είναι απο 3.03 firmware. Το κακό, δυστυχώς, είναι ότι πρέπει να έχεις ένα GRAND THEFT AUTO : LIBERTY CITY STORIES umd και να είναι και η πρώτη έκδοση και όχι η 2η που είναι patch-αρισμένη. Αν το έχεις λοιπόν ή αν μπορείς να το βρεις σου προτείνω να κάνεις update σε 3.03 και μετά ρίχτο σε 1.50. Για οποιδήποτε άλλο downgrader χρησιμοποιήσεις, παίζει ρόλο η motherboard. Ότι, μα ότι και αν κάνεις στην τελική, πάντα να διαβάζεις τα "how to" του κάθε downgrader ώστε να είσαι σίγουρος για το κάθε βήμα που κάνεις.

 

 

πως μπορώ να καταλάβω αν η έκδοση του GRAND THEFT AUTO : LIBERTY CITY STORIES umd είναι patch-αρισμένη ή όχι?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι!μια ερωτηση ..εχει δοκιμασει καποιος το ir shell?ακουγεται ενδιαφερων αλλα πως δουλευει ακριβως?εχω 3.10ΟΕ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να καταλάβω αν η έκδοση του GRAND THEFT AUTO : LIBERTY CITY STORIES umd είναι patch-αρισμένη ή όχι?

 

Aν θυμάμαι καλά, αν κοιτάξεις το δισκάκι κάπου έχει έναν αριθμό. Αν είναι η 1η έκδοση (non patched), ο αριθμός αν θυμάμαι καλά είναι ULES-00151#. Αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος να το τσεκάρεις. Βάζεις το δισκάκι και πας στο εικονίδιο του update στο μενού του psp. Aν σου ζητάει update version 2.00, τότε έχεις την 1η έκδοση. Αν σου ζητάει παραπάνω firmware από 2.00, τότε...

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη Ανασταση, αλλα μην καθεστε, τρεξτε να παιξετε το 300 (ξερετε με τον Λεωνιδα) ειναι θεικο παιχνιδι μιλαμε για πολυ σφαξιμο (οπως στο εργο)!! Επισης ειναι τεραστιο με φοβερα γραφικα και ηχο τρομερο (ακουγονται τα σπαθια σαν πραγματικα). Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο παιχνιδι για Psp που εχει βγει το τελειωσα σε 2 εβδομαδες με ανελεητο παιχνιδι καθε μερα!!! και βεβαια σε iso μορφη..
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη Ανασταση, αλλα μην καθεστε, τρεξτε να παιξετε το 300 (ξερετε με τον Λεωνιδα) ειναι θεικο παιχνιδι μιλαμε για πολυ σφαξιμο (οπως στο εργο)!! Επισης ειναι τεραστιο με φοβερα γραφικα και ηχο τρομερο (ακουγονται τα σπαθια σαν πραγματικα). Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο παιχνιδι για Psp που εχει βγει το τελειωσα σε 2 εβδομαδες με ανελεητο παιχνιδι καθε μερα!!! και βεβαια σε iso μορφη..

 

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!

 

Aλλα για να και το PSP ανεστη , δωσε κανα link για το game!! (Εστω και PM)!:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλοι θελω την βοηθεια σας,εχω απο περυσι ενα psp απο τα παλια (ws)με 310ΟΕ και κανενα προβλημα,πλεον δεν ασχολουμε με τα καινουργια και δεν ξερω καθολου πως κατεβαινουν η το F/W πως αναγνωριζεται απο το κουτι.αυριο θα παω με ενα φιλο μου να παρει.ποιο μπορουμε να παρουμε να φτιαχνεται?ta-082 εχουν ακομα προβλημα?οποιος εχει χρονο ας βοηθησει thanks!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera..kai xronia polla. thelo na sas rotiso to exis? exo to psp se 1.5 m9rfi kai psaxno paixnidia psp se iso morfi kai di to pro6 an iparxei. thelo tin boitheiua sas giati den gnorizo kai polla sto pou na psaxo. tora xekinao. sas euxaristo ek ton proteron.
Link to comment
Share on other sites

