Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα Cris

Χθες έβαλα να κατεβάσει και να εγκαταστήσει αυτόματα από τις ρυθμίσεις το καινούργιο update για την derp

Αυτό που παρατήρησα σμρ είναι ότι το YouTube vanced είχε εξαφανιστεί και το magisk δεν ήταν εγκατεστημένο όπως μπορείς να δεις και παρακάτω

Νταξει θα τα ξαναβάλω απλά το αναφέρω μήπως έχει κάποιο σφάλμα γιατί πρώτη φορά το έπαθα μετά από αυτόματη εγκατάσταση23475e992a4bdd80d5428674ca77305b.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cris

Χθες έβαλα να κατεβάσει και να εγκαταστήσει αυτόματα από τις ρυθμίσεις το καινούργιο update για την derp

Αυτό που παρατήρησα σμρ είναι ότι το YouTube vanced είχε εξαφανιστεί και το magisk δεν ήταν εγκατεστημένο όπως μπορείς να δεις και παρακάτω

Νταξει θα τα ξαναβάλω απλά το αναφέρω μήπως έχει κάποιο σφάλμα γιατί πρώτη φορά το έπαθα μετά από αυτόματη εγκατάσταση23475e992a4bdd80d5428674ca77305b.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν για καποιο λόγο χαθηκαν τα magisk survival scripts λογικο..Το Vanced εννοείτε θα χανόταν αφου φλασάρεις νέο νέο σύστημα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι ποτε δεν δουλευαν ολα τα secret codes....

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7999751#post7999751

Έχεις δοκιμάσει αυτό; Τρέχει και στο mix 2s.

*#*#64663#*#*

 

 

 

0541c787de88cdf8ee6386ff17d11129.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να πας στην 14s γιατί να μην μπορείς να πας στην 20s;

 

Κοιτα... τοχα ξαναγραψει, μπορει να μην το ειδες

Το update το κανω γιατι προσπαθω να ανοιξει η οθονη του τηλεωνου..

Ειχα κανει αρκετα update και προφανος απ οτι φαινεται, το τηλ πρεπει να τα κανει..

 

Τι γινετε ομως τωρα.. 2 πραγματα μπορουν να συμβουν.. Το ενα ειναι οτι εγινε το update, και το αλλο ειναι

να επαθε καποιο bootlopp.. (αν δεν εγινε το update)

 

Μετα λοιπον απο το update firmwear, το τηλ κανει επανεκινηση.. Οταν ξανανοιγει εγω εχω μαυρη οθονη, Η οθονη με γραμμες,

Και τελος παντων αυτη την οθονη που δεν βλεπω τιποτα στο τηλ.. (γιατι αν εβλεπα κατι στο τηλ, θα μπορουσα να περασω twrp

και να βαλω οποια ρομ θελω)

 

Τωρα εφ οσον εγινε το update, (βασικα αυτο πιστευω) πηγαινοντας μεσω υπολογιστη, να δω την οθονη, δεν μπορω να τη δω,

γιατι και το update να περασε, για να δεις την οθονη, απ τον υπολογιστη, (μεσω προγραμματος) πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το usb debugging.. Στην Qfil ειναι. Στις αλλες απ οτι ξερω δεν ειναι καπου ενεργοποιημενο. Οποτε μετα το update, δεν βλεπω τιποτα

 

Εδω μας λεει οτι αλλαξε κατι.. (προφανως εγινε το update) ..αλλιως μετα την επανεκινηση θα εβλεπα παλι την Qfil rom..

Και μιας και τογραψα ..ολο αυτο.. Θα ολοκληρωσω με το τι γινετε στην συνεχεια, στο επομενο μηνυμα, μπας και καποιος ξερει κατι.. (γιατι μετα πας να περασεις την Qfil rom, αλλα ενω λεει οτι περασε, βγαζει αυτο..

https://postimg.cc/N9NKmWt3

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα... τοχα ξαναγραψει, μπορει να μην το ειδες

Το update το κανω γιατι προσπαθω να ανοιξει η οθονη του τηλεωνου..

