Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαστε καθόλου καλά!!!

RevengeOS 4.0 based on android 11:

https://drive.google.com/file/d/1vNMCLLYFVaTf3KGIalYa3nxX99zZxCyV/view?usp=sharing

 

RevengeOS 4.0 based on android 11:

17/09/2020

Changes:

- Wifi hotspot

Please test bluetooth and boot without gapps

https://drive.google.com/file/d/1J7B5w01Fake04yM7ef3d_KN215KljgQZ/view?usp=sharing

 

https://t.me/lemax2roms/202

 

Δοκιμασες κατι εδω.?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μερικες εντυπωσεις για τη μπαταρια γιατι με ενδιαφερει πολυ και ειδικα στη ρομ που εισαι.

 

Οι πρωτες εντυπωσεις γερνουν κατα 70%, προς την 4800

Φωρτιση στο μισο σχεδον χρονο απο την 4100-Απωλεια στον διπλο σχεδον χρονο, απο την 4100..

Ρομ, φανταζωμαι ενοεις την RR_Q την τελευταια του Χρηστου.. (Εχω και την 30s και την Derpfest)

RR_Q, Αν δεν την εχεις περασει, περασε την.

Εγω οταν την πρωτοπερασα, ειχα την παλια μπανταρια, και εμοιαζε σαν να εβαλα καινουργια!

Επισης, σαν ρομ, νομιζω οτι δεν προκειται να ξαναδουμε τετοια..

Τωρα για ποιο συγκαικριμενα, θα χρειαστει, καποιος χρονος..

 

Οποτε, πρωτες εντυπωσεις.. Ρομ RR_Q - Μπανταρια Hsabat 4800

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μια πρωτη γευση....

Χωρις gapps (που λεει) δεν μπουταρει. Παει να μπουταρει κσι πεφτει σε boot loop.

Το BT δεν δουλευει, οπως γραφουν και αλλοι. Ειναι η πρωτη ρομ. Alpha ακομα. Φυσικο ειναι να υπαρχουν θεματακια.

 

Αλλα τι να λεμε!!!!

Android 11 στον Αλεκο;;;;

d199a6710122b7a3e94871a8c95e8ebf.jpg06b1998768df19b9cb576b76f5719032.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, μετάνιωσα που το έδωσα τότε....

Αλλά η μπαταρία δε με άφησε άλλη επιλογή. Δε τολμούσα να βγω απ' το σπίτι χωρίς πάουερ μπανκ.

 

Βλέπω έχει φουλ υποστήριξη καιρό τώρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, μετάνιωσα που το έδωσα τότε....

Αλλά η μπαταρία δε με άφησε άλλη επιλογή. Δε τολμούσα να βγω απ' το σπίτι χωρίς πάουερ μπανκ.

 

Βλέπω έχει φουλ υποστήριξη καιρό τώρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι ρε, μη το σκέφτεσαι καν. Το είχα και εγω και μετα τη μετάβαση σε xiaomi, αν και καλο-χρυσό, η μπαταρία απλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις γερνουν κατα 70%, προς την 4800

Φωρτιση στο μισο σχεδον χρονο απο την 4100-Απωλεια στον διπλο σχεδον χρονο, απο την 4100..

Ρομ, φανταζωμαι ενοεις την RR_Q την τελευταια του Χρηστου.. (Εχω και την 30s και την Derpfest)

RR_Q, Αν δεν την εχεις περασει, περασε την.

Εγω οταν την πρωτοπερασα, ειχα την παλια μπανταρια, και εμοιαζε σαν να εβαλα καινουργια!

Επισης, σαν ρομ, νομιζω οτι δεν προκειται να ξαναδουμε τετοια..

Τωρα για ποιο συγκαικριμενα, θα χρειαστει, καποιος χρονος..

 

Οποτε, πρωτες εντυπωσεις.. Ρομ RR_Q - Μπανταρια Hsabat 4800

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Παραγγελνω και εγω τοτε την ιδια μπαταρια και μολις την παραλαβω θα κανω αντικατασταση και φλασαρισμα της RR.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Οταν την περάσεις και είναι όλα οκ πες ποιος στην πέρασε για να ξέρουμε και εμείς για μελλοντική χρήση.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Μίλησα πριν την παραγγείλω και κατέληξα σε 3 καταστήματα εδώ στην Θεσσαλονίκη.

