Jump to content

Ποιο Android smartphone επιθυμείτε να δείτε στα πρότυπα του iPhone SE;


valadis.k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεξάρτητα από το πόσο αγαπάμε μια συσκευή, κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα που ο χρήστης θα πρέπει να την αντικαταστήσει λόγω παλαιότητας και φυσικά εξαιτίας των τεχνικών χαρακτηριστικών που θα θεωρούνται πλέον υποδεέστερα τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που αναβαθμίζουμε τη συσκευή μας, άλλος κάθε χρόνο, άλλος κάθε δυο χρόνια. Όπως ήδη γνωρίζουμε, η Apple ανακοίνωσε πριν από λίγους μήνες το iPhone SE, που στην ουσία πρόκειται εξωτερικά για ένα iPhone 5 αλλά με σαφώς αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά. Υποθετικά μιλώντας και αν υπήρχε τέτοια επιλογή, ποια Android συσκευή θα θέλατε να δείτε στα πρότυπα του iPhone SE;

 

Για παράδειγμα το One X με οθόνη ανάλυσης QHD, Snapdragon 820 και 12MP+ κάμερα φαντάζει ως μια ελκυστική πρόταση. Ή το Nexus 5 με αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά, καλύτερο αισθητήρα κάμερας και πολύ μεγαλύτερη μπαταρία. Να γίνει μια σημαντική επισήμανση στο σημείο αυτό. Η συζήτηση να επικεντρωθεί σε πρακτικές αναβάθμισης μόνο των χαρακτηριστικών, με το design να παραμένει εξολοκλήρου το ίδιο.

 

[via]

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι ταιριάζουν σε Android κινητό αυτές οι ίντσες. Το μέγεθος είναι ένα άλλο θέμα , χωράνε και παραπάνω ίντσες. Απο άποψη χαρακτηριστικών δεν νομίζω να έχει παράπονο κανεις , είναι πολύ γρήγορο με ωραία κάμερα.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

καμια ,το revamp εχει φθασει σε μη ανεκτα επιπεδα με τις συνεχεις ανακυκλωσεις σε ολα, σου ξαναπουλαω το κινητο με λιγο καλυτερη οθονη και επεξεργαστη χειροτερη μπαταρια και αγορασε, προτιμω αυτονομια με δυνατοτητες και οχι εκπτωσεις που σε πατανε σε πολλα σημεια αλλα θενε τα λεφτα σου ακεραια

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

κάνενα! υπάρχει η σονυ με τα κομπακτ για αυτον τον τομεα οπου παρεπιπτοντως χωράει και μεγαλύτερες ιντσες απο αυτες της εηπλ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι κάπως παράξενή ερώτηση γιατί νομίζω ότι η Sony τα κατάφερε πολύ καλύτερα με το Z5 compact από την Apple! είναι πιο ψιλο με 3-4 χιλιοστά από το iPhone αλλά έχει πολύ καλο μέγεθος οθόνη (4,6) για compact. α...και μπαταρία μέρα με νύχτα! (1624mAh το SE και 2700mAh το Z5) κατά την γνώμη μου θα ήταν πιο σωστά να ήταν το Z5compact το παράδειγμα για compact κινητα. Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Κανένα... Γιατί για να έχει τέτοιο μέγεθος αυτόματα σημαίνει μικρή μπαταρία, και με το σημερινό hardware είναι αυτοκτονία
Link to comment
Share on other sites

Για την "μικρή" μπαταρία δείτε Z3 compact που χτυπάει ένα από τα καλύτερα σκορ , το SE επίσης έχει μεγαλύτερη αυτονομία από τα 6/6s τα οποία οφείλονται στην χαμηλή ανάλυση οθόνης κυρίως. Νομίζω το ios είναι καλύτερα προσαρμοσμένο σε αυτές τις ίντσες
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Από άποψη ομορφιάς και σχεδιασμού θα ήθελα ξανά την συσκευή που έχω τώρα σε μικρότερο μέγεθος (ιδανικά μέχρι 4.7") χωρίς όμως να χάνει σημαντικά κάπου. Η συσκευή είναι το Meizu MX4. Βέβαια όπως είπαν το Ζ5 compact και προηγουμένως το Ζ3C έδωσαν ακριβώς αυτό που θα περίμενε κάποιος από μια μικρή συσκευή για χρήση με το 1 χέρι.