...

Το είδα και το κατάλαβα αυτό που έχεις ξαναγράψει...

Απλά έγραψες ότι σκέπτεσαι να περάσεις την 14s και σου έγραψα γιατί δεν βάζεις την 20s αντί για την 14s.

Και μου απαντάς

"Μπορώ να περάσω την 20s πάνω από την qfil;"

Και σου απαντάω

"αν μπορείς να βάλεις την 14s πάνω από την qfil γιατί να μην μπορείς να βάλεις και την 20s"

.....

...

Σκεφτομαι να περασω αυτη σαν update.zip μεσω τηλ απο τον υπολογιστη

LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5801507014S-5.8.015S

Δεν ξερω ομως αν ειναι σωστη.. απ την αλλη δεν εχω να χασω και τιποτα

εκτος απο το touch των εικονικων πληκτρων βεβαια..

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

...για να δεις την οθονη, απ τον υπολογιστη, (μεσω προγραμματος) πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το usb debugging.. Στην Qfil ειναι. Στις αλλες απ οτι ξερω δεν ειναι καπου ενεργοποιημενο. Οποτε μετα το update, δεν βλεπω τιποτα...

Αν σε recovery mode βλέπει ο υπολογιστής το κινητό, ίσως μπορείς να ενεργοποιήσεις το usb debugging με adb εντολές.

Παιρνεις τα αρχεία:

persist.sys.usb.config

build.prop

στον υπολογιστή, κάνεις κάποιες διορθώσεις και τα ξαναβάζεις στο κινητό.

 

"NOTE: This requires unlocked bootloader.

 

Connect the device to Mac or PC in recovery mode. (I had to map the process in my mind as the screen was broken).

Now open terminal/CMD in computer and go to platform-tools/. type and enter ./adb devices to check if the device is connected in recovery mode.

Now type ./adb shell mount data and ./adb shell mount system to mount the respective directories.

Get the persist.sys.usb.config file in your system using ./adb pull /data/property/persist.sys.usb.config /Your directory

Now open that file in a texteditor and edit it to mtp,adb and save.

Now push the file back in the device; ./adb push /your-directory/persist.sys.usb.config /data/property

Get the build.prop file; ./adb pull /system/build.prop /your-directory

 

Add these lines:

 

persist.service.adb.enable=1

persist.service.debuggable=1

persist.sys.usb.config=mtp,adb

 

Push build.prop back into the device; ./adb push /your-dir/build.prop /system/

 

This way you enabled USB debugging on your device.

 

https://android.stackexchange.com/questions/120394/can-i-enable-usb-debugging-using-adb

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και το κατάλαβα αυτό που έχεις ξαναγράψει...

Απλά έγραψες ότι σκέπτεσαι να περάσεις την 14s και σου έγραψα γιατί δεν βάζεις την 20s αντί για την 14s.

Και μου απαντάς

"Μπορώ να περάσω την 20s πάνω από την qfil;"

Και σου απαντάω

"αν μπορείς να βάλεις την 14s πάνω από την qfil γιατί να μην μπορείς να βάλεις και την 20s"

.....

...

Σκεφτομαι να περασω αυτη σαν update.zip μεσω τηλ απο τον υπολογιστη

LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5801507014S-5.8.015S

Δεν ξερω ομως αν ειναι σωστη.. απ την αλλη δεν εχω να χασω και τιποτα

εκτος απο το touch των εικονικων πληκτρων βεβαια..

 

Ναι.. Σωστος.. για αυτο εγραψα (Δεν ξερω ομως αν ειναι σωστη).. Γιατι μετα απο καθε update.zip που κανω περνω

μαυρη οθονη και χανω και τη qfil ρομ (εχω προσπαθησει οσες ρομ εχω βρει, ακομη και ασχετες, αλλα τιποτα)

 

Περασα τωρα και την 20s και στα 2 κινητα, και αφου δεν εγινε τιποτα,περασα qfil και πηρα παλι

το (πρεπει να διαμορφωσετε το δισκο στη μοναδα G πριν τον χρησιμοποιησεται..)

