Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν 2 περίεργα μ'αυτό το κινητό, το πρώτο είναι ότι παρόλο που η leeco εδώ και ένα μήνα περίπου έχει βγάλει και πραγματικό χρυσό και γκρι την έκδοση 4/32GB (lemall.com) όλοι οι resellers επιμένουν να πουλάνε μόνο το rose gold, και δεύτερο η τιμή του έχει γκρεμιστεί σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα όπως δεν έχω ξαναδεί σε άλλο κινητό, έχει φτάσει να πωλείται κάτω και απ'την έκδοση pro μόλις στα 215 ευρώ αν είναι δυνατόν!!

 

Δειλα δειλα εμφανιζεται και το γκρι.Presell στο vickmall με αποστολη τελος Αυγουστου.Με τιμη βεβαια στο Θεο.(360 $).Σε κανενα μηνα ελπιζω να υπαρχει παντου

Link to comment
Share on other sites

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-cuoco92-powered-su-leeco-x820-le-max-2/

 

Μπες εδώ βάλε το custom Recovery και μετά περνά την Official Rom από το recovery

 

Λοιπόν, υστερα απο πολλά...έσβησε μόνο του-μαλλον τελειωσε η μπαταρία, το φορτίζω για 10" και πάλι τα ίδια: εμφανιζόταν το EUI logo συνεχεια...μέχρι και vol- + power , tιποτε, καποια στιγμή ματαξαναμπαίνω στο recovery:vol+ +power και σβήνω τα πάντα και reboot , τελικα εκκίνησε , ειδα οτι πήρε την 16s αλλά έχει μεσα agglika china και κανα δυο άλλες ινδικες, γενικά χανεσαι γιατί σου βγάζει επιλογές στα κινέζικα όπως πχ για πληκτρολόγιο και δεν καταλαβαίνεις τίποτε...

Τώρα , να το αφήσω έτσι ή να περάσω άλλη rom? να το ρουτάρω(με ποια μεθοδο)?

Να βάλω του cuoco? (απο 16s σε 15s?)

Υπ`όψιν οτι η 16s δεν έχει googleplay κλπ εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Καλη ςβδομαδα

Μηνα για την θεσσαλονικη

3 βδομαδες για αθηνα

Δεν συγκρινετε με το δυο μερες φυσικα ουτε με 4-5 μερες που κανει το honor

Φυσικα και τα φραγκα ειναι διαφορετικα 60-100 καπελο δεν ειναι λιγο.

 

Καλή δύναμη και επαναφοράααπό τις διακοπές να χουμε όσοιππήγαμε βέβαι.. Π

Ποιο κάνει 2 μέρες αγορίνα; εννοείται πως είναι πολλά τα λεφτά του καπελου από ew warehouse αλλα όταν το βιάζεσαι όπως εγώ επειδη σε πρόδωσε η συσκευή σου τότε τα σκας για να σου ρθει μια ώρα αρχιτερα και τελείωσε

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για πες μας τι διαδίκασια ακολουθησες για την παραγγελία.. Αν δεν κάνω λάθος κάποιος φίλος στις αρχικές σελίδες του θρεντ έλεγε για μεταφορικά κάνα 30 ευρώ από honorbuy Euwarehouse.. Αληθεύει; το κινητό το βρίσκω στα 285 ευρώ στο honorbuy και συνεχίζω κανονικά τη παραγγελία μετά τι επιλέγω για ρομ και τι για μέθοδο αποστολής για να μου έρθει τόσο γρήγορα; help

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για πες μας τι διαδίκασια ακολουθησες για την παραγγελία σου και ηριε ήρθε τόσο γρήγορα;

Οκ για την ρομ το πιασα είναι στην επιλογή τουκκαθενός τι θα βάλει αλλά με το sshipment τι γίνεται έχει έξοδα επιπλέον στο honorbuy γιατίεεκεί που πάω να το παραγγείλω λέει custom free

 

Απο EUwarehouse ειναι επιπλέον 35ευρω κ σου έρχεται σε 2μερες, πατας την επιλογη EU Warehouse Express κ αυτο

τωρα αν θες να γλιτώσεις τα 35ευρω πας στο CNwarehouse κ πληρώνεις μονο τα 285 με την απλη αποστολη γιατι με τις γρηγορες κινδυνεύεις

