Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το vickmall, με την αγγλοκινεζικη ρομ, και μετά το φλασαρα με την ρομ couoco. Ή ρομ που έχει το σάιτ, την οποία κατέβασα, είχε περίπου 10 γλώσσες, Αλλά όχι Ελληνικά. Νομίζω το GeekBuying έχει πολύγλωσση ρομ, και τα Ελληνικά και πιο φθηνά.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την περιγραφη και την αναλυση σου

 

1 ερωτηση

 

Ελληνικα έχει ;

και αν εχει ειναι πληρη σε ολα τα μενου ή εχει μισα Ελληνικα, μισα αγγλικα ;

 

και αν μπορεις βαλε το σαιτ του καταστηματος που το αγορασες επειδη ενδιαφεραται ενας φιλος.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλοδουλευτο !!!

 

Όλες αυτές οι πολύγλωσσες rom έχουν και κάποια αγγλικά μέσα, αλλά δεν αποτελούν πρόβλημα για κάποιον που είναι εξοικειωμένος στοιχειωδώς με android κινητά. Ότι άλλο θες με pm.

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι πολύγλωσσες rom έχουν και κάποια αγγλικά μέσα, αλλά δεν αποτελούν πρόβλημα για κάποιον που είναι εξοικειωμένος στοιχειωδώς με android κινητά. Ότι άλλο θες με pm.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ

καλοδούλευτο

και να το χαρείς σου εύχομαι !!!

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο everbuying 216ευρω ,οταν με το καλο ερθει ποια θηκη να προτιμησω? θα παρω απο ali ,και επισης χρειαζεται tempered?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο everbuying 216ευρω ,οταν με το καλο ερθει ποια θηκη να προτιμησω? θα παρω απο ali ,και επισης χρειαζεται tempered?
θα εχει στη συσκευασια μια θηκη αλλα μετα. πο λιγες μερες κιτρινιζει.εγω εχω παρει διαφανη θηκη και tempered glass Nillkin που δεν συγκρινονται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα εχει στη συσκευασια μια θηκη αλλα μετα. πο λιγες μερες κιτρινιζει.εγω εχω παρει διαφανη θηκη και tempered glass Nillkin που δεν συγκρινονται.

 

Εγώ που έχω αυτή που δίνει η leeco δεν έπαθε τίποτα και το κινητό το έχω 4 μήνες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο everbuying 216ευρω ,οταν με το καλο ερθει ποια θηκη να προτιμησω? θα παρω απο ali ,και επισης χρειαζεται tempered?

 

Με singapore post στέλνει και το everbuying?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο everbuying 216ευρω ,οταν με το καλο ερθει ποια θηκη να προτιμησω? θα παρω απο ali ,και επισης χρειαζεται tempered?

Αυτο το κακο εχουν τα LEECO η τιμη τους πεφετι σαν μετεωριτης..σκεφτηκα να το δωσω (το ειχα παρει 350 μολις βγηκε) μαλλον θα το κρατησω να το βλεπω οταν παρω το PRO 3.....

παρεπιπτωντος φλασσαρα την MOKEE ROM...ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ η συσκευη.δουλευουν ολα εκτος των υπερυθρων....επισης ειναι ΠΟΛΥ παραμετροποιησιμη κ γρηγορη;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κακο εχουν τα LEECO η τιμη τους πεφετι σαν μετεωριτης..σκεφτηκα να το δωσω (το ειχα παρει 350 μολις βγηκε) μαλλον θα το κρατησω να το βλεπω οταν παρω το PRO 3.....

παρεπιπτωντος φλασσαρα την MOKEE ROM...ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ η συσκευη.δουλευουν ολα εκτος των υπερυθρων....επισης ειναι ΠΟΛΥ παραμετροποιησιμη κ γρηγορη;)

μπορεις να δωσεις το link της rom;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με singapore post στέλνει και το everbuying?

 

με nl post λενε θα δω φυσικα ,ξαναπηρα απο αυτους αλλα τελευταια ακουσα και ασχημα λογια για το service τους ,την ανεβασαν την τιμη 15 ευρω πανω την επομενη

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις το link της rom;

MOKEE

https://mega.nz/#!rxwEHR4a!ig9ZfBaIIFna_kMjLl4he4Yf2JYMcw3vgXk3WCw-Zeg

GAPPS απο το open gapps (arm 64, 6.0 οποιο πακετο θελεις)

ΚΑΙΙΙΙΙΙΙ

EUI 5.8.18S Eτοιμη ,ρουταρισμενη,multilanguage..

