Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α όχι, δε θα πάρω και όλα τα tempered glass που υπάρχουν.. Άμα βγάλω αυτό που έχω, θα βάλω ζελατίνα ή μετά τίποτα..

 

Βάλε matte ζελατίνα. Δεν αφήνει και δακτυλιες. Εγώ έτσι το έχω. Και προστατεύει και από γρατσουνιές!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο aliexpress με 188€ το θεωρώ μεγάλη ευκαιρία. Τι λέτε εσείς οι χρήστες?

Εγώ λέω ναι, είναι ευκαιρία.

Πόσο έχει το PRO?

Link to comment
Share on other sites

Φημολογείται ότι η ZUI 2.5 θα είναι σε Android 7, για να δούμε...

 

http://zukfans.eu/community/threads/zui-2-5-android-7-possibly.1359/

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress με 188€ το θεωρώ μεγάλη ευκαιρία. Τι λέτε εσείς οι χρήστες?

Εγώ από εκεί το πήρα και είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

286€ πήρα το 6/128 πριν 2 βδομάδες.

 

Άναψε και μια λαμπάδα (σε όλους τους αγίους) που παρέλαβες από tomtop.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητό και επειδή βαρέθηκα λίγο την cyannogen πέρα από την ινδική πώς είναι ακριβώς αυτή η ρομ του franck???

 

Την έχει βάλει κανένας?? Έχει ελληνικά??? Είναι καλά μεταφρασμένη?? Πείτε και μερικές πληροφορίες για το πώς φλασάρεται, αν υπάρχει κάποιος οδηγός κτλ.

 

Ευχαριστώ

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

286€ πήρα το 6/128 πριν 2 βδομάδες.

 

Πως είναι η οθόνη?

Πόσο καλύτερη από την πολύ καλή (για σκέτη LED) του Ζ2 4/64GB?

 

Το πουλάς? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα το κινητάκι από Banggood εδώ και κάτι μέρες και φαίνεται πολύ καλό σαν πρώτη αίσθηση!

Οπότε γράφω κάποιες πρώτες σκέψεις για όσους σκέφτοναι να το αγοράσουν...

Είμαι αλήθεια εντυπωσιασμένος από τον μινιμαλ, κομψο σχεδιασμό και την συμπαγή αίσθηση της κατασκευής σε τέτοια τιμή, ενώ και το πάχος του δεν του φαίνεται καθόλου (είναι γενικώς πολύ πιο όμορφο από κοντά απ' ότι στα βίνετο reviews που το χαρακτηρίζουν "bulky")... Ίσως όντως η φωτεινότητα της οθόνης θα μπορούσε να ήταν καλύτερη.. όχι οτι δεν ειναι εντάξει κι έτσι... (κατ τ' άλλα πολύ καλά χρώματα και γωνίες θέασης.. κανένα παράπονο.. ) Επίσης όσον αφορά το fiberglass του πλαισίου να ξέρετε ότι είναι φουλ ανθεκτικό υλικό, αν είναι σωστής ποιότητας το κράμα και όχι καμιά ψευτιά (δυο κράνη μηχανής από fiberglass.. κάτι ξέρουν αυτοι που τα φτιάχνουν.. ).. αν είναι ψευτιά το κράμα δεν το ξέρεις ούτε για μεταλλικά πλαίσια οπότε αυτό ειναι άλλη κουβέντα...

Όσον αφορά το λειτουργικό...

Πέρασα την Ινδική ρομ και το σέταρα με nova launcher... Το ZUI μου φαίνεται αρκετά καλοσχεδιασμένο, όμορφο και κυλάει ομαλά, χωρίς σοβαρά θέματα... προσωπικά μου άρεσε και δεν καταλαβαίνω τις υπερβολές για τεράστια προβλήαμτα, που διάβαζα από εδώ κι από κει και με είχαν τρομοκρατήσει λίγο...

Θα ήθελα βέβαια ένα dark theme για τα μενού και μια πιο όμορφη lock screen γιατί αυτή ειναι πραγματικά άθλια (δοκίμασα να βάλω άλλο app για lock screens αλλά αυτή δεν φεύγει.. οπότε καταλήγεις με διπλή lock screen και πρεπει να ξεκλειδώνεις δυο φορές το κινητό...)

Η μπαταρία επίσης είναι πραγματικά καλή... κράτησε μιάμιση μέρα, ενώ είμουν συνεχώς πάνω από το κινητό και του περνούσα apps, επαφές, ρυθμίσεις κτλ..

