Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεγχος bootloader. Περνάς με fastboot εντολές το twrp (Letv-X620-Twrp-3.0.2-0_BB72_r10), μέσω αυτού τη τελευταία 20s του Ιταλού από εδώ: http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/ Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ο οδηγός πού είναι στο 129 post εδώ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434839&page=9

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι κατά κάποιο τρόπο μεταφρασμένος. Ο φίλος σου ξέρεις εάν αποκατέστησε τους ΙΜΕΙ μετά το red light brick;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσε να το ξεμπρικαρει και το έστειλε πίσω Κίνα, από το επίσημο service της leeco του είπαν ότι θέλει αλλαγή μητρικής

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγαλο ευχαριστω στον sifis77 και στο forum για τις οδηγιες. και τα 2 τηλεφωνα δουλευουν αψογα.τα περασα την 20 του ιταλου.και παλι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη σε μια φιλη μου ξερετε που μπορω να απευθυνθω για service? και ποσο θα στοιχησει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσε να το ξεμπρικαρει και το έστειλε πίσω Κίνα, από το επίσημο service της leeco του είπαν ότι θέλει αλλαγή μητρικής

Δε κατάφερε να το ξεbrickαρει;; Για τη μητρική πόσο του πήραν; Εγώ σκέψου το brickαρα δύο φορές και το επανέφερα και τώρα ψάχνω πως θα φτιάξω τους ΙΜΕΙ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσπασε η οθονη σε μια φιλη μου ξερετε που μπορω να απευθυνθω για service? και ποσο θα στοιχησει?

 

Δεν υπάρχει ακόμα επίσημη αντιπροσωπεία. Άποψή μου εάν πιάνουν λίγο τα χέρια σου παράγγειλε από εδώ: https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-LeEco-Le-2-X620-LCD-Screen-100-Original-LCD-Display-Touch-Screen-Replacement-Accessories/32732558708.html?spm=2114.01010208.3.1.FnEQK4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10136_10137_10138_10060_10062_10141_10056_10055_10054_128_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10050_10107_10142_10051_10143_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10037_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10123_10120_10124-10050,searchweb201603_4,afswitch_1_afChannel,ppcSwitch_5&btsid=aa89e4d1-ec76-4271-8c19-dafac3cd1885&algo_expid=9ddbb346-789d-4926-aa21-897511febee4-0&algo_pvid=9ddbb346-789d-4926-aa21-897511febee4 και άλλαξε την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

1. ΑΠΟ ΤΟ vickmall ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ STOCK ΤΩΡΑ Η LEECO ΚΑΙ AN SE 10 ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΝΕΟ (?)

 

2.ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΡΑΣΩ ΝΕΑ ROM KAI OTAN ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ Χ620 ΜΟY ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΤΩΝ WINDOWS ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΦΑΚΕΛΟΥ-ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΦΩΤΟ ΚΤΛ

ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΑΝΟΙΓΜΑ ΦΑΚΕΛΟΥ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΧΝΕΙ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ?

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

1. Αξίωσαν λεφτά ή θα κάνουν τσάμπα την αντικατάσταση;

2. Φωτογραφίες ψάχνεις; Εάν όχι πρέπει να επιλέξεις σαν συσκευή πολυμέσων (MTP)

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι δεν ζήτησαν χρήματα , θα τού το στείλουν την επόμενη εβδομάδα

2.θελω να περάσω ROM και ενώ έχω κάνει τίς ενέργειές για προγραμματιστής βλέπει ο υπολογιστής τη συσκευή και όταν ανοίγει τον φάκελο χ620 τον δείχνει κενό και δεν με αφήνει να κάνω επικόλληση την ROM

