Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόνο το s7edge μπορώ να φανταστώ σαν αντικατάσταση:lol:

Εβαλα nougat, πολλές παραμετροποιήσεις ίσως και λόγω oxygen, πολύ μικρές ελλείψεις, φουλ λειτουργική και μπορεί ένα κλικ καλύτερη μπαταρία. Ωραια ανανέωση, είναι η πρώτη μέρα και θα επανέλθω με νέες εντυπώσεις.:)

 

Εγω το S7 το εχω για δευτερο, δεν αντικαθίσταται το oneplus 3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την περιοδο με τις βροχες λογο εξωτερικης δουλειας το S7 ειναι αναντικαταστατο...Δεν μπορειτε να φανταστιτε τι βροχη εφαγε ολη την προηγουμενη βδομαδα και εκανα την δουλεια μου μια χαρα...δεν λεω μπορει και με το ΟΡ3 να εκανα δουλεια αλλα δεν το ρισκαρεις,ποσο μαλλον οταν η βροχη ηταν πολυ εντονη....

Φυσικα το εχω ξαναπει αν βγει το επομενο ΟΡ αδιαβροχο θα εινι η επομενη συσκευη μου...Εστω μια θηκη αδιαβροχη,αλλα δυστηχως δεν υπαρχει τπτ....ακομα.

Εγω σιγουρα θα ηθελα να αλλαξω το S7 με το edge αλλα ψιλοφοβαμαι μονο την οθονη του...ειναι πολυ πιο ευαισθητη απο του απλου S7 ποσο μαλλον απο του ΟΡ3....αλλα θα ηθελα να δοκιμασω και το edge...Ακομα το ΟΡ3 κερδιζει στα σημεια λογο dual sim μιας και εχω τωρα δυο κινητα και εινι πολυ αβολο αυτο στην δουλεια...αν και καπως το καλυψα γιατι εκανα ανταλαγη το Nexus 5x με το Lumia 950 ds...Παντα ειχα και ενα WP...Εμενσ προσωπικα μου αρεσουν πολυ...τι να κανουμε,βιτσια ειναι αυτα...

Απλα αυτη τη στιγμη εχω το S7 ,αυριο ερχετε το 950 και εχω δωσει το ΟΡ3 εδω και ενα μηνα σε ενα φιλο μιας και δεν εχει συσκευη και τραβαει ζορια απο οικονομικη πλευρα ...Ειμαι πληρης απο συσκευες τωρα....μονο το edge θα ηθελα μονο να το δοκιμασω...σαν αποθημενο...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς τρελό battery drain με 4G όταν έχεις κλειστό το wifi; Κάπου το είχα διαβάσει νομίζω. Το έπαθα δυο φορές την τελευταία εβδομάδα, ρουφούσε σαν τρελό. Με 4G και wifi on αν και μη συνδεδεμένο ήταν μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Αγόρασα 2 θηκες για το 3T και οι δυο της Nillkin.

 

Η πρωτη ειναι TPU και λεγεται Nature. Ειναι σιλικονης. Απογοητευτηκα πραγματικα. Ενω ειναι ωραια κομμενη για καμερα, μικροφωνο κτλ στα πλαγια ειναι εντελως ξεχειλωμένη και δεν κραταει καθολου το κινητο... 4 ευρω (μεσω ebay) πηγαν χαμενα.

 

Η δευτερη ειναι η Frosted Shield και σε καθε κινητο μου την χρησιμοποιω απο εποχη nexus 5. Ειναι πραγματικα το ειδος της θηκης που θελω. Τελεια σαγρε πλατη, κοψιματα για τα πληκτρα στην εντελεια, στιβαρη και με <<νυχακι>> αν γυρνας το κινητο αναποδα και φοβασαι για την οθονη... Μονο που...... δεν βγαινει με καμια δυναμη..!!! Φοβαιμαι μηπως σπασω τα πλαινα πληκρα οπως την βγαζω.

Εχει εφαρμοσει τοσο τελεια που δεν λεει να βγει :P Καποιος με αναλογη εμπειρια..;

 

(Το αναφερω και εδω μιας και 3 & 3Τ ουσιαστικα ειναι αδελφια..)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Αγόρασα 2 θηκες για το 3T και οι δυο της Nillkin.

 

Η πρωτη ειναι TPU και λεγεται Nature. Ειναι σιλικονης. Απογοητευτηκα πραγματικα. Ενω ειναι ωραια κομμενη για καμερα, μικροφωνο κτλ στα πλαγια ειναι εντελως ξεχειλωμένη και δεν κραταει καθολου το κινητο... 4 ευρω (μεσω ebay) πηγαν χαμενα.

