Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης win10 το τηλ.Μηπως γνωριζει καποιος.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

πρεπει να εγκαταστησεις τους drivers στον υπολογιστη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβα στη σελιδα και θα δεις το le2 και διπλα γραφει download

https://www.skyneel.com/letv-leeco-usb-driver

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβα στη σελιδα και θα δεις το le2 και διπλα γραφει download

https://www.skyneel.com/letv-leeco-usb-driver

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Χ620 16gb με firmware 5.8.017s stable δεν συγχρονίζει αυτόματα Gmail, Viber και Whats app μετά από λίγη ώρα στην αναμονή με αποτέλεσμα να βλέπω τα μυνήματα μόνο όταν το βγάζω από την αναμονή (ενεργοποιώντας την οθόνη)

 

Τι μπορεί να φταίει?

Κάποια ρύθμιση?

 

Το έψαξα όσο μπορούσα αλλά δεν έβγαλα ακρη

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,σκεφτομε να το αγορασω για την γυναικα μου,πρεπει να αλλαξω την ρομ μολις το παρω και με αυτην του ιταλου που λενε, δουλευει απροβληματιστα χωρις κολληματα,ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,σκεφτομε να το αγορασω για την γυναικα μου,πρεπει να αλλαξω την ρομ μολις το παρω και με αυτην του ιταλου που λενε, δουλευει απροβληματιστα χωρις κολληματα,ευχαριστω πολυ

 

ζητας να στο στειλουν με την ρομ του ιταλου η 20ς ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Χ620 16gb με firmware 5.8.017s stable δεν συγχρονίζει αυτόματα Gmail, Viber και Whats app μετά από λίγη ώρα στην αναμονή με αποτέλεσμα να βλέπω τα μυνήματα μόνο όταν το βγάζω από την αναμονή (ενεργοποιώντας την οθόνη)

 

Τι μπορεί να φταίει?

Κάποια ρύθμιση?

 

Το έψαξα όσο μπορούσα αλλά δεν έβγαλα ακρη

πήγαινε ρυθμίσεις συσκευής>permissions ανοιξε το app permission management και ορισε το viber το gmail και οποια αλλη εφαρμογη θελεις να ανοιγουν αυτοματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη η rom ειναι για το δικο μας παιδια? https://download.lineageos.org/s2

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις συσκευής>permissions ανοιξε το app permission management και ορισε το viber το gmail και οποια αλλη εφαρμογη θελεις να ανοιγουν αυτοματα.

 

Tο εκανα, αλλά συνεχίζει το ιδιο

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο συνέβη με το Le 2 μου...

Πέρασα τη rom του Ιταλού & όλα ok!

 

Εχει κι εμενα το Letv 2 x620 custom multilanguage απο aliexpress με τα διαφορα προβληματακια, μπρορει καποις να μου πει ασφαλεις οδηγιες για εγκατασταση της rom του Ιταλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες παρέλαβα το κινητό και επειδή έχω το le max 2 πήγα να του περάσω recovery του le max (αφού είδα ότι είναι ξεκλείδωτο το κινητό, είχα ενεργοποιήσει το usb debugging) και στο flashαρισμα του recovery ενώ θα έπρεπε να επανεκκινήσει έσβησε. Έφαγε brick. κατέβασα το SP Flash Tool και fastboot rom αλλά στο download δε φορτώνει η μπάρα!! Τι λάθος έχω κάνει;

 

Υ.Γ. Πέρασα τη recovery του le max 2 γιατί υπέθεσα ότι έκανε και επειδή δεν είχα ψάξει του X620

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες παρέλαβα το κινητό και επειδή έχω το le max 2 πήγα να του περάσω recovery του le max (αφού είδα ότι είναι ξεκλείδωτο το κινητό, είχα ενεργοποιήσει το usb debugging) και στο flashαρισμα του recovery ενώ θα έπρεπε να επανεκκινήσει έσβησε. Έφαγε brick. κατέβασα το SP Flash Tool και fastboot rom αλλά στο download δε φορτώνει η μπάρα!! Τι λάθος έχω κάνει;

 

Υ.Γ. Πέρασα τη recovery του le max 2 γιατί υπέθεσα ότι έκανε και επειδή δεν είχα ψάξει του X620

εισαι σε red light state? εγω το brickara με την εντολη fastboot reboot, και αυτος ο οδηγος το εφερε στη ζωη, http://www.leeco.re/topic/826-x620-flashtool-rom-for-unbricking-red-light-brick/ οτι δεν καταλαβαινεις ρωτησε με.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα των rom stock & Ιταλου? κ οι δυο ειναι multilanguage να υποθεσω ε?

