Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά αλλά αυτό που λέτε πως αλλάζει και από που γιατί όπως θα καταλάβατε είμαι λίγο άσχετος χα χα χα!!!!!

 

οπως βλεπεις τις δυο η τρεις σελιδες με τα κινεζικα επανω στην σελιδα στο πανω μερος εχει ενα σχεδιο σαν ματι,διαφανο οχι εμφανες ,αν το πατησεις δεν θα ξαναδεις τις σελιδες αυτες ..πως αλλοιως να στο εξηγησω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως βλεπεις τις δυο η τρεις σελιδες με τα κινεζικα επανω στην σελιδα στο πανω μερος εχει ενα σχεδιο σαν ματι,διαφανο οχι εμφανες ,αν το πατησεις δεν θα ξαναδεις τις σελιδες αυτες ..πως αλλοιως να στο εξηγησω?

Ναι φίλε μου ευχαριστώ αλλά από τις τρεις σελίδες που έχει όταν πατήσεις το μάτι στις 2(οποιες και να είναι) η τελευταία δεν κλείνει, το μάτι δεν πατιεται . πάντα μένει η μία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου ευχαριστώ αλλά από τις τρεις σελίδες που έχει όταν πατήσεις το μάτι στις 2(οποιες και να είναι) η τελευταία δεν κλείνει, το μάτι δεν πατιεται . πάντα μένει η μία.

 

σ εμενα δεν εχει μεινει,αλλαξε launcher

Link to comment
Share on other sites

σ εμενα δεν εχει μεινει,αλλαξε launcher

Αυτό είχα ρωτήσει στην προηγούμενη σελίδα (την είχα τροποποίηση) πιθανόν δεν το είδες πως αλλάζεις launcher και από που γιατί δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδεουμε στον υπολογιστή δεν κάνει τίποτα απολύτως. Παρέλαβα το δεύτερο 3 βδομάδες πριν από vickmall και δεν είχε rom του Ιταλού αλλά μια του grossoshop
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα ρωτήσει στην προηγούμενη σελίδα (την είχα τροποποίηση) πιθανόν δεν το είδες πως αλλάζεις launcher και από που γιατί δεν έχω ιδέα

 

Κατεβαζεις απο το google play,βαλε Νοvaη οποιον αλλον θες και καντον default

Link to comment
Share on other sites

αυτό που περιγράφεις το έχω συναντήσει σε παλαιότερης γενιάς συσκευές αλλά μόνο όταν είχε γίνει διακοπή της εγκατάστασης αλλά όχι από recovery μέσω pc με πιο επεμβατικά εργαλεία
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει το link με την rom του ιταλου ,και το. twrp;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι η ρομ του Ιταλού έχει πολλά ελληνικά. Εγώ το παρέλαβα από το vickmoll και η ρομ είναι η 5.8.0.17ς (stable)αυτή είναι του Ιταλού ή έχει καμία άλλη; γιατί το 70%περίπου είναι στα αγγλικά. Ξέρει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Σκεφτομαι να παραγγειλω το συγκεκριμενο τηλεφωνο σε λιγες μερες που θα εχει και Black Friday. Το προηγουμενο ηταν το Xiaomi Redmi Note 2 και σκεφτομαι να αλλαξω μαρκα. Τι λετε ? Να κανω το μεγαλο βημα?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε dialer κατέβασε όποιον θέλεις από το google play

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία έχει;;; Βάλε το λίγη ώρα στην φορτιση και ξανά δοκίμασε

Καλημέρα, κατεβασα dialer αλλα στην γραμμη με τις εφαρμογές στο κάτω μέρος της οθόνης έχει σαν κεντρική την εφαρμογη των επαφών και δεν μπορώ να την αφαιρέσω να βαλω την καινούργια. Εχω την 15s και δεν είναι root. Απο που βγαίνει;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που με παραξενεύει είναι ότι οταν παω στην επαφη κλησεων να προσθέσω έναν άγνωστο αριθμό μου λέει οτι η εφαρμογή επαφων δεν λειτουργεί. Οταν παω πανω σε εναν αριθμό που είδη εχω αποθηκευμένο μου παει στην εφαρμογή επαφων κανονικά να κανω επεξεργασία, μήπως είναι καποια ρυθμιση στην εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα για φίλη και το περιμένω να έρθει, και το ψάχνω για αλλαγή rom και είναι πολύ μπέρδεμα. Η μόνη λύση είναι ο οδηγός με fastboot κλπ και οι επιλογές σε rom είναι τόσες λίγες; Έχω το X600 εγώ και ήταν σαφώς πιο εύκολη η όλη διαδικασία από αυτά που διαβάζω. Δεν υπάρχει ευκολότερη λύση πλέον για να περάσεις TWRP και τα λοιπά (πχ kingoroot, mobileuncletools κλπ);

 

Μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα ποστ που να μπει ως λινκ στο 1ο ποστ και να λέει οδηγίες, καθώς και με μια λίστα από διαθέσιμες rom;

