Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"τα demo της sony θελουν τουλαχιστον 2.71 οποτε τα ξεχνας. H μονη λυση που εχεις για homebrew με την 2.01 ειναι μεσω του GTA eLOADER."

Μηπως ειναι ευκολο να εξηγησεις τι σημαινει αυτο? (μιλαμε ειναι η πρωτη φορα που δε καταλαβαινω τιποτα οσον αφορα το psp!!!).Παντως καποιες εφαρμογες βρηκα στο site PSPGR που ελπιζω να κανουν για την δικη μου εκδοση.Free παιχνιδια δε βρηκα!

(μηπως γνοριζει κανεις καποιο game-shop απο ψυχικο και πανω που ασχολειται με ανταλλαγες και πωλησεις μτχ games?)

Επισης βρηκα καποια site που με ελαχιστη χρεωση μπορεις να κατεβασεις οτι game θελεις για να το βαλεις στη memory-stick και χορις να χρειαζετε να αλλαξεις την version του psp σε μικροτερη.Τα site δειχνουν αρκετα "σοβαρα".πχ:pspblender.com Ισχυει κατι τετοιο? και αν ναι τοτε ποιος ο λογος για downgrade περα απο καποιους emulators?

 

Στο κεντρο (χαλκοκονδυλη 22) υπαρχει το software center,κανει ανταλαγες κ πωλησεις σε πολυ λογικες τιμες..;)

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

aleka_gates: δες αυτα για τον devhook:

 

http://www.psp-hacks.com/forums/viewtopic.php?id=31107

http://www.psp-hacks.com/forums/about39858.html

 

Εγω εχω το DevHook 0.45 Ultimate Installer Version 1.09.1

 

DION: Τι να σου πω, ισως υπαρχουν leaked dev kits της sony. Οταν ομως ακουω "θα το φερει εισαγωγεας", "δε γραφει τιποτα στο internet", "ειναι πανακριβο" μυριζομαι φουσκα.

Ακομα και φραπε να κανει το πανακριβο προγραμμα του εισαγωγεα στο psp (που αμφιβαλλω), η δουλεια γινεται τσαμπα με τον downgrader που βγηκε χθες.

Link to comment
Share on other sites

aleka_gates: δες αυτα για τον devhook:

 

http://www.psp-hacks.com/forums/viewtopic.php?id=31107

http://www.psp-hacks.com/forums/about39858.html

 

Εγω εχω το DevHook 0.45 Ultimate Installer Version 1.09.1

 

DION: Τι να σου πω, ισως υπαρχουν leaked dev kits της sony. Οταν ομως ακουω "θα το φερει εισαγωγεας", "δε γραφει τιποτα στο internet", "ειναι πανακριβο" μυριζομαι φουσκα.

Ακομα και φραπε να κανει το πανακριβο προγραμμα του εισαγωγεα στο psp (που αμφιβαλλω), η δουλεια γινεται τσαμπα με τον downgrader που βγηκε χθες.

 

Υποτιθετε οτι κανεις downgrade και upgrade ανα πασα στιγμη και απο οποιαδιποτε εκδοση χορις το παραμικρο bug και ασυμβατοτητα......Ειδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Με τα μεχρι τωρα δεδομενα μεχρι ποια εκδοση παιχνιδιων μπορεις να τρεξεις αν εχεις κανει downgrade σε 1,5?

(πηρα 2 μτχ παιχνιδακια και το ενα θελει να βαλει την 2.71 για να τρεξει-οντως το νεο downgrade του dark-angel ειναι καλο για 1,5 απο 2,71?)

Link to comment
Share on other sites

Kozax des edw: How to detect TA-082 PSP Motherboard.