Τα 2 είναι στο κέντρο και μου είπαν ότι αλλάζουν μπαταρίες σε οτιδήποτε μάρκα.

Και ο ένας ασχολείται αποκλειστικά με χιαομι και μου είπε ότι γνωρίζει και αυτός και μπορεί.

 

Τα 2 καταστήματα μου είπαν 20 ευρώ και σε κανένα 2ωρο η όλη διαδικασία και ο άλλος μου είπε με 15 ευρώ, για την αλλαγή και την εργασία τους.

Το κόστος της μπαταρίας βέβαια είναι δικό μας και εξτρά εμένα μου κόστισε συν 15.80 όπως ανάφερα.

 

Θα πάω να τους δω και από κοντά όταν θα την παραλάβω.

Και εφόσον όλα πάνε καλά, θα αναρτήσω τα στοιχεία του για όποιον άλλον μπορεί να ενδιαφέρεται ή να του χρειαστεί.

 

Μολις την περασα.. HSABAT 4800, στην RR

https://postimg.cc/gallery/zDLdGC0

Θα δουμε...

Αν ενδιαφερετε καποιος..

https://www.aliexpress.com/item/32875310678.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33d44c4dEs6Rzl

 

Να ενημερώσω λοιπόν και εγώ με την σειρά μου τι έγινε με την διαδικασία της αλλαγής της μπαταρίας μου.

Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους η εμπειρία μου, έστω και σαν γνώση.

 

Άργησε να έρθει πολύ από το γερμανικό amazon, μου ήρθε μετά από 45 μέρες, 7 Σεπτεμβρίου, αλλά με ενημέρωναν από το κατάστημα, ήταν εξυπηρετικοί.

Κόστος μπαταρίας με τα μεταφορικά 15.80 ευρώ σύνολο.

 

Κοιτάξτε και την πρόταση του vasillis2 για την μπαταρία, εγώ την είχα παραγγείλει και μετά είδα για την HSABAT 4800

 

Αφού την παρέλαβα πήγα για την αλλαγή και τοποθέτηση.

 

Αρχικά όπως είπα στο προηγούμενο ποστ σ ' ένα κατάστημα που εξειδικεύεται σε xiaomi έτσι έλεγε και στο σαιτ του.

Μου είχε πει με δική μου μπαταρία 15 ευρώ κόστος αλλαγής.

Όταν πήγα μου κάνει γύρισμα ότι επειδή η οθόνη μας είναι πιθανόν να σπάσει όταν θα την ξεκολλούσε και είναι σε δύσκολη θέση η μπαταρία (πρέπει να βγούνε όλα από μέσα..) και θα φάει αρκετό προσωπικό χρόνο (δεν έχω λόγω να τον αμφισβητήσω, αυτός είναι ο ειδικός, απλά ήθελε ίσως να ήθελε να κερδίσει περισσότερα, ίσως να μην ήθελε να την αναλάβει, ίσως να είχε αρκετή εργασία και δεν τον ονομάζω για να μην τον κάνω ούτε διαφήμιση, ούτε δυσφήμιση...Όποιος ενδιαφέρεται σε π. μήνυμα..) θέλει 35 ευρώ και μόνο το ότι δεν μου είχε πει εξ αρχής έλα να δω και να σου πω, για εμένα ήταν Χ και όχι σωστός επαγγελματίας.

Φυσικά τον χαιρέτησα ευγενικά και έφυγα.

 

Πήρα τηλέφωνο στα άλλα 2 καταστήματα που είχα τα στοιχεία τους και είχα μιλήσει και μου είχαν αναφέρει την αλλαγή με κόστος 20 ευρώ και πήγα από κοντά.

 

Να σημειώσω ότι επαληθεύτηκε ο πρώτος στο γεγονός ότι και οι επόμενοι μ' ενημέρωσαν για μεγάλο κίνδυνο σπάσιμο οθόνης κατά την αλλαγή και ότι στην τιμή των 20 ευρώ (αυτοί τουλάχιστον δεν ζήτησαν περισσότερα χρήματα, γιατί τι τηλέφωνο μας έχει ιδαιτερότητα και πιο πολύ χρόνο για την αλλαγή της μπαταρίας) , δεν αναλαμβάνουν το κόστος, από τυχόν σπάσιμο οθόνης, αλλά αυτό θα είναι δικό μου, αλλιώς δεν το αναλαμβάνουν.