Τωρα παλι θελει καποιο καθαρισμα με fastboot.. και μετα παλι qfil..

Και γι αυτο δεν ειμαι σιγουρος πως ακριβως γινετε.. Κατι erase-wipe και ξανα δοκιμη..

 

Τελος παντων δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι. (θελει ειδικο το θεμα)

Κατι βρηκα εδω αλλα ειναι βαθια για μενα.. https://technastic.com/adb-shell-commands-list/#What_is_ADB_Shell

 

Και επειδη αρχισα να σκεφτωμαι για αλλο μεταχειρισμενο, (αλλα με την γκαντεμια που με δερνει, παλι μαυρη οθονη θα παρω)

εκατσα χθες και εκανα αλλαγη μπανταριας, στο πρηγουμενο Le max, το πρωτο, χωρις να ..ξεκουμποσω την οθονη καθολου..

Αφησα το καπακι ..αναμεσα στο τηλ, και την οθονη..

Αποσυνδεσα τον κατω συνδετηρα, (εκει που μπαινει το OTG) και την αλλαξα απο ..κατω..:lol:

Με λιγη προσοχη, καλα εγινε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σε recovery mode βλέπει ο υπολογιστής το κινητό, ίσως μπορείς να ενεργοποιήσεις το usb debugging με adb εντολές.

Παιρνεις τα αρχεία:

persist.sys.usb.config

build.prop

στον υπολογιστή, κάνεις κάποιες διορθώσεις και τα ξαναβάζεις στο κινητό.

 

"NOTE: This requires unlocked bootloader.

 

Connect the device to Mac or PC in recovery mode. (I had to map the process in my mind as the screen was broken).

Now open terminal/CMD in computer and go to platform-tools/. type and enter ./adb devices to check if the device is connected in recovery mode.

Now type ./adb shell mount data and ./adb shell mount system to mount the respective directories.

Get the persist.sys.usb.config file in your system using ./adb pull /data/property/persist.sys.usb.config /Your directory

Now open that file in a texteditor and edit it to mtp,adb and save.

Now push the file back in the device; ./adb push /your-directory/persist.sys.usb.config /data/property

Get the build.prop file; ./adb pull /system/build.prop /your-directory

 

Add these lines:

 

persist.service.adb.enable=1

persist.service.debuggable=1

persist.sys.usb.config=mtp,adb

 

Push build.prop back into the device; ./adb push /your-dir/build.prop /system/

 

This way you enabled USB debugging on your device.

 

https://android.stackexchange.com/questions/120394/can-i-enable-usb-debugging-using-adb

 

Ναι κι αυτο το ειδα.. Ισως να το δοκιμασω.. αλλα δεν ξερω τι νοημα μπορει να εχει

απο τη στιγμη που δεν εχω οθονη..

Μονο με ενολες adb shell (ισως) να εχει καποια λυση.. Το λινκ που σουγραψα πριν..

Το ειδα στα γρηγορα, και ειχε καποιες εντολες για την οθονη..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έγραψα όταν είσαι με 14s ή 20s και δεν έχεις ενεργοποιημένο το usb debugging, ώστε να μπορείς να το βλέπεις μέσω υπολογιστή και να τρέξεις την εντολή που σου έγραψα πιο πάνω...

*#*#64663#*#*

Αν ξαναβάλεις qfil και βλέπεις το κινητό από τον υπολογιστή τρέξε αυτό το secret code.

 

Εγώ πάντως υποψιάζομαι ότι κάτι έχει γίνει με τους κονέκτορες. Είτε της καλωδιοταινίας της οθόνης είτε της motherboard. Κάτι πρέπει να γίνεται με το κούμπωμα της οθόνης.

Αν έχεις μεγεθυντικό φακό έλεγξέ τα με προσοχή, μήπως κάποια επαφή έχει "χαλάσει"

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έγραψα όταν είσαι με 14s ή 20s και δεν έχεις ενεργοποιημένο το usb debugging, ώστε να μπορείς να το βλέπεις μέσω υπολογιστή και να τρέξεις την εντολή που σου έγραψα πιο πάνω...

