Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά απήχηση είχε όλο το διάστημα κυκλοφορίας.

Τσέκαρε πωλήσεις σε Amazon(γερμανικό,ιταλικό,ισπανικό,γαλλικό,αμερικανικό)κοίταξε και το νήμα του σε XDA)

 

Θα δεις ζεστό ενδιαφέρον πολύ περισσότερο από κάτι HTC,LG,Sony.

 

Επίσης η συσκευή κυκλοφόρησε επίσημα στις 5 μεγαλύτερες αγορές στην Ευρώπη επίσης Αμερική σε πλήθος αλυσίδων καταστημάτων πέρα από Amazon στυλ Best Bay με εξίσου μεγάλο ενδιαφέρον από πλευράς καταναλωτών.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Οπότε πιστεύεις ότι αξίζει να το χτυπήσω;

Προέρχομαι από lumia 950.

Θα με καλύψει ή κάμερα του, Αυτό από πάνω απο το gearbest κάνει για τα δίκτυα της Ελλαδας και τι γίνεται με την εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε λίγο το link

Ευχαριστώ.

 

Για κοιταξτε εδω.

 

Καλυτερα τωρα ?

 

Βγαινει και με ενα trademark καπου αλλα αυτη δεν πολυκυκλοφορει. Και φαινεται αρκετα προστατευτικη αφαιρωντας βεβαια απο την ομορφια του τηλεφωνου που εγω προσωπικα ομως για να το εχω προτιμω να το προστατευω.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πιστεύεις ότι αξίζει να το χτυπήσω;

 

Προέρχομαι από lumia 950.

 

Θα με καλύψει ή κάμερα του, Αυτό από πάνω απο το gearbest κάνει για τα δίκτυα της Ελλαδας και τι γίνεται με την εγγύηση;

 

 

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βασικό κριτήριο είναι η κάμερα για αλλαγή συσκευή καλύτερα να κοιτάξεις άλλες προτάσεις.

 

Η συσκευή έχει άλλα προτέρηματα και η κάμερα δεν συγκαταλέγεται σε αυτά.

 

Το 950 και σήμερα είναι top σε επίπεδο camera smartphone.

 

Σε ημέρα πολύ καλή αλλά σε low light επιβάλλεται να παίξεις με manual να πάρεις αξιοπρεπη αποτέλεσμα(που πάλι όμως υστερεί σε σχέση με κορυφαία μοντέλα τελευταίων 2 ετών)

 

Δεν γνωρίζω τι γίνεται με αγορές από Κίνα(και γενικά smartphones από Κίνα δεν έχω κάνει έως τώρα)

 

Η δικιά μου από Amazon de ήταν.

Alex, κατι σε σωστο screen protector και shock proof θηκη εχεις να προτεινεις?

 

Σε κανένα από τα κινητά μου βάζω θήκες η screen protector.

Μόνο skin βάζω επομένως δεν έχω άποψη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πιστεύεις ότι αξίζει να το χτυπήσω;

Προέρχομαι από lumia 950.

Θα με καλύψει ή κάμερα του, Αυτό από πάνω απο το gearbest κάνει για τα δίκτυα της Ελλαδας και τι γίνεται με την εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι απλως θα σε καλυψει το Axon 7,αλλα θα σου φανει αθλιο και δεν θα θες να το ξαναπιασεις στα χερια σου αν το κριτηριο σου ειναι αποκλειστικα η καμερα και ερχεσαι απο L.950...Μολις σημερα εκανα την μεταβαση εγω απο P10 απλο,και καλυτερα τις αποψεις μου για την καμερα του Axon,ας μην τις διατυπωσω..Επιεικως απαραδεκτο...Χαλια φωτο,θολες χωρις εστιαση,και μιλαω για εσωτερικου χωρου με φωτισμο και οχι νυχτερινες..Τις νυχτερινες ,αστο καλυτερα,ακομα χειροτερα...Δεν θα σου συνιστουσα την μεταβαση...Εγω δυστυχως την εκανα γιατι μου φανηκε μικρη η οθονη του P10,αλλα απο θεμα καμερας ειμαι τελειως απογοητευμενος...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω παραγγείλει το axon 7 από gearbest με priority line .στις πληροφορίες γράφει eu express αλλά sn έχει κάτι με σκετους αριθμούς χωρίς γράμματα κ δεν μπορώ με αυτό να δω που είναι το πακέτο αυτή τη στιγμή.μονο ξέρω ότι έχει φύγει από Κίνα. Κ κάτι άλλο έχω το honor 8 αξίζει τελικά η μετάβαση η να το σπρώξω σφραγισμένο;
Link to comment
Share on other sites

Αν βασικό κριτήριο είναι η κάμερα για αλλαγή συσκευή καλύτερα να κοιτάξεις άλλες προτάσεις.