 

Οπότε αφού είχα αυτά τα δεδομένα νέα μπαταρία στα χέρια μου, 20 ευρώ κόστος αλλαγής και ενδεχομένως να προκύψει και κόστος αλλαγής οθόνης,

αποφάσισα να προβώ στην αλλαγή και αν έσπαγε θα σκεφτόμουν αν άξιζε να παραγγείλω και οθόνη που δεν γνωρίζω το κόστος της, αλλά αν ήταν μεγάλο ίσως τελικά δεν άξιζε η όλη διαδικασία.

 

Τα παιδιά άψογα, εξυπηρετικά, αναλυτικά, με κέρδισαν με την συμπεριφορά τους και την επόμενη ημέρα, είχα στα χέρια μου (ευτυχώς χωρίς να συμβεί το χειρότερο σενάριο, σπάσιμο της οθόνης...) το νέο μου κινητό Leeco Le Max 2.

 

Κανένα ίχνος επισκευής ή ότι μπήκε κάποιο χέρι για επιδιόρθωση.

Άφησα μια εβδομάδα πριν γράψω εδώ για να δω συμπεριφορά μπαταρίας ή εργασίας του καταστήματος.

 

Το κατάστημα βρίσκεται Ελευθερίου Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ονομάζεται RepairStore για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ελπίζω να μην είναι κακό που το ονόμασα, γι΄αυτό δεν έβαλα το σαιτ του, δεν ξέρω αν επιτρέπεται, απλά να βοηθήσω κάποιον που μπορεί να βρίσκεται στη θέση που ήμουν εγώ και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Συμπεράσματα έως τώρα

Η μπαταρία μου κρατούσε με οθόνη(social, λίγο game) το πολύ 1 ώρα και 30 λεπτά και αν δεν το χρησιμοποιούσα έπρεπε να το φορτίσω μέσα στην ημέρα οπωσδήποτε.

Πλέον μου βγάζει όσο και αρχικά 3:45+ σχεδόν 4 ώρες(social και games) και χωρίς χρήση μου πάει 24 ώρες+

Πολύ ευχαριστημένος, πολύ ικανοποιημένος.

 

Τελευταία σκέψη μου επί του θέματος αλλαγής μπαταρίας

 

Ίσως αν κάποιος μου εξηγούσε εξ αρχής κόστος μπαταρίας, κόστος αλλαγής, ενδεχομένως κόστος οθόνης, κόστος αλλαγής οθόνης και αβεβαιότητα για την ποιότητα της μπαταρίας και του τελικού αποτελέσματος...

 

Ίσως τελικά να μην το έκανα.

 

Επειδή όμως μου βγήκε κόστος μπαταρίας 15.80 + 20 = 35.80 ευρώ

 

Θεωρώ ότι καλώς έπραξα.

Το κινητό είναι ολοκαίνουριο και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί και δώρο να το κάνω κάποια στιγμή θα είναι κάτι που θα πιάσει τόπο και σαν δεύτερο να το κρατήσω πάλι είναι μια άψογη απόφαση και επιλογή.

 

Όποιος όμως βρίσκεται σε αντίστοιχη θέση θα πρότεινα να σκεφτεί αρκετά σοβαρά, εκτός και αν μπορεί να το κάνει μόνος του οπότε θεωρώ ότι αξίζει να μπει σε αυτήν την διαδικασία.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, η πρόθεση μου ήταν να βοηθήσω με το τι βίωσα, έστω και έναν και ειδικά αν είναι ψιλό άσχετος για εγώ ήμουν και είμαι τελείως άσχετος χεχε

 

Καλή συνέχεια σε όλους και να περνάτε όμορφα !!!

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω λοιπόν και εγώ με την σειρά μου τι έγινε με την διαδικασία της αλλαγής της μπαταρίας μου.

Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους η εμπειρία μου, έστω και σαν γνώση.

 

Άργησε να έρθει πολύ από το γερμανικό amazon, μου ήρθε μετά από 45 μέρες, 7 Σεπτεμβρίου, αλλά με ενημέρωναν από το κατάστημα, ήταν εξυπηρετικοί.

Κόστος μπαταρίας με τα μεταφορικά 15.80 ευρώ σύνολο.

 

Κοιτάξτε και την πρόταση του vasillis2 για την μπαταρία, εγώ την είχα παραγγείλει και μετά είδα για την HSABAT 4800

 

Αφού την παρέλαβα πήγα για την αλλαγή και τοποθέτηση.