Το μόνο σοβαρό θέμα που συνάντησα είναι τα OTA updates... δεν κάνει update με τίποτα στο 2.0.111...

Το έψαξα πολύ.. έκανα την διαδικασία με το force stop + clear cache/data του system update, μετά reboot και κλικ στο notification, τίποτα! Έκανα factory reset, τίποτα... Ξαναφλάσαρα την ινδική ρομ και όταν άνοιξα το κινητό δεν έσβησα κανένα default app, ούτε έγινα developer μπας και φταίει κάτι από αυτά αλλά πάλι τίποτα... Συνεχίζει να μου βγάζει "failed to access download server, please try agian later" και το download γίνεται paused.. Το κινητό είναι locked.. Παντού διαβάζω ότι δεν χρειάζεται vpn για να γίνει update η ινδική...

Εχει κάνει κάποιος άλλος αυτό το update..?? συνάντησε παρόμοιο πρόβλημα..??

Edited by Mamar11
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητό και επειδή βαρέθηκα λίγο την cyannogen πέρα από την ινδική πώς είναι ακριβώς αυτή η ρομ του franck???

 

Την έχει βάλει κανένας?? Έχει ελληνικά??? Είναι καλά μεταφρασμένη?? Πείτε και μερικές πληροφορίες για το πώς φλασάρεται, αν υπάρχει κάποιος οδηγός κτλ.

 

Ευχαριστώ

 

είναι η καλύτερη zui based, default launcher έχει τον pixel όπως και default dialer αυτόν της Google, πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις δεν υπάρχει και η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή, αρκετά καλύτερη από τις cm based roms, ελληνικά δεν έχει ακόμη αλλά έχω αρχίσει την μετάφραση και σε μερικές μέρες ελπίζω να έχει τελειώσει, τώρα αν θα είναι καλά μεταφρασμένη θα το δούμε, μπορείτε να μου υποδείξετε λάθη για να διορθώσω, ( οποίος θέλει να βοηθήσει μου το λέει, να κανονίσουμε) φλασαρεται όπως και οι υπόλοιπες, (αφού γίνει εγκατάσταση η TWRP αλλάζει, έχει δικιά του, TWRP πάλι αλλά δικιά του έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για ROMs, περιμένω το κινητό αυτή την εβδομάδα και πρέπει να αποφασίσω τί να του περάσω. Μάλλον για CM13 με κόβω, τουλάχιστον για αρχή. Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ των builds από Fedor και LR Team; Έχει κανείς εμπειρία/εντυπώσεις; Για την MoKee; Για την τελευταία μου φαίνεται ελκυστικό ότι προσφέρει ΟΤΑ αναβαθμίσεις (αφού τους κάνεις donate το κατι τις βέβαια..)
Link to comment
Share on other sites

Α! Επειδή τώρα το θυμήθηκα... (μιας και είχα πει στη συζήτηση με τον Roid_rage ότι θα στείλω ενημέρωση όταν παραλάβω τα tempered glasses που είχα παραγγείλει...)

Ε λοιπόν μου ήρθανε... το βασικό στοιχείο που έψαχνα ήταν το tempered glass να έρχεται γύρω-γύρω από το φυσικό κουμπί, την κάμερα και το ηχείο... να έχει δηλαδή τρύπα γι' αυτά και όχι να είναι απλά μια εσοχή περιμετρικά, που είναι κακάσχημο...

Από αυτή τη λίστα με τα γυαλιά του σκρουτζ (βαριόμουνα να περιμένω κι άλλη παραγγελία από κίνα): https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=zuk+z2 πήρα το "Ancus" και το "Ανώνυμο" με την κίτρινη συσκευασία....

Το Ancus έρχεται γυρω-γύρω από μικρόφωνο και κάμερα (έχει τρύπα δλδ), ενώ από κάτω απλά κάνει μια εσοχή για το φυσικό κουμπί... επίσης είναι 2 χιλιοστά πιο μεγάλο στο πλάτος και άλλα 2 χιλιοστά πιο μεγάλο στο ύψος από το "Ανώνυμο".. Επίσης το "Ανώνυμο" έχει απλά εσοχές τόσο για πάνω, όσο και για κάτω και γενικά είναι άθλιο... Οπότε έβαλα το πρώτο...

Όμως ακόμα και το Ancus παραμένει συνολικά μικρότερο από την οθόνη και δεν την καλύπτει ολόκληρη (λόγω 2,5d) ...

