Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν χρησιμοποιείς τον dialer της ZUI τότε πατάς στο γαλάζιο "all call logs" στην μέση και από το drop down μενού επιλέγεις αυτό που θέλεις.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον dialer της Google. Για τις εισερχόμενες κλήσεις ενεργοποιείται σαν default ο dialer της ZUI.

 

Dialer της ZUI είναι αυτός που έχει το εικονίδιο κάτω αριστερά; Αν ναι δεν βλέπω κάποιο drop down menu...

 

Που βρίσκω τον dialer της Google?

 

(Όπως κατάλαβες δεν ξέρω και πολλά για το θέμα...!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dialer της ZUI είναι αυτός που έχει το εικονίδιο κάτω αριστερά; Αν ναι δεν βλέπω κάποιο drop down menu

 

Κλείσε το πληκτρολόγιο κ θα σου βγάλει "κατω βελάκι" που θα λεει: "all call logs"

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το πληκτρολόγιο κ θα σου βγάλει "κατω βελάκι" που θα λεει: "all call logs"

 

ΟΚ ευχαριστώ.

Χρησιμοποιούσα άλλο dialer που δεν ξέρω ποιό είναι...!. Στον κόσμο των υπολογιστών ξέρεις κάθε φορά ποιό πρόγραμμα τρέχεις. Με το android δεν ξέρω. Λέει v.1.2.1.39(63) αλλά δεν λέει τι ειναι και από που κρατάει η σκούφια του.

 

Το dialer της Google πως το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ.

Χρησιμοποιούσα άλλο dialer που δεν ξέρω ποιό είναι...!. Στον κόσμο των υπολογιστών ξέρεις κάθε φορά ποιό πρόγραμμα τρέχεις. Με το android δεν ξέρω. Λέει v.1.2.1.39(63) αλλά δεν λέει τι ειναι και από που κρατάει η σκούφια του.

 

Το dialer της Google πως το βρίσκω;

 

Κατέβασέ το από εδώ:http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/google-phone-2-5-11_rc8-release/google-phone-2-5-11_rc8-android-apk-download/ και εγκατέστησέ το.

 

Μην βάλεις πιο νέα έκδοση γιατί νομίζω δεν τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ το από εδώ:http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/google-phone-2-5-11_rc8-release/google-phone-2-5-11_rc8-android-apk-download/ και εγκατέστησέ το.

 

Μην βάλεις πιο νέα έκδοση γιατί νομίζω δεν τρέχει.

 

Ευχαριστώ. Το κατέβασα και το εγκατέστησα.

Αυτή η άγνωστης προέλευσης εφοαρμογή έχει το ίδιο σηματάκι με την Google (αλλά η Google που μου έδωσες ειναι v. 2.5.11_rc8. Τι σόϊ μαϊμουδιά είναι δεν ξέρω! Έχει και το ίδιο look με την Google. Στο "about application" με βγάζει σε κάποιο site GitHub όπου λέει "Material Design Dialer" και έχει κάτι Ρώσικα! Έχεις εσύ αυτό το app στο κινητό σου;

 

Τελικά μεγάλη υπόθεση το σοβαρό software (π.χ. Samsung). Τουλάχιστον για εμας τους μη ειδικους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρασα την στοκ ινδική και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν έχει ελληνικά,αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bag και δεν έχει καθόλου κινέζικα.Απο μπαταρία μου βγάζει περίπου 4 ώρες sot.Με το galaxy s6 που είχα παλιότερα είχα λίγο πάνω από 2,5 ώρες για να δώσω και ένα μέτρο σύγκρισης.

 

LINK να την κατεβαζω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρασα την στοκ ινδική και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν έχει ελληνικά,αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bag και δεν έχει καθόλου κινέζικα.Απο μπαταρία μου βγάζει περίπου 4 ώρες sot.Με το galaxy s6 που είχα παλιότερα είχα λίγο πάνω από 2,5 ώρες για να δώσω και ένα μέτρο σύγκρισης.

 

Τι είναι αυτό το "sot"???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κατέβασα και το εγκατέστησα.

Αυτή η άγνωστης προέλευσης εφοαρμογή έχει το ίδιο σηματάκι με την Google (αλλά η Google που μου έδωσες ειναι v. 2.5.11_rc8. Τι σόϊ μαϊμουδιά είναι δεν ξέρω! Έχει και το ίδιο look με την Google. Στο "about application" με βγάζει σε κάποιο site GitHub όπου λέει "Material Design Dialer" και έχει κάτι Ρώσικα! Έχεις εσύ αυτό το app στο κινητό σου;

 

Τελικά μεγάλη υπόθεση το σοβαρό software (π.χ. Samsung). Τουλάχιστον για εμας τους μη ειδικους...

 

O dialer της Google είναι, μην ψαρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

O dialer της Google είναι, μην ψαρώνεις.

 

Αλλά παλιότερο βέρσιον;

Γιατί λείπουν πολλά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

LINK να την κατεβάζω?