Novocain σου εστειλα p.m. thx

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα των rom stock & Ιταλου? κ οι δυο ειναι multilanguage να υποθεσω ε?

Novocain σου εστειλα p.m. thx

 

η στοκ εχει μονο αγγλικα και κινεζικα.Του Ιταλου ειναι πολυγλωσσικη αλλα μην περιμενεις 100% ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Kalimeravse oli tin omoda.....exw to letv 620 kai exthes mou ekane ena provlima......tobevala na fortisei na to afisa kanena 2wrw kai piga na to vgalw kai itan kolimenobsto 30%....to eklisa tobanoixa to evala ksana stin fortisi pige mexri to 67% kai emine ekei kolineno gia 2 me treis wres pou tobeixa kai twra arxise na min fortizei katholou.....gnorizei kapoios kati???
Link to comment
Share on other sites

Kalimeravse oli tin omoda.....exw to letv 620 kai exthes mou ekane ena provlima......tobevala na fortisei na to afisa kanena 2wrw kai piga na to vgalw kai itan kolimenobsto 30%....to eklisa tobanoixa to evala ksana stin fortisi pige mexri to 67% kai emine ekei kolineno gia 2 me treis wres pou tobeixa kai twra arxise na min fortizei katholou.....gnorizei kapoios kati???

Δοκιμασες αλλο φορτιστη η αλλο καλωδιο?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fortisti nai....kalwdio oxi....pws legete auto to kalwdio pws na to zitisw???

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασες αλλο φορτιστη η αλλο καλωδιο?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Fortisti dokimasa allo nai kalwdio omws oxi....

Pws legete to sigekrimeno exei kapoia onomasia???

Link to comment
Share on other sites

Fortisti nai....kalwdio oxi....pws legete auto to kalwdio pws na to zitisw???

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Fortisti dokimasa allo nai kalwdio omws oxi....

Pws legete to sigekrimeno exei kapoia onomasia???

Καλωδιο usb type c δοκιμασε.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fortisti nai....kalwdio oxi....pws legete auto to kalwdio pws na to zitisw???

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Fortisti dokimasa allo nai kalwdio omws oxi....

Pws legete to sigekrimeno exei kapoia onomasia???

Γραφε στα ελληνικα φιλε μου, οπως ολοι, είναι στους κανονισμους του forum.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Γραφε στα ελληνικα φιλε μου, οπως ολοι, είναι στους κανονισμους του forum.

 

ΕΓΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την ομάδα! Το πήρα και εγώ το τηλέφωνο από gearbest είναι με την version 17s. λέω να το πάω στη 20s αλλά δε ξέρω αν αξίζει? τι διαφορά έχει από αυτή που έχω ήδη? δε βλέπω πολλές κινεζιές και έχει περασμένο το google store. δεν έχει ελληνικά αλλά δε τα χρησιμοποιώ προτιμώ αγγλικά . Τι άλλο θα κέρδιζα αν το ανέβαζα στην 20s?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την ομάδα! Το πήρα και εγώ το τηλέφωνο από gearbest είναι με την version 17s. λέω να το πάω στη 20s αλλά δε ξέρω αν αξίζει? τι διαφορά έχει από αυτή που έχω ήδη? δε βλέπω πολλές κινεζιές και έχει περασμένο το google store. δεν έχει ελληνικά αλλά δε τα χρησιμοποιώ προτιμώ αγγλικά . Τι άλλο θα κέρδιζα αν το ανέβαζα στην 20s?

 

Ευχαριστώ!

καλοριζικικο.η αληθεια ειναι οτι ουτε η 17s ουτε οι παλαιοτερες rom ειχαν καποιο εμφανες bug,παντα δουλευε μια χαρα το κινητο.

αλλα επειδη στις αναβαθμισεις παντα κατι διορθωνουν,θα σου ελεγα να βαλεις την τελευταια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την 17s του Grossoshop. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι με εφαρμογή τρίτων για sms δεν τα λαμβάνω πάντα, κάτι που δεν συμβαίνει με την stock εφαρμογή.

Στην 20s, είτε Grossoshop είτε ΒΒ72 υπάρχει αυτό το θέμα; Κάτι ακόμα, αν βάλω την 20s θα χρειαστεί να στήσω ξανά τις οθόνες και τα widget που έχω σε αυτές;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...