να πληρωσεις τελωνεια, απο EUwarehouse δεν εχεις προβλημα τελωνειου. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υστερα απο πολλά...έσβησε μόνο του-μαλλον τελειωσε η μπαταρία, το φορτίζω για 10" και πάλι τα ίδια: εμφανιζόταν το EUI logo συνεχεια...μέχρι και vol- + power , tιποτε, καποια στιγμή ματαξαναμπαίνω στο recovery:vol+ +power και σβήνω τα πάντα και reboot , τελικα εκκίνησε , ειδα οτι πήρε την 16s αλλά έχει μεσα agglika china και κανα δυο άλλες ινδικες, γενικά χανεσαι γιατί σου βγάζει επιλογές στα κινέζικα όπως πχ για πληκτρολόγιο και δεν καταλαβαίνεις τίποτε...

Τώρα , να το αφήσω έτσι ή να περάσω άλλη rom? να το ρουτάρω(με ποια μεθοδο)?

Να βάλω του cuoco? (απο 16s σε 15s?)

Υπ`όψιν οτι η 16s δεν έχει googleplay κλπ εφαρμογες...

 

Εγώ έχω βάλει την αμερικανική έκδοση που είναι αγγλικά έχει και playstore

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η έκδοση Android 7.0 nougat νουκατινα μμμμμμμμμ πολύ μαρεσει :p πιστεύω να την πάρουμε πολύ γρήγορα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες αξιζει να παρω το mi 4s η αυτο εδω και γιατι αν μπορειτε δας παρακαλω

 

Μπες στο Kimovil.com σύγκρινε τα δυο κ θα απαντηθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Kimovil.com σύγκρινε τα δυο κ θα απαντηθείς!!!

 

Ναι το κανα αυτο και φυσικα το letv που εχει 4 ραμ και 820sd. Αλλα απο υεμα.ποιοτητας υποστιριξεις τι λεει?. Απο καστομ ρομς περνει cyanogenmod etc και xposed. Η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Απο EUwarehouse ειναι επιπλέον 35ευρω κ σου έρχεται σε 2μερες, πατας την επιλογη EU Warehouse Express κ αυτο

τωρα αν θες να γλιτώσεις τα 35ευρω πας στο CNwarehouse κ πληρώνεις μονο τα 285 με την απλη αποστολη γιατι με τις γρηγορες κινδυνεύεις

να πληρωσεις τελωνεια, απο EUwarehouse δεν εχεις προβλημα τελωνειου. Αυτα

 

για άλλη μια φορά ευχαριστώ όλα τα παιδιά στο φόρουμ για όλα

τελικά το παράγγειλα απο το το χονορ με τη μεθοδο που μου προτεινατε και το περιμενω εντος εβδομας

φέρνουν ειδοποιητήριο και πας απο το ταχυδρομειο να το παραλάβεις η σου φέρνουν τη συσκευή ?

το παράγγειλα με official 16s custom rom χωρίς να έχω καμία εμπειρία με ρουταρίσματα και φλασαρίσματα αλλά ψήνομαι να μπώ ατην φάση μιας και βλεπω οτι υπάρχει υποστηριξη στο φορουμ μας και ειναι κάτι που φαντάζομαι θα κάνει πολλούς σαν εμένα που δε το τόλμαγαν να το κάνουν χάρη σε σας αλάνια

συνεχίστε τη καλή δουλειά και πάλι μπράβο

θα ποστάρω τις πρώτες φώτο απο τη συσκευή μ'ολις την πάρω στα χέρια μου και μερικά αρχεια φωτο και βίντεο για να πάρουν μια καλή ιδέα οι επόμενοι πιθανοί αγοραστές

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με εφαρμογές,ουτε με τις επαφές μου.αν το αγορασεις να βαλεις την rom του cuoco .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται την χρήση.αν έχεις πλοήγηση ταυτόχρονα με 4g data κανένα 3-3.30 ώρες.αν είσαι με wifi κ browsing έχω φτάσει κ κοντά 6..συγκριτικά με το mi note pro που είχα πρόσφατα στα χέρια μου,εχει πολύ καλύτερο sot

Ευχαριστω πάρα πολυ (και πάλι) για την απαντηση. Δε με βλέπω να τη γλιτώνω. Την αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μόλις παρέλαβα αλλά τρέχωκκάτιδεν ππρόλαβα ούτε να το ανοίξω νεότερα το βραδάκιμε 2 κλέξεις υπερτουμπανο
Link to comment
Share on other sites

http://www.letvmobilestore.com/letv-le-max-pro.html, Aν μου επιτραπει: Το μαγαζι είναι αξιοπιστο; εχει αγορασει καποιος; τα κινεζομαγαζα το εχουν 660 ευρω, Και είναι out of stock, το εχουν στην μιση τιμη. Αν γνωριζει καποιος..
Link to comment
Share on other sites

:O

http://www.letvmobilestore.com/letv-le-max-pro.html, Aν μου επιτραπει: Το μαγαζι είναι αξιοπιστο; εχει αγορασει καποιος; τα κινεζομαγαζα το εχουν 660 ευρω, Και είναι out of stock, το εχουν στην μιση τιμη. Αν γνωριζει καποιος..