 

Tην εχω παρει για το nexus 5x και ηταν αριστη σαν tpu θηκη (με τα γνωστα ελατωματα οτι γλυστραει/κιτρινιζει/κλπ που εχουν ολες)

Σαν εφαρμογη παντως ηταν αψογη~

 

Η δευτερη ειναι η Frosted Shield και σε καθε κινητο μου την χρησιμοποιω απο εποχη nexus 5. Ειναι πραγματικα το ειδος της θηκης που θελω. Τελεια σαγρε πλατη, κοψιματα για τα πληκτρα στην εντελεια, στιβαρη και με <<νυχακι>> αν γυρνας το κινητο αναποδα και φοβασαι για την οθονη... Μονο που...... δεν βγαινει με καμια δυναμη..!!! Φοβαιμαι μηπως σπασω τα πλαινα πληκρα οπως την βγαζω.

Εχει εφαρμοσει τοσο τελεια που δεν λεει να βγει :P Καποιος με αναλογη εμπειρια..;

 

Εχω μαμα θηκη για το 1+3 και φταιει το κινητο και οχι η θηκη.

Θελει πολυ προσοχη και πολλα δαχτυλα να βαλεις, ωστε να την πιεσεις σε οσο πιο πολλα σημεια μπορεις, να ξεκουμπωσει ενιαια δηλαδη και οχι μονόμπαντα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω frosted shield και κάθε φορά που θέλω να τη βγάλω βλασφημάω!:lol:βασικά να προσέχεις πάντα να έχεις το κινητό πάνω από κανα μαξιλάρι ή κρεβάτι γιατί μπορεί να μπει σε τροχιά από τη πολλή δύναμη.:lol:έχω και την οριτζιναλ sandstone αλλά προτιμώ τη nillkin:)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς τρελό battery drain με 4G όταν έχεις κλειστό το wifi; Κάπου το είχα διαβάσει νομίζω. Το έπαθα δυο φορές την τελευταία εβδομάδα, ρουφούσε σαν τρελό. Με 4G και wifi on αν και μη συνδεδεμένο ήταν μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς αυτό το πρόβλημα έχω και εγώ. Όταν είμαι με δίκτυο έχω battery drain. Με wifi χάνω 1% σε 4 ώρες.

 

Όταν είμαι σε χρήση έχω τρελό drain από Android system. Είμαι από factory reset και ξανά σεταρισμενο από την αρχή.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/9cfa757bc901efbf88a5abd51068688c.jpg

 

Έκανα clear cache μπας και στρώσει. Αλλιώς με βλέπω για factory reset παλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fiorentinos
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια πληροφορία σχετικά με την υποστήριξη volte από την cosmote? Και αν ναι, τότε πως το ενεργοποιουμε. (δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις)

 

Omicron Technics

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό το πρόβλημα έχω και εγώ. Όταν είμαι με δίκτυο έχω battery drain. Με wifi χάνω 1% σε 4 ώρες.

 

Όταν είμαι σε χρήση έχω τρελό drain από Android system. Είμαι από factory reset και ξανά σεταρισμενο από την αρχή.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/9cfa757bc901efbf88a5abd51068688c.jpg

 

Έκανα clear cache μπας και στρώσει. Αλλιώς με βλέπω για factory reset παλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με δίκτυο (data) και ανοιχτό wifi χωρίς σύνδεση δεν έχω πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει VoLTE εδώ και πολύ καιρό. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι αρκεί να υποστηρίζει την λειτουργία το ίδιο το κινητό (κι όχι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Εάν το υποστηρίζει απλά παίζει).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τεστάκι πριν λίγο και έβγαλα την ίδια φωτογραφία με HQ και χωρίς. Οι διαφορές είναι τεράστιες. Με HQ ενεργοποιημένο το τηλέφωνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το S7 edge να ξέρετε. Μη σας πω ότι είναι και καλύτερο λόγω ανάλυσης και απλά χάνει λιγάκι στο φως που λαμβάνει ο φακός.