poios einai o poio asfales downgrader gia2.71(oxi TA)?sorry gia ti grafi alla grafo apo PSP!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη Ανασταση, αλλα μην καθεστε, τρεξτε να παιξετε το 300 (ξερετε με τον Λεωνιδα) ειναι θεικο παιχνιδι μιλαμε για πολυ σφαξιμο (οπως στο εργο)!! Επισης ειναι τεραστιο με φοβερα γραφικα και ηχο τρομερο (ακουγονται τα σπαθια σαν πραγματικα). Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο παιχνιδι για Psp που εχει βγει το τελειωσα σε 2 εβδομαδες με ανελεητο παιχνιδι καθε μερα!!! και βεβαια σε iso μορφη..

 

φιλη μου χρονια πολλα,θελω να σε ρωτησω αν θυμασαι πως περναμε την πιστα που εισαι μεσα στο παλατι του ξερξη κ πρεπει να σκοτωσεις τους δυο αρχηγους που ειναι ετομοι να κοψουν το κεφαλι του στρατιωτη.εκει υπαρχει ενας αλλος τυπος ο οποιος δεν σκοτωνεται με τιποτα:mad: μηπως θυμασαι κατι γι αυτο?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και απο μενα.μεχρι στιγμης εχω αγορασει και εχω πουλησει 2 psp,που το εχω καραμετανιωσει.βλεπεις υπηρξαν φορες που δεν το χρησιμοποιουσα για μερες πολλες.τωρα σκεφτομαι την αγορα τριτου.επειδη εχω ενα χρονο να ασχοληθω,τα παιχνιδια που βγαινουν τωρα τι λενε?εκμεταλλευονται επιτελους τις δυνατοτητες της κονσολας?γιατι θυμαμαι κατι παιχνιδια του στυλ nfspeed mw και scarface που ηταν απαραδεκτα σε σχεση με αλλες πλατφορμες.μπορει καποιος να με διαφωτισει?φευγω επαρχια(πολυ επαρχια ομως...χωριο 300 κατοικων) για 15 μηνες λογω δουλειας(αγροτικος γιατρος) και προβλεπεται τρελη βαρεμαρα.....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί είναι στο PSP το WEP Key και πώς το βρίσκω?Είμαι από κοζάνη και θέλω να το βρω!Ευχαριστώ!.

φιλε το κλειδι wep ειναι το κλειδι του router που προσπαθεις να συνδεθεις,εφοσον ειναι δικο σου ειναι αδυνατο να μην το γνωριζεις,δες στην συσκευη η στις ρυθμισεις σου το wep key και βαλτο στο psp.αν ειναι το royter του γειτονα τρεχα γυρευε...εκτος αν τον ψησεις να το ξεκλειδωσει:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,ξέρει κανείς πως κανω δικο μου ρουτερ?

Πρόσεξε όμως εσύ το ζήτησες....

 

http://sawdustmaking.com/Router%20Table/simple_router_table.htm

http://www.enterprisenetworkingplanet.com/netos/article.php/1107911

 

Αν δεν καταφέρεις :ρ :ρ :ρ απλά πήγαινε και αγόρασε(αν δεν εχεις ήδη) καποιο Adsl modem με ασύρματη σύνδεση Wifi

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Epeidei exo arketo kairo na asxolitho me to thema

yparxei devhook pou na eksomionei firmware 3.XX (opoiodipote 3) ???

 

An nai poios ? kana link i pm an einai eukolo...

 

thanx in advance

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena psp me firmware 2.82 kai thelo na to kano 3.03 oe c.

 

kserete ti prepei na kano?

 

kai mipos kseri kaneis pou tha vro games in iso morfi tou psx gia to psp?

 

idika to kula world?

 

please help me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !!! Διάβασα Πρόσφατα ότι μπωρώ μέσω ενώς προγράμματος που μπένει στο PSP να το αντιγράφω games μέσα στη μνήμη του PSP όπου τα ξεκλιδώνει και να μπορώ να το πέζω χωρις το δισκάκι και επείσης να μπορώ να το περάσω στο PC ως Backup. Υπάρχει αυτό το πρόγραμμα? Αν ναι ποιο είναι? Και ποιος είναι ο τρόπος που μπορώ να το χρησημοποιήσω? Εκτός αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος....