CHANGELOG

1. Three fingers screenshots

2. Privacy lock

3. Fingerprint management ( up to 5 fingers)

4. Dual app ( limited to we chat)

5. Dolby Atmos setting ( no need of third party aap)

6. Default Sim selection for message

7 . New phone manager.( With Antivirus)

8. Gallery app ( some modifications to old)

9. Phone app ( little modification)

10. Improved Notification ( instead of three dot it show app icon..)

https://mega.nz/#!q8pgwDwS!eYIqtE1OL0lwjm-HaP8FA8Ox57fG3Oa3QtQgSCuR74o

Διαλιεγεται!!!

Eντυπωση μου εκανε η MOKEE. Δουλευει αψογα και εβγαλα 3.5 ωρες οθονη με υπολειπομενη μπαταρια 53%!!!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ρομ, του Ιταλου. Αν περασω την mooke, twrp από που θα κατεβασω;;;;;;

 

Στο επισημο site : twrp.me, δεν εχει twrp για το κινητο. Αν θελεις δωσε λινκ για την twrp.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ρομ, του Ιταλου. Αν περασω την mooke, twrp από που θα κατεβασω;;;;;;

μααα θα τη φλασσαρεις μεσα απο την υπαρχουσα twrp που υπαρχειστη ρομ που φορας ηδη... κοιτα μην το μπρικαρεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΝΕΩΝ ROM:w00t:

EUI 5.8.19S:shock:(leaked stable)

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/official-china-19s-rom-t3464251

ΜΕ FULL ΟΔΗΓΙΕΣ τοποθετησης...

πηρανε φορα..

να πω δυο λογια για την MOKEE

Εκτος των υπερυθρων που δεν δουλευουν κ της καμερας που εχει αναλυση μεχρι 16mpx σε 16/9(διορθωνεται με αλλη καμερα apk απο το playstore)το pure android ειναι αλλο πραγμα.ειδικα με το cm theme εχεις οτι UI θελεις στα χερια σου(οπτικα)...απο χθες ειχα κατα σειρα AOSP,MIUI 7,MIUI 8,OXYGEN,TOUGHWIZ ΚΛΠ ΚΛΠ.ο αισθητηρας δακτυλικου δουλευει ΑΨΟΓΑ κ η μπαταρια ειναι απο αλλο πλανητη.επισης κατεβαζει πιο γρηγορα εφαρμογες απο το Playstore.

το βραδυ απο τις 9 εως κ τις 7 το πρωι ειχα απωλεια μπαταριας 1% με το τηλ απλα στο αθορυβο κ το wifi ON!!!

TAXYTATH και ΧΩΡΙΣ LAG!!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΝΕΩΝ ROM:w00t:

EUI 5.8.19S:shock:

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/official-china-19s-rom-t3464251

ΜΕ FULL ΟΔΗΓΙΕΣ τοποθετησης...

πηρανε φορα..

να πω δυο λογια για την MOKEE

Εκτος των υπερυθρων που δεν δουλευουν κ της καμερας που εχει αναλυση μεχρι 16mpx σε 16/9(διορθωνεται με αλλη καμερα apk απο το playstore)το pure android ειναι αλλο πραγμα.ειδικα με το cm theme εχεις οτι UI θελεις στα χερια σου(οπτικα)...απο χθες ειχα κατα σειρα AOSP,MIUI 7,MIUI 8,OXYGEN,TOUGHWIZ ΚΛΠ ΚΛΠ.ο αισθητηρας δακτυλικου δουλευει ΑΨΟΓΑ κ η μπαταρια ειναι απο αλλο πλανητη.επισης κατεβαζει πιο γρηγορα εφαρμογες απο το Playstore.

το βραδυ απο τις 9 εως κ τις 7 το πρωι ειχα απωλεια μπαταριας 1% με το τηλ απλα στο αθορυβο κ το wifi ON!!!

TAXYTATH και ΧΩΡΙΣ LAG!!

 

Γιατί στις οδηγίες ζητάει την εγκατάσταση εφαρμογής ROOT;

 

Δεν μου φαίνεται πως είναι η επίσημη, καμία άλλη όσο διάβασα δεν είχε τέτοιες προϋποθέσεις, και δεν νομίζω πως θα έβγαζε η LeEco ROM που θα χρειαζόταν ROOT.