 

Αρχικά όπως είπα στο προηγούμενο ποστ σ ' ένα κατάστημα που εξειδικεύεται σε xiaomi έτσι έλεγε και στο σαιτ του.

Μου είχε πει με δική μου μπαταρία 15 ευρώ κόστος αλλαγής.

Όταν πήγα μου κάνει γύρισμα ότι επειδή η οθόνη μας είναι πιθανόν να σπάσει όταν θα την ξεκολλούσε και είναι σε δύσκολη θέση η μπαταρία (πρέπει να βγούνε όλα από μέσα..) και θα φάει αρκετό προσωπικό χρόνο (δεν έχω λόγω να τον αμφισβητήσω, αυτός είναι ο ειδικός, απλά ήθελε ίσως να ήθελε να κερδίσει περισσότερα, ίσως να μην ήθελε να την αναλάβει, ίσως να είχε αρκετή εργασία και δεν τον ονομάζω για να μην τον κάνω ούτε διαφήμιση, ούτε δυσφήμιση...Όποιος ενδιαφέρεται σε π. μήνυμα..) θέλει 35 ευρώ και μόνο το ότι δεν μου είχε πει εξ αρχής έλα να δω και να σου πω, για εμένα ήταν Χ και όχι σωστός επαγγελματίας.

Φυσικά τον χαιρέτησα ευγενικά και έφυγα.

 

Πήρα τηλέφωνο στα άλλα 2 καταστήματα που είχα τα στοιχεία τους και είχα μιλήσει και μου είχαν αναφέρει την αλλαγή με κόστος 20 ευρώ και πήγα από κοντά.

 

Να σημειώσω ότι επαληθεύτηκε ο πρώτος στο γεγονός ότι και οι επόμενοι μ' ενημέρωσαν για μεγάλο κίνδυνο σπάσιμο οθόνης κατά την αλλαγή και ότι στην τιμή των 20 ευρώ (αυτοί τουλάχιστον δεν ζήτησαν περισσότερα χρήματα, γιατί τι τηλέφωνο μας έχει ιδαιτερότητα και πιο πολύ χρόνο για την αλλαγή της μπαταρίας) , δεν αναλαμβάνουν το κόστος, από τυχόν σπάσιμο οθόνης, αλλά αυτό θα είναι δικό μου, αλλιώς δεν το αναλαμβάνουν.

 

Οπότε αφού είχα αυτά τα δεδομένα νέα μπαταρία στα χέρια μου, 20 ευρώ κόστος αλλαγής και ενδεχομένως να προκύψει και κόστος αλλαγής οθόνης,

αποφάσισα να προβώ στην αλλαγή και αν έσπαγε θα σκεφτόμουν αν άξιζε να παραγγείλω και οθόνη που δεν γνωρίζω το κόστος της, αλλά αν ήταν μεγάλο ίσως τελικά δεν άξιζε η όλη διαδικασία.

 

Τα παιδιά άψογα, εξυπηρετικά, αναλυτικά, με κέρδισαν με την συμπεριφορά τους και την επόμενη ημέρα, είχα στα χέρια μου (ευτυχώς χωρίς να συμβεί το χειρότερο σενάριο, σπάσιμο της οθόνης...) το νέο μου κινητό Leeco Le Max 2.

 

Κανένα ίχνος επισκευής ή ότι μπήκε κάποιο χέρι για επιδιόρθωση.

Άφησα μια εβδομάδα πριν γράψω εδώ για να δω συμπεριφορά μπαταρίας ή εργασίας του καταστήματος.

 

Το κατάστημα βρίσκεται Ελευθερίου Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ονομάζεται RepairStore για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ελπίζω να μην είναι κακό που το ονόμασα, γι΄αυτό δεν έβαλα το σαιτ του, δεν ξέρω αν επιτρέπεται, απλά να βοηθήσω κάποιον που μπορεί να βρίσκεται στη θέση που ήμουν εγώ και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Συμπεράσματα έως τώρα

Η μπαταρία μου κρατούσε με οθόνη(social, λίγο game) το πολύ 1 ώρα και 30 λεπτά και αν δεν το χρησιμοποιούσα έπρεπε να το φορτίσω μέσα στην ημέρα οπωσδήποτε.

Πλέον μου βγάζει όσο και αρχικά 3:45+ σχεδόν 4 ώρες(social και games) και χωρίς χρήση μου πάει 24 ώρες+

Πολύ ευχαριστημένος, πολύ ικανοποιημένος.