 

DION: me 1.50 mporeis me devhook (edwsa ta link akribws parapanw) na kaneis emulate thn 2.71. Alla kai me ton downgrader pou bghke (toy Dark_Alex), den exeis problhma k system update na kaneis afoy epistrefeis sthn 1.50 opote 8es. Ektos k an pas na baleis thn 2.80 :p

 

An pisteyeis ton eisagwgea, grapse se ena xartaki thn MAC address tou psp, anaba8mise to sthn 2.80 kai phgaine toy to na sto katebasei. An to katebasei xwris na to anoi3ei eswterika tote ontws 8a kanei oti mas eipes (kai 8a 8eloume leptomereies).

Link to comment
Share on other sites

"KOZAX" ριξε μια ματια εδω: http://pspupdates.qj.net/uploads/articles_module/56713/ta82spot1.jpg

 

Tone 2,80 δε το κανω ακομα!!! εξαλου 2,71 θελει το game και το εκανα! Ο "εισαγωγεας" ειναι γνοστος μου αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα το διακινδυνευσω κιολας!μπορει και εκεινος να εχει καταλαβει λαθος αν και σε καμια 10αρια μερες θα ξερουμε.

Η full version του dark-angel που κανει μετατροπη απο 2,71 σε 1,5 περιλαμβανει και τα απαραιτητα αρχεια για την εκδοση 1,5 η πρεπει να τα βρω καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

βρε σεις μηπωσ μιλατε για το modchip Που εχει βγει αν ειναι αυτο τοτε θελει δουλεια εσωτερικα στο hardware γι αυτο προσοχη .φημες υπαρχουν πολλες ομως

στο τελος μενουν παντα φημες ασε που δημιουργουν προβληματα σ αυτους που τισ πιστευουν .Θυμαμαι οταν ειχα αναβαθμισει το πρωτο μου psp απο 1.00 σε 1.50 υπηρχε φημη οτι θα βγαλουν προγραμμα που θα ριχνει το firmware stin 1.00 τελικα ηταν brick code kai poloi εχασαν το psp γι αυτο παντα να περιμενετε να τεσταριστει κατι μην ειστε το πρωτο θυμα:)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο για να αλλαξουμε λιγο το κλιμα και να μπουμε στην πραγματικη ουσια του psp: ξερει κανεις αν αλλαζεις τα MPH σε ΚΜΗ στο need for speed? Επισης ενα περιφεριακο που συνδεεις το psp σε TV εχει κυκλοφορησει ελλαδα?τελος:αγοραζοντας εναν ασυρματο router για την adsl στο σπιτι μου θα συνδεομαι απροβληματιστα με το psp στο ιντερνετ η χρειαζετε να βρω και να κατεβασω τιποτα προγραμματα απο το net?(αν εχει γινει downgrade σε 1,5 μπενω net και αν ναι τι εχω "χασει" σε σχεση με την 2,71 ver?)

Επισης για οσους δεν εχουν κανει ακομα downgrade ριξτε μια ματια εδω για αρκετα flash-game,video ktlp(ver 2,71+).

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=24622310

Ειναι super αν και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να κατεβασω τον flash-player αν δε μπορω να συνδεθω μεσο wlan!!!(δοκιμασα σε ενα starbucks και βρηκε μια συνδεση forthnet,κατι πηγε να γινει αλλα τελικα δε συνδεθηκε και εγραψε dns error...δεν εκανα κατι σωστα?)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσεις ποιον devhook χρησιμοποιητε? αν καταλαβα καλα κανει απλα emulate την 2.71 μεχρι να κανεις restart , η την κανει εγκατασταση και μετα παλι downgrade?? προς το παρων παιζω mostwanted ,marvel nemesis,χωρις devhook,αν βαλω καινουργιο παιχνιδι θα χρειαζεται οπωσδηποτε?
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