*#*#64663#*#*

Αν ξαναβάλεις qfil και βλέπεις το κινητό από τον υπολογιστή τρέξε αυτό το secret code.

 

Εγώ πάντως υποψιάζομαι ότι κάτι έχει γίνει με τους κονέκτορες. Είτε της καλωδιοταινίας της οθόνης είτε της motherboard. Κάτι πρέπει να γίνεται με το κούμπωμα της οθόνης.

Αν έχεις μεγεθυντικό φακό έλεγξέ τα με προσοχή, μήπως κάποια επαφή έχει "χαλάσει"

 

Περασε η Qfil ετρεξα τον κωδικο, και βγαζει παλι αυτο το All, kai otan το πατας δεν κανει κατι..

Τους κονεκτορες τους εχω κοιταξει πολλες φορες, τωρα τους ξανακοιταξα, και...συνεχεια του κοιταζω..

και με μεγεθυντικό φακό, αλλα...δεν βλεπω κατι...:(

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Περασε η Qfil ετρεξα τον κωδικο, και βγαζει παλι αυτο το All, kai otan το πατας δεν κανει κατι..

...

 

Την πρώτη φορά που το τρέχω δεν ανοίγει και σε μένα. Μετά από 2-3 προσπάθειες ανοίγει. Μάλιστα στην αρχή και εγώ νόμιζα ότι δεν τρέχει αυτός ο κωδικός. Το παράτησα και όταν μετά από λίγα λεπτά το ξαναέπιασα στα χέρια μου και το άνοιξα, είδα την οθόνη CIT

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που το τρέχω δεν ανοίγει και σε μένα. Μετά από 2-3 προσπάθειες ανοίγει. Μάλιστα στην αρχή και εγώ νόμιζα ότι δεν τρέχει αυτός ο κωδικός. Το παράτησα και όταν μετά από λίγα λεπτά το ξαναέπιασα στα χέρια μου και το άνοιξα, είδα την οθόνη CIT

 

Το προσπαθησα 4 φορες, οπως ειπες, αλλα τπτ.. Ολο το ιδιο βγαζει..

 

Αυτο εδω που βρηκα και επειδη εχει και εικονες ειναι για το usb που λεγαμε, να δουμε το twrp

απο τον υπολογιστη, η ειναι κατι αλλο?

Δεν μπορεσα να το καταλαβω καλα...:O

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ίδιο με αυτό δεν φταίει σίγουρα..

https://mega.nz/#F!xAlwjJoK!ytBMDmRcQ0OWCeSy2hHwNA

 

Αυτο ειναι Αρχηγε.. Και στο εξωτερικο παντως πολλοι εχουν αυτο το θεμα..

Δεν το λυσανε ομως και, απλως...αλλαζουν τηλ

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

...

Αυτο εδω που βρηκα και επειδη εχει και εικονες ειναι για το usb που λεγαμε, να δουμε το twrp απο τον υπολογιστη, η ειναι κατι αλλο?

Δεν μπορεσα να το καταλαβω καλα...:O

Όχι δεν είναι για να δεις το twrp από τον υπολογιστή. Είναι για να ενεργοποιήσεις το usb debugging (αυτός το λέει adb debugging) σε Ρομ που δεν είναι ενεργοποιημένο by default.

Με το εργαλείο Bootimg tool, που λέει ότι έχει φτιάξει, αποσυμπιέζει το boot.img, παίρνει το αρχείο default.prop, κάνει κάποιες διορθώσεις σε αυτό το αρχείο, το ξαναρίχνει στο αποσυμπιεσμένο boot.img, ξανασυμπιέζει το boot.img και έτσι λέει ότι είναι πλέον ενεργοποιημένο το usb debugging.

