Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα ήταν στο Greenify και τον Nova launcher.

Έπρεπε να μπω στο Greenify και να κάνω tick το "use alternative screen off mode".

 

Πλέον όλα καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν έχετε ακόμα gcam απλά κατεβάστε τη. Η τελευταίες εκδόσεις με night sight απλά πάνε την κάμερα σε άλλα levels. Άνετα καλύτερη από κάμερες σημερινών ναυαρχίδων που δεν έχουν το αντίστοιχο mode.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν έχετε ακόμα gcam απλά κατεβάστε τη. Η τελευταίες εκδόσεις με night sight απλά πάνε την κάμερα σε άλλα levels. Άνετα καλύτερη από κάμερες σημερινών ναυαρχίδων που δεν έχουν το αντίστοιχο mode.

Κανένα link υπάρχει? :O

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα link υπάρχει? :O

Όλες είναι εδώ διαλέγεις και βάζεις.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Link to comment
Share on other sites

Όλες είναι εδώ διαλέγεις και βάζεις.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Ευχαριστώ πολύ αλλά.. ΧΑΟΣ! :wacko:

Πρακτικά, ποιά "έκδοση" είναι η καλύτερη γιά το δικό μας? :confused:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά.. ΧΑΟΣ! :wacko:

Πρακτικά, ποιά "έκδοση" είναι η καλύτερη γιά το δικό μας? :confused:

 

Διαβάζεις ποια έκδοση είναι συμβατή με oxygen και δοκιμάζεις, μερικές δεν δουλεύουν καθόλου μερικές ανοίγουν αλλά δεν δείχνουν τίποτα γενικά μπάχαλο εγώ δοκίμασα μερικές δεν δούλεψαν.Ρώτησα και εδώ πριν πολύ καιρό αν έχει να προτείνει κάποιος κάποια που να δουλεύει σωστά δεν πείρα απάντηση και παράτησα το θέμα αν βρεις κάτι πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την 9αρα δεν φαίνεται φως στον ορίζοντα...ειχαν πει μεχρι τέλους του '18 ...το πηγαν παραπισω κ τωρα φτασαμε Φλεβάρη κ ουτε φωνή ούτε ακρόαση
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την 9αρα δεν φαίνεται φως στον ορίζοντα...ειχαν πει μεχρι τέλους του '18 ...το πηγαν παραπισω κ τωρα φτασαμε Φλεβάρη κ ουτε φωνή ούτε ακρόαση

 

Δεν νομίζω ότι θα πάρουμε, μακάρι να βγω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα πάρουμε την pie έχει ανακοινωθεί και η oneplus δεν φημίζεται για μπακάλικο, οπότε πιθανότατα θα πάρουμε. Το θέμα είναι ότι ίσως έχουν προβλήματα, κάτι καθόλου παράξενο για τη συγκεκριμένη έκδοση.

Στο MiA1 (της γυναίκας μου) είμαι από τους τυχερούς που δουλεύουν όλα ρολόι, αλλά πολλά παιδιά έχουν προβλήματα με wifi, gps, 4g, ένταση ήχου κλπ.

Επίσης, έχουν ακουστεί προβλήματα της pie με το Netflix, το Amazon, το twitter και άλλα. Οπότε, αν είναι να μας τη σερβίρουν γεμάτη μπαγκς, καλύτερα να καθυστερήσει και να έρθει σωστή. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα πάρουμε την pie έχει ανακοινωθεί και η oneplus δεν φημίζεται για μπακάλικο, οπότε πιθανότατα θα πάρουμε. Το θέμα είναι ότι ίσως έχουν προβλήματα, κάτι καθόλου παράξενο για τη συγκεκριμένη έκδοση.

Στο MiA1 (της γυναίκας μου) είμαι από τους τυχερούς που δουλεύουν όλα ρολόι, αλλά πολλά παιδιά έχουν προβλήματα με wifi, gps, 4g, ένταση ήχου κλπ.

Επίσης, έχουν ακουστεί προβλήματα της pie με το Netflix, το Amazon, το twitter και άλλα. Οπότε, αν είναι να μας τη σερβίρουν γεμάτη μπαγκς, καλύτερα να καθυστερήσει και να έρθει σωστή. ;)

Δεν φημίζεται για μπακάλικο αλλά ποτέ δεν είναι αργά να κάνει τα εγκαίνια....

 

Το Α1 το έχω πάρει και εγώ στην γυναίκα μου εδώ και δύο χρόνια περίπου και μετά την αναβάθμιση σε 9 κανένα πρόβλημα σκυλί βγήκε.

 

Όλα τα oneplus (5-5Τ-6-6Τ) την πήραν την αναβάθμιση και μάλιστα σε μερικά πήραν και 2 επιμέρους αναβαθμίσεις έξτρα για διορθώσεις προβλημάτων και εμείς ακόμα τίποτα...Παρ' όλα αυτά το εχουν υποσχεθεί αλλά ποτέ δεν είπαν το πότε (χρονικά) θα γίνει αυτό οπότε δεν μπορούμε να τους το χρεώσουμε και μας έχουν στο περίμενε...

