Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στις ρυθμίσεις του google keyboard έχει κανονικά να βάλεις ότι γλώσσα θες όπως σε όλα τα κινητά.. εκτός αν ρωτάς κάτι άλλο που δεν κατάλαβα... (άργησα λίγο ν απαντήσω γτ ελειπα κι εχω μερες να μπω στο forum...)

Settings > Advanced Settings > Language & Input > Set up Input Methods > Google Keyboard > Languages > Και εκεί ενεργοποιείς και τα Greek.. μετά θα σου κατεβάσει μόνο του το λεξικό για το ελληνικό t9...

κι εγώ προτημώ το google keyboard πάντως σε σχεση με το swiftkey...

 

Οκ, το βρήκα το πρόβλημα. Αν έχεις μόνο ένα keyboard ενεργοποιημένο δεν σε αφήνει να μπεις μέσα και να αλλάξεις settings, είναι greyed out. Αν έχεις 2 keyboard (δλδ Google keyboard English(US) και Google keyboard Indic&English) σε αφήνει να μπεις και να το αλλάξεις... πολύ περίεργο.

 

Ευχαριστώ πολύ γιατί το είχα παρατήσει και ήμουν με Swift key που μου σπάει τα νεύρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω απο Banggood που το έχει σε προσφορά. Θέλω να ρωτήσω αν εχετε πρόβλημα με την 800αρα (Εχω vodafone) και επίσης ποια custom rom ειναι καλο να τους ζητήσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω απο Banggood που το έχει σε προσφορά. Θέλω να ρωτήσω αν εχετε πρόβλημα με την 800αρα (Εχω vodafone) και επίσης ποια custom rom ειναι καλο να τους ζητήσω?

 

Από banggood έχει καλή τιμή και είναι αξιόπιστο site...

αλλά κάτω από το κινητό στα σχόλια που ρωτάνε κι άλλοι για πέρασμα rom, από το μαγαζι απαντανε πως δεν περνάνε rom αυτοί, απλά το πουλάνε....

και καλύτερα κιόλας.. γιατί να σουανοίξουν κάποιοι άγνωστοι τη συσκευασία σου και ν' αρχίσουν να πειράζουν το κινητό σου...?? καλύτερα να σου ρθει της κούτας και περνάς ότι θες εσύ... παρεπιπτόντως θα σου έρθει με μια κακή custom multilanguage κινέζικη rom...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 800αρα band με ότι συνεπάγεται αυτο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν έχω Vodafone, αλλά πιστεύω θα είναι οκ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone, δεν ξέρω ακριβώς τί πιάνει, πάντως γράφει Η+, ενώ το Nexus 5 έγραφε 4g στην ίδια περιοχή, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. Πες μου τι να τσεκάρω αν θες. Υπάρχει περίπτωση και να είναι θέμα της rom πάντως (του έχω στοκ Ινδική σε 2.0.111).
Link to comment
Share on other sites

Αρα λογικά δεν πιανει 4g θα σου ελεγε 4g η lte.

Δεν ειμαι ειδικος κ δ εξρω αν γινεται να κανεις καποια ρυθμιση ας βοηιθησει καποιο απο τα παιδια αν ξερουν

Link to comment
Share on other sites

Αρα λογικά δεν πιανει 4g θα σου ελεγε 4g η lte.

Δεν ειμαι ειδικος κ δ εξρω αν γινεται να κανεις καποια ρυθμιση ας βοηιθησει καποιο απο τα παιδια αν ξερουν

 

η συσκευή που έχεις τώρα έχει 4g? αν έχει κατεβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=el και δες σε ποια μπάντα έχεις 4g

Link to comment
Share on other sites

http://image.prntscr.com/image/8b34d4d776e84d55bb5025054013ff59.png

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σκέφτομαι να το αγοράσω από το bangood που βγαίνει σε πολύ καλή τιμή με το κουπονακι..αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν είναι λειτουργικό με την ρομ που θα έρθει ήαν θα πρέπει να ασχοληθούν με αλλαγή ρομ. είναι σχετικά εύκολη διαδικασία? ποια ρομ προτεινετε? από μπαταρία πως τα πάει ή συσκευή? ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Και γω από Banggood σκέφτομαι (http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html), δεν υπάρχει κουπόνι αλλά το βγάζει 189.99 δολάρια. Στο paypal πρέπει να αλλάξω το νόμισμα που το έχω ευρώ? Για τη Rom δεν έχει κάποια επιλογή αλλά Αγγλικά που θέλω θα έχει σωστά? Banggood και τελωνείο τι παίζει? Πού τους λέω να βάλουν άλλη τιμή στο πακέτο? Air Parcel Register δε βάζω? Όποιος δε βαριέται ας απαντήσει σε όσα μπορεί :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ρεβολούτ, άλλαξε το νόμισμα στο μπανγκουντ.

