Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να κάνεις firmware update σε αυτό που έχω στα miscellaneous..

DerpQuest settings..

Εδώ δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα..Και σε πολλούς χρήστες εξωτερικού φυσικά.

 

Συγνώμη για την παράλειψη. Έχω περάσει την τελευταία Derpfest Vanilla+pico opengapps.

Δε βρίσκω κάποια επιλογή μέσα στα Settings->Miscellaneous ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας σχετικά με τις παρακάτω απορίες μου.

 

Το δικό μου κινητό δεν το πείραξα από τότε που το πήρα καθόλου.

Είναι το Le X 820, EUI Version 5.8.015 Stable, έκδοση Android 6.0.1, το 4 GB RAM - 32 GB χωρητικότητα, το χρυσό και το έχω από τον Ιούλιο 2016.

Ακόμα και σήμερα σε όλα όσα κάνω, είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και θεωρώ ότι τέτοιο τηλέφωνο δεν θα ξανά υπάρξει VFM.

 

Ένα θέμα έχω μόνο και μάλλον ήταν καιρός του.

 

Πλέον η μπαταρία του μου δείχνει 2000 mAh και γενικά τελειώνει γρήγορα.

Με αποτέλεσμα να έχω σχεδόν 2 με 2.5 ώρες οθόνη, παιχνίδια και τα σχετικά(στην αρχή μου έβγαζε οθόνη 4 ώρες και κάτι περίπου) και πλέον δεν μου φτάνει με την χρήση μου, όλη την ημέρα με μια φόρτιση.

 

Οι ερωτήσεις μου.

 

Αν το δώσω επειδή κάποιος μου το ζήτησε, πόσο περίπου να πω σαν τιμή ;

Είναι εφικτό να το πουλήσω γενικά ή όχι;

Εκτός της μπαταρίας σε όλα τα υπόλοιπα είναι εντάξει το χρησιμοποιώ καθημερινά.

 

Και η επόμενη σκέψη, απορία, ερώτησή μου.

 

Έχω δει και έχω σταμπάρει το Xiaomi Redmi 10x Pro (κινέζικη έκδοση, αλλά φοβερά χαρακτηριστικά, όποιος δεν το έχει δει ας το ρίξει μια ματιά..)

και μου αρέσει πολύ.

 

Βέβαια θα κάνει κανένα χρόνο (σίγουρα ίσως και νωρίτερα...) να βγει σε global (ελπίζω ότι θα βγει) και να πέσει και λίγο η αρχική του τιμή.

 

Αξίζει τον κόπο να περιμένω μέχρι τότε;

 

Και να βολευτώ με

 

A: Κοίταξα κάτι παρεμφερές ( μεταλλικό σχεδιασμό ) και οικονομικό (100 ευρώ με την μεταφορά σε γνωστό κατάστημα.. Μου αρέσει ο μεταλλικός σκελετός και ξανά θέλω..) και κατέληξα στο lenovo K5 pro ( είδα, υστερεί σε επεξεργαστή, κάμερα, οθόνη, αλλά έχει μεγαλύτερη μπαταρία, μεταλλική κατασκευή, αρκετά παρόμοια χαρακτηριστικά και γενικά συμπαθητικές κριτικές.. Κατανοώ ότι το δικό μας , είναι μάλλον ακόμα καλύτερο..).

 

Το έχει ή αν το είχε μήπως κάποιος από εδώ, να μου πει την άποψη του, εάν όντως είναι παρόμοιο σε λειτουργίες με το δικό μας ;

 

Ή

 

B: Να πάω τώρα σε Redmi Note 8 Pro ; Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου πει την άποψή του για το αν είναι μεγάλη αναβάθμιση,

η μετάβαση στο note 8 prο (σίγουρα κατανοώ το ότι το ένα είναι 2019 και το άλλο είναι 2016 και έχω δει συγκριτικά σε όλες τις κατηγορίες είναι πολύ καλύτερο σαν χαρακτηριστικά) αλλά επειδή σκέφτομαι το Redmi Note 10Χ Pro, που πραγματικά το θεωρώ VFM αν κυκλοφορήσει, μπορώ να αναμένω.

 

Έτσι αν πάρω το Lenovo K5 pro θα δώσω τώρα 100 ευρώ και θα μπορώ να περιμένω άνετα το Redmi Note 10Χ Prο. ( 100+250)

Ενώ αν δώσω τώρα γύρω στα διακόσια ευρώ και δεν παίρνω μεταλλικό σχεδιασμό, στο τέλος το οικονομικό θα είναι περισσότερο στο σύνολό του, αν πάω στο 10Χ. (190 +250) αν υποθέσω ότι θα κάνει γύρω στα 250 το 10Χ προ.

 

Το δίλημμα μου έχει να κάνει σε αυτά τα 90 ευρώ διαφορά τώρα και στο ότι αν πάρω κάποιο τώρα θα το κρατήσω και δεν θα το πουλήσω μετά.

 

Οπότε με βάση ότι θα πάω κάποια στιγμή στο 10Χ

Τι μου προτείνεται να κάνω τώρα και ποιο να πάρω ;

 

Σίγουρα δεν θέλω να φύγω σε οικονομικά πάνω από 200 ευρώ τώρα.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, ελπίζω σε κάποιες απόψεις σας, για να με βοηθήσουν στις επιλογές που θα κάνω προσωπικά και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας σχετικά με τις παρακάτω απορίες μου.

 

 

 

Το δικό μου κινητό δεν το πείραξα από τότε που το πήρα καθόλου.

 

Είναι το Le X 820, EUI Version 5.8.015 Stable, έκδοση Android 6.0.1, το 4 GB RAM - 32 GB χωρητικότητα, το χρυσό και το έχω από τον Ιούλιο 2016.

 