Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Είχα δει στις άλλες σελίδες για το κόστος επισκευής της μπαταρίας. Αυτό που με φοβίζει πλέον είναι και η οθόνη. Δηλαδή μην μου ζητήσουν τρελα λεφτά για να μου φτιάξουν και αυτή. Γενικά πιάνουν τα χέρια μου και κοιτάζω το ενδεχόμενο να τα φτιάξω και τα 2 μόνος μου που σιγουρα θα μου βγει πολύ πολύ πιο οικονομικά. Απλά το θέμα είναι αν όντως οι μπαταρίες που βρίσκουμε εδώ ή eBay είναι original... Γιατί αν είναι "κακές" κινεζιες σε συνδιασμό με dash charge φοβάμαι μην έχουμε καταστάσεις note 7!
Link to comment
Share on other sites

Για της οθόνες δεν έχω εμπειρία για να σου πω σίγουρα ίσως κάποιος που να έχει πάρει από eBay να σου πει σίγουρα.

 

Για την μπαταρία όμως επειδή την έχω κάνει την αλλαγή σου λέω στα σίγουρα για την μπαταρία οτι είναι ίδια ακριβώς και βελτιώθηκε πάρα πολύ η αυτονομία του κινητού, αυτήν πηρα τσέκαρε.

 

Με αυτήν δουλεύει κανονικά το dash charge κανένα πρόβλημα με την θερμοκρασία.

 

https://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Battery-For-OPPO-613-BLP613-1-1-3-One-plus-3000mAh-/362043650461

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πήρα κι εγώ ..

Πωτς γκενεν ατο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ήμουν ο πρώτος από ότι θυμάμαι εδώ μέσα που άλλαξα μπαταρία εκτός εγγυήσεις αγορά από eBay και έβαλα το λινκ εδώ μάλλον το είδες και το πήρες από τον ίδιο...
Link to comment
Share on other sites

Για την ίδια που έβαλες ακριβώς πιο πάνω μιλάμε..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι για την ίδια μάλιστα ξανά αγόρασα από αυτόν για να αλλάξω και μπαταρία σε κινητό φίλου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να νομίζω μήπως εκανα κάτι λάθος εγώ στην εγκατάσταση..

Άμα ακολούθησα πιστα τις οδηγίες στο βίντεο..

Και εκτός αυτού, αν είχα κάνει κάτι λάθος δεν θα άνοιγε καν υποθέτω..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι για μένα παταγώδης αποτυχία από τα αποδυτήρια κιόλας, αφού δεν μπορώ με τίποτα να ξεκουμπώσω το πίσω καπάκι από το υπόλοιπο κινητό.Λόγο του ότι έχει ξεκολλήσει η οθόνη από το σώμα με το που προσπαθήσεις να βάλεις κάτι πλαστικό σαν μοχλό για να το ξεκουμπώσεις σπάει αυτό το πλαστικό που έχει περιμετρικά,συν οτι έχει την τάση να συνεχίζει απλά να ξεκολλάει η οθόνη μόνη της.οπότε μάλλον θα έχω να κάνω με την oneplus...€€€
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα ανοίξει πρέπει να βάλεις κάτι σαν σφήνα ανάμεσα στο αλουμίνιο και στο πλαστικό και σιγά σιγά θα ξεκούμπωσει.Αν δεν μπορέσεις μπορείς το πας στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου να στο ανοίξει με ελάχιστο κόστος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα τελευταία νέα, ευχάριστα θα έλεγα με μια μεγάλη δόση υπομονής που θα συνεχιστή ακόμα λίγο από ότι διάβασα καλό καλοκαίρι το βλέπω...

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-3-3t-oxygenos-android-pie-hydrogenos-testers/

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία νέα, ευχάριστα θα έλεγα με μια μεγάλη δόση υπομονής που θα συνεχιστή ακόμα λίγο από ότι διάβασα καλό καλοκαίρι το βλέπω...

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-3-3t-oxygenos-android-pie-hydrogenos-testers/

 

Άντε να δούμε... πάντως ακόμα κ τώρα δεν μου κανει καρδιά να αλλάξω συσκευή... πετάει

Ισως παω το καλοκαίρι για το 7 αλλα δεν έχω σκοπό να δωσω το 3 μου(ειδικά μετα που αλλαξα μπαταρία το καλοκαίρι)

...θα μπει στο πανθεον μαζι με τα θρυλικά μου Νοκια 8210,6600,Ε53

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε... πάντως ακόμα κ τώρα δεν μου κανει καρδιά να αλλάξω συσκευή... πετάει

Ισως παω το καλοκαίρι για το 7 αλλα δεν έχω σκοπό να δωσω το 3 μου(ειδικά μετα που αλλαξα μπαταρία το καλοκαίρι)

...θα μπει στο πανθεον μαζι με τα θρυλικά μου Νοκια 8210,6600,Ε53

Συστηματικά το ίδιο νιώθω και εγώ είναι από τα καλύτερα κεφάλαια στην "κινητή" μου εξέλιξη το one plus 3...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να γίνει beta tester για την 9 ας κάνει χαρτιά του ΕΔΩ!!