 

Αυτο ειναι μοντελο 1 χρονου....δεν ειναι το max2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπά αλάνια μου λόγω οτι βγήκαν οι βάσεις όχι του ΝΑΤΟ κάι ένεκα της μεσιτιας που ασχολούμαι τρέχω Σα το βεγγο και παρότι το πήρα το μεσημέρι στα χέρια μου το χω ψάξει ελάχιστα το κινητό μέχρι στιγμής. Ένα σύντομο ρεπορτιλικι με 3 πινελιές till now και θα ακολουθήσει πιο αναλυτικά με φώτο και βίντεο later

1) το παραγγελία Τρίτη 23 το απόγευμα από χονορ με τη μέθοδο που έχουμε αναφέρει στις προηγούμενες σελίδες κα ήρθε σήμερα Πέμπτη πρωί 25 του μηνου που λεν και οι μορφωμενοι

με τη συσκευασία τη ταχύτητα τα εξαρτήματα τη συσκευή όλα κομπλέ φουλ γρήγορη η φαση τι να λέμε πιο γρήγορα κι από όταν παραγγελνα από εγχώρια μαγαζιά τύπου καιζερ κτλ

2) Σα συσκευή είναι τούμπανο νταξ το χρώμα είναι λίγο φιρφιριστικο αλά είχα πάρει και θήκη καπάκια οπότε κλαϊν. Το χει το βάρος της αλλά συνηθίζεται όπως τα μνημονια.. Δύσκολα να βολευτεις με ένα χέρι εγώ λόγω μετριων μήκους παλάμης ένιωθα ανασφάλεια να το κρατώ με το ένα χέρι άλλα νομίζω αν είσαι ο αντετοκουμπο θα σαι οκ

3)απο τεχνικά χαρακτηριστικά φαίνεται υπέρ γρήγορο με 2 gb ( από τα 4) ελεύθερα μόνιμα στην γωνία να σε περιμένουν όλα ανοίγουν παίζουν κλείνουν στο μπαμ και σμουθλυ που λένε στο χωριό μου. Μπαταρία φορτίζει μέχρι να στριψεις ένα τσιγάρο. Φωτεινότητα χρώματα κτλ σε σχέση με τη αντίστοιχη 2κ του LGg3 που ήταν ψηλης ανάλυσης και με αρκετά άλλα κορυφαία κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου ειναι γαματη.

4) από ρομ τρέχει Σα τον αιολο κεντερη την 5.6.013S του σταβλου και ακόμα έχει πολύ κινεζιλα το κινητο στο Software και επειδή νυστάζω και βαριέμαι rait now επανέρχομαι αύριο με το καλό με more info. Όσοι το σκέφτεστε να το αγοράσετε μη το κάνετε γιατί θα πάθει λοξιγκα και θα με ξυπνήσει έτσι όπως το χω δίπλα στο κεφάλι μου.. Στα 328 ευρώ με μεταφλωρικα included και σε μιάμιση μέρα παράδοσης δεν έχειςκκάτι να σκεφτείς αν δεις ποια είναι η θέση του κινητού στο antutu.. Είναι κάπως σα να βλέπεις τη Λεστερ να παίρνει πρωτάθλημα από τις πολύ πιο ακριβές ομάδες.. Αυτά καλά νανια μαγκιτες μου. ΥΓ. Δεν είμαι αστείος εσύ γελάς με χαζομάρες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπά αλάνια μου λόγω οτι βγήκαν οι βάσεις όχι του ΝΑΤΟ κάι ένεκα της μεσιτιας που ασχολούμαι τρέχω Σα το βεγγο και παρότι το πήρα το μεσημέρι στα χέρια μου το χω ψάξει ελάχιστα το κινητό μέχρι στιγμής. Ένα σύντομο ρεπορτιλικι με 3 πινελιές till now και θα ακολουθήσει πιο αναλυτικά με φώτο και βίντεο later