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι η ρομ του Ιταλού έχει πολλά ελληνικά. Εγώ το παρέλαβα από το vickmoll και η ρομ είναι η 5.8.0.17ς (stable)αυτή είναι του Ιταλού ή έχει καμία άλλη; γιατί το 70%περίπου είναι στα αγγλικά. Ξέρει κάποιος κάτι;[/quote παιδιά ξέρει κάποιος κάτι γιατί το μενού του είναι άστα να πάνε.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει το link με την rom του ιταλου ,και το. twrp;

 

 

1. http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2-x620/510685-rom-leeco-le2-le-2-pro-x620-modded-rom-twrp-3-0-bb72.html

 

2. http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/

 

Επίσης έχω γράψει αναλυτικά πιο πίσω για τους διάφορους τύπους rom και που θα τις βρείτε

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

1. http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2-x620/510685-rom-leeco-le2-le-2-pro-x620-modded-rom-twrp-3-0-bb72.html

 

2. http://blog.grossoshop.net/leeco-x620-le2-le2-pro-bb72-rom/

 

Επίσης έχω γράψει αναλυτικά πιο πίσω για τους διάφορους τύπους rom και που θα τις βρείτε

σ ευχαριστω!δεν μου δειχνει το link για να κατεβασω την rom.πρεπει να κανω registration?Η κανω κατι λαθος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!δεν μου δειχνει το link για να κατεβασω την rom.πρεπει να κανω registration?Η κανω κατι λαθος?

 

Στο 1ο λινκ στο 3ο ποστ εχει ολες τος ρομ,η 18ς ειναι η τελευταια

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!δεν μου δειχνει το link για να κατεβασω την rom.πρεπει να κανω registration?Η κανω κατι λαθος?

 

Πατάς πάνω στην κάθε rom που γράφει και την κατεβάζεις (στην αρχή του post είναι πάντα)

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, μπορω να κατεβασω την rom του ιταλου να την μετονομασω update.zip και να την τρεξω απευθειας απο το file messenger??

Να πω οτι το κινητο, μου ηρθε με την σαπια εκδοση που εχει ελληνικα μεν, κολλαγε παντου σε επαφες και εφαρμογες και δεν ειχε και system update δε !

Επισης να πω οτι με αυτον τον τροπο (μετονομασια σε update.zip) περασα την επισημη rom, η οποια δουλευει μπομπα μεν, δεν εχει ελληνικα δε...!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

με ενδιαφέρει πολύ έντονα να αγοράσω ένα LeEco κινητό, είτε το Le2 είτε το Pro, αναγνωρίζω τα πολύ δυνατά τεχνικά και μη χαρακτηριστικά τους και την value for money τιμή τους, αλλά..........

διάβασα με πολύ προσοχή, όλες μα όλες τις προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και κατέληξα σε ένα αρκετά γενικό συμπέρασμα στο οποίο, παρακαλώ, χρειάζομαι την επιβεβαίωση ή την απόρριψη σας:

- O πιο safe τρόπος αγοράς είναι μέσω του vickmall, το εμπέδωσα αυτό

- Με την προϋπόθεση ότι δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά σαν γλώσσα κινητού, ζητώ international rom αλλά θα αναγκαστώ να υποστώ αρκετά κινέζικα, που εκτός των άλλων επιβαρύνουν τη μνήμη και την απόδοση του τηλεφώνου.

- Αν τώρα θέλω να απαλλαγώ και από τα λίγα κινέζικα, πρέπει να βάλω την rom του Ιταλού, με τρόπο που έχει εξηγηθεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά αδυνατώ να καταλάβω, όντας εντελώς αρχάριος σε επεμβάσεις παντός είδους σε κινητό.

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

με ενδιαφέρει πολύ έντονα να αγοράσω ένα LeEco κινητό, είτε το Le2 είτε το Pro, αναγνωρίζω τα πολύ δυνατά τεχνικά και μη χαρακτηριστικά τους και την value for money τιμή τους, αλλά..........

διάβασα με πολύ προσοχή, όλες μα όλες τις προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και κατέληξα σε ένα αρκετά γενικό συμπέρασμα στο οποίο, παρακαλώ, χρειάζομαι την επιβεβαίωση ή την απόρριψη σας:

- O πιο safe τρόπος αγοράς είναι μέσω του vickmall, το εμπέδωσα αυτό

- Με την προϋπόθεση ότι δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά σαν γλώσσα κινητού, ζητώ international rom αλλά θα αναγκαστώ να υποστώ αρκετά κινέζικα, που εκτός των άλλων επιβαρύνουν τη μνήμη και την απόδοση του τηλεφώνου.

- Αν τώρα θέλω να απαλλαγώ και από τα λίγα κινέζικα, πρέπει να βάλω την rom του Ιταλού, με τρόπο που έχει εξηγηθεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά αδυνατώ να καταλάβω, όντας εντελώς αρχάριος σε επεμβάσεις παντός είδους σε κινητό.

ευχαριστώ,

 

Παρε το pro απο vickmall με την ρομ του Ιταλου,γιατι να μπερδευεσαι με αλλαγες αφου δεν ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...