 

Γνώμη μου είναι ότι θα πάει έτσι μέχρι να ξεχαστεί το θέμα γιατί οι περισσότεροι θα έχουν αλλάξει κινητά μετά από 3 και χρόνια από την κυκλοφορία του 3-3Τ. Ομως το ξανά λέω μακάρι να κάνω λάθος και να την δώσουν στα κοντά.

Link to comment
Share on other sites

.

Στο MiA1 (της γυναίκας μου) είμαι από τους τυχερούς που δουλεύουν όλα ρολόι, αλλά πολλά παιδιά έχουν προβλήματα με wifi, gps, 4g, ένταση ήχου κλπ.

Επίσης, έχουν ακουστεί προβλήματα της pie με το Netflix, το Amazon, το twitter και άλλα. Οπότε, αν είναι να μας τη σερβίρουν γεμάτη μπαγκς, καλύτερα να καθυστερήσει και να έρθει σωστή. ;)

 

Μήπως δεν φταίει η Pie, αλλά οι ίδιες οι εφαρμογές;

Δεν ξέρω, ρωτάω, γιατί ανέφερες τη λέξη/εφαρμογή Twitter, η οποία δεν φημίζεται και ως η καλύτερη στο Play.

 

Και δεν είναι σπάνιο φαινόμενο, εφαρμογές να μην παίζουν σε καινούρια έκδοση OS μήνες μετά την κυκλοφορία του, αφού οι δημιουργοί τους καθυστερούσαν να δώσουν update συμβατό με την καινούρια έκδοση OS και στο παρελθόν.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν φταίει η Pie, αλλά οι ίδιες οι εφαρμογές;

Δεν ξέρω, ρωτάω, γιατί ανέφερες τη λέξη/εφαρμογή Twitter, η οποία δεν φημίζεται και ως η καλύτερη στο Play.

 

Και δεν είναι σπάνιο φαινόμενο, εφαρμογές να μην παίζουν σε καινούρια έκδοση OS μήνες μετά την κυκλοφορία του, αφού οι δημιουργοί τους καθυστερούσαν να δώσουν update συμβατό με την καινούρια έκδοση OS και στο παρελθόν.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εννοείται δεν είναι κάτι σπάνιο, απλά έχει γεμίσει το ιντερνετ με παράπονα για ασυμβατότητες εφαρμογών με την pie. Δε διαφωνώ κάπου σε αυτά που λες, ίσα-ίσα συμφωνώ 100% και υπάρχουν πολλές πιθανότητες, κάποιες από τις (μαμά) εφαρμογές του oneplus 3/3t να παρουσιάζουν παρόμοιες ασυμβατότητες και αυτός να είναι ο λόγος της καθυστέρησης της pie για το κινητό μας. Αν ισχύει αυτό, γνώμη μου, καλά κάνουν και το καθυστερούν. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και στα 5-5Τ 6-6Τ που πήραν εδώ και σχεδόν δύο μήνες πριν την pie δεν είχαν "ασυμβατότητες" με τις εφαρμογές μόνο στο 3-3Τ έχουν το πρόβλημα...Απλά αναρωτιέμαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καταρχάς συγνώμη που θα επαναληφθεί τέτοιο θέμα, γιατί ξέρω ότι έχει γίνει πολλή συζήτηση στο παρελθόν, αλλά τελικά ξέρουμε κανένα tempered glass που ταιριάζει 100% με το oneplus 3;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συγνώμη που θα επαναληφθεί τέτοιο θέμα, γιατί ξέρω ότι έχει γίνει πολλή συζήτηση στο παρελθόν, αλλά τελικά ξέρουμε κανένα tempered glass που ταιριάζει 100% με το oneplus 3;

 

Όχι και όσα πήρα τα πέταξα τζάμπα λεφτά δεν κάθετε κανένα άψογα.

