Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο μηνα

Μπορειτε να μου πειτε οσοι το εχετε..το 3g-4g πως ειναι,πιανει,και με ποια εταιρια κινηης ειστε>

Το δικο μου ελαχιστα εξω,μεσα στο σπιτι καθολου,ενω με το χ600 που ειχα επιανε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί η αναβάθμιση να γίνει αυτόματα μέσα από το κινητό?

Υπάρχει εφαρμογή για αυτό?

 

βλεπω στις εφαρμογες μια που γραφει ΟΤΑ,του Ιταλου,αλλα αργει πολυ να κατεβασει την ρομ απο οτι διαβασα.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στις εφαρμογες μια που γραφει ΟΤΑ,του Ιταλου,αλλα αργει πολυ να κατεβασει την ρομ απο οτι διαβασα.

 

Ποιά ακριβώς είναι? OTA update center?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ακριβώς είναι? OTA update center?

 

ειναι μπλε,γραφει ΟΤΑ k updates απο κατω,δεν ξερω πως στην βγαζει εσενα,κλικαρε να δεις αν εχει update του Ιταλου μεσα,αλλα λενε οτι αργει πολυ να την κατεβασει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα

Μπορειτε να μου πειτε οσοι το εχετε..το 3g-4g πως ειναι,πιανει,και με ποια εταιρια κινηης ειστε>

Το δικο μου ελαχιστα εξω,μεσα στο σπιτι καθολου,ενω με το χ600 που ειχα επιανε.

 

Cosmote κανονικα παντου κανενα προβλημα οπως και με τη δευτερη Βελγικη sim.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Cosmote κανονικα παντου κανενα προβλημα οπως και με τη δευτερη Βελγικη sim.:ninja:

 

με wind τιποτα η πολυ αργα,λες ν αλλαξω σιμ?Αλλοιως παει πισω,το wifi εξαιρετικο,με την ιδια σιμ ομως το Χ600 ηταν καλο ακομα κ σε δυσκολες περιοχες

Link to comment
Share on other sites

με wind τιποτα η πολυ αργα,λες ν αλλαξω σιμ?Αλλοιως παει πισω,το wifi εξαιρετικο,με την ιδια σιμ ομως το Χ600 ηταν καλο ακομα κ σε δυσκολες περιοχες

 

Ισως να περιμενεις καποιος να απαντησει που εχει δοκιμασει τη WIND?:D Εχεις αναβαθμισει τη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ισως να περιμενεις καποιος να απαντησει που εχει δοκιμασει τη WIND?:D Εχεις αναβαθμισει τη ρομ?

 

ναι,εχω την 15ς δεν ειχε συνδεση ουτε με την 14ς,εξωισως λιγοκαλυτερα,στο σπιτι μεσα πολυ δυσκολα,η Σελινα ειπε οτι η wind ειναι η χειροτερη για κινεζικα τηλεφωνα,θα δοκιμασω κ μεσιμτης κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

ναι,εχω την 15ς δεν ειχε συνδεση ουτε με την 14ς,εξωισως λιγοκαλυτερα,στο σπιτι μεσα πολυ δυσκολα,η Σελινα ειπε οτι η wind ειναι η χειροτερη για κινεζικα τηλεφωνα,θα δοκιμασω κ μεσιμτης κοσμοτε.

 

Μηπως να πας σε 16s, αυτη εχω περασει...του Ιταλου. ΟΚ δε χανεις κατι να δοκιμασεις κ σε cosmote παντως :D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να πας σε 16s, αυτη εχω περασει...του Ιταλου. ΟΚ δε χανεις κατι να δοκιμασεις κ σε cosmote παντως :D

 

την εχω κατεβασει αλλα φοβαμαι μην κανω κανενα λαθος,και την 15 η σελινα με βοηθησε και την εβαλα,θα βαλλω την κοσμοτε σιμ πρωτα να δω τι παιζει και μετα βλεπω,τα wipes sto advance τακανουμε κ πριν κ μετα και ποια ειναι?

διαβαζω οτι η 16 δεν ειναι τοσο καλη ουτε η 15

The New 17s reaches 95k @ antutu, the System is running very smooth. You can use german Keyboard with swiftkey App. Multilanguage is Not available until BB72 will upgrade. Then i will use his ROM.

η 17 ειναι ετοιμη απλα ο Ιταλος δεν εχει κανει την πολυγλωσσικη

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις το app OTA update να το κανει μονο του? Μιλαμε παντα για του Ιταλου σωστα?

wipe dalvik and wipe cache πρεπει να κανεις πριν.

 

Εχει αλλα διαβαζω οτι η μονη αναβαθμιση που δινει εκει ειναι η 15ς αφου ομως αυτη εχω>?

Οταν παταω την αναβαθμιση λεει οτι θα αναβαθμισει την υπαρχουσα ρομ σε le eco vol1

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλα διαβαζω οτι η μονη αναβαθμιση που δινει εκει ειναι η 15ς αφου ομως αυτη εχω>?

