Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Και εγώ stock είμαι.

 

Ίσως να έχει να κάνει με την Huawei και την δικιά της υλοποίηση λογισμικού η κάποιο conflict της εφαρμογής με το stock λογισμικό της Huawei.

 

Και στο S7 edge δουλεύει άψογα με stock εξίσου.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/302cd4b408b856ef2a56fb1895680828.png

 

Έχεις ενεργοποίηση από security setting administrative δικαιώματα στην εφαρμογή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι αλλά γενικότερα είχα θέμα.

Η συσκευή είναι έτσι και αλλιώς ρουτ αλλά δεν με βόλεψε για δύο λόγους.

Πρώτον μου χαλάει το εφέ ξεκλειδωματος και δεύτερον αργεί να σβήσει την οθόνη με το διπλό tab.

Θα εξακολουθησω να δουλεύω το gmd gestures που εκτός από αυτή την δουλειά κάνει και αλλά πολλά.

Μια τέτοια εφαρμογή δεν μπορούν να τακούνια να μην θέλει ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά γενικότερα είχα θέμα.

Η συσκευή είναι έτσι και αλλιώς ρουτ αλλά δεν με βόλεψε για δύο λόγους.

Πρώτον μου χαλάει το εφέ ξεκλειδωματος και δεύτερον αργεί να σβήσει την οθόνη με το διπλό tab.

Θα εξακολουθησω να δουλεύω το gmd gestures που εκτός από αυτή την δουλειά κάνει και αλλά πολλά.

Μια τέτοια εφαρμογή δεν μπορούν να τακούνια να μην θέλει ρουτ;

 

Για εμένα που είμαι stock είναι η μόνη αξιόπιστη εφαρμογή που έχω βρει για double tap to sleep από lock screen.

 

Το έχω βάλει στο κάτω μέρος της οθόνης για να μην μου χαλάει ιδιαίτερα το εφέ ξεκλείδωματος.

 

Η καθυστέρηση είναι ανεπαίσθητη(στα όρια του 1 δευτερολέπτου)

 

Δυστυχώς μόνο η LG/HTC(που έχω δοκιμάσει) παρέχουν double tap to sleep από lock screen.

 

Εγώ θέλω όσο το δυνατόν η αλληλεπίδραση με την οθόνη να γίνεται με gestures χωρίς κουμπιά η αποτυπώματα.

 

Όχι μόνο για sleep η wake αλλά και άλλες λειτουργίες.

 

Πχ όταν κατεβάζω κουρτίνα θέλω να το κάνω εντός της οθόνης με ένα swipe down και όχι να πηγαίνω αυστηρά πάνω πάνω για να την πιάσω και κατεβάσω.

 

Πολλές φορές θέλω double tap to sleep με swipe up.

 

Για αυτό βάζω πάντα τρίτους launcher η και lock screen replacement.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μία διαπίστωση που με ταλαιπώρησε. Έχω αποθηκευμένα τα τηλέφωνα των επαφών μου με την μορφή +3069χχχ. Όταν με καλούν δεν εμφανίζει το όνομα τους στην κλήση. Το ίδιο και όταν το βάλω 003069χχχ. Δουλεύει μόνο όταν σβήσω το πρόθεμα τελείως. Αυτό γινόταν επειδή είχα βάλει γλώσσα συστήματος English UK, όταν έβαλα English US λύθηκε. Μου είχε σπάσει τα νεύρα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα ακόμα. Κάποιες επαφές με +30 και 0030 δεν εμφανίζουν το όνομα του καλούντα. To caller ID fix είναι εφαρμογή για iOS και δεν βρήκα κάτι σχετικό για android
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα ακόμα. Κάποιες επαφές με +30 και 0030 δεν εμφανίζουν το όνομα του καλούντα. To caller ID fix είναι εφαρμογή για iOS και δεν βρήκα κάτι σχετικό για android

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα ακόμα. Κάποιες επαφές με +30 και 0030 δεν εμφανίζουν το όνομα του καλούντα. To caller ID fix είναι εφαρμογή για iOS και δεν βρήκα κάτι σχετικό για android

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την παρακάτω σαν βασική εφαρμογή κλήσεων που είναι εξαιρετική.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller&hl=el

 

Εναλλακτική η εξίσου πολύ καλή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

 

Και στα 2 μου εμφανίζουν όνομα καλούντος.

 

Τα της σύγκρισης με edge τα έχουμε αναφέρει.

Το κάθε ένα έχει τα προτερήματα και ελλατωματα του.

Τα βάζει ο καθένας κάτω,ζυγίζει και αποφασίζει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με αυτη την προσφορα;

https://www.amazon.de/gp/product/B01I092IPC/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Eιναι στα 232€ για 10 κομματια ακομα

Edited by GeorgeAl92
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με αυτη την προσφορα;

https://www.amazon.de/gp/product/B01I092IPC/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Eιναι στα 232€ για 10 κομματια ακομα

Νεοπας πωλητης χωρις αξιολογησεις,χωρις feedback:rolleyes:

Μονο η τιμη κανει μπαμ απο μακρυα;)

Λογικα θα θελησει να σε οδηγησει σε πληρωμη εκτος συστηματος amazon με προφανη σκοπο.:rolleyes:

Κοινος μακρυα.

Μονο με πωλητη ιδιο amazon η τριτους με πολλες αξιολογησεις κανουμε αγορες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νεοπας πωλητης χωρις αξιολογησεις,χωρις feedback:rolleyes:

Μονο η τιμη κανει μπαμ απο μακρυα;)

Λογικα θα θελησει να σε οδηγησει σε πληρωμη εκτος συστηματος amazon με προφανη σκοπο.:rolleyes:

Κοινος μακρυα.