Το έχω κάνα χρόνο χωρίς και δεν έχει ούτε μια γρατσουνιά.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι το επίσημο οτιδήποτε άλλο έβαλα ή δεν κάθεται καλά και αφήνει κενά, ή κάνει rainbow.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Θέλω τα φώτα σας... Όλα καλά, όλα τέλεια με το κινητό αλλά έχω 2 θεματάκια! Έχει πέσει σημαντικά η διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Έστειλα πριν μερικές μέρες mail στην OnePlus να ρωτήσω τιμή για αντικατάσταση μπαταρίας (εκτός εγγύησης φυσικά πλέον) και απέφυγαν να μου δώσουν τιμή πέρα από αυτη του ανταλλακτικού που είναι 7,06€. Σήμερα δυστυχώς ανακάλυψα οτι έχει ξεκολλήσει η μισή οθόνη από το υπόλοιπο πλαίσιο και το μονο που την κράταγε στην θέση της ήταν η θήκη. Οπότε το ερώτημα είναι:εχει αλλάξει κανείς αυτά τα 2 μέρη?Αν ναι πόσο πλήρωσε? Γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να ρισκάρω να στείλω το τηλ να το δουν και να μου πουν καμία τρελή τιμή! ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω τα φώτα σας... Όλα καλά, όλα τέλεια με το κινητό αλλά έχω 2 θεματάκια! Έχει πέσει σημαντικά η διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Έστειλα πριν μερικές μέρες mail στην OnePlus να ρωτήσω τιμή για αντικατάσταση μπαταρίας (εκτός εγγύησης φυσικά πλέον) και απέφυγαν να μου δώσουν τιμή πέρα από αυτη του ανταλλακτικού που είναι 7,06€. Σήμερα δυστυχώς ανακάλυψα οτι έχει ξεκολλήσει η μισή οθόνη από το υπόλοιπο πλαίσιο και το μονο που την κράταγε στην θέση της ήταν η θήκη. Οπότε το ερώτημα είναι:εχει αλλάξει κανείς αυτά τα 2 μέρη?Αν ναι πόσο πλήρωσε? Γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να ρισκάρω να στείλω το τηλ να το δουν και να μου πουν καμία τρελή τιμή! ευχαριστώ!
Αν διαβάσεις ποιό πίσω στο νήμα θα δεις ότι έγραψα οτι εγώ έχω αλλάξει μπαταρία μόνος μου είναι πανεύκολο αγόρασα μια από eBay γνήσια φαίνετε ειναι ολόιδια με την μανισια 8 ευρώ την πήρα και ανέβηκε το sot από της 3.5 ώρες στης 5 μεγάλη διαφορά.

 

Ένας φίλος έγραψε ότι το έστειλε στην oneplus εκτός εγγύησης για μπαταρία και του κόστισε 40 αν θυμάμαι καλά.

 

Τώρα όσο για την οθόνη δεν γνωρίζω τιμές από την oneplus αλλά από ότι βλέπω στο eBay παίζουν από 24 ευρώ.

 

Κάνε μια ερώτηση και για τα δύο μαζί μήπως σου κάνουν καλύτερη τιμή και σε συμφέρει να το στείλεις, αν και εδώ που τα λέμε αν σου πούνε 130 ευρώ σύνολο καλύτερα να αγοράσεις άλλο δεν συμφέρει.Εκτός αν τα πάρεις από eBay και κάνεις την αλλαγή εσύ ή κάποιος τεχνικός εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω τα φώτα σας... Όλα καλά, όλα τέλεια με το κινητό αλλά έχω 2 θεματάκια! Έχει πέσει σημαντικά η διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Έστειλα πριν μερικές μέρες mail στην OnePlus να ρωτήσω τιμή για αντικατάσταση μπαταρίας (εκτός εγγύησης φυσικά πλέον) και απέφυγαν να μου δώσουν τιμή πέρα από αυτη του ανταλλακτικού που είναι 7,06€. Σήμερα δυστυχώς ανακάλυψα οτι έχει ξεκολλήσει η μισή οθόνη από το υπόλοιπο πλαίσιο και το μονο που την κράταγε στην θέση της ήταν η θήκη. Οπότε το ερώτημα είναι:εχει αλλάξει κανείς αυτά τα 2 μέρη?Αν ναι πόσο πλήρωσε? Γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να ρισκάρω να στείλω το τηλ να το δουν και να μου πουν καμία τρελή τιμή! ευχαριστώ!
Καταρχήν γιατί νομίζεις ότι θα ρισκάρεις να στείλεις το κινητό; Το στέλνεις το τσεκάρουν σου λένε πόσο θα κοστίσει Αν συμφωνείς έχει καλώς.Αν δεν συμφωνείς σου το στέλνουν πίσω, μία εβδομάδα θα σου πάρει. Όσον αφορά την μπαταρία,εδώ έχει αναφερθεί ότι κοστίζει γύρω στα 33 ευρώ η αντικατάσταση της εκτός εγγύησης. Επίσης εδώ έχει αναφερθεί ότι κοστίζει 20 ευρώ η αντικατάσταση της στην Αθήνα, η γνήσια. Αν ήμουν στη θέση σου χωρίς δεύτερη σκέψη θα το έστελνα στην εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και εγώ την μπαταρία μόνος μου πριν λίγες μέρες. Το πρόβλημα είναι ότι όταν φορτίζω στο αυτοκίνητο με απλό καλώδιο το κινητό ζεσταίνεται πολύ. Όταν φορτίζω με το Dash φορτιστή έχω κανονικές θερμοκρασίες και ένδειξη Dash φόρτισης. Τι μπορεί να γίνεται; Να πάω για επιστροφή;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Πριν μερικές μέρες άλλαξα και εγώ την δικιά μου μόνος μου. Πήρα την ίδια με το παλικάρι που είχε δώσει λινκ σε προηγούμενες σελίδες..

Το θέμα είναι, ότι έχω την εντύπωση (γιατί λόγω της ρομ που φοράω δεν το γράφει) ότι δεν φορτίζει με dash..

Δεν φορτίζει αργά αλλά σίγουρα δεν είναι dash.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν είσαι σε oos rom, στην οθόνη κλειδώματος το γράφει, και κανονικά το led είναι μπλε..

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...