 

Εγώ πάντως έχω ήδη αποφασίσει ότι θα κινηθώ σε τέτοια συσκευή όταν θα θελήσω αλλαγή. Βλέπεις μετά από τόσο καιρό με χρήση με μεγάλες οθόνες έφτασα απλά να με κουράζει η χρήση με τα δυο χέρια. Προτιμώ πλέον την σχετικά μικρή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή !

 

Απλά θα είχαμε ξανά περισσότερες επιλογές σε μικρότερο μέγεθος

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα!Υπηρχε λογος που πεθαναν αυτες οι ιντσες..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλούσε ένα Xperia ARC 2016 edition..

 

Έγραψες!!!! Ότι πιο όμορφο το arc ακόμα και σήμερα σαν σχέδιο

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το se και τώρα καθημερινά χρησιμοποιώ μόνο αυτό. Κρατάω για την εμπειρία χρήσης το samsung s7 edge (περισσότερο λόγω nfc γιατί χρησιμοποιώ την εφαρμογή wallet της Πειραιώς, λόγω ανοιχτού λειτουργικού για ταινίες κλπ και φυσικά λόγω κάμερας για φωτό κλπ) και θα βγάλω για πώληση το iPhone 6s που έχω.

Θέλω να πω πως για μένα το se τα κάνει όλα τόσο γρήγορα και τόσο ομαλά, ενώ ταυτόχρονα έχει φορητότητα που για μένα είναι το πρώτο στοιχείο που πρέπει να χαρακτηρίζει ένα τηλέφωνο. Για το σπίτι και για internet χρησιμοποιώ ταμπλέτα. Αν σαν και μένα σκέφτονται πολλοί, τότε τα τετράιντζα έχουν λόγο ύπαρξης.

Εγώ όταν αντικαταστήσω το se πάλι με καινούργιο τετράιντζο θα το κάνω. Ούτε λόγος για μεγαλύτερο από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 800/N9 αλλά με Android. Το κινητό απλά δεν υπάρχει από ποιότητα κατασκευής!

 

Οι ιδανικές ίντσες σε κινητό.

Και το ζ5 compact δεν είναι άσχημο.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Για την "μικρή" μπαταρία δείτε Z3 compact που χτυπάει ένα από τα καλύτερα σκορ , το SE επίσης έχει μεγαλύτερη αυτονομία από τα 6/6s τα οποία οφείλονται στην χαμηλή ανάλυση οθόνης κυρίως. Νομίζω το ios είναι καλύτερα προσαρμοσμένο σε αυτές τις ίντσες

 

z3(z5 comp δουλεψα) δεν ξέρω.. αλλα το se το δούλεψα αρκετά και μέρα δεν βγάζεις με καμία.... (σε raw χρήση πάντα.... δλδ φωτισμός 70+% και 4g και browsing) θα είσαι τυχερός αν βγάλεις την μισή μέρα (το ιδιο και για το z5 c)

με ελάχιστη χρήση όμως πας και 2 μέρες... σε χρήση όμως ούτε για αστειο δεν κρατάει

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι λίγο εκτός.

 

Η συσκευή που θα ήθελα να βγει δυνατή.

 

Είναι windows mobile και είναι το

 

Nokia Lumia 620.

 

Που δεν είχε καν ράδιο από hardware.

 

Μακάρι Μακάρι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανέναν λόγο για την υπαρξη android υλοποιήσεων στις 4 inches εν έτει 2016.

 

Αυτά ειναι πισωγυρίσματα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

μια συσκευή που νομίζω θα άξιζε να ξαναζοντανέψη σε αυτές της ίντζες αν και μου φαίνεται τόσες(4,3) είχε αλλά ξεκλείδωτο και αντί για windows 6,5 θα ήταν μόνο το htc HD2 με 4πυρίνες 2 gbram και 16 εσωτερική μνήμη ίσως η μόνη συσκευή που θα της άξιζε μια επιστροφή και ναι για μένα ίσως είναι το μόνο που αξίζει να ξαναγίνει

γιατι andoid smartfone υπάρχουν και στις 3 και στις 4 ιντζες και βασικά σχεδόν όλοι προτιμούν μεγάλες οθόνες δεν θέλουν να αγοράσουν και ταμπλέτα .....

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλούσε ένα Xperia ARC 2016 edition..

 

Sony xperia with live walkman 2016 θα ήταν τελειο

Έτσι έτσι! Ενθουσιαστηκα... Δεν περίμενα να στηρίξει και άλλος το live with Walkman! Πάντως αναβιωνει ακόμα χάριν LegacyXperia! Να είναι καλά τα παιδιά! Τώρα ετοιμάζουν του Μαΐου την κιτκατ αλλά και την μαρσμελοου!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...