Οταν παταω την αναβαθμιση λεει οτι θα αναβαθμισει την υπαρχουσα ρομ σε le eco vol1

 

Δεν εχω μαζι το κινητο για να σου πω... παρολα αυτα διαβαζω οτι η 16 ειναι ετοιμη για ΟΤΑ απο τις 13 Αυγουστου

16S NOW AVAILABLE VIA OTA FOR USERS ON 15S V02 BY BB72

 

Αρα καταλαβαινω οτι εχεις χασει μερικες αναβαθμισεις? Ας μιλησει καποιος πιο ειδικος...αν ειναι να κανεις κατι παντως backup οπωσδηποτε πριν:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω μαζι το κινητο για να σου πω... παρολα αυτα διαβαζω οτι η 16 ειναι ετοιμη για ΟΤΑ απο τις 13 Αυγουστου

16S NOW AVAILABLE VIA OTA FOR USERS ON 15S V02 BY BB72

 

Αρα καταλαβαινω οτι εχεις χασει μερικες αναβαθμισεις? Ας μιλησει καποιος πιο ειδικος...αν ειναι να κανεις κατι παντως backup οπωσδηποτε πριν:ninja:

την εχω στο πισι την 16,μπορω νατην περασω με ρικοβερυ αν ειναι αφου κανω τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

ειναι μπλε,γραφει ΟΤΑ k updates απο κατω,δεν ξερω πως στην βγαζει εσενα,κλικαρε να δεις αν εχει update του Ιταλου μεσα,αλλα λενε οτι αργει πολυ να την κατεβασει.

Θα μπορουσες να βαλεις φωτο απο το app γιατι δεν μπορω να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να βαλεις φωτο απο το app γιατι δεν μπορω να την βρω;

 

https://s9.postimg.org/eoeh5ktpr/Screenshot_20160901_172704.jpg

 

Πρωτη σειρα τριτη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο θα με τρελλανει

Περναω την 16ς αφου εκανα wipe,cashe,dalvic/art,data,ανοιγει,κανονικα ολα δουλευει τελεια wifi,3g-4g που δεν ηταν οκ,χαρα εγω,ξαφνικα αρχιζει τα ριμπουτ μονο του,το συνδεω στο πισι βλεπω το κινητο,παω να κανω copy paste την 15ς να το αλλαξω κ παλι,δεν ειναι συνδεδεμενο λεει η εχει αποσυνδεθει

 

ΜΙΑ βοηθεια ρε παιδια,θα με τρελλανει

τι εχει συμβει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο θα με τρελλανει

Περναω την 16ς αφου εκανα wipe,cashe,dalvic/art,data,ανοιγει,κανονικα ολα δουλευει τελεια wifi,3g-4g που δεν ηταν οκ,χαρα εγω,ξαφνικα αρχιζει τα ριμπουτ μονο του,το συνδεω στο πισι βλεπω το κινητο,παω να κανω copy paste την 15ς να το αλλαξω κ παλι,δεν ειναι συνδεδεμενο λεει η εχει αποσυνδεθει

 

ΜΙΑ βοηθεια ρε παιδια,θα με τρελλανει

τι εχει συμβει?

την 16s πρεπει να την κανεις OTA update για να λειτουργησει σωστα.και οταν την κατεβασεις στο κινητο και πας να την εγκαταστησεις,ΔΕΝ πρεπει να τσεκαρεις το wipe.αλλοιως η δεν θα γινει το update,η θα εχεις θεματα.

πηγαινε στις πληροφοριες συσκευης να δεις αν εχει περασει η 16s.αν δεν εχει περασει,ξανακανε τη διαδικασια οπως σου ειπα.

αν εχει περασει,κανε ενα reset μηπως ερθει στα ισια του.αν δεν ερθει,περνα απο recovery μια rom πιο παλια,την 14 η την 15.και μετα βαζεις την 16s χωρις wipe ,με ota update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την έκανα την βλακεία και πήρα mini sim αντί για nano...να δοκιμάσω να την κόψω και πως?
οχι μην την κοψεις.ειναι σαν παζλ.δοκιμασε να βγαλεις αυτο που περισσευει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την 16s πρεπει να την κανεις OTA update για να λειτουργησει σωστα.και οταν την κατεβασεις στο κινητο και πας να την εγκαταστησεις,ΔΕΝ πρεπει να τσεκαρεις το wipe.αλλοιως η δεν θα γινει το update,η θα εχεις θεματα.

πηγαινε στις πληροφοριες συσκευης να δεις αν εχει περασει η 16s.αν δεν εχει περασει,ξανακανε τη διαδικασια οπως σου ειπα.

αν εχει περασει,κανε ενα reset μηπως ερθει στα ισια του.αν δεν ερθει,περνα απο recovery μια rom πιο παλια,την 14 η την 15.και μετα βαζεις την 16s χωρις wipe ,με ota update.

 

την ξαναπερασα παλι απο την εσωτερικη μνημη και μεχρι στιγμης παει οκ αν ξανακανει τα ιδια θα το κανω,16ς ειναι περασμενη στις πληροφοριες συσκευης το ρεσετ που λες πως γινεται,επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις?

Mε την 15ς ειχα αισχρο 3-4g τοσο που ειχα αποφασισει να το στειλω πισω η Σελινα πιστευει οτι εχει bug αυτη η ρομ.

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

την ξαναπερασα παλι απο την εσωτερικη μνημη και μεχρι στιγμης παει οκ αν ξανακανει τα ιδια θα το κανω,16ς ειναι περασμενη στις πληροφοριες συσκευης το ρεσετ που λες πως γινεται,επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις?
ακριβως:)αν περασε η 16s και δεν εχεις θεματα,μην κανεις επαναφορα,δεν χρειαζεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως:)αν περασε η 16s και δεν εχεις θεματα,μην κανεις επαναφορα,δεν χρειαζεται.

 

με το δευυτερο περασμα δεν εχει κανει μεχρι στιγμης θεματα,απλα με παραξενεψε που εκανε ριμπουτ μετα την εγκατασταση της ρομκαι αμεσως πριν ανοιξει εκανε αλλο ενα,απο τοτε ολα,οκ,ξερω οτι τα updates περνουν μεσα απο το κινητο,απλα η εφαρμογη ΟΤΑ δεν ειχε την 16ς μεσα αλλα μια αναβαθμιση της 15ς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...