Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα εύκολο σημείο να γρατζουνισεις αυτή τη συσκευή είναι στο σημείο υποδοχής του καλωδίου για την φορτιση..δεν έχει κάποιο ειδικό καουτσούκ όπως άλλες συσκευές
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

To αναμένω μέσα στις επόμενες μέρες, καλώ σας βρήκα στο thread του :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για τις rooted συσκευές; Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε;

 

Υπάρχει στο XDA τρόπος να κανεις bypass τον περιορισμο. Δεν θυμαμαι ομως σε ποιο thread. Αν το googlareis θα το βρεις σιγουρα :)

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: αν χρησιμοποιησω fast charger αλλης εταιρειας με αλλο καλωδιο, θα εχω πιο γρηγορη φορτιση απο την απλή? Δεν αναφέρομαι σε dash charging ταχυτητα, αλλα σε κατι πιο γρηγορο απο το απλο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

για ποιον περιορισμό?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Για τον περιορισμό στις rooted συσκευές στο να εκτελούν αγορές μέσω android pay ή άλλες τράπεζες

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας. μετά το nexus 5 είμαι ανάμεσα στο Oneplus 3 kai to Nexus 6p. Το ενα έχει 399 και το άλλο 349. Αξίζει το Oneplus την διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει κάποιο καλό curved tempered glass και μία καλή θήκη που να μην κάνει φουσκάλες στο τζάμι;
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: αν χρησιμοποιησω fast charger αλλης εταιρειας με αλλο καλωδιο, θα εχω πιο γρηγορη φορτιση απο την απλή? Δεν αναφέρομαι σε dash charging ταχυτητα, αλλα σε κατι πιο γρηγορο απο το απλο.

Ναι, θα έχεις

Χρησιμοποιώ ένα Blitzwolf Multi Charger με μια έξοδο 3.0Α (και άλλες εξόδους 2.0Α) και φορτίζει λίγο πιο αργά από τον μαμα Dash των 4.0Α

(ενδεικτικά, αν με τον Dash χρειάζεται 1 ώρα από 10-100, με τον QC 3.0Amp χρειάζεται 1,4 ώρες και με απλό φορτιστή 2Amp περίπου 2 ώρες)

Το καλώδιο όμως πρέπει να είναι "σοβαρό", δλδ να μπορεί να δεχτεί ρεύμα 3Amp.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έχεις

Χρησιμοποιώ ένα Blitzwolf Multi Charger με μια έξοδο 3.0Α (και άλλες εξόδους 2.0Α) και φορτίζει λίγο πιο αργά από τον μαμα Dash των 4.0Α

(ενδεικτικά, αν με τον Dash χρειάζεται 1 ώρα από 10-100, με τον QC 3.0Amp χρειάζεται 1,4 ώρες και με απλό φορτιστή 2Amp περίπου 2 ώρες)

Το καλώδιο όμως πρέπει να είναι "σοβαρό", δλδ να μπορεί να δεχτεί ρεύμα 3Amp.

Μπορεις να τσεκαρεις με αυτη την εφαρμογή ποσο ρευμα δίνει απο τον blitzwolf φορτιστή; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας. μετά το nexus 5 είμαι ανάμεσα στο Oneplus 3 kai to Nexus 6p. Το ενα έχει 399 και το άλλο 349. Αξίζει το Oneplus την διαφορά?

εδώ που ρωτάς όλοι ότι αξίζει θα σου πουν και όχι άδικα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τσεκαρεις με αυτη την εφαρμογή ποσο ρευμα δίνει απο τον blitzwolf φορτιστή; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere

Με το τηλέφωνο στο 26% (εχει και αυτό σημασία), μετράει 3,45 με τον Dash Charge, 2,35Amp στον BlitzWolf από την QC 3 και 1,3Amp απο απλή έξοδο

Ολα με το μαμα καλωδιο της OP

 

και αφού μ έβαλες στο τζόγο, μέτρησα και τα 2 powerbank με QC2.0 που έχω...

Το XIAOMI δίνει 1,5Amp και το Blitzwolf δίνει 1,4 και 1,3 από τις αντίστοιχες εξόδους

(Το τηλέφωνο στο 60%)

 

Επιφυλάσσομαι για τις "ικανότητες" της εφαρμογής, αλλα και το οργανάκι που έχω δεν δίνει ένδειξη για >1,5 Amp...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Πpοερχομαι απο HTC One M8 (red)

και πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα στο 1+3 και στο HTC10

Ειχα σχεδον καταλήξει στο 1+3 μεχρι που διαβασα για κάποια προβληματακια οσον αφορα το BT WIFI και το notification slider

Στο HTC10 το μόνο που με ξενερώνει ειναι το πάχος του σε σχεση με το 1+3

τελος να πω οτι το κοστος των συσκευω ειναι κατι το οποιο δεν με απασχολεί

οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη

HTC ONE M8 RED

SONY XPERIA TABLET Z

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έχεις

Χρησιμοποιώ ένα Blitzwolf Multi Charger με μια έξοδο 3.0Α (και άλλες εξόδους 2.0Α) και φορτίζει λίγο πιο αργά από τον μαμα Dash των 4.0Α

(ενδεικτικά, αν με τον Dash χρειάζεται 1 ώρα από 10-100, με τον QC 3.0Amp χρειάζεται 1,4 ώρες και με απλό φορτιστή 2Amp περίπου 2 ώρες)

Το καλώδιο όμως πρέπει να είναι "σοβαρό", δλδ να μπορεί να δεχτεί ρεύμα 3Amp.

 

υπέροχα, σε ευχαριστω! εχω το μαμα καλωδιο απο το Nexus 6 με τον μαμα γρηγορο φορτιστη, οποτε δεν θα εχει θεμα. Απλα για να τον εχω σε αλλα σημεια του σπιτιου, τον dash θα τον εχω στο γραφειο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας. μετά το nexus 5 είμαι ανάμεσα στο Oneplus 3 kai to Nexus 6p. Το ενα έχει 399 και το άλλο 349. Αξίζει το Oneplus την διαφορά?

 

ΚΑΜΜΙΑ σχεση! (Ειτε για επεξεργαστη μιλαμε, ειτε για καρτα γραφικων, ειτε για φωτογραφικη μηχανη κλπ..κλπ..)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

και στην φωτογραφική είναι οριακά τα πράγματα αν και νομίζω ότι χάνει, μόνο σε οθόνη και ήχο κερδίζει το 6p

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία το 6p δεν έχει αντίπαλο στον ήχο και στην οθόνη θα είναι ανώτερο από το one plus 3 στα άλλα υπολείπεται

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπερβολή το δεν έχει αντίπαλο αν και οκ δεν είναι για εδώ οι συγκρίσεις

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολή φίλε έχω το s7 edge τώρα γιατί να γράψω υπερ του nexus,απλά την αλήθεια έχω μάθει να την λέω, την είχες την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρατριχα θα την είχα αλλά αυτό δεν αφορά το θέμα εδώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για φόρτιση στο αυτοκίνητο τι κάνουμε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγώ εδώ αγοράσει τον car dash charger...είναι λίγο ακριβός βέβαια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...