Μονο με πωλητη ιδιο amazon η τριτους με πολλες αξιολογησεις κανουμε αγορες.

 

Kαι εγω αυτο σκεφτηκα. Καλα πως ειναι δυνατον το αμαζον να επιτρεπει τετοιες συναλλαγες;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω αυτο σκεφτηκα. Καλα πως ειναι δυνατον το αμαζον να επιτρεπει τετοιες συναλλαγες;

Δεν το επιτρεπει στην ουσια διοτι ο πωλητης δινει email "συννενοησεις" παρατυπα διοτι ξερει οτι ολες οι πληρωμες γινονται αυστηρα μεσω amazon που καθοριζει αυστηρα τα κριτηρια παραγγελιας/χρεωσης/αποστολων και θελει να αποφυγει αυτο το επισημο τροπο.

 

Ακομα και να γινει η προσπαθεια αγορας απο εσενα τα χρηματα απλα θα δεσμευτουν απο amazon και θα επιστραφουν σε εσενα μετα λιγες ημερες αφου τους κοινοποιησεις αιτημα διοτι ουδεποτε θα σταλει προιον απο τον "πωλητη"

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τόλμησα, το email επιβεβαίωσης της παραγγελίας ήρθε από το Amazon με πιθανή ημερομηνία παράδοσης 13 με 22/10 και από την κάρτα τραβήχτηκε 1€ μέχρι τώρα.

Ο θεός βοηθός......

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τόλμησα, το email επιβεβαίωσης της παραγγελίας ήρθε από το Amazon με πιθανή ημερομηνία παράδοσης 13 με 22/10 και από την κάρτα τραβήχτηκε 1€ μέχρι τώρα.

Ο θεός βοηθός......

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Εγώ κλίκαρα τώρα και μου το έβγαλε 448ευρω, είσαι σίγουρος ότι το έχεις παραγγείλει με την χαμηλή τιμή;

Ελπίζω όπως και να έχει, να σου κάτσει καλή αφού ρισκαρες

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλίκαρα τώρα και μου το έβγαλε 448ευρω, είσαι σίγουρος ότι το έχεις παραγγείλει με την χαμηλή τιμή;

Ελπίζω όπως και να έχει, να σου κάτσει καλή αφού ρισκαρες

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Αν δεις τωρα, υπαρχει μονο με την τιμη 232€

Link to comment
Share on other sites

238€ κόστισε με τα μεταφορικά και τώρα είδα ότι το ποσό τραβήχτηκε από την κάρτα από το Amazon DE Marketplace.

Για να δούμε τι θα δούμε....

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

238€ κόστισε με τα μεταφορικά και τώρα είδα ότι το ποσό τραβήχτηκε από την κάρτα από το Amazon DE Marketplace.

Για να δούμε τι θα δούμε....

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

 

Και εγω λεω να κανω την αγορα. Και αν μου στειλουν email για καρτες-προσφορες- gift cards απλα αρνουμαι.

Και μετα απο λιγο καιρο γυρνανε και τα χρηματα μου πισω

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο με το Amazon είναι ότι τα χρήματα δε θα χαθούν στη χειρότερη περίπτωση, στην καλύτερη θα έρθει το κινητό.

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο με το Amazon είναι ότι τα χρήματα δε θα χαθούν στη χειρότερη περίπτωση, στην καλύτερη θα έρθει το κινητό.

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Είναι το ευρωπαϊκό? Δεν είδα να λέει κατι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη γενική περιγραφή αναφέρει για 64GB, μόνο το ευρωπαϊκό και το αμερικάνικο, από όσο γνωρίζω, έχουν αυτή τη χωρητικότητα. Η κινέζικη έκδοση είναι με 128gb και 6 ram.

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κινεζική έκδοση με 4/64 και 4/128 μάλιστα.

Πάντως ο πωλητής εξαφανίστηκε βλέπω από το site του προϊόντος.

 

Πάντως υπήρχε εδώ και πολλές ημέρες που σημαίνει ότι αν ήταν όντως κανονική προσφορά θα είχε κάνει φτερά.

 

Αλλά μόνο η τιμή που το έβαλε δηλώνει ότι μούφα είναι.

 

Αποκλείεται οποιοδήποτε νορμαλ πώλητης που το είχε αγοράσει σε διπλάσια τιμή να το δίνει τόσο χαμηλά και στην ουσία χασούρα να έχει.

 

Απλά θα υποστείτε μια ταλαιπωρία με δέσμευση χρημάτων και μετέπειτα επικοινωνία με Amazon έως επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα σας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει τις προηγούμενες μέρες, ο πωλητής είναι πρωτοεμφανιζόμενος. Τώρα είναι και πάλι διαθέσιμο στα 232€.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε κάθε περίπτωση τη λύση θα δώσει το Amazon.

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία εμφανίζονται πολλοί τέτοιοι "πωλητές". Το αμαζον θα ακυρώσει την αγορά αλλά τα χρήματα θα παραμείνουν δεσμευμένα στην κάρτα σας για μερικές ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει τις προηγούμενες μέρες, ο πωλητής είναι πρωτοεμφανιζόμενος. Τώρα είναι και πάλι διαθέσιμο στα 232€.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε κάθε περίπτωση τη λύση θα δώσει το Amazon.

 

Sent from my ZTE A2016 using Tapatalk

Φίλε Σπύρο είχαμε κανένα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά επειδή ακούω πολύ μουσική θα ήθελα να μου πείτε τις εντυπώσεις σας για τον ήχο.τα ηχεία έχω ακούσει ότι είναι καλύτερα από τα htc.ισχύει?και θα ήθελα για τον ήχο από τα ακουστικά εντυπώσεις όπου η htc(τα προηγούμενα μου τηλέφωνα) νομίζω ότι είναι κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...