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις USB OTG θα σε διευκολύνει. Είναι σε power on το κινητό ή το σύνδεσες και είναι σβηστό; Το να είσαι προγραμματιστής είναι για άλλη δουλειά. Όταν συνδέεις το κινητό αυτό μπαίνει αυτόματα σε charge mode. Εσύ επέλεξε MTP για να μπορείς να δεις την internal storage και να κάνεις δουλειά. Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από όλα; Το MTP το επιλέγεις με το που συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Ξεκλειδώνεις το κινητό και σου έχει τρεις επιλογές. charge only, PTP (μόνο φωτογραφίες) και MTP (συσκευή πολυμέσων). Επιλέγεις τη τρίτη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Ειμαι άσχετος και θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται να απεγκαταστήσω τα κινέζικα apps που έχει από μόνο του το εργαλείο καθώς για το αν υπάρχουν ROMs για Android Nougat 7.0 ή νεότερες εκδόσεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Το αγόρασα από Gearbest και μου απάντησαν ότι δεν το επισκευάζουν αυτοί (λογικά στη μαμά εταιρεία το στέλνουν) και είχαμε συμφωνήσει αντικατάσταση με καινούριο. Μέχρι να παραλάβουν το δικό μου το απόθεμα του Gearbest εξαντλήθηκε οπότε μου έστειλαν τα χρήματα πίσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,υπαρχει καποια rom με πληρη ελληνικα για αυτο το κινητο??????? γιατι απο αγγλικα δεν ξερω τιποτα και ξενερωσα που το πηρα :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τυχερός σταθηκες τελικά. Εγώ το είχα πάρει από aliexpress, σταμάτησε να λειτουργεί 15 μέρες μετά και ο πωλητής απλά με έγραψε στα πα..... του
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τυχερός σταθηκες τελικά. Εγώ το είχα πάρει από aliexpress, σταμάτησε να λειτουργεί 15 μέρες μετά και ο πωλητής απλά με έγραψε στα πα..... του

Άνοιξες dispute; Αν όχι κάντο επειγόντως και ανέβασε βιντεάκι να το δει. Αν και πάλι κάνει νούμερα μεσολαβεί το aliexpress και λύνει τη διαφωνία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδιά,υπαρχει καποια rom με πληρη ελληνικα για αυτο το κινητο??????? γιατι απο αγγλικα δεν ξερω τιποτα και ξενερωσα που το πηρα :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Καλησπέρα!! Κατεβάζεις αυτή τη ρομ 20s του Ιταλού και δες οδηγίες εδώ. Δεν είναι όλα 100% μεταφρασμένα αλλά περί τα 85%.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πριν 5-6 μήνες μου είχε καει η μητρική και μου έστειλαν άλλο από το vickmall το οποίο και παρέλαβα πριν περίπου 1,5 μήνα

Σήμερα έφαγε ένα κόλλημα και δεν δούλευε η κάμερα ήταν στη λειτουργία σελφι και δεν έβγαζε τίποτα.

Μετά από λίγο μόνο του συνήλθε αλλά μετά πάλι τα ίδια..

Ξερει κάνεις τι μπορεί να είναι κ πως το φτιάχνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πριν 5-6 μήνες μου είχε καει η μητρική και μου έστειλαν άλλο από το vickmall το οποίο και παρέλαβα πριν περίπου 1,5 μήνα

Σήμερα έφαγε ένα κόλλημα και δεν δούλευε η κάμερα ήταν στη λειτουργία σελφι και δεν έβγαζε τίποτα.

Μετά από λίγο μόνο του συνήλθε αλλά μετά πάλι τα ίδια..

Ξερει κάνεις τι μπορεί να είναι κ πως το φτιάχνουμε?

Χωρίς να είμαι ειδήμων δοκίμασε άλλη εφαρμογή από playstore ή factory reset μέσω recovery (wipe data, dalvik/ART cache and cache).

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μου κάνει έντονα shadowing. Αχνοφαίνεται δηλαδή η προηγούμενη οθόνη. Δεν είναι καθαρή η εικόνα δηλαδή. Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...