Αυτά τουλάχιστον μπόρεσα να καταλάβω γιατί και ο γραπτός του λόγος αλλά και ο προφορικός είναι άστα να πάνε. Ούτε καν Βλαχοαγγλικά δεν είναι.:p

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι για να δεις το twrp από τον υπολογιστή. Είναι για να ενεργοποιήσεις το usb debugging (αυτός το λέει adb debugging) σε Ρομ που δεν είναι ενεργοποιημένο by default.

Με το εργαλείο Bootimg tool, που λέει ότι έχει φτιάξει, αποσυμπιέζει το boot.img, παίρνει το αρχείο default.prop, κάνει κάποιες διορθώσεις σε αυτό το αρχείο, το ξαναρίχνει στο αποσυμπιεσμένο boot.img, ξανασυμπιέζει το boot.img και έτσι λέει ότι είναι πλέον ενεργοποιημένο το usb debugging.

Αυτά τουλάχιστον μπόρεσα να καταλάβω γιατί και ο γραπτός του λόγος αλλά και ο προφορικός είναι άστα να πάνε. Ούτε καν Βλαχοαγγλικά δεν είναι.:p

 

Οπως τα λες.. Τελος παντων..

Με βαση αυτο που ειχες γραψει παραπανω: Το οποιο εγω το ζητησα βεβαια..

 

(1. Αν σε recovery mode βλέπει ο υπολογιστής το κινητό,)

(2. ίσως μπορείς να ενεργοποιήσεις το usb debugging με adb εντολές.)

 

Το 1. ειναι ενταξει.. (Περναω Qfil, μπαινω MULTI-TOOL,φλασαρω ρομ και, κανω reboot recovery)

Το τηλ κανει φλας, το γραφει, ανοιγει και, ολη η οθονη του γινετε μπλε με γραμμες. Εχει μπει στο twrp.

(Θαχεις δει και την εικονα που εχω ανεβασει ποιο πισω..)

 

Το 2. Εδω τωρα η σκεψη μου, το, να ενεργοποιηθει το usb, για να δουμε το twrp.. Πρεπει ναναι 100% λαθος..

Αφου εχω περασει την Qfil και, το usb ειναι ηδη ενεργοποιημενο!

Στο τηλ εχω twrp, με γραμμες αντι για εικονα και, στον υπολογιστη δεν βλεπω οθονη, γιατι πολυ απλα,

δεν εχω μπει ακομη, στο λειτουργικο συστημα.. Οποτε πως να δω το twrp???

 

Δεν ξερω αν γινετε με καποιον αλλο τροπο, αλλα η παραπανω σκεψη, ειναι αρκετα χοντρο λαθος μαλιστα.

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες.. Τελος παντων..

Με βαση αυτο που ειχες γραψει παραπανω: Το οποιο εγω το ζητησα βεβαια..

 

(1. Αν σε recovery mode βλέπει ο υπολογιστής το κινητό,)

(2. ίσως μπορείς να ενεργοποιήσεις το usb debugging με adb εντολές.)

 

Το 1. ειναι ενταξει.. (Περναω Qfil, μπαινω MULTI-TOOL,φλασαρω ρομ και, κανω reboot recovery)

Το τηλ κανει φλας, το γραφει, ανοιγει και, ολη η οθονη του γινετε μπλε με γραμμες. Εχει μπει στο twrp.

(Θαχεις δει και την εικονα που εχω ανεβασει ποιο πισω..)

 

Το 2. Εδω τωρα η σκεψη μου, το, να ενεργοποιηθει το usb, για να δουμε το twrp.. Πρεπει ναναι 100% λαθος..

Αφου εχω περασει την Qfil και, το usb ειναι ηδη ενεργοποιημενο!

Στο τηλ εχω twrp, με γραμμες αντι για εικονα και, στον υπολογιστη δεν βλεπω οθονη, γιατι πολυ απλα,

δεν εχω μπει ακομη, στο λειτουργικο συστημα.. Οποτε πως να δω το twrp???

 

Δεν ξερω αν γινετε με καποιον αλλο τροπο, αλλα η παραπανω σκεψη, ειναι αρκετα χοντρο λαθος μαλιστα.

Τα έχεις μπερδέψει!!!