 

όπως σημείωσε κι άλλος χρήστης στο νήμα, δεν εμφανίζεται αυτή η ΡΟΜ ακόμη στην επίσημη σελίδα της LeEco....μήπως καλύτερα χρειάζεται υπομονή αντί ενθουσιασμός με τις νέες ΡΟΜ;

http://bbs.le.com/zt/eui/le_max2.html

 

Μην πάρει και κανέναν στο λαιμό του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΝΕΩΝ ROM:w00t:

EUI 5.8.19S:shock:(leaked stable)

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/official-china-19s-rom-t3464251

ΜΕ FULL ΟΔΗΓΙΕΣ τοποθετησης...

πηρανε φορα..

να πω δυο λογια για την MOKEE

Εκτος των υπερυθρων που δεν δουλευουν κ της καμερας που εχει αναλυση μεχρι 16mpx σε 16/9(διορθωνεται με αλλη καμερα apk απο το playstore)το pure android ειναι αλλο πραγμα.ειδικα με το cm theme εχεις οτι UI θελεις στα χερια σου(οπτικα)...απο χθες ειχα κατα σειρα AOSP,MIUI 7,MIUI 8,OXYGEN,TOUGHWIZ ΚΛΠ ΚΛΠ.ο αισθητηρας δακτυλικου δουλευει ΑΨΟΓΑ κ η μπαταρια ειναι απο αλλο πλανητη.επισης κατεβαζει πιο γρηγορα εφαρμογες απο το Playstore.

το βραδυ απο τις 9 εως κ τις 7 το πρωι ειχα απωλεια μπαταριας 1% με το τηλ απλα στο αθορυβο κ το wifi ON!!!

TAXYTATH και ΧΩΡΙΣ LAG!!

οι rom με pure android ανεβαζουν υψηλες βαθμοκογιες και στο antutu.ειχα βαλει στο. samsung note 3 και πετουσε.αλλα το θεμα με την καμερα να ξερεις δεν διορθωνεται.και απο μπαταρια δεν παιζονται οι. cm.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα το γραφει οτι ειναι stable mono για το beta group,δεν την εχω δοκιμασει ακομα,αλλα την εχουν δοκιμασει στο xda...to su zip το αναφερει αυτος σε περιπτωση που θελεις να την ρουταρεις εσυ

οποιος θελει ,απλα περιμενει την επισημη οταν βγει(λογικα 19s θαχουμε τελος οκτωβρη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι rom με pure android ανεβαζουν υψηλες βαθμοκογιες και στο antutu.ειχα βαλει στο. samsung note 3 και πετουσε.αλλα το θεμα με την καμερα να ξερεις δεν διορθωνεται.και απο μπαταρια δεν παιζονται οι. cm.

με την εφαρμογη camera zoom fx εχω επιλογη και 21mpx...δε ξερω αλλα πολυ μαρεσει η mokee..

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Στο baseband έχει μια αλλαγή... Κάνε θεέ μου να διόρθωσαν τα προβλήματα... :lol:

 

@z953rr

Τι baseband έκδοση φοράς;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο baseband έχει μια αλλαγή... Κάνε θεέ μου να διόρθωσαν τα προβλήματα... :lol:

 

@z953rr

Τι baseband έκδοση φοράς;

αν μιλας για την ΜΟΚΕΕ βασιζεται στην 17ς

.2.0.c1.9-00033-m8996FAAAANAZΜ-1 Κ η 19ς το ιδιο εχει

Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για την ΜΟΚΕΕ βασιζεται στην 17ς

.2.0.c1.9-00033-m8996FAAAANAZΜ-1 Κ η 19ς το ιδιο εχει

 

Δε το βλεπω καλά το Le μου. Το λατρεύω αλλά αν δε διορθώσουν γρήγορα το baseband :/

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την ρομ του Ιταλού, θέλω να περάσω official ρομ. Με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την ρομ του Ιταλού, θέλω να περάσω official ρομ. Με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει αυτό;

κατεβαζεις τη rom στο κινητο κ την φλασσαρεις μεσα απο twrp power +volume up με κλειστο κινητο.εκει θας μπεις στο μενου της twrp.τσεκαρε πρωτα αν την εχεις στα downloads κ μετα κανε advanced wipe.system ,data,cache,dallvik.μετα install την official;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε το βλεπω καλά το Le μου. Το λατρεύω αλλά αν δε διορθώσουν γρήγορα το baseband :/

τι ακριβως σε χαλαει?Ελλαδα μια χαρα ληψη εχει σε δικτυα κ wifi..

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα μπω στον πειρασμο να βαλω custom... :)

 

Καμια cm 14 ισως... Ισως..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...