 

Τελευταία σκέψη μου επί του θέματος αλλαγής μπαταρίας

 

Ίσως αν κάποιος μου εξηγούσε εξ αρχής κόστος μπαταρίας, κόστος αλλαγής, ενδεχομένως κόστος οθόνης, κόστος αλλαγής οθόνης και αβεβαιότητα για την ποιότητα της μπαταρίας και του τελικού αποτελέσματος...

 

Ίσως τελικά να μην το έκανα.

 

Επειδή όμως μου βγήκε κόστος μπαταρίας 15.80 + 20 = 35.80 ευρώ

 

Θεωρώ ότι καλώς έπραξα.

Το κινητό είναι ολοκαίνουριο και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί και δώρο να το κάνω κάποια στιγμή θα είναι κάτι που θα πιάσει τόπο και σαν δεύτερο να το κρατήσω πάλι είναι μια άψογη απόφαση και επιλογή.

 

Όποιος όμως βρίσκεται σε αντίστοιχη θέση θα πρότεινα να σκεφτεί αρκετά σοβαρά, εκτός και αν μπορεί να το κάνει μόνος του οπότε θεωρώ ότι αξίζει να μπει σε αυτήν την διαδικασία.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, η πρόθεση μου ήταν να βοηθήσω με το τι βίωσα, έστω και έναν και ειδικά αν είναι ψιλό άσχετος για εγώ ήμουν και είμαι τελείως άσχετος χεχε

 

Καλή συνέχεια σε όλους και να περνάτε όμορφα !!!

 

Αναλυτικοτατος και ωραιος! Μπραβο σου!

Μονο μια ερωτηση.. Την παλια μπανταρια στην δωσανε πισω?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω λοιπόν και εγώ με την σειρά μου τι έγινε με την διαδικασία της αλλαγής της μπαταρίας μου.

Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους η εμπειρία μου, έστω και σαν γνώση.

 

Άργησε να έρθει πολύ από το γερμανικό amazon, μου ήρθε μετά από 45 μέρες, 7 Σεπτεμβρίου, αλλά με ενημέρωναν από το κατάστημα, ήταν εξυπηρετικοί.

Κόστος μπαταρίας με τα μεταφορικά 15.80 ευρώ σύνολο.

 

Κοιτάξτε και την πρόταση του vasillis2 για την μπαταρία, εγώ την είχα παραγγείλει και μετά είδα για την HSABAT 4800

 

Αφού την παρέλαβα πήγα για την αλλαγή και τοποθέτηση.

 

Αρχικά όπως είπα στο προηγούμενο ποστ σ ' ένα κατάστημα που εξειδικεύεται σε xiaomi έτσι έλεγε και στο σαιτ του.

Μου είχε πει με δική μου μπαταρία 15 ευρώ κόστος αλλαγής.

Όταν πήγα μου κάνει γύρισμα ότι επειδή η οθόνη μας είναι πιθανόν να σπάσει όταν θα την ξεκολλούσε και είναι σε δύσκολη θέση η μπαταρία (πρέπει να βγούνε όλα από μέσα..) και θα φάει αρκετό προσωπικό χρόνο (δεν έχω λόγω να τον αμφισβητήσω, αυτός είναι ο ειδικός, απλά ήθελε ίσως να ήθελε να κερδίσει περισσότερα, ίσως να μην ήθελε να την αναλάβει, ίσως να είχε αρκετή εργασία και δεν τον ονομάζω για να μην τον κάνω ούτε διαφήμιση, ούτε δυσφήμιση...Όποιος ενδιαφέρεται σε π. μήνυμα..) θέλει 35 ευρώ και μόνο το ότι δεν μου είχε πει εξ αρχής έλα να δω και να σου πω, για εμένα ήταν Χ και όχι σωστός επαγγελματίας.

Φυσικά τον χαιρέτησα ευγενικά και έφυγα.

 

Πήρα τηλέφωνο στα άλλα 2 καταστήματα που είχα τα στοιχεία τους και είχα μιλήσει και μου είχαν αναφέρει την αλλαγή με κόστος 20 ευρώ και πήγα από κοντά.

