Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την σκαπουλαρες

 

δεν εχω δοκιμασει την mokke αλλα η πιο σταθερη ειναι η rr με το android 6 με διαφορα απο τις υπολοιπες με android 7, βεβαια δεν ξερω για τα τελευταια τους build.

πειραξα την συσκευη τελευταια φορα πριν 25 μερες.

8α την δωσω μονο και μονο γιατι η καμερα ειναι απαραδεκτη.

πολλοι λενε στα φορουμ οτι με την μαμισια ρομ ειναι πιο καλη , η διαφορα ειναι του τυπου με την στοκ περνει 3/10 ενω με custom 2,8/10 .

στην αρχη δεν το καταλαβα πολυ , αλλα με τον καιρο εχασα αρκετες προσωπικες στιγμες που 8α αξιζε να φωτογραφησω .

 

Στα χρήματά του, 160 ευρω περίπου, ποιο κινητό θεωρείς ότι έχει καλύτερη κάμερα? Να φανταστώ θα πας για Mi5 που έχει καλύτερη φωτογραφική , με παρόμοιο hardware, και η βασικη έκδοση κοστίζει 45% περισσότερο?

 

υ.γ απ όσα διαβάζω στο σκρουτζ σίγουρα το Samsung Galaxy J5 2016 πρέπει να εχει πολύ καλή καμερα στα 150,00 ευρω

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα χρήματά του, 160 ευρω περίπου, ποιο κινητό θεωρείς ότι έχει καλύτερη κάμερα? Να φανταστώ θα πας για Mi5 που έχει καλύτερη φωτογραφική , με παρόμοιο hardware, και η βασικη έκδοση κοστίζει 45% περισσότερο?

 

υ.γ απ όσα διαβάζω στο σκρουτζ σίγουρα το Samsung Galaxy J5 2016 πρέπει να εχει πολύ καλή καμερα στα 150,00 ευρω

Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα .Μέρα με νύχτα η διαφορά (Η κάμερα στο τηλέφωνο ποτέ δεν ήταν στις προτεραιότητες για επιλογή συσκευής);)

Το τηλέφωνο στην τιμή που έχει είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα .Μέρα με νύχτα η διαφορά (Η κάμερα στο τηλέφωνο ποτέ δεν ήταν στις προτεραιότητες για επιλογή συσκευής);)

Το τηλέφωνο στην τιμή που έχει είναι μονόδρομος.

 

 

και γω αν δεν κατάλαβες αυτό ακριβώς λεω

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα .Μέρα με νύχτα η διαφορά (Η κάμερα στο τηλέφωνο ποτέ δεν ήταν στις προτεραιότητες για επιλογή συσκευής);)

Το τηλέφωνο στην τιμή που έχει είναι μονόδρομος.

 

Για σενα και για μενα δεν ειναι, αλλα για καποιους αλλους ειναι. Και ασφαλως καποιος που δινει βαρυτητα στην καμερα δεν θα επιλεξει το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για σενα και για μενα δεν ειναι, αλλα για καποιους αλλους ειναι. Και ασφαλως καποιος που δινει βαρύτητα στην καμερα δεν θα επιλεξει το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Προφανώς και μπορεί να μην το επιλέξει, Άλλα έχω το κακό να παίρνω την κάθε συσκευή για την δουλειά που προορίζεται,και εκεί συγκρίνω δυνατότητες.Για συσκευή γύρω στα 200€ μιά χαρά φωτό βγάζει, τώρα για φουλ καλές φωτό απλά τα σκάς τα €

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω κ μέρες για λευκή nillkin hard case κ ειναι out of stock παντού. Αν υπάρχει καμιά ξεχασμένη θα πωλείται τλχστν 8-9€ σίγουρα... Δεν υπάρχει ποικιλία θηκων δυστυχώς. Εχω βρεί άλλη μια που με ενδιαφέρει κ δε την βγάζουν σε άσπρο χρώμα.. Επίσης η silicone case γι αυτό το κινητό είναι λιγο άσχημη (πολυ χοντρόκομμενη).. Edited by NikosVsL
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα απο Βέλγιο τη Nillkin flip τη λευκή (ebay) γιατι ακομα δε μου ρθε η μαυρη που παρηγγειλα απο κινα (που παντου ειναι out of stock). Αν εχεις μαυρη τη κανουμε τραμπα :)

 