 

Χωρίς HQ

 

31107015344_84da3d1561_c.jpgWithout hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

 

Mε HQ

 

31137754903_7719f38353_c.jpgWith hq by Vlasis Miriagkos, on Flickr

Γελάει ο κόσμος με αυτά που λες!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; χαίρομαι που σε κάνω να γελάς φίλε μου...Απλά, πληροφοριακά τυγχάνει να είμαι ευτυχής κάτοχος και των 2 συσκευών...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Λες ε; χαίρομαι που σε κάνω να γελάς φίλε μου...Απλά, πληροφοριακά τυγχάνει να είμαι ευτυχής κάτοχος και των 2 συσκευών...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολες οι συγκρίσεις που έχω δει μου δείχνουν ότι το σ7 έχει πολύ καλύτερη κάμερα.

 

Αν δώσεις δείγματα και συγκριτικά να το δούμε, αλλά μέχρι τότε πιστεύω και εγώ αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω στα φόρουμ σε άλλες εκδόσεις της oos 4 σε άλλες χώρες υπάρχει ειδική ρυθμίση στις επιλογές του κινητού, και όταν εβεργοποιηται τότε εμφανίζει και το ανάλογο εικονίδιο στην status bar, ενώ κάτι αντίστοιχο σε εμάς δεν υπάρχει.

 

Omicron Technics

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω τα εχω και τα δυο,το S7 ειναι λιγο πιο καθαρο στις φωτογραφιες της μερας,αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι στις νυχτερινες...

Εκει το S7 ειναι πολλα κλικ πανω....

Και παντα μιλαω για εμφανιση σε υπολογηστη..οχι συγκρ7ση απο τα κινητα..

Υπαρχει διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχει βγει το επισημο update για το nougat? εδω στο ην. βασιλειο δεν εχει ερθει τιποτα ακομα..

Ναι βαλε ενα vpn σε Καναδά ή Γερμανία και θα στο βρει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε ενα vpn σε Καναδά ή Γερμανία και θα στο βρει

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστω φιλε μου! Οσοι το βαλατε πως προτεινετε να γινει εγκατασταση? πανω απο την 3.2.8 ή "καθαρη" δηλαδη επαναφορα εργοστασιακων πρωτα και μετα νουγκατ?

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει VoLTE εδώ και πολύ καιρό. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι αρκεί να υποστηρίζει την λειτουργία το ίδιο το κινητό (κι όχι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Εάν το υποστηρίζει απλά παίζει).

 

τι έχει η Cosmote? και υπάρχει ρύθμιση, αν δεν υπάρχει δεν το υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

@fiorentinos

 

Έχεις ενεργό το back up?

 

Ή αυτό σου δημιουργεί θέμα ή τα Google Play Services (settings -> Security -> Apps with usage access)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω εκνευριστεί πάρα πολύ με τα προβλήματα του android pay με την official 7.0 που έχω. Είχα και πριν κάποια προβλήματα με τις προηγούμενες εκδόσεις, αλλά οχι σε τετοιο βαθμό. Έχετε διαβάσει τίποτα ανάλογο από άλλους χρήστες παιδιά? Πηγαίνω να χτυπήσω εισητήριο εγώ με το 1+3 και η δικια μου με το Moto X, και αυτή πάντα χτυπάει εμένα όποτε θέλει λειτουργεί.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρύθμισες την εφαρμογή να δουλεύει με την κάρτα σου ; Ανοίγω το NFC αλλά δεν βρίσκω την ρύθμιση για να προσθέσω κάρτα και κωδικούς.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρύθμισες την εφαρμογή να δουλεύει με την κάρτα σου ; Ανοίγω το NFC αλλά δεν βρίσκω την ρύθμιση για να προσθέσω κάρτα και κωδικούς.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Android pay-> "+" -> add a credit or debit card

 

Με τον ίδιο τρόπο τα ρύθμισα στο δικό μου και στης δικιάς μου, ίδια τράπεζα έχουμε, το Moto X της δουλεύει, το δικό μας μια ναι, και μια οχι

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Android pay-> "+" -> add a credit or debit card

 

Με τον ίδιο τρόπο τα ρύθμισα στο δικό μου και στης δικιάς μου, ίδια τράπεζα έχουμε, το Moto X της δουλεύει, το δικό μας μια ναι, και μια οχι

Δεν μου εμφανίζει καθόλου στο μενού των ρυθμίσεων την επιλογή Android Pay... Θα ψάξω κι αλλο..

 

Edit: Το βρήκα. Αλλά δεν μπορώ να προσθέσω κάρτα της Πειραιώς. Μάλλον δεν το υποστηρίζει... Το έχει κάνει κάποιος ;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...