Γράψτο στο κόμεντ πριν το τσεκάουτ για το τελωνείο.

Ναι Air Parcel Register.

Τελωνείο δεν έχω ιδέα τι παίζει, ο,τι έχω πάρει απο οπουδήποτε δεν είχα θέμα, αλλά μπορεί να είσαι άτυχος.

 

Εμένα μόλις μου έγινε shipped!

 

Για προτένετε ρε παιδιά κανένα screen protector και case απο ebay ή κινεζοκατάστημα!

 

Έχει κανένας αυτή τη θήκη;

 

http://www.banggood.com/NILLKIN-Leather-Case-Smart-Wake-Up-Stand-Flip-Cover-For-Lenovo-ZUK-Z2-p-1094455.html?rmmds=search

 

Το μαγνητικό wake up λειτουργεί;

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ρεβολούτ, άλλαξε το νόμισμα στο μπανγκουντ.

Γράψτο στο κόμεντ πριν το τσεκάουτ για το τελωνείο.

Ναι Air Parcel Register.

Τελωνείο δεν έχω ιδέα τι παίζει, ο,τι έχω πάρει απο οπουδήποτε δεν είχα θέμα, αλλά μπορεί να είσαι άτυχος.

 

Εμένα μόλις μου έγινε shipped!

 

Για προτένετε ρε παιδιά κανένα screen protector και case απο ebay ή κινεζοκατάστημα!

 

Έχει κανένας αυτή τη θήκη;

 

http://www.banggood.com/NILLKIN-Leather-Case-Smart-Wake-Up-Stand-Flip-Cover-For-Lenovo-ZUK-Z2-p-1094455.html?rmmds=search

 

Το μαγνητικό wake up λειτουργεί;

 

Ok ευχαριστώ και μεγιά! Γιατί έψαχνα σχόλια από κάτω, στυλ gearbest kimovil κλπ, αλλά σου βγάζει παράθυρο για μήνυμα στον πωλητή πριν πληρώσω (λογικά αυτό εννοείς). Οπότε αλλάζω στο Bangood σε ευρώ και όχι το paypal σε δολάριο. Πολύ ωραία η θήκη που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να το παραγγείλω αλλά θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή. Λέτε να το βγάλουν σε καμία προσφορά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το βγάλουν κάτω από 189$ θα είναι το πιο υποτιμημένο κινητό που θα έχει υπάρξει ποτέ. (οπότε δεν το πολυπιστεύω..)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα νομίζω να βγει καλύτερη πρόταση, όσο τα παρακολουθώ, δεν έχει παίξει καμία αξιολογη προσφορά πέρα από αυτή, εκτός ίσως από κάτι αιφον στα 500€ αν είσαι αιφονακιας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το βρίσκω έτοιμο Ελλάδα 200€ έχω ένα Redninote 3pro Xiaomi, αξίζει να το πάρω;ποιο πόλη η κάμερα με καιει να είναι καλή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το βρίσκω έτοιμο Ελλάδα 200€ έχω ένα Redninote 3pro Xiaomi, αξίζει να το πάρω;ποιο πόλη η κάμερα με καιει να είναι καλή. Ευχαριστώ.

 

Η κάμερα τη νύχτα δεν είναι καλή (σύγκριση με Galaxy S7).

Τη μέρα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να το αναφέρω μαζί με την θήκη είχε δώρο και screen protector.