 

Και εγώ αυτήν έχω και είμαι πολύ ικανοποιημενος

Εδώ έχει οδηγό βήμα βήμα

http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση που με τρώει μέρες τώρα.

Το κεντρικό κουμπί δε θα πρέπε να ναι και notification led? Ή έχω μεγάλες προσδοκίες για την τιμή του?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση που με τρώει μέρες τώρα.

Το κεντρικό κουμπί δε θα πρέπε να ναι και notification led? Ή έχω μεγάλες προσδοκίες για την τιμή του?:lol:

 

Το notification led είναι πάνω δεξιά από το μεγάφωνο (αλλά είναι πολύ μικρό και πρέπει να κοιτάζεις σχεδόν κάθετα το κινητό για να το δεις)

Link to comment
Share on other sites

Άρη σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Μέχρι στιγμής δεν το χα πάρει χαμπάρι. Υπάρχει τρόπος παραμετροποίησης ώστε να αλλάζει χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

Άρη σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Μέχρι στιγμής δεν το χα πάρει χαμπάρι. Υπάρχει τρόπος παραμετροποίησης ώστε να αλλάζει χρώμα;

 

Όχι...είναι μόνο άσπρο:(

Link to comment
Share on other sites

"Τι είναι αυτό το "sot"???

"

 

αυτα τα βρισκεις εύκολα με ενα γουγκλάρισμα (στην ερωτηση τί ειναι το sot)

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

"Τι είναι αυτό το "sot"???

"

 

αυτα τα βρισκεις εύκολα με ενα γουγκλάρισμα (στην ερωτηση τί ειναι το sot)

 

Εννοείται ότι γκουγκλάρισα πριν ρωτήσω.

Ιδού το αποτέλεσμα:

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=sot

Link to comment
Share on other sites

xαχα βρε φιλε μου δοκιμασε κατι τετοιο https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mobile+sot

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

rack Number:RS914537111CH

Order Placed Date:2017-01-26 06:21:15

ShIP From:HK

Shipped Date:2017-02-01 02:07:26

 

και εδω μια απ τα ιδια. Δεν μπορω ακομα να το κανω track. Ελπιζω να χει ερθει μεχρι 10 Μαρτιου. Ποσες μερες παιρνει περιπου με swiss post ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λέω να το παραγγείλω από gearbest στα 175 ευρώ, αξίζει τελικά η αγορά του ή να κοιτάξω για κάνα xiaomi?

Πάντως βλέπω παίζει μπάλα μόνο του σ αυτήν την τιμή!

Link to comment
Share on other sites

rack Number:RS914537111CH

Order Placed Date:2017-01-26 06:21:15

ShIP From:HK

Shipped Date:2017-02-01 02:07:26

 

και εδω μια απ τα ιδια. Δεν μπορω ακομα να το κανω track. Ελπιζω να χει ερθει μεχρι 10 Μαρτιου. Ποσες μερες παιρνει περιπου με swiss post ?

 

Εμένα έκανε ακριβώς 13 μέρες από τη shipped date να φτάσει Ρόδο. Αν δεις προηγούμενα μου ποστ δίνω link από το site που έκανα track.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά λέω να το παραγγείλω από gearbest στα 175 ευρώ, αξίζει τελικά η αγορά του ή να κοιτάξω για κάνα xiaomi?

Πάντως βλέπω παίζει μπάλα μόνο του σ αυτήν την τιμή!

 

Εγώ έλεγα να πάρω το Mi5 που έχει το ίδιο hardware περίπου αλλά είδα το bend test και άλλαξα γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα να πάρω το Mi5 που έχει το ίδιο hardware περίπου αλλά είδα το bend test και άλλαξα γνώμη.

 

Και εγώ mi5 σκεφτόμουν αλλά δεν βλέπω καμία τεράστια διαφορά για να με κάνει να δώσω 60 ευρώ παραπάνω,

από την άλλη βλέπω ότι έχει πέσει αρκετή δουλειά από τους dev για το Z2.

Ελπίζω να είναι καλή αγορά. :D

Link to comment
Share on other sites

Παίζει όντως μπάλα μόνο του σε αυτή την τιμή, αλλά αν ήταν παραπλησιες τιμές η Xiaomi είναι ένα σκαλί παραπάνω, δίνει μια συνολικά καλύτερη εμπειρία, δε θα το σκεφτόμουν καν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση στην ρομ την INDIAN μήπως δοκίμασε κανείς τον NOVA launcher είναι οκ ή έχει ασυμβατότητα.

 

Έχω την Indian και τον χρησιμοποιώ τις 4 τελευταίες μέρες τον νόβα δεν έχω δει κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παράγγειλα το κινητό τελικά από gearbest.

Είδα αυτό το βιντεάκι στο youtube

και μου έκανε εντύπωση το πρόβλημα νο1, το έχετε συναντήσει κ εσείς στις συσκευές σας? :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...