Edit : Μόλις βρηκα χαρτάκι και για τη μαυρη :P

Edited by manosgagalis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τη βοήθειά σας παρακαλώ. Ενώ σχεδόν είχα παραγγείλει το leeco le max 2, είδα μια προσφορά στα 155€ για το zuk z2. Επειδή έφαγα πάρα πολλές ώρες στο ψάξιμο και τα έχω παίξει λίγο, μπορείτε να μου πείτε αν είστε ευχαριστημένοι από το κινητό, αν έχει Ελληνικά, αν είναι σταθερό χωρίς bugs και γενικά αν πρέπει να αλλάξω γνώμη και να το πάρω? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ: παρακαλώ μη μου πείτε να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος, γιατί έχω διαβάσει καμιά 300αριά σελίδες σε 2 μέρες και το κεφάλι μου είναι πλέον θολό. Προσπάθησα να διαβάσω, αλλά το μυαλό δεν ακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τη βοήθειά σας παρακαλώ. Ενώ σχεδόν είχα παραγγείλει το leeco le max 2, είδα μια προσφορά στα 155€ για το zuk z2. Επειδή έφαγα πάρα πολλές ώρες στο ψάξιμο και τα έχω παίξει λίγο, μπορείτε να μου πείτε αν είστε ευχαριστημένοι από το κινητό, αν έχει Ελληνικά, αν είναι σταθερό χωρίς bugs και γενικά αν πρέπει να αλλάξω γνώμη και να το πάρω? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ: παρακαλώ μη μου πείτε να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος, γιατί έχω διαβάσει καμιά 300αριά σελίδες σε 2 μέρες και το κεφάλι μου είναι πλέον θολό. Προσπάθησα να διαβάσω, αλλά το μυαλό δεν ακολουθεί.

 

που το βρηκες 155?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τη βοήθειά σας παρακαλώ. Ενώ σχεδόν είχα παραγγείλει το leeco le max 2, είδα μια προσφορά στα 155€ για το zuk z2. Επειδή έφαγα πάρα πολλές ώρες στο ψάξιμο και τα έχω παίξει λίγο, μπορείτε να μου πείτε αν είστε ευχαριστημένοι από το κινητό, αν έχει Ελληνικά, αν είναι σταθερό χωρίς bugs και γενικά αν πρέπει να αλλάξω γνώμη και να το πάρω? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ: παρακαλώ μη μου πείτε να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος, γιατί έχω διαβάσει καμιά 300αριά σελίδες σε 2 μέρες και το κεφάλι μου είναι πλέον θολό. Προσπάθησα να διαβάσω, αλλά το μυαλό δεν ακολουθεί.

Θα σου πώ τι έκανα εγώ με το που το πήρα και το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα και δουλεύει κανονικά.

Φλασάρισμα την Ινδική ρομ χωρίς ξεκλειδώματα κλπ, έχει για γλώσσα τα Αγγλικά.

με το MoreLocale 2 και adb εντολές έχω Ελληνικά σε όλες τις εφαρμογές.:D

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες 155?

 

Εδω πρεπει να το βρηκε :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πώ τι έκανα εγώ με το που το πήρα και το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα και δουλεύει κανονικά.

Φλασάρισμα την Ινδική ρομ χωρίς ξεκλειδώματα κλπ, έχει για γλώσσα τα Αγγλικά.

με το MoreLocale 2 και adb εντολές έχω Ελληνικά σε όλες τις εφαρμογές.:D

 

Η διαδικασία είναι εύκολη; Δεν έχω καθόλου εμπειρία από android. Μέχρι τώρα δούλευα windows phone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σ' αυτό το site το βρήκα.

 

Πρόκειται βεβαίως για τη λευκή εκδοχή, η οποία πουλιέται φθηνότερα και στο Banggood και με ένα κουπονάκι που κυκλοφορούσε πρόσφατα τόσο έβγαινε πάλι (το μαύρο σταθερά κανά 10+€ παραπάνω)....νομίζω είναι και πιο δοκιμασμένο μαγαζί.

 

Το volumerate δεν το ξέρω, μπορέι να είναι καλό, αλλά έχω καταλήξει ότι δεν παίζουμε με τέτοια θέματα για να κερδίσουμε 5-10€.

 

Αν θες μικρό μέγεθος και δεν σε νοιάζει η κάμερα, πάρε του Ζ2...αν δεν σε πειράζει το μεγαλύτερο μέγεθος ή το προτιμάς και θες και αρκετά καλύτερη κάμερα, το LeEco Le Max 2 με κλειστά μάτια.