Και γώ την τσίμπησα αυτή τη θηκούλα:

https://www.aliexpress.com/item/zuk-z2-Pro-case-original-full-coverage-silicone-cases-for-Lenovo-zuk-z2-Super-frosted-shield/32677041664.html?spm=2114.13010608.0.0.hkfoJn

 

(για αυτή δε λες; :-) )

 

Τι σκριν προτέκτορ είχε δώρο, την κλασσική ζελατίνα; Ηταν οκ;

(ψάχνω να βρω αν θα παραγγείλω έξτρα ή να περιμένω να δοκιμάσω αυτή)

 

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και γώ την τσίμπησα αυτή τη θηκούλα:

https://www.aliexpress.com/item/zuk-z2-Pro-case-original-full-coverage-silicone-cases-for-Lenovo-zuk-z2-Super-frosted-shield/32677041664.html?spm=2114.13010608.0.0.hkfoJn

 

(για αυτή δε λες; :-) )

 

Τι σκριν προτέκτορ είχε δώρο, την κλασσική ζελατίνα; Ηταν οκ;

(ψάχνω να βρω αν θα παραγγείλω έξτρα ή να περιμένω να δοκιμάσω αυτή)

 

Ευχαριστω πολύ!

 

Ναι πάρα πολύ καλή θήκη!! Την πήρα σε μπλε. Ναι μωρέ. Την κλασσική ζελατίνα είχε.. Δεν την δοκίμασα να σου πω γιατί έχω tempered.

Παρήγγειλέ την με κλειστά τα μάτια ;)

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα, ήταν με διάφορα ότι πιο όμορφο είχα δει σε θήκη για το κινητακι μας! Ευχαριστώ πολύ!

 

Σε μαύρο την πήρα εγώ, θα προτιμούσα κάτι σε ανθρακι αλλά και μαύρο και μπλε είναι τειλεια.

 

Έχεις βρει τελικά καλό τεμπερντ που να μην αφήνει κενά; Με ενδιαφερει να μη σταματάει και φαίνεται ότι τελειώνει πριν τελειώνουν τα ωφέλιμα πιξελ στην άκρη. Δε με πειράζει να μη καλύπτει το μαύρο περιθώριο αλλά όχι και να αλλοιώνει τά πίξελ, αν κατάλαβες τι λέω! (Χωρίς να ξέρω αν γίνεται αυτό γιατι δεν έχω το κινητό και δεν έχω δει το 2.5d γυαλί του)

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα, ήταν με διάφορα ότι πιο όμορφο είχα δει σε θήκη για το κινητακι μας! Ευχαριστώ πολύ!

 

Σε μαύρο την πήρα εγώ, θα προτιμούσα κάτι σε ανθρακι αλλά και μαύρο και μπλε είναι τειλεια.

 

Έχεις βρει τελικά καλό τεμπερντ που να μην αφήνει κενά; Με ενδιαφερει να μη σταματάει και φαίνεται ότι τελειώνει πριν τελειώνουν τα ωφέλιμα πιξελ στην άκρη. Δε με πειράζει να μη καλύπτει το μαύρο περιθώριο αλλά όχι και να αλλοιώνει τά πίξελ, αν κατάλαβες τι λέω! (Χωρίς να ξέρω αν γίνεται αυτό γιατι δεν έχω το κινητό και δεν έχω δει το 2.5d γυαλί του)

 

Άμα βρεις κανένα τέτοιο tempered που αναφέρεις πες το και εδώ :lol:

 

Aυτό που έχω εγώ τελειώνει δίπλα στο μαύρο. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο τουλάχιστον όσο έχω ψάξει (όχι και πολύ) που να καλύπτει τις άκρες. Κάποιοι συμφορουμίτες που δοκίμασαν της Nillkin απογοητεύτηκαν μιας και ανέφερε ότι είναι 2.5 D και δεν το κάλυπτε. Η μόνη λύση είναι να πάρεις κάποιο της μαμάς zuk ΑΝ βγει ποτέ κάτι τέτοιο..Αν θέλεις tempered πάρε ό,τι πιο φθηνό υπάρχει. Διαφορετικά δοκίμασε το screen protector που θα είναι μαζί με την θήκη ;)

 

Όταν εννοώ ότι δεν το κάλυπτε εννοώ ότι δεν πατάει καλά γιατί προφανώς τα tempered δεν είναι 2.5 D αλλά επίπεδα.

Edited by so93
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

η v15 του francko που βγήκε εχτές έχει και ελληνικά, είναι βασισμένη στην κινέζικη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...