Ευχαριστώ πολυ!!!:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Είμαι άσχετος από psp αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μου έκαναν δώρο ένα psp και ένας φίλος μου είπε ότι για να παίζει τα αντιγραμμένα παιχνίδια, πρέπει να το πάω να μου το "φτιάξουν". Το πήγα λοιπόν σ΄ ένα μαγαζί και μου είπαν ότι θα του αλλάξουν ένα τσιπάκι. Για τη δουλειά αυτή μου ζήτησε 80 ευρώ για την εργασία και 50 για την μνήμη (1 GB) που αγόρασα για να αποθηκεύω τα παιχνίδια.

Τώρα, όταν πήγα να το πάρω είδα ότι μου έδωσε άλλο psp (είχα κρατήσει το serial number του δικού μου). Όταν του το είπα, μου είπε ότι θα έκανε λάθος ο τεχνικός, και προσφέρθηκε να μου αγοράσει άλλο. Πράγματι έτσι έγινε αλλά εμένα μου έμεινε η εντύπωση ότι ίσως να πλήρωσα πολλά γι' αυτή τη δουλειά ή ότι κάτι δεν πάει καλά... Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Πώς τη βλέπετε την όλη ιστορία;

Ευχαριστώ!

Άρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

Είμαι άσχετος από psp αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μου έκαναν δώρο ένα psp και ένας φίλος μου είπε ότι για να παίζει τα αντιγραμμένα παιχνίδια, πρέπει να το πάω να μου το "φτιάξουν". Το πήγα λοιπόν σ΄ ένα μαγαζί και μου είπαν ότι θα του αλλάξουν ένα τσιπάκι. Για τη δουλειά αυτή μου ζήτησε 80 ευρώ για την εργασία και 50 για την μνήμη (1 GB) που αγόρασα για να αποθηκεύω τα παιχνίδια.

Τώρα, όταν πήγα να το πάρω είδα ότι μου έδωσε άλλο psp (είχα κρατήσει το serial number του δικού μου). Όταν του το είπα, μου είπε ότι θα έκανε λάθος ο τεχνικός, και προσφέρθηκε να μου αγοράσει άλλο. Πράγματι έτσι έγινε αλλά εμένα μου έμεινε η εντύπωση ότι ίσως να πλήρωσα πολλά γι' αυτή τη δουλειά ή ότι κάτι δεν πάει καλά... Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Πώς τη βλέπετε την όλη ιστορία;

Ευχαριστώ!

Άρης

φιλε μου δυστυχως εδωσες 80ευρω για κατι που θα μπορουσες να κανεις μονος σου.δεν προκειται για τσιπακι αλλα για την εκδοση 1,50 που μπορεις πλεον να κανεις downgrade σ αυτην ευκολα οποια σχεδον εκδοση κ αν εχεις και μετα με την χρηση μιας εφαρμογης μπορεις να παιζεις παιχνιδια απο το ms(μιλαμε παντα για νομιμα back up umd παιχνιδιων).επισης και για το ms εδωσες πολλα αφου τωρα η 2gb κοστιζει 62 ευρω ενω η 4gb γυρω στα 90 ευρω.υπαρχουν πολλοι απατεωνες.πριν κανεις κατι ρωτα εδω στο forum.και εγω πριν απο 1 χρονο ημουν ασχετος με το psp αλλα μετα απο ερωτησεις που εκανα εδω και απο googling βρηκα τα παντα.

 

ρε παιδια για downgrade ta082 χρειαζεται οπωσδηποτε το umd gta lcs?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυστυχως εδωσες 80ευρω για κατι που θα μπορουσες να κανεις μονος σου.δεν προκειται για τσιπακι αλλα

...

Φίλε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου! Τελικά έπρεπε να την πάθω για να μάθω.:( Από 'δω και στο εξής... ερώτηση πρώτα στο forum!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...