Εγώ δήλωσα και ότι γίνει. :rolleyes:

 

Source:

 

Closed Beta testing

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να γίνει beta tester για την 9 ας κάνει χαρτιά του ΕΔΩ!!

 

Εγώ δήλωσα και ότι γίνει. :rolleyes:

 

 

 

Source:

 

 

 

Closed Beta testing

Διάβασα στο forum της Oneplus ότι θα την δώσουν ΜΟΝΟ σε 60 άτομα.

Το θέμα είναι πότε θα τη δώσουν σε όλους, και ΑΝ βάζοντάς τη, μετά θα πάρουμε κανονικά την stable ή θα χρειάζεται full wipe.

 

Χωρίς root με έχει κουράσει το θέμα full wipe και ξανά πέρασμα όλα από τη αρχή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και δύο βδομάδες που φοράω την Havoc σε 9αρα, μια χαρά είναι το κινητό..

Δουλεύουν όλα ρολόι..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η havoc είναι από της καλύτερες δοκιμασμένη δεν το συζητάμε αυτό, απλά η στοκ είναι λιγο ποιό γρήγορη και σμουθ αλλά αν η oneplus δεν έδινε ποτέ 9 θα πηγαίναμε όλοι σε custom αναγκάστηκα.
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ έχετε συνειδητοποιήσει με την λήψη της επίσημης 9αρας πόσο παράταση ζωής έχει πάρει το κινητό?

Θα σας δώσω ένα παράδειγμα:έχω στην κατοχή μου ένα ταμπλετ Nexus 7 2013,το οποίο το είχα πάρει ήδη καθυστερημένα το 2015 για να παίζουν τα παιδιά, κ έφτασε επίσημα μέχρι android 6(από 4 που ξεκίνησε) και έπαιρνε ενημερώσεις ασφαλείας μέχρι πέρυσι.

Τώρα του φοράω custom ρομ paranoid android με android 8.1 και δουλεύει απροβλημάτιστα bugfree.

Φανταστείτε για το κινητό μας που έχει μεγαλύτερη βάση χρηστών

...τουλάχιστον για 2 χρόνια πιστεύω ακόμα θα φτιάχνουν custom rom εκτός κ αν από το android 11-12 θέσει καναν περιορισμό η google σεharware και κόψει παλιούς επεξεργαστές.

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς μπαταρία από skroutz; Από 4-5 καταστήματα που είδα φαίνεται να είναι η αυθεντική. Τη θέλω για αλλαγή σε 3άρι φίλου και λέω μήπως γλιτώσουμε την αναμονή από ebay.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πέρνεις το ρίσκο και ότι βγει δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα, το καλό είναι ότι μπορείς να την επιστρέψεις αν δεν σου κάνει τελικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με το ακουστικό κατά τη συνομιλία, ο συνομιλητής ακούγεται πολύ χαμηλά και αναγκάζομαι πάντα να χρησιμοποιώ hands-free.

 

Με μια αναζήτηση που έκανα, δείχνει πως το πρόβλημα οφείλεται σε σκόνη και βρωμιά γενικότερα που έχει μαζευτεί σε εκείνο το σημείο.

Βρήκα μάλιστα και

που δείχνει πως ανοίγει η συσκευή για καθαρισμό.

 

Δεν έχει νόημα να κάθομαι να το στέλνω στην Oneplus (δεν ξέρω καν αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα). Θα ήθελα να δοκίμαζα να το ανοίξω εγώ αλλά δεν έχω τα εργαλεία που αναφέρονται στο βιντεο.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που θα μπορούσε να κάνει τέτοιου είδους δουλειά? (άνοιγμα/καθάρισμα)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με το ακουστικό κατά τη συνομιλία, ο συνομιλητής ακούγεται πολύ χαμηλά και αναγκάζομαι πάντα να χρησιμοποιώ hands-free.

 

Με μια αναζήτηση που έκανα, δείχνει πως το πρόβλημα οφείλεται σε σκόνη και βρωμιά γενικότερα που έχει μαζευτεί σε εκείνο το σημείο.

Βρήκα μάλιστα και

που δείχνει πως ανοίγει η συσκευή για καθαρισμό.

 

Δεν έχει νόημα να κάθομαι να το στέλνω στην Oneplus (δεν ξέρω καν αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα). Θα ήθελα να δοκίμαζα να το ανοίξω εγώ αλλά δεν έχω τα εργαλεία που αναφέρονται στο βιντεο.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που θα μπορούσε να κάνει τέτοιου είδους δουλειά? (άνοιγμα/καθάρισμα)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7830479#post7830479 τα τελευταία μηνύματα και μην πετάς τα λεφτά σου :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, thanks. To έκανα και δείχνει να λειτουργεί σε πρώτη φάση (έκανα ένα σύντομο τηλεφώνημα και νομίζω έχει διαφορά).

Θα το παρακολουθήσω και τις άλλες μέρες να δω αν όντως άλλαξε ή αν ήταν placebo :p

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...