Αν και δεν είναι τελείως άθλιο το Ancus, σκέφτομαι τη matte ζελατίνα που είπε και ο NikosVsl με το εξής σκεπτικό... Ότι το tempered glass από σπάσιμο δεν προστατεύει και πως ούτως η άλλως ακόμα και χωρίς gorilla η οθόνη δυσκολα γρατσουνιέται.. + ότι με τη ζελατίνα η αντοχή στις γρατσουνιές αυξάνεται λιγάκι ακόμα, οπότε ελπίζω κομπλέ...

(πάντως η matte ζελατίνα που είχε το κινητό από τη συσκευασία το έκανε πανέμορφο καθώς σχεδόν δεν ξεχώριζαν τα όρια της οθόνης από το πλαίσιο... φαινόταν ενιαίο... μετάνιωσα που την έβγαλα... )

 

edit: δεν ξαναγράφω σεντόνι! απλά τώρα είπα να πω μαζεμένες όλες τις πρώτες εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η matt είναι εκτός συζήτησης, δεν έβαλα σε HD οθόνη, δε θα βάλω εδώ με Full HD..

Για τη ρομ του Francko ποια λέτε; την πρώτη που έβγαλε ή αυτή που λέει "Global"?

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η ανάλυση της οθόνης με τη χρήση ή όχι matt ζελατίνας... :P

Τέσπα.. για όποιον έχει πρόβλημα με το OTA update της ινδικής, ας δοκιμάσει να συνδεθεί με ινδία μέσω VPN... σε μένα έλυσε το πρόβλημα.. (πολύ αργό download βέβαια.. περίπου 9 ώρες για 270mb, αλλά τουλάχιστον έγινε)... Προφανής η λύση του vpn θα μου πείτε, όμως δεν το περίμενα πως αυτό έφταιγε, καθώς γνωστός μου που μένει επίσης Ελλάδα έκανε update χωρίς vpn.. αυτό κι αν είναι παράξενο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήρθε το κινητό και θέλω λίγη βοήθεια με τα φλασαρίσματα..

1) Ποιον οδηγό να χρησιμοποιήσω για να περάσω καινούρια ROM στο κινητό;

2) Είναι διαφορετική η διαδικασία φλασαρίσματος για official και custom;

3) Αν θέλω να περάσω custom, πρέπει πρώτα να περάσω την official (αν το μαγαζί έχει περάσει δικά του, όπως κάποια συνηθίζουν); Αν ναι, χρειάζεται την Κινέζικη ή την Ινδική;

4) Για τις official ROM, από που είναι έμπιστη πηγή να τις κατεβάσω; Κάτι MEGA link που έχει στο ZUK fans δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ

 

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η ανάλυση της οθόνης με τη χρήση ή όχι matt ζελατίνας... :P

 

Νομίζω ότι τα matt προστατευτικά αλλοιώνουν περισσότερο την εικόνα που περνάει, και την κάνουν λίιιιγο πιο θολή

Edited by valouris
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η matt είναι εκτός συζήτησης, δεν έβαλα σε HD οθόνη, δε θα βάλω εδώ με Full HD..

Για τη ρομ του Francko ποια λέτε; την πρώτη που έβγαλε ή αυτή που λέει "Global"?

 

Εγώ την Global εννοώ.. Σκέφτομαι να την περάσω.. Απλά επειδή έχω το TWRP της cm απλά φλασάρω το recovery του φράνκο λογικα. ε??:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, ήρθε το κινητό και θέλω λίγη βοήθεια με τα φλασαρίσματα..

1) Ποιον οδηγό να χρησιμοποιήσω για να περάσω καινούρια ROM στο κινητό;

2) Είναι διαφορετική η διαδικασία φλασαρίσματος για official και custom;

3) Αν θέλω να περάσω custom, πρέπει πρώτα να περάσω την official (αν το μαγαζί έχει περάσει δικά του, όπως κάποια συνηθίζουν); Αν ναι, χρειάζεται την Κινέζικη ή την Ινδική;

4) Για τις official ROM, από που είναι έμπιστη πηγή να τις κατεβάσω; Κάτι MEGA link που έχει στο ZUK fans δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ

 

 

 

Νομίζω ότι τα matt προστατευτικά αλλοιώνουν περισσότερο την εικόνα που περνάει, και την κάνουν λίιιιγο πιο θολή

 