 

Δεν έχω παραλάβει ακόμη το Ζ2, αλλά το LeEco το είχα αγοράσει το Νοέμβη (τελικά το πούλησα λόγω μεγέθους) και όσο το δοκίμασα έχω να πω τα καλύτερα...απίστευτος ήχος, οθόνη χάρμα οφθαλμών (καλύτερη από του Lumia 950 XL), μηδέν κολλήματα...η κάμερα δεν με είχε εντυπωσιάσει σε σχέση με αυτό που περίμενα (οι περιγραφές άλλων πάντα είναι υποκειμενικές όταν δεν συνοδεύονται από πλήρης ανάλυσης φωτογραφίες), αλλά συνολικά πρέπει να αποτελεί σημαντική βελτίωση και σίγουρα καλύτερη σε χαμηλό φωτισμό, βάσει όσων δειγμάτων έχω δει.

 

Εγώ ψηφίζω Le Max 2, με τις προϋποθέσεις που ανέφερα...

...εγώ ακριβώς επειδή δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να συνηθίσω το μέγεθος παρήγγειλα τελικά το Ζ2, παρότι το leeco ταιριάζει περισσότερο στις προτεραιότητές μου συνολικά (κάμερα, ήχος, Β20 μπάντα)

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι εύκολη; Δεν έχω καθόλου εμπειρία από android. Μέχρι τώρα δούλευα windows phone.

δεν είναι δύσκολη αλλα αν δεν έχεις ξαναασχοληθεί με φλασαρίσματα κλπ, μακριά ;) μην μπλέκεις γιατί με την ρομ που το πουλάνε όλοι είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ φοβάμαι λίγο το μέγεθος του leeco. Νομίζω όμως ότι έχει πολύ καλύτερη υποστήριξη κυρίως λόγω του χρήστη CrisBal.

Το volumerate είναι και καλά η ευρωπαϊκή έκδοση του Deal Extreme (DX) από το οποίο έχω ψωνίσει αρκετές φορές, οπότε μάλλον είναι αξιόπιστο.

Edited by djvangelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετή χρήση, έχω να πω πως η κάμερα του είναι χάλια.

Η Ευκρίνειά της είναι σε μηδαμινό επίπεδο.

Σε σύγκριση με Samsung Galaxy S5.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετή χρήση, έχω να πω πως η κάμερα του είναι χάλια.

Η Ευκρίνειά της είναι σε μηδαμινό επίπεδο.

Σε σύγκριση με Samsung Galaxy S5.

Πόσα € έχει το Samsung Galaxy S5; :D

http://www.skroutz.gr/s/4503613/Samsung-Galaxy-S5-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Πόσα € έχει το Samsung Galaxy S5; :D

http://www.skroutz.gr/s/4503613/Samsung-Galaxy-S5-16GB.html

 

Δεν αντιλέγω. Ίσα ίσα που παράτησα το S5 για το ZUK. Απλά περίμενα περισσότερα από την κάμερα του.

Στην μπροστινή του είναι σαφώς καλύτερη αλλά η πίσω δεν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετή χρήση, έχω να πω πως η κάμερα του είναι χάλια.

Η Ευκρίνειά της είναι σε μηδαμινό επίπεδο.

Σε σύγκριση με Samsung Galaxy S5.

 

Οταν διάλεξα αυτό το κινητό, έδινα βάρος στην ταχύτητα. Δεν με ένοιαζε η κάμερα. Αλλά όντως θα μπορούσε να ήταν καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα ενα ζουκ 2 ...2.00.93 st (zui έκδοση) πως γίνετε αναβάθμιση ota ρε παιδια;; (Άσχετος)

Αν έχεις Ελληνικά δεν γίνεται είναι Κινεζομαιμού η ρομ που βάζουν όλα τα Κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρέλαβα κι εγώ σε μαύρο από banggood.

 

Όντως η πίσω κάμερα πολύ μέτρια.

Είχα αποφασίσει να το δώσω από καιρό βάσει φωτογραφικών δειγμάτων, εκτός κι αν με ξάφνιαζε ευχάριστα η κάμερα (να μην βασίζομαι σε γνωμες τρίτων), κάτι που δεν έγινε.

 

αν ενδιαφέρεται κανείς το δίνω στα 170€ (όσο το πήρα) μαζί με μια διαφανή πλαστική θήκη...

...έχω παραγγείλει και μια Mofi θήκη μαύρο-γκρίζα, που δεν έχει φτάσει ακόμη (στα 175€ με αυτή).

 

(Σαλόνικα είμαι, γίνεται κι αποστολή με δικά σας έξοδα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...