Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο παραπάνω (raver) λέει ότι έχει περάσει φώτος απ' το κινητό του! Παρόλ' αυτά έβγαλα τις φωτογραφίες απ' τη καρτούλα, μήπως αυτές δημιουργούν το πρόβλημα κι άφησα μόνο τα τραγούδια, αλλά πάλι δεν τα αναγνωρίζει!

 

Αγόρασα και κάρτα micro sd HC μήπως φταίει αυτό, αλλά τίποτα :( Δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει. Αν το ανακαλύψω πάντως, θα το γράψω εδώ μέσα για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι και να μη παιδευτούν όπως εγώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πάλι θα σε στεναχωρήσω το dsi δεν παίζει mp3 αρχεία . Λύση υπάρχει δες το παρακάτω link πρέπει να τα μετατρέψεις σε m4a αρχεία

http://www.ehow.com/how_5134160_play-music-nintendo-dsi.html

 

Μπορεί ο παραπάνω φίλος να βλέπει φώτο μέσα από κάμμια κάρτα που δέχεται homebrew μέσω μη επίσημης εφαρμογής όπως η παρακάτω

http://www.ds-xtra.com/MoonShell2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

εχω αγορασει εδω και πολυ καιρο μια r4i wi-fi για nitendo dsixl. στην αρχη βρηκα καποιο λογισμικο και επαιζε κανονικα. πριν μια βδομαδα περιπου πηρα μια αλλη καρτα sd και αφου ειχα αποθηκευσει το λογισμΙκο που δουλευε προσπαθησα να το αντιγραψω , ολα οκ εβαλα και τα παιχνιδια που ειχα με τα saves τους και επαιζε κανονικα,τωρα ομως δεν την αναγνωριζει το ds μου. εψαξα και εβαλα τα (R4i v1.66b English και το v1.67b)και οτι αλλο βαλω για να δουλεψει μου βγαζει το εξης : an error has occurred, press and hold the power buttom to turn the system off. please refer to the nitendo dsi operations manual for details. Η καρτα μου ειναι 4gb SDHC 4class.Εχω αλλαξει και την ημερομηνια δυο χρονια πριν,αλλα και με την σημερινη.τι μπορει να φταιει;;Ευχαριστω

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

Θα ήθελα την βοήθειά σας. Υπάρχει κάποια κάρτα για το 3Ds (ver.4.3.0-4E) ώστε να μπορώ να κατεβάσω και να παίξω (ο γιος μου δλδ) 3D παιχνίδια? Από κάποια απάντηση μέλους και ψάχνοντας βρήκα αυτό

http://r4-3.com/r4i-gold-3ds-revolution-kingston-8gb-micro-sdhc-card-for-nintendo-ds-3ds-ndsi-xl-ll-ndsi-ndsl-nds-p-65.html

τους έστηλα mail αλλά δεν μου απάντησαν. Αν τελικά κάνει αυτό ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να προμηθευτώ και που να είναι σίγουρο (έστω κ απο Ελλάδα) σας παρακαλώ να μου πείτε. Επίσης είναι εφικτό να φορτώσεις 3D παιχνίδια κ απο που τα κατεβάζεις?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

συνήθως βρίσκεις κάποιο μαγαζί που τα πουλάει από το ιντερνετ ή από φυσικό χώρο

αν googlareis θα βρεις πολλούς

Τωρα από που κατεβάζεις... ε αυτά ειναι γνωστά αλλά δε γράφονται

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάρτα που να μπορεί να παίξει 3ds παιχνίδια. Όσες υπάρχουν και είναι συμβατές με 3ds θα παίξουν απροβλημάτιστα τα παιχνίδια του ''παλιού'' ds , που πραγματικά έχει πολύ αξιόλογους τίτλους.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για το παιδι μου εχω το nintendo DSi και με μια καρτα R4i gold επαιζε τα παιγνιδια του.Περασα το τελευταιο update στην καρτα που ειναι το R4i-goldEnglishV1.72b,αλλα βγαινει μηνυμα:Wrong date or firmware expired.Please check NDS machine date configuration.Τι μπορω να κανω;:dizzy::dizzy::dizzy:

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

για το παιδι μου εχω το nintendo DSi και με μια καρτα R4i gold επαιζε τα παιγνιδια του.Περασα το τελευταιο update στην καρτα που ειναι το R4i-goldEnglishV1.72b,αλλα βγαινει μηνυμα:Wrong date or firmware expired.Please check NDS machine date configuration.Τι μπορω να κανω;:dizzy::dizzy::dizzy:

 

Παιδια ελυσα το προβλημα,αλλαζοντας την ημερομηνια προς τα πισω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

γιατί το έκανες αυτό... τωρα μάλλον δε δουλευει αυτή η κάρτα...

Το εκανα γιατι μαλλον εβγαινε το ιδιο μηνυμα προηγουμενως και δεν μπορουσε να μπει στα παιγνιδια.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

σε κάποια παιχνίδια δεν έμπαινε... ή είχε κάνει update χωρίς να το ξέρεις

 

φιλε μου θελω να σε ρωτησω κατι.Τα παλια παιγνιδια παιζουν κανονικα,στα καινουργια ομως κολλαει,βγαζει προβλημα και ζηταει restart.Τι λες να συμβαινει;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ρε φίλε. Ισως να μη το ζορίσεις μη σου κάνει κάτι αλλο... κοιτα στο σιτε του κατασκευαστή της κάρτας σου
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα απο εμενα! μολις αποκτησε η κορη μου ενα nintendo dsi και μας εφεραν μια r4i rts 3ds για να περναει παιχνιδια και μας ειπαν πως λειτουργει και για το δικο της ds. το τοποθετησα στην κονσολα αλλα εδειχνε μια μαυρη οθόνη και δεν ανοιγε. επειδη ειμαι λιγο ασχετη απο αυτα και επειδη δεν εχω ιδεα τι να κανω για να περασω παιχνιδια εκει... μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε καμια οδηγια?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καλημερα με λενε γιαννη και εχω ενα προβλημα εχω νιτεντο 3ds και θελω να παρω r4i gold αλλα δεν λεει πανω τις versions που απεντουντε για να πεξει απλα λεει οτι πεζει στο 3ds θα παιξει η θα δοσο τσαπμα λευτα εγω εχω την πιο καινουργια εκδοση
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γεια χαρά σε όλους, δεν ξέρω αν παρακολουθεί κανείς τη συζήτηση εν έτει 2017 αλλά θα ρωτήσω: Αν έχω ένα nintendo DSi και ένα Νintendo DS Lite μπορώ να τα συνδέσω με wifi μεταξύ τους για να παίξω ας πούμε ένα παιχνίδι; Πρέπει το παιχνίδι να φορτωθεί και στα δύο ninntendo;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...