 

Η συσκευή έχει άλλα προτέρηματα και η κάμερα δεν συγκαταλέγεται σε αυτά.

 

Το 950 και σήμερα είναι top σε επίπεδο camera smartphone.

 

Σε ημέρα πολύ καλή αλλά σε low light επιβάλλεται να παίξεις με manual να πάρεις αξιοπρεπη αποτέλεσμα(που πάλι όμως υστερεί σε σχέση με κορυφαία μοντέλα τελευταίων 2 ετών)

 

Οχι απλως θα σε καλυψει το Axon 7,αλλα θα σου φανει αθλιο και δεν θα θες να το ξαναπιασεις στα χερια σου αν το κριτηριο σου ειναι αποκλειστικα η καμερα και ερχεσαι απο L.950...Μολις σημερα εκανα την μεταβαση εγω απο P10 απλο,και καλυτερα τις αποψεις μου για την καμερα του Axon,ας μην τις διατυπωσω..Επιεικως απαραδεκτο...Χαλια φωτο,θολες χωρις εστιαση,και μιλαω για εσωτερικου χωρου με φωτισμο και οχι νυχτερινες..Τις νυχτερινες ,αστο καλυτερα,ακομα χειροτερα...Δεν θα σου συνιστουσα την μεταβαση...Εγω δυστυχως την εκανα γιατι μου φανηκε μικρη η οθονη του P10,αλλα απο θεμα καμερας ειμαι τελειως απογοητευμενος...

 

Ευχαριστω πολυ παιδια, οποτε κοιταω αλλου για κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω παραγγείλει το axon 7 από gearbest με priority line .στις πληροφορίες γράφει eu express αλλά sn έχει κάτι με σκετους αριθμούς χωρίς γράμματα κ δεν μπορώ με αυτό να δω που είναι το πακέτο αυτή τη στιγμή.μονο ξέρω ότι έχει φύγει από Κίνα. Κ κάτι άλλο έχω το honor 8 αξίζει τελικά η μετάβαση η να το σπρώξω σφραγισμένο;

 

Εδώ βάζεις το τρακινγκ

http://www.dpd.co.uk/index.jsp#

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλως θα σε καλυψει το Axon 7,αλλα θα σου φανει αθλιο και δεν θα θες να το ξαναπιασεις στα χερια σου αν το κριτηριο σου ειναι αποκλειστικα η καμερα και ερχεσαι απο L.950...Μολις σημερα εκανα την μεταβαση εγω απο P10 απλο,και καλυτερα τις αποψεις μου για την καμερα του Axon,ας μην τις διατυπωσω..Επιεικως απαραδεκτο...Χαλια φωτο,θολες χωρις εστιαση,και μιλαω για εσωτερικου χωρου με φωτισμο και οχι νυχτερινες..Τις νυχτερινες ,αστο καλυτερα,ακομα χειροτερα...Δεν θα σου συνιστουσα την μεταβαση...Εγω δυστυχως την εκανα γιατι μου φανηκε μικρη η οθονη του P10,αλλα απο θεμα καμερας ειμαι τελειως απογοητευμενος...

 

Δλδ είναι κατώτερο από p10 άρα και από p9; Πάντα σε θέμα κάμερας. Το axon elite που έχει η γυναίκα μου μού φαίνεται ικανοποιητικό σε κάμερα. Εγώ που έρχομαι από mx4 θα ξενερώσω;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ είναι κατώτερο από p10 άρα και από p9; Πάντα σε θέμα κάμερας. Το axon elite που έχει η γυναίκα μου μού φαίνεται ικανοποιητικό σε κάμερα. Εγώ που έρχομαι από mx4 θα ξενερώσω;

Ναι ειναι κατωτερο απο ολα τα μοντελα που ανεφερες...Ειδικα στις νυχτερινες...Βεβαια σε αποδοση ηχου απο ηχεια και ακουστικα δεν υπαρχει το κινητο,αλλα απο καμερα αν κ εχει βελτιωθει με τις τελευταιες αναβαθμισεις ,δεν το εχει,ειδικα αν γυρνας απο ναυαρχιδα...Εγω φαντασου ξαναγυρισα στο φτωχο πλην τιμιο G5,για την καμερα,παρα τα οσα προβληματα του...Το Axon μπηκε στο συρταρι μεχρι νεωτερας,αν δωσουν API 2 στην καμερα με αναβαθμιση,βλεπουμε...Οσο κι αν με καθηλωσε ο ηχος του,με απωθησε η καμερα του...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μπειτε https://www.change.org/p/zte-camera-api2-support-for-axon-7 και ψηφιστε για να δωσει η ZTE το API 2 στην καμερα,για καλυτερες ληψεις και περισσοτερη ευελιξια σε εφαρμογες και συμβατοτητα,σε επερχομενη αναβαθμιση στο Axon7..Η ψηφος ειναι ανωνυμη και δεν χρειαζεται καποιου ειδους εγγραφη ή πληρωμη για να ψηφισετε.Το ψηφισμα,μαζι με επιστολη, θα σταλει κατευθειαν στην ZTE... Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μπειτε https://www.change.org/p/zte-camera-api2-support-for-axon-7 και ψηφιστε για να δωσει η ZTE το API 2 στην καμερα,για καλυτερες ληψεις και περισσοτερη ευελιξια σε εφαρμογες και συμβατοτητα,σε επερχομενη αναβαθμιση στο Axon7..Η ψηφος ειναι ανωνυμη και δεν χρειαζεται καποιου ειδους εγγραφη ή πληρωμη για να ψηφισετε.Το ψηφισμα,μαζι με επιστολη, θα σταλει κατευθειαν στην ZTE...