gia thelo na rothso kati gia to portable.To psp to exo parei ap to perasmeno oktombrh kai me 2 pexnidia.exo omos pexei ta 2 auta pexnidia alla den xanaasxolhthika me auto.Tora omos epidi me endiaferei poly kai den diabasa this 100 kai kati selides,kai xero oti exei apanththei.to psp prepei na to flahasaro me mia firmware gia na einai kalutero opos me ta kinhta???kai apo pou kai eiparxei odhgos???kai episis sto ebay bazo titlous pexnidion gia na bro gia to psp kai mou bgazei titlous pexnidion gia to ps .apo pou mporo na bro fthna games gia auto to mhxanhma.Sorry pou to rotao to proto erothma alla exo na diabaso to thread polous mhnes tora
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο για να αλλαξουμε λιγο το κλιμα και να μπουμε στην πραγματικη ουσια του psp: ξερει κανεις αν αλλαζεις τα MPH σε ΚΜΗ στο need for speed? Επισης ενα περιφεριακο που συνδεεις το psp σε TV εχει κυκλοφορησει ελλαδα?τελος:αγοραζοντας εναν ασυρματο router για την adsl στο σπιτι μου θα συνδεομαι απροβληματιστα με το psp στο ιντερνετ η χρειαζετε να βρω και να κατεβασω τιποτα προγραμματα απο το net?(αν εχει γινει downgrade σε 1,5 μπενω net και αν ναι τι εχω "χασει" σε σχεση με την 2,71 ver?)

Επισης για οσους δεν εχουν κανει ακομα downgrade ριξτε μια ματια εδω για αρκετα flash-game,video ktlp(ver 2,71+).

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=24622310

Ειναι super αν και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να κατεβασω τον flash-player αν δε μπορω να συνδεθω μεσο wlan!!!(δοκιμασα σε ενα starbucks και βρηκε μια συνδεση forthnet,κατι πηγε να γινει αλλα τελικα δε συνδεθηκε και εγραψε dns error...δεν εκανα κατι σωστα?)

 

Aρκετα καλο.Το κατεβασα κι εγω!:happy:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Γνοριζει κανεις αν χρειαζονται καποιες ρυθμισεις για να μπει net?στα starbucks ειται δε συνδεετε και γραφει να ελενξω τις ρυθμισεις ειται παει να συνδεθει και γραφει dns error ocured.Επισης,αν και εχω την 2,71 πρεπει να συνδεθω στο net μεσω του psp για να κατεβασει τον flash-player,υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Γνοριζει κανεις αν χρειαζονται καποιες ρυθμισεις για να μπει net?

 

DION e3artatai apo ayton pou 8a soy dwsei internet. Egw spiti mou exw access point 3ekleidwto me DHCP xwris pass k mlkies kai mpainei aytomata. Ama dw kanenan na parei net 8a xwsw mac address prostasia :p

 

αν και εχω την 2,71 πρεπει να συνδεθω στο net μεσω του psp για να κατεβασει τον flash-player,υπαρχει αλλος τροπος?

 

o flash player einai hdh mesa sto 2.71, apla prepei na dexteis to license agreement gia na energopoih8ei (internet activation). ama pas sthn 1.50 kai katebaseis ton ultimate installer toy devhook, kaneis emulate thn 2.71. ekei einai hdh energopoihmena wma kai flash.

 

manolissinger: odhgos gia ta panta edw.

Sorry pou 8a pw ayto, alla me prokaleis.

An de mporeis na diavaseis thread 200 selides:

1) den grafeis s'ayto, giati de 8a to diavaseis.

2) de soy eipe kaneis na diabaseis oles tis selides.

Tespa to link pou soy'dwsa ta leei ola (kai to'xw postarei 2 selides pisw).

 

τελικα εσεις ποιον devhook χρησιμοποιητε? αν καταλαβα καλα κανει απλα emulate την 2.71 μεχρι να κανεις restart , η την κανει εγκατασταση και μετα παλι downgrade?? αν βαλω καινουργιο παιχνιδι θα χρειαζεται οπωσδηποτε?

H pio asfalhs ekdosh einai h 0.45. h kalyterh einai h 0.46 alla einai ligo epikyndinh kai ama paizei allos sto psp soy kalytera na protimhseis thn 0.45.