Πες μας πρώτα ποιά ρομ ενδιαφέρεσαι να φλασάρεις... Δεν είναι είναι τόσο περίπλοκο.. Για κάθε ρομ που θέλεις υπάρχει και αντίστοιχος οδηγός απλά θα πρέπει να μας πεις για ποιά ενδιαφέρεσαι. Εγώ έχω να πειράξω το κινητό από τότε που το πήρα και επειδή βαρέθηκα λίγο την cyannogen λέω να το αλλάξω

 

Τα λινκ από zuk fans είναι μια χαρά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

Edited by so93
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στη σκεψη ειμαι, νομιζω πως ναι το περνας με το υπαρχον TWRP απλα αυτο εγκαθιστα αλλη εκδοση TWRP. Αλλα δεν το εχω διαβασει το thread ολο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πρώτα ποιά ρομ ενδιαφέρεσαι να φλασάρεις... Δεν είναι είναι τόσο περίπλοκο.. Για κάθε ρομ που θέλεις υπάρχει και αντίστοιχος οδηγός απλά θα πρέπει να μας πεις για ποιά ενδιαφέρεσαι. Εγώ έχω να πειράξω το κινητό από τότε που το πήρα και επειδή βαρέθηκα λίγο την cyannogen λέω να το αλλάξω

 

Τα λινκ από zuk fans είναι μια χαρά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω και εγώ να πειραματιστώ με διάφορες ROM μέχρι να καταλήξω, αλλά για αρχή έλεγα απλώς να περάσω την επίσημη Ινδική του κινητού για λίγο καιρό να δω αν μου κάνει, περιμένοντας και σιγά σιγά τις όποιες ΟΤΑ αναβαθμίσεις. Φοβάμαι όμως μην είναι χάσιμο χρόνου, μιας και σύντομα θα με πιάσει η επιθυμία να δοκιμάσω διάφορες custom, προσπαθώντας όσο περισσότερο να προσεγγίσω την στοκ Android εμπειρία. Με βλέπω να πηγαίνω είτε προς την "Global" του Francko, είτε προς CM13 υποθέτω, εκτός αν περιμένω πολύ υπομονετικά στην στοκ μέχρι κάποια Android 7 έκδοση (είτε official είτε custom) γίνει stable για το κινητό.

 

Το γνωρίζω ότι δεν είναι πολύπλοκο, αλλά έρχομαι από Nexus 5 και είμαι λίγο κακομαθημένος ως προς το πλούσιο documentation και εμπειρία που υπάρχει online για αυτά τα κινητά. Οπότε τώρα που το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Ευρώπη και δεν υπάρχει και άπειρος κόσμος που το χρησιμοποιεί θέλω να είμαι πιο προσεκτικός, εξ ού και το προηγούμενο ποστ μου.

 

Αν θες να με βοηθήσεις λίγο και στην επιλογή, αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο είναι μπαταρία, στοκ Android εμπειρία, responsiveness, όχι bloatware, όσο το δυνατόν λιγότερα bugs. Κάμερα δεν με ενδιαφέρει σχεδόν καθόλου.

Edited by valouris
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο ZUKfans μπορείς να βρεις πολύ καλούς οδηγούς πως να φλασάρεις βήμα - βήμα..

εδώ για στοκ ρομ: http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

εδώ για πολλές custom ρομ: http://zukfans.eu/community/threads/new-update-google-playstore-download-links-zuk-z2-zuk-z2-plus-z2131-z2132-only.291/ (στο ποστ #4 λέει για την CM13).. μια χαρά είναι τα megalinks που δίνουνε αρκεί να κάνεις ένα free signup στο megaupload... από εκεί κατέβασα δυο ρομς κομπλέ..

 

Εγώ έβαλα κατευθείαν ινδική και παραγματικά, όπως γράφω και σε άλλο ποστ, δεν καταλαβαίνω την τρομοκρατία από διάφορους... το κινητό είναι υπέρstable και πολύ ομαλό στη λειτουργεία του.. πολύ καλή διαχείρηση ραμ και μπαταρία... (+ ΟΤΑ updates.. και λένε πως έρχεται και Nogut... λένε..).. μόνο η lock screen είναι άσχημη..

εμπειρία κοντά στο στοκ βέβαια δεν είναι...

πάντως γνωστός μου που δοκιμάσε CM13 v2016/08/24 (την τσέκαρα λίγο κι εγώ) χωρις να έχει κάποιο μεγάλο πρόβλημα, τελικά κατέλληξε κι αυτός στην ινδική... είπε για μέτρια μπαταρία και γενικά πως το ένοιωθε λιγότερο smooth στη χρήση.. και το utouch δεν λειτουργουσε εντελώς (αλλά νομίζω υπάρχει fix γι αυτό..)