Σου απάντησα ότι το λινκ με το βίντεο που μου έδειξες ΔΕΝ είναι για να δεις το κινητό σε recovery mode από τον υπολογιστή...

Και δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό. Εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει!!!

Σου απάντησα ότι το λινκ με το βίντεο που μου έδειξες ΔΕΝ είναι για να δεις το κινητό σε recovery mode από τον υπολογιστή...

Και δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό. Εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω

 

Ναι το καταλαβα.. sory.. Λαθος διατυπωση

Εσυ, πολυ σωστα τα λες και τα γραφεις.. Εγω δεν ταχω απλως μπερδεψει.. Εχω μπλεξει τα μπ@@τια μου, για τα καλα..

(αγορασα 3 λεμαχ.. 2 καινουργια και 1 μεταχειρ.. 4 οθονες, συν ολα τα περιφερειακα, ατελειωτες ωρες ψαξιμο, διαβασμα και πειραματα.. Μια ταλαιπωρια που αρχισε πριν 6 μηνες περιπου και, αυτο που εχω καταφερει ειναι: Τα 2 καινουργια που αγορασα

ειναι ανοιγμενα και με μαυρη οθονη το ενα και οθονη με γραμμες το αλλο. Το μεταχειρισμενο που αγορασα, (..και εδω αρχιζει η ευτυχια!).. καταφερα και αλλαξα μπανταρια, εχω οθονη!!!...ΑΛΛΑ..., εχω και,μια καθετη κιτρινη γραμμη, απο πανω προς τα κατω, συν 2 μαυρα στιγματα αριστερα στη μεση, και αριστερα επανω, που δεν μπορω να καταλαβω απο που εμφανιστηκαν..)

 

Οποτε θα προσπαθησω να το ξεμπερδεψω και, ελπιζω να μην κανω παλι λαθος..

 

Το ( "Οπως τα λες.. Τελος παντων.." ) ητανε για τα βλαχοαγγλικα.. (το ποστ απο πανω) με το βιντεο

 

Το ( "Με βαση αυτο που ειχες γραψει παραπανω: Το οποιο εγω το ζητησα βεβαια.." ) ητανε για το προηγουμενο ποστ ↑

#25665 Και απευθυνομε προς τον εαυτον μου

ΟΤΙ..

(Οπως τα λες.. Τελος παντων..

Με βαση αυτο που ειχες γραψει παραπανω: Το οποιο εγω το ζητησα βεβαια..

 

(1. Αν σε recovery mode βλέπει ο υπολογιστής το κινητό,)

(2. ίσως μπορείς να ενεργοποιήσεις το usb debugging με adb εντολές.)

 

Το 1. ειναι ενταξει.. (Περναω Qfil, μπαινω MULTI-TOOL,φλασαρω ρομ και, κανω reboot recovery)

Το τηλ κανει φλας, το γραφει, ανοιγει και, ολη η οθονη του γινετε μπλε με γραμμες. Εχει μπει στο twrp.

(Θαχεις δει και την εικονα που εχω ανεβασει ποιο πισω..)

 

Το 2. Εδω τωρα η σκεψη μου, το, να ενεργοποιηθει το usb, για να δουμε το twrp.. Πρεπει ναναι 100% λαθος..

Αφου εχω περασει την Qfil και, το usb ειναι ηδη ενεργοποιημενο!

Στο τηλ εχω twrp, με γραμμες αντι για εικονα και, στον υπολογιστη δεν βλεπω οθονη, γιατι πολυ απλα,

δεν εχω μπει ακομη, στο λειτουργικο συστημα.. Οποτε πως να δω το twrp???

 

Αυτο ηθελα να πω δηλαδη, αλλα το διατυπωσα, τελειως λαθος..

 

Σ ευχαριστω παντως για την βοηθεια κι αν παλι εχεις και καμια ιδεα καλοδεχουμενη

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να πω δηλαδη, αλλα το διατυπωσα, τελειως λαθος..