O devhook kanei aplws emulate, oxi downgrade. Yparxoyn addon toy devhook pou epistrefeis apo thn emulated 2.71 sthn 1.50 xwris restart.

Einai pi8ano na xreiazetai devhook to neo game, analoga ti 8a pareis.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη μενεις tone? αν δε καταφερω τιποτα μεσο starbucks θα ερθω να σου "κλεψω" λιγο internet! :ninja:

 

Τελικα τα καταφερα...ολα οκ! μαλον παω για αγορα ασυρματου ρουτερ γιατι ηταν κα@λα το σερφαρισμα μεσο psp!!!(Tone πρεπει να κοιταξω καποιο θεμα συμβατοτητας πριν το αγορασω? ενα φτηνο που δινει ο οτε ειναι ok?)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει την εκδοση 0.46 αλλα δεν παιζει τιποτα.δοκιμασα capcom collection,pacman 3 ,outrun 20006 .επισησ μπορει να μου πει καποιοσ πωσ δουλευει και τι επιλεγεισ στο μενου που βγαζει ?:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει την εκδοση 0.46 αλλα δεν παιζει τιποτα.δοκιμασα capcom collection,pacman 3 ,outrun 20006 .επισησ μπορει να μου πει καποιοσ πωσ δουλευει και τι επιλεγεισ στο μενου που βγαζει ?:O

 

aposo xero prepei na exeis kapoio umd mesa (opoiodipote)

Link to comment
Share on other sites

aposo xero prepei na exeis kapoio umd mesa (opoiodipote)

 

 

εχω αλλα δεν γινεται τιποτα.τι επιλογεσ πρεπει να κανω στο μενου που βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

ok με το devhook 0.45 κατι αλλο,ο 0.45 τρεχει στην 2.71 στα 222 σωστα? στην 2.60 τρεχει με 333 αρα full speed sto το ultimate install kit devhook επιλεγεις 2.71fw, πως βαζεις και την 2.60 χωρις να γινει μπαχαλο αν τρεξεις ξανα το setup και επιλεξεις 2.60 firmware ??
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

μαλον παω για αγορα ασυρματου ρουτερ γιατι ηταν κα@λα το σερφαρισμα μεσο psp!!!(Tone πρεπει να κοιταξω καποιο θεμα συμβατοτητας πριν το αγορασω? ενα φτηνο που δινει ο οτε ειναι ok?)

 

nai ama einai wireless router eisai ok. twra poso fthna to dinei de 3erw, oi pio fthnes times einai gyrw sta 70e gia to linksys wag354g, pou exei gemisei o topos tetoia:p

 

dimis74: 8es to demo disk h kanoniko paixnidi, oxi tainia sto umd drive. twra yparxoun listes me games gia pio polles info, px edw mia.

 

ok με το devhook 0.45 κατι αλλο,ο 0.45 τρεχει στην 2.71 στα 222 σωστα? στην 2.60 τρεχει με 333 αρα full speed sto το ultimate install kit devhook επιλεγεις 2.71fw, πως βαζεις και την 2.60 χωρις να γινει μπαχαλο αν τρεξεις ξανα το setup και επιλεξεις 2.60 firmware ??

 

6680_mark koita, yparxei kai h lysh toy devhook 0.46 bazontas ena addon mod to opoio apenergopoiei to FLASHROM menu. etsi 8a eisai sigoyros oti kaneis de 8a soy xalasei to psp (mesw menu devhook). "DevHook v0.46 No FlashROM Launcher Mod v1.35" legetai, 8a to breis mesw google. An 8es na baleis 2.60 mazi me 2.71 aplws 3anatrexeis to setup tsekarontas mono to 2.60 kai ka8arises. Exei diafora bonus, bale oti 8es :)

 

edit: dokimase apo to devhook 0.45 otan eisai sto XMB menu ths 2.71 to "HOME+SELECT". Nomizw etsi mporeis na epile3eis 333.

Link to comment
Share on other sites

downgrade anagkastika

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...