Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, όπως και αν ανοίξει το πολυ σε 5 δευτερόλεπτα γίνεται μαύρη η οθόνη
σε πεντε δευτερολεπτα προλαβαινεις να δωσεις εντολη resrart device πατωντας το. power.το δοκιμασες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα βίντεο αργότερα δείχνοντας τι παίζει, θα το ανεβάσω και θα δώσω link να τ δει οποιος θέλει να βοηθήσει. Είναι δύσκολο να περιγράψω τι κάνει και αναλωνομαστε σε περιγραφικα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις περασα του Ιταλου την 17αρα την καινουργια (4-09).

Ολα πηγαν κομπλε, το κινητο μεχρι στιγμης δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως δεν περασες σωστα τους drivers η δεν εβαλες την σωστη twrp για την εκδοση που ειχες, γιατι πανω πανω λεει ο ανθρωπος οτι πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι με ποια twrp θα φλασαρουμε στην αρχη, αναλογα με την εκδοση.

Ψαξε στο θεμα για x600 μπας κ βρεις το επισημο προγραμμα που μπορεις να φλασαρεις εργοστασιακη (για το x620 ομως).

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν αναφέρεσαι σε εμένα δεν έχω κάνει τίποτα από όλα αυτά. Το τηλέφωνο μου ήρθε με μία custom rom την οποία αντικατεστησα αμέσως με την official. Μέσω file manager του κινητού έτρεξα το update.zip. Το τηλέφωνο δούλευε κανονικά και έπαιρνε και τις αναβαθμίσεις μέσω OTA. Μετά την τελευταία αναβάθμιση δούλευε κανονικά αλλά όταν το φορτισα μετά δεν ξαναδουλεψε
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό. Οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες σε αυτά τα θέματα για αυτό ήθελα και Original rom. Για να μην ασχολούμαι. Το θέμα είναι ότι ο πωλητής από το AliExpress που το αγόρασα είναι αφαντος και δεν απαντάει στα μηνύματα μου
Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να δωσει το link του ιταλου με την τελευταια αναβαθμιση που δεν εχει γινει ακομα ota;δεν θελω να την κατεβασω,απλα να δω το changelog
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LeEco Le 2 vs Le 2 Pro Camera Shootout: Low Light

Winner is ...LeEco Le 2

 

http://www.gizchina.com/2016/06/16/leeco-le-2-vs-le-2-pro-camera/

 

Μιχάλη εγώ τα είδα δίπλα δίπλα πάντως και η κάμερα του απλού βγάζει πολύ πιο ξεπλυμένα χρώματα σε σχέση με του Pro.

Ίσως να είναι βέβαια και θέμα ROM αλλά πρώτη φορά μένω τόσο ικανοποιημένος από αισθητήρα κινητού ακόμα και σε έλλειψη φωτός (κάτοχος Le 2 Pro).

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη εγώ τα είδα δίπλα δίπλα πάντως και η κάμερα του απλού βγάζει πολύ πιο ξεπλυμένα χρώματα σε σχέση με του Pro.

Ίσως να είναι βέβαια και θέμα ROM αλλά πρώτη φορά μένω τόσο ικανοποιημένος από αισθητήρα κινητού ακόμα και σε έλλειψη φωτός (κάτοχος Le 2 Pro).

Φιλε μου σε ευχαριστω... Προσπαθω απεγνωσμενα να καταλαβω πιο απο ολα (Leeco) εχει την καλυτερη καμερα για να το παρω... και ακρη δεν βγαζω :cry:

Μια ετσι..ο αλλος αλλοιως,...

Τι να πεις.

 

Και πχ στις φωτο εδω μοιαζει το "απλο" να ειναι καλυτερο... Εσυ πολυ σωστα λλες οτι ισως εχεις καλυτερη ρομ και λογικα το Προ που ειναι και πιο δυνατο βελτιστοποιει την καμερα και τελιακ ειναι καλυτερο (στην καμερα)///

Τι να κανω? Δεν ξερω...

 

Le 2 Pro.... h' Le 1 Pro x800 .... h' ;ast but not least ... Cool 1?? :O

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 2 προ και θα με θυμηθείς. Ο αισθητήρας omnivision του απλού δεν έχει καμία σχέση με τον sony exmor του 2 pro. Οπτικά να τους δεις μονο ο πρωτος ειναι μια σταλια μπροστα στον δευτερο. Έχω ανεβάσει φωτό στο αντίστοιχο θεμα. Αν θες μπες και τσέκαρε. Όσο για την κάμερα του 1 pro νομίζω ότι δεν αυγκρινεται ουτε με του απλού 2...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 2 προ και θα με θυμηθείς. Ο αισθητήρας omnivision του απλού δεν έχει καμία σχέση με τον sony exmor του 2 pro. Οπτικά να τους δεις μονο ο πρωτος ειναι μια σταλια μπροστα στον δευτερο. Έχω ανεβάσει φωτό στο αντίστοιχο θεμα. Αν θες μπες και τσέκαρε. Όσο για την κάμερα του 1 pro νομίζω ότι δεν αυγκρινεται ουτε με του απλού 2...