 

Να σημειώσω ότι επαληθεύτηκε ο πρώτος στο γεγονός ότι και οι επόμενοι μ' ενημέρωσαν για μεγάλο κίνδυνο σπάσιμο οθόνης κατά την αλλαγή και ότι στην τιμή των 20 ευρώ (αυτοί τουλάχιστον δεν ζήτησαν περισσότερα χρήματα, γιατί τι τηλέφωνο μας έχει ιδαιτερότητα και πιο πολύ χρόνο για την αλλαγή της μπαταρίας) , δεν αναλαμβάνουν το κόστος, από τυχόν σπάσιμο οθόνης, αλλά αυτό θα είναι δικό μου, αλλιώς δεν το αναλαμβάνουν.

 

Οπότε αφού είχα αυτά τα δεδομένα νέα μπαταρία στα χέρια μου, 20 ευρώ κόστος αλλαγής και ενδεχομένως να προκύψει και κόστος αλλαγής οθόνης,

αποφάσισα να προβώ στην αλλαγή και αν έσπαγε θα σκεφτόμουν αν άξιζε να παραγγείλω και οθόνη που δεν γνωρίζω το κόστος της, αλλά αν ήταν μεγάλο ίσως τελικά δεν άξιζε η όλη διαδικασία.

 

Τα παιδιά άψογα, εξυπηρετικά, αναλυτικά, με κέρδισαν με την συμπεριφορά τους και την επόμενη ημέρα, είχα στα χέρια μου (ευτυχώς χωρίς να συμβεί το χειρότερο σενάριο, σπάσιμο της οθόνης...) το νέο μου κινητό Leeco Le Max 2.

 

Κανένα ίχνος επισκευής ή ότι μπήκε κάποιο χέρι για επιδιόρθωση.

Άφησα μια εβδομάδα πριν γράψω εδώ για να δω συμπεριφορά μπαταρίας ή εργασίας του καταστήματος.

 

Το κατάστημα βρίσκεται Ελευθερίου Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και ονομάζεται RepairStore για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ελπίζω να μην είναι κακό που το ονόμασα, γι΄αυτό δεν έβαλα το σαιτ του, δεν ξέρω αν επιτρέπεται, απλά να βοηθήσω κάποιον που μπορεί να βρίσκεται στη θέση που ήμουν εγώ και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

Συμπεράσματα έως τώρα

Η μπαταρία μου κρατούσε με οθόνη(social, λίγο game) το πολύ 1 ώρα και 30 λεπτά και αν δεν το χρησιμοποιούσα έπρεπε να το φορτίσω μέσα στην ημέρα οπωσδήποτε.

Πλέον μου βγάζει όσο και αρχικά 3:45+ σχεδόν 4 ώρες(social και games) και χωρίς χρήση μου πάει 24 ώρες+

Πολύ ευχαριστημένος, πολύ ικανοποιημένος.

 

Τελευταία σκέψη μου επί του θέματος αλλαγής μπαταρίας

 

Ίσως αν κάποιος μου εξηγούσε εξ αρχής κόστος μπαταρίας, κόστος αλλαγής, ενδεχομένως κόστος οθόνης, κόστος αλλαγής οθόνης και αβεβαιότητα για την ποιότητα της μπαταρίας και του τελικού αποτελέσματος...

 

Ίσως τελικά να μην το έκανα.

 

Επειδή όμως μου βγήκε κόστος μπαταρίας 15.80 + 20 = 35.80 ευρώ

 

Θεωρώ ότι καλώς έπραξα.

Το κινητό είναι ολοκαίνουριο και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί και δώρο να το κάνω κάποια στιγμή θα είναι κάτι που θα πιάσει τόπο και σαν δεύτερο να το κρατήσω πάλι είναι μια άψογη απόφαση και επιλογή.

 

Όποιος όμως βρίσκεται σε αντίστοιχη θέση θα πρότεινα να σκεφτεί αρκετά σοβαρά, εκτός και αν μπορεί να το κάνει μόνος του οπότε θεωρώ ότι αξίζει να μπει σε αυτήν την διαδικασία.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, η πρόθεση μου ήταν να βοηθήσω με το τι βίωσα, έστω και έναν και ειδικά αν είναι ψιλό άσχετος για εγώ ήμουν και είμαι τελείως άσχετος χεχε

 

Καλή συνέχεια σε όλους και να περνάτε όμορφα !!!