 

DONE.

 

To zte axon mini αξιζει στα 120ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της συσκευής στο gearbest, ένας από τους αγοραστές σε review αναφέρει ότι τελικά το τηλέφωνο έχει NFC.
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της συσκευής στο gearbest, ένας από τους αγοραστές σε review αναφέρει ότι τελικά το τηλέφωνο έχει NFC.

Φυσικα...Εχει κανονικα NFC...Ποιος ελεγε το αντιθετο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μπορει να γραψει καποιος μεχρι στιγμης πως εχουν παει οι ρομ;Το κινητο ερχεται φορεμενο με B11 (M) και μετα;

Παντως το δικο μου Β08 τρεχει και λεει σαν τελευταια...Με επιπεδο ενημερωσης.κωδικα ασφαλειας 1 Οκτ.2017,ευρωπαικο...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να γραψει καποιος μεχρι στιγμης πως εχουν παει οι ρομ;Το κινητο ερχεται φορεμενο με B11 (M) και μετα;

Όλα εδώ ειναι φίλε απο την παλιότερη στην νεότερη(κοιτάζοντας απο πάνω προς τα κάτω τη σελίδα)

https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/download-center-factory-images-ota-t3606547

Αν εξαιρέσουμε την γερμανική G version που παίρνει ΟΤΑ πιο συνεπείς και τακτικά από όλων των άλλων χωρών(χ από B02 έως B08 όλα ΟΤΑ μου ήρθαν-μονο την μετάβαση απο 6.01 σε 7.1.1 πέρασα manual και πριν στην 6.0.1 όλα ΟΤΑ τα έπαιρνα )πρέπει να συνηθίσετε όλοι οι υπόλοιποι άλλων χωρών προέλευση συσκευής manual αναβάθμιση,έχω περιγράψει την διαδικασία 20 φόρες τουλάχιστον.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα...Εχει κανονικα NFC...Ποιος ελεγε το αντιθετο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως το δικο μου Β08 τρεχει και λεει σαν τελευταια...Με επιπεδο ενημερωσης.κωδικα ασφαλειας 1 Οκτ.2017,ευρωπαικο...

To gearbest στην περιγραφή του προϊόντος έλεγε ότι δεν υποστηρίζει NFC, και σε ερώτηση που έκανα στο support τους, λέγοντας τους ότι η ΖΤΕ λέει ότι το τηλέφωνο έχει NFC,,μου είπαν ότι θα θα ρωτήσουν τους τεχνικούς τους, και μετά από λίγες μέρες μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζει NFC.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εδώ ειναι φίλε απο την παλιότερη στην νεότερη(κοιτάζοντας απο πάνω προς τα κάτω τη σελίδα)

https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/download-center-factory-images-ota-t3606547

Αν εξαιρέσουμε την γερμανική G version που παίρνει ΟΤΑ πιο συνεπείς και τακτικά από όλων των άλλων χωρών(χ από B02 έως B08 όλα ΟΤΑ μου ήρθαν-μονο την μετάβαση απο 6.01 σε 7.1.1 πέρασα manual και πριν στην 6.0.1 όλα ΟΤΑ τα έπαιρνα )πρέπει να συνηθίσετε όλοι οι υπόλοιποι άλλων χωρών προέλευση συσκευής manual αναβάθμιση,έχω περιγράψει την διαδικασία 20 φόρες τουλάχιστον.

Κινεζικη εκδοση εχω και τις ενημερώσεις εκτος οτι τις παίρνω ΟΤΑ κανονικότητα μου έρχονται και πολυ πιο πριν απο τις εκδόσεις του Γερμανικου G μοντελου. Οπως επισης και η 8 θα μου ερθει νωρίτερα. Μην γραφουμε ανακρίβειες.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...