Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση ρε παιδιά γιατί δεν το έχω βρει πουθενά, led notification έχει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά γιατί δεν το έχω βρει πουθενά, led notification έχει;

 

Ρυθμισεις-προβολη-φωτεινος παλμός ειδοποίησης...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η USA ρομ αλλά δεν ήξερα ότι ήταν κρυπτογραφημενη. Καταφερα και το διόρθωσα αυτό.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την official 16s. Πρώτες εντυπώσεις. Ταχύτατη και ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπωματος λειτουργεί άψογα πλέον!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την official 16s. Πρώτες εντυπώσεις. Ταχύτατη και ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπωματος λειτουργεί άψογα πλέον!!!

 

 

Ναι πολύ καλή ρομ και εγώ την official έβαλα αλλά την αμερικανική

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την official 16s. Πρώτες εντυπώσεις. Ταχύτατη και ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπωματος λειτουργεί άψογα πλέον!!!

Όταν λέμε official εννοούμε μόνο αγγλικά και κινέζικα σε γλώσσες και με μερικές κινέζικες εφαρμογές μέσα;

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως την αμερικανική; τι διαφορά έχει;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που την βρισκετε την καινούργια? Στο επισημο δεν την βρίσκω

OTA ερχεται(64 mb) αν εχεις την official 15s...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί όμως την αμερικανική; τι διαφορά έχει;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

στο xda λενε οτι με τo κινεζικο update το δακτυλικο δουλευει αστραπιαια (καμμια σχεση με την αμερικανικη εκδοση που διερευσε πριν μερες)

Link to comment
Share on other sites

OTA ερχεται(64 mb) αν εχεις την official 15s...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο xda λενε οτι με τo κινεζικο update το δακτυλικο δουλευει αστραπιαια (καμμια σχεση με την αμερικανικη εκδοση που διερευσε πριν μερες)[/

 

εγψ εχω την αμερικανικη ολα σφαιρα ακομα και το δακτυλικο αποτυπωμα δεν εχω κανενα προβλημα.official ειναι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το περιμενω την επόμενη εβδομάδα, που κοιτάω να δω αν μου έχουν την multilingual or china rom?

 

Άμα έχει κινέζικα και αγγλικά είναι η official rom.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχω την κινεζική και το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα στην 16s.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια, απο του ισπανου που ειχα, περασα κατευθειαν την 15 official και στο καπακι μου ρθε το update. Αλλα χωρις κανενα wipe, κατευθειαν flashαρισμα. Πειραζει λετε? Και παρατηρω οτι, εχω ακομα το twrp recovery... :confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, απο του ισπανου που ειχα, περασα κατευθειαν την 15 official και στο καπακι μου ρθε το update. Αλλα χωρις κανενα wipe, κατευθειαν flashαρισμα. Πειραζει λετε? Και παρατηρω οτι, εχω ακομα το twrp recovery... :confused:

 

Αφού έβαλες official μια χαρά και εγώ την official έχω με το twrp επάνω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η official Chinese http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ελληνικά δεν έχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ελληνικά δεν έχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η γνησια ρομ δεν εχει ελληνικα , υπαρχουν ομως custom που ειναι multi

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ(πληρωμή 22/7) με eui 5.6.014S, είχε ενα χαρτί μέσα το πακέτο που έλεγε οτι ειναι multilanguage and buyer CAN NOT restore to factory or root with other version firmware, which may cause data loss or dead of phone...

Είχε κι εσας τέτοια προειδοποίηση? Τι να κάνω?

Το tempered glass που είχε μέσα ως δώρο το έχετε τοποθετήσει εσείς ή βάλατε άλλο, ρωτάω επειδή έχω παραγγείλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ(πληρωμή 22/7) με eui 5.6.014S, είχε ενα χαρτί μέσα το πακέτο που έλεγε οτι ειναι multilanguage and buyer CAN NOT restore to factory or root with other version firmware, which may cause data loss or dead of phone...

Είχε κι εσας τέτοια προειδοποίηση? Τι να κάνω?

Το tempered glass που είχε μέσα ως δώρο το έχετε τοποθετήσει εσείς ή βάλατε άλλο, ρωτάω επειδή έχω παραγγείλει άλλο...

 

δεν ξερω αλλα εγω τα φοβαμαι αυτα... οταν λενε οτι δε μπορεις να βαλεις γνησια ρομ...

 

κανε ενα τεστ στο antutu και δες εαν η εκδοση του antutu ειναι η τελευταια.. μου εχει τυχει με clone τηλεφωνο με ψευτικα χαρακτηριστικα να μη μου γινεται εγκατασταση με τιποτα η τελευταια εκδοση antutu αλλα μια αλλη για να μου κρυβει τα αληθινα specs... και hardware . φυσικα πηρα refund..

απλα κατα τη ταπεινη μου γνωμη δεν δικαιολογειται να μη μπορεις να βαλεις γνησια ρομ σε γνησιο τηλεφωνο...

 

επισης μιλα του και ρωτα το λογο που δεν μπορει να περαστει official rom... αν δεν σε καλυψει η απαντηση τραβα ενα dispute να το θυμαται.. χαχα

 

την παρασκευη πληρωσα στο αλι για ενα x820 και εχω κανει ολοκληρη ιστορια με customer support και το κινεζο-πωλητη επειδη ενω εγραφε στη περιγραφη οτι μπορει να στειλει factory sealed box αν θελει καποιος , αυτος ηθελε με το ζορι να μου στειλει ανοιχτο κουτι με custom rom.. τελικα το δεχτηκε και ειπε οτι δεν το εχει σε κλειστο και θα το εχει αυριο ... αν δεν παραλαβω σφραγισμενο κουτι , θα χασει και το τηλεφωνο και τα λεφτα ο πονηριδης...

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.

όπως εγραψα και πιο πανω,ειμαι κατοχος του leeco max2 και δεν ξερω τι να κανω.

ζητω την βοηθεια σας γιατι απελπιστηκα.

ειχα βαλει μοτιβο για ασφαλεια αλλα ξεχασα το σχημα και το εκανα ενα reboot πατωντας

ενταση+ και το πληκτρο on-off για καποια sec.

απο τοτε και μετα,δεν μπορω να παρω τηλεφωνο ουτε να με παρουν ενώ πριν την επαναφορά δουλευε κανονικα.

βλεπει κανονικα και τις 2 sim ,εχω 4G στην σιμ 1 κανονικα αλλα όταν πατω το μπλε εικονδ για κληση δεν κανει τιποτε.

ότι ρυθμισεις ηξερα τις εκανα αλλα τιποτε. φορα την cuoco92 15s v30 stable.

exω πολύ στενοχωρια γιατι εδωσα 300ε και δεν εχω τηλεφωνο.

Στο Γερμανο που πηγα μου ειπαν τελειως απροσωπα ότι δεν ασχολουνται με κινεζιες ενώ στην wind μου ειπαν να παρω στο 1231 για να μην κανει κληση μεσω ιντερνετ,δηλαδη

αλαν νταλον.δεν εχω γνωσεις για root kai τέτοιες εργασιες και καποιον οδηγο στα ιταλικα δεν τον καταλαβαίνω λογω ελειψης γνωσεων.

τι κανω ρε παιδια? to πεταω?

ευχαριστω για την φιλοξενεια και περιμενω βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...