Πάρε το 2 προ και θα με θυμηθείς. Ο αισθητήρας omnivision του απλού δεν έχει καμία σχέση με τον sony exmor του 2 pro.
? :rolleyes:

μαλλον εννοεις οτι του Προ ειναι ανωτερη απο του απλου 2.. :)

 

Όσο για την κάμερα του 1 pro νομίζω ότι δεν αυγκρινεται ουτε με του απλού 2..

εννοεις οτι του απλου 2 ειναι καλυτερη ?

Link to comment
Share on other sites

? :rolleyes:

μαλλον εννοεις οτι του Προ ειναι ανωτερη απο του απλου 2.. :)

 

 

εννοεις οτι του απλου 2 ειναι καλυτερη ?

 

Εννοώ ότι η κάμερα του Le 2 Pro είναι καλύτερη όλων. Την ίδια φυσικά φοράει και το Le max 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει το τηλέφωνο με την BB72 17S rom εγκατεστημένη από το κατάστημα? Αν ναι, δουλεύει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η κάμερα του Le 2 Pro είναι καλύτερη όλων. Την ίδια φυσικά φοράει και το Le max 2.

ok. eυχαριστω.

Παντως υπαρχει και η εντελως αντιθετη γνωμη, ατομων που εχουν δοκιμασει ολα τα κινητα της εταιρειας και επιμενουν για το απλο 2 :rolleyes:

Τεσπα..αποψεις

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ερχεται απο vickmall με την BB72 15S . Αυτη ειναι του ιταλου ?Θα εχει επιλογη για update στην 17 η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, αν ίσχυε αυτό τότε γιατί η le eco δεν φόρεσε την ίδια κάμερα σε όλα τα le 2 (απλό, pro & le max)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μου φαινεται κ εμενα απο προσωπικη εμπειρια οτι η καμερα του προ δεν ειναι ακομη τοσο optimised.

Φοραω την 17αρα Ιταλου κ μπορω να πω οτι πρεπει να γινει παραπανω δουλεια απο την Le σε αυτο το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω που να κανω την ερωτηση συγχωρεστε με αν ειμαι οφφ τοπικ αλλα σκεφτομαι να παρω ενα letv για την κοπελα μου εχει κολημα με το ροζ αλλα βλεπω οτι δεν εχει ελληνικη κοινοτητα οπως η xiomi αρα απο λογισμικο δεν σωστα... ? κατι για ρομ ιταλου που λετε αυτη ειναι καστομ καλη; αν ναι πιο μοντελο να επιλεξω βλεπω πολλα μοντελα θελω να διαθεσω μεχρι 160 μεταχειρησμενο πιο ειναι το καλυτερο μοντελο αυτο με τον 652 σναπτραγκον λογικα σωστα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω που να κανω την ερωτηση συγχωρεστε με αν ειμαι οφφ τοπικ αλλα σκεφτομαι να παρω ενα letv για την κοπελα μου εχει κολημα με το ροζ αλλα βλεπω οτι δεν εχει ελληνικη κοινοτητα οπως η xiomi αρα απο λογισμικο δεν σωστα... ? κατι για ρομ ιταλου που λετε αυτη ειναι καστομ καλη; αν ναι πιο μοντελο να επιλεξω βλεπω πολλα μοντελα θελω να διαθεσω μεχρι 160 μεταχειρησμενο πιο ειναι το καλυτερο μοντελο αυτο με τον 652 σναπτραγκον λογικα σωστα;

 

Κώστα πάρε από vickmall το απλό LE 2 στα 16 ή 32 GB και ζήτα να σου περάσουν την τελευταία ROM του Ιταλού η οποία και έχει πολύ μεγάλο ποσοστό Ελληνικών. Το κόστος είναι λίγο λιγότερο από 160 και γύρω στα 140 για τα 32 και 16 GB αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

αρα προτεινεις το χ620 το οποιο παιζει με helio οχι με snapdragon σιγουρα αυτο η να παω καλυτερα σε μεταχειρισμενο απο ελλαδα με snapdragon?
Link to comment
Share on other sites

αρα προτεινεις το χ620 το οποιο παιζει με helio οχι με snapdragon σιγουρα αυτο η να παω καλυτερα σε μεταχειρισμενο απο ελλαδα με snapdragon?

 

Καινούριο καλύτερα και από vickmall για την καλύτερη υποστήριξη.

Δεν διαφέρει σχεδόν καθόλου από κινητό με snapdragon οπότε γιατί να πάρεις μεταχειρισμένο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...