1) το παραγγελία Τρίτη 23 το απόγευμα από χονορ με τη μέθοδο που έχουμε αναφέρει στις προηγούμενες σελίδες κα ήρθε σήμερα Πέμπτη πρωί 25 του μηνου που λεν και οι μορφωμενοι

με τη συσκευασία τη ταχύτητα τα εξαρτήματα τη συσκευή όλα κομπλέ φουλ γρήγορη η φαση τι να λέμε πιο γρήγορα κι από όταν παραγγελνα από εγχώρια μαγαζιά τύπου καιζερ κτλ

2) Σα συσκευή είναι τούμπανο νταξ το χρώμα είναι λίγο φιρφιριστικο αλά είχα πάρει και θήκη καπάκια οπότε κλαϊν. Το χει το βάρος της αλλά συνηθίζεται όπως τα μνημονια.. Δύσκολα να βολευτεις με ένα χέρι εγώ λόγω μετριων μήκους παλάμης ένιωθα ανασφάλεια να το κρατώ με το ένα χέρι άλλα νομίζω αν είσαι ο αντετοκουμπο θα σαι οκ

3)απο τεχνικά χαρακτηριστικά φαίνεται υπέρ γρήγορο με 2 gb ( από τα 4) ελεύθερα μόνιμα στην γωνία να σε περιμένουν όλα ανοίγουν παίζουν κλείνουν στο μπαμ και σμουθλυ που λένε στο χωριό μου. Μπαταρία φορτίζει μέχρι να στριψεις ένα τσιγάρο. Φωτεινότητα χρώματα κτλ σε σχέση με τη αντίστοιχη 2κ του LGg3 που ήταν ψηλης ανάλυσης και με αρκετά άλλα κορυφαία κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου ειναι γαματη.

4) από ρομ τρέχει Σα τον αιολο κεντερη την 5.6.013S του σταβλου και ακόμα έχει πολύ κινεζιλα το κινητο στο Software και επειδή νυστάζω και βαριέμαι rait now επανέρχομαι αύριο με το καλό με more info. Όσοι το σκέφτεστε να το αγοράσετε μη το κάνετε γιατί θα πάθει λοξιγκα και θα με ξυπνήσει έτσι όπως το χω δίπλα στο κεφάλι μου.. Στα 328 ευρώ με μεταφλωρικα included και σε μιάμιση μέρα παράδοσης δεν έχειςκκάτι να σκεφτείς αν δεις ποια είναι η θέση του κινητού στο antutu.. Είναι κάπως σα να βλέπεις τη Λεστερ να παίρνει πρωτάθλημα από τις πολύ πιο ακριβές ομάδες.. Αυτά καλά νανια μαγκιτες μου. ΥΓ. Δεν είμαι αστείος εσύ γελάς με χαζομάρες

 

Βάλε 5.8.016s του cuoco να σωθείς. Σου το λέω προκαταβολικά γιατι θα αρχίσεις σε λιγο να λες δεν ειναι γρηγορο το fingerprint δεν το ενα δεν το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Βάλε 5.8.016s του cuoco να σωθείς. Σου το λέω προκαταβολικά γιατι θα αρχίσεις σε λιγο να λες δεν ειναι γρηγορο το fingerprint δεν το ενα δεν το αλλο

Εχω βάλει του cuoco την 15s και το δακτυλικο είναι αστα να πάνε, έχει βελτιωθεί στην 16s?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει του cuoco την 15s και το δακτυλικο είναι αστα να πάνε, έχει βελτιωθεί στην 16s?

 

Αφού έχεις του cuoco έχεις στις εφαρμογές ένα που λέει updates, κάντο

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις του cuoco έχεις στις εφαρμογές ένα που λέει updates, κάντο

Το ξέρω , εγω αλλο σε ρωτησα , αν εχει βελτιωθει, γιατι να βαλω τη 16 αν ειναι τα ίδια χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω , εγω αλλο σε ρωτησα , αν εχει βελτιωθει, γιατι να βαλω τη 16 αν ειναι τα ίδια χαλια...

 

Πια χάλια εννοεις? Γιατί έχω και την 13 είχα και την 14 και την 15 και την 16 τώρα και είναι άψογες ρομ. Ακόμα και του cuoco92 μία χαρά άψογες ρομ είναι εσύ που το βλέπεις το χάλια?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...