Edited by Mamar11
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο ZUKfans μπορείς να βρεις πολύ καλούς οδηγούς πως να φλασάρεις βήμα - βήμα..

εδώ για στοκ ρομ: http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

εδώ για πολλές custom ρομ: http://zukfans.eu/community/threads/new-update-google-playstore-download-links-zuk-z2-zuk-z2-plus-z2131-z2132-only.291/ (στο ποστ #4 λέει για την CM13).. μια χαρά είναι τα megalinks που δίνουνε αρκεί να κάνεις ένα free signup στο megaupload... από εκεί κατέβασα δυο ρομς κομπλέ..

 

Εγώ έβαλα κατευθείαν ινδική και παραγματικά, όπως γράφω και σε άλλο ποστ, δεν καταλαβαίνω την τρομοκρατία από διάφορους... το κινητό είναι υπέρstable και πολύ ομαλό στη λειτουργεία του.. πολύ καλή διαχείρηση ραμ και μπαταρία... (+ ΟΤΑ updates.. και λένε πως έρχεται και Nogut... λένε..).. μόνο η lock screen είναι άσχημη..

εμπειρία κοντά στο στοκ βέβαια δεν είναι...

πάντως γνωστός μου που δοκιμάσε CM13 v2016/08/24 (την τσέκαρα λίγο κι εγώ) χωρις να έχει κάποιο μεγάλο πρόβλημα, τελικά κατέλληξε κι αυτός στην ινδική... είπε για μέτρια μπαταρία και γενικά πως το ένοιωθε λιγότερο smooth στη χρήση.. και το utouch δεν λειτουργουσε εντελώς (αλλά νομίζω υπάρχει fix γι αυτό..)

 

Ok, ευχαριστώ! Νομίζω θα ξεκινήσω με την global του Francko και βλέπουμε. Αν έχω καταλάβει καλά έχει πάρει την Ινδική και έχει περάσει μέσα google-o-πράματα, και έχει βγάλει lenovo-πράματα. Θεωρείται custom αυτή; Για να είμαι σίγουρος, αυτά είναι τα βήματα ανεξαρτήτως του τι έχει μέσα το κινητό;

 

1) Ξεκλειδώνω bootloader

2) Περνάω TWRP (Κινέζικη ή International αναλόγως τί θέλω να περάσω)

3) Φλασάρω την ROM που θέλω

 

Θα κολλήσει η διαδικασία αν είναι πειραγμένη ήδη η ROM που έχει το κινητό; (δεν ξέρω ακόμα, αύριο πρωί το παίρνω, απλώς προετοιμάζομαι :P)

Υποθέτω ότι αν είναι ήδη πειραγμένη θα είναι ήδη ξεκλειδωμένος ο bootloader, και θα έχουν περάσει αυτοί TWRP, ή κάτι αντίστοιχο. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Πρέπει να περάσω πάλι σε official, ή μπορώ να πάω κατευθείαν;

Edited by valouris
Link to comment
Share on other sites

http://zukfans.eu/community/threads/musicplayer-lockscreen-zuk-z2-plus.1388/

Δείτε αυτό το post για τις ειδοποιήσεις. Το κατέβασα και περιμένω να δω αν όντως κάνει καλή δουλειά, γιατί αν κάνει τότε λύθηκε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η ανάλυση της οθόνης με τη χρήση ή όχι matt ζελατίνας... :P

Τέσπα.. για όποιον έχει πρόβλημα με το OTA update της ινδικής, ας δοκιμάσει να συνδεθεί με ινδία μέσω VPN... σε μένα έλυσε το πρόβλημα.. (πολύ αργό download βέβαια.. περίπου 9 ώρες για 270mb, αλλά τουλάχιστον έγινε)... Προφανής η λύση του vpn θα μου πείτε, όμως δεν το περίμενα πως αυτό έφταιγε, καθώς γνωστός μου που μένει επίσης Ελλάδα έκανε update χωρίς vpn.. αυτό κι αν είναι παράξενο...

 

Εμένα από την άλλη την κατέβασε σε ούτε 10 λεπτά χρησιμοποίησηα το ExpressVPN (free trial)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη την κατέβασε σε ούτε 10 λεπτά χρησιμοποίησηα το ExpressVPN (free trial)

 

Και το FlyVPN free trial για 14 μέρες είχε, αλλά φαντάστηκα πως το αργό download είναι το τίμημα του τζαμπατζή... τελικά μάλλον απλά ήταν σάπιος ο ινδικός server του... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...