 

Σ ευχαριστω παντως για την βοηθεια κι αν παλι εχεις και καμια ιδεα καλοδεχουμενη

Κατά την γνώμη μου τρία πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:

1. Κάτι γίνεται με το κούμπωμα και με τους κονέκτορες.

2. Η οθόνη που αγόρασες να μην είναι η "κατάλληλη". Θα μου πεις αφού δεν δουλεύουν και οι μαμίσιες. Πιθανή απάντηση στο 3

3. Την πρώτη φορά που έκανες το εγχείρημα δεν είχες λάβει μέτρα προστασίας για τον στατικό ηλεκτρισμό, διότι δεν το ήξερες, οπότε υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει κάποια ζημιά από αυτό. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7926922#post7926922

 

Σκέψεις κάνω....μπορεί να μην ισχύει και τίποτε από αυτά.

Πάντως είναι πολύ παράξενο. Πολλοί συμφορουμίτες έχουν γράψει ότι έχουν αλλάξει και οθόνη και μπαταρία χωρίς κανένα πρόβλημα....

 

Και σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να τα κοιτάξει και ένα τρίτο μάτι.

Πολλές φορές συμβαίνει σε όλους μας να κάνουμε κάτι στραβά ή λάθος και να μην το βλέπουμε και να μην το καταλαβαίνουμε, και ένα τρίτο μάτι να το "πιάσει" αμέσως.

Οπότε λέω αν έχεις δυνατότητα δώσε σε κάποιον άλλο να ρίξει μια ματιά.

 

Αυτά....

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές συμβαίνει σε όλους μας να κάνουμε κάτι στραβά ή λάθος και να μην το βλέπουμε και να μην το καταλαβαίνουμε, και ένα τρίτο μάτι να το "πιάσει" αμέσως.

 

Συμφωνω σε ολα.. απλως εδω που ειμαι τωρα, δεν υπαρχει δυνατοτητα για τριτο ματι..

Θα πρεπει να κατεβω Ελλαδα..

Νασαι καλα.. σ ευχαριστω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root την derpfest με το magisk 20.4 και θέλω να την κάνω unroot.

Γίνεται με κάποιο εύκολο τρόπο;

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root την derpfest με το magisk 20.4 και θέλω να την κάνω unroot.

Γίνεται με κάποιο εύκολο τρόπο;

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Θα φλασάρεις το magisk uninstaller.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root την derpfest με το magisk 20.4 και θέλω να την κάνω unroot.

Γίνεται με κάποιο εύκολο τρόπο;

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Μέσα από το τελευταίο μου TWRP πατάς στο unroot magisk και είναι κομπλέ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New DerpFest full Gapps build 06.11.2020 is out btw..

https://sourceforge.net/projects/derpfest/files/x2/

*Fast changelog*

System updates

Trees fixes and small updates

New DerpFest features

GPU updates

OpenGL updates to latest 2020 blobs

Vulkan updated

Dialer is Derp prebuiilt

GM's services optimizing

System clock optimization disabled

B.S. 7.1 Kernel updated including all latest commits. Many thanks and all credit's goes to mosimchah. :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New DerpFest full Gapps build 06.11.2020 is out btw..

https://sourceforge.net/projects/derpfest/files/x2/

*Fast changelog*

System updates

Trees fixes and small updates

New DerpFest features

GPU updates

OpenGL updates to latest 2020 blobs

Vulkan updated

Dialer is Derp prebuiilt

GM's services optimizing

System clock optimization disabled

B.S. 7.1 Kernel updated including all latest commits. Many thanks and all credit's goes to mosimchah. :D

 

Καλημέρα, κατά την κλήση δεν έχει την επιλογή για recording της κλήσης.

 

Βλέπω ότι μπήκε ο Google dialer. Πως μπορώ να την ενεργοποιήσω; Είναι πολύ σημαντικό!

 

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Edited by rc31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Όποιος μπορεί ψηφίζει παρακαλώ.

Dialers

https://t.me/CBG_LeMax2/49665

GPU driver's

https://t.me/CBG_LeMax2/49667

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...