Εμεις σε ευχαριστουμε για ολες τις πληροφοριες που μοιραστηκες μαζι μας. Εγω εχω ηδη παραγγειλει την hsabat 4800 που προτεινε και μελος εδω και οταν ερθει θα μεταβω σε RR απο DerpFest (με την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος). Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι το ιδιαιτερο εχει το δικο μας κινητο που κανει δυσκολη την αλλαγη μπαταριας. Καλο ζεσταμα (αν και σε ενα βιντεο που εχω δει χρησιμοποιει προπανολη) και προσοχη οταν το ξεκολλαει να μη μπει πολυ μεσα στην οθονη το εργαλειο που χρησιμοποιει και καψει κανα pixel αυτο τουλαχιστον εχω διαβασει εγω. Οπως και να εχει και εγω θα ψαξω αρκετα τα καταστηματα και να απευθυνθω σε επαγγελματιες και γνωριζω ηδη εναν που το αναλαμβανει.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

New build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 19 September 2020

File size: 0.8G

Version: VANILLA

 

▫️ Download

▫️ G-drive download

▫️ Changelog

▫️ Support

▫️ Flash this after rom installation

 

#x2 #StayDerped

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New RR-OS Andoid 10 build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 17 September 2020

File size: 0.8G

ℹ️ Version: Unofficial

 

▫️ Download

 

▫️ Changelog

- September security patches(led bug)

- Hardware Button brightness settings

- Ram adjustments

- Earpiece sound improvements

- Sound adjustments for several apps

-Including LetvCamera

More stuff...

 

Gapps not included. Flash OpenGapps nano/pico or other's

 

#x2 #Get_Resurrected

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 19 September 2020

File size: 1.4G

ℹ️ Version: GAPPS

 

▫️G-drive download

▫️ Download

▫️ Changelog

▫️ Support

 

#x2 #StayDerped

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΌΣ!:p

Πάρτε ROMs να έχετε..:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μυδραλιοβόλο CrisBal!!!!

Ευχαριστούμε για ότι κάνεις!!

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΌΣ!:p

Πάρτε ROMs να έχετε..:D

ΜΕΓΑΣ είσαι κύριε!!!:)

 

Είναι στις προθέσεις σου να σχοληθείς και με τη 11άρα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

New build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 19 September 2020

File size: 1.4G

ℹ️ Version: GAPPS

 

▫️G-drive download

▫️ Download

▫️ Changelog

▫️ Support

 

#x2 #StayDerped

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!

Το Le Max 2 εχει ξεπερασει σε ρομς ολα τα κινητα στην υφηλιο!!!!!

Αυτο μονο ο CrisBal μπορουσε να το κανει!!!!!

Χρησταρα , Νασαι καλα!!!!!!

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

@vasillis2 & @klaipelas

Δεν χρειάζεται να κάνουμε παράθεση κάποιο μήνυμα όταν αυτό είναι αρκετά μακροσκελές (κοινώς σεντόνι). Πολύ περισσότερο αν αυτό το μήνυμα είναι ακριβώς από πάνω μας. Αρκεί η αναφορά του ονόματος του χρήστη με το παπάκι (@) μπροστά. Π.χ. @sso, @vasillis2, @klaipelas....

 

Καλοπροαίρετα και φιλικά πάντα:)

 

@Bardar1s ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΣ είσαι κύριε!!!:)

 

Είναι στις προθέσεις σου να σχοληθείς και με τη 11άρα;

 

Νομιζω οτι το ποιο απιθανο, θα ηταν, να ..ΜΗΝ ασχοληθει.. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@vasillis2 & @klaipelas

Δεν χρειάζεται να κάνουμε παράθεση κάποιο μήνυμα όταν αυτό είναι αρκετά μακροσκελές (κοινώς σεντόνι). Πολύ περισσότερο αν αυτό το μήνυμα είναι ακριβώς από πάνω μας. Αρκεί η αναφορά του ονόματος του χρήστη με το παπάκι (@) μπροστά. Π.χ. @sso, @vasillis2, @klaipelas....

 

Καλοπροαίρετα και φιλικά πάντα:)

 

@Bardar1s ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες.

 

Σωστος.. Και μαλιστα εχω παρατηρησει κι απ τον εαυτο μου

αυτο γινετε τις ποιο πολλες φορες, οταν καποιος βιαζετε...:)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΣ είσαι κύριε!!!:)

 

Είναι στις προθέσεις σου να σχοληθείς και με τη 11άρα;

 

Σιγά σιγά..όλα θα γίνουν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά..όλα θα γίνουν..

:up::up::up::dance::dance::yahoo::yahoo::up::up::up:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

New RR-OS Andoid 10 build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 21 September 2020

File size: 0.8G

ℹ️ Version: Unofficial

 

▫️ Download

https://drive.google.com/file/d/1EWAHWEIojlEVx9zBxeMaSQEKPzmWSpjG/view?usp=sharing

 

▫️ Changelog

- Device tree fixes

- Fix for LED pulsing and RGBs

-Including LetvCamera

More stuff...

Όσοι πιστοί της RR φλασάρετε άμεσα.

Επιτέλους.. βρήκα τι βλακεία είχαν κάνει στα September patches κι έφτιαξα τα Leds

Gapps not included. Flash OpenGapps nano/pico or other's

 

#x2 #Get_Resurrected

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New RR-OS Andoid 10 build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 21 September 2020

File size: 0.8G

ℹ️ Version: Unofficial

 

▫️ Download

https://drive.google.com/file/d/1EWAHWEIojlEVx9zBxeMaSQEKPzmWSpjG/view?usp=sharing

 

▫️ Changelog

- Device tree fixes

- Fix for LED pulsing and RGBs

-Including LetvCamera

More stuff...

Όσοι πιστοί της RR φλασάρετε άμεσα.

Επιτέλους.. βρήκα τι βλακεία είχαν κάνει στα September patches κι έφτιαξα τα Leds

Gapps not included. Flash OpenGapps nano/pico or other's

 

#x2 #Get_Resurrected

 

Ευχαριστουμε!

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα δοκιμαστικά τις τελευταίες derpfest kai RR-OS σε android 10 και έχω μια ερώτηση. Και στις δύο δεν δουλεύει το smart lock με θήκες που το υποστηρίζουν ενώ στις "δικές του" με android 6 v.23, v.30 που δοκίμασα αλλά και στην παλιά που είχα δούλευε μια χαρά και υπήρχε και στο μενού προσβασιμότητα ανάλογη ρύθμιση ως "αισθητήρας Hall αλλά όχι σε αυτές με android 10.

Yπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο tweak να ενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία?

Ξέρω ότι υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κάνουν κάτι παρόμοιο αλλά αυτές χρησιμοποιούν τον proximity sensor και είναι σε πολλές περιπτώσεις μη λειτουργικό και αρκετά ενεργοβόρο.

 

EDIT: Δοκίμασα και δύο MIUI Roms (10 και 11) αλλά ούτε και σε αυτές δουλεύει. Οι δίφορα σε αυτές είναι ότι έχουν ρύθμιση Smart Cover αλλά δεν κάνει τίποτα..

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

@nikstar

Αν ενεργοποιοντας το στις.ρυθμισεις δεν σου δουλεύει

και έχεις μαγνητική θήκη πας σε EUI.. αυτά..:lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια Derpfest η μεταδοση ηχου,μουσικης και ραδιο(μεσω tune in) μεσω BT σε ηχειο δεν δουλευει.

Επισης οτι και να δοκιμασα Dolby Atmos music δεν ακουσα.

Η συνδρομη στο Tidal,free για ενα μηνα και HiFi μπορει ο καθενας να δοκιμασει,επιτρεπει ακροαση μουσικης σε Atmos.

Μπορει να φαινεται οτι εχει γινει εγκατασταση του Dolby music codec-driver ομως το tidal με τον δικο του player και το USB Audio

player pro,ο καλυτερος player για HiFi μουσικη,δεν δειχνει οτι παιζει Atmos αλλα 2ch stereo.

Κριμα γιατι το κινητο ηρθε με το συγκεκριμενο feature και ειναι μοναδικη εμπειρια σε ταινιες και μουσικη!

Εδω να προλαβω μερικους που εξυμνουν το v4a ,ναι ειναι φανταστικο αλλα δεν παυει να ειναι ενας ισοσταθμιστης.

Οποιος καταφερε να ακουσει atmos σε derpfest η καποια αλλη 10 αρα ρομ ας ανεβασει οδηγο.

 

Επισης επειδη δεν θελω να τα κανω μανταρα,απο derpfest 10 τελευταια σε EUI30s_v22_officialmodded by CBG ποια ακριβως βηματα κανω?

Επισης τι wipes,recovery?

Με το treble partition τι κανω?

Μην ξεχασω τελος να ευχαριστησω τον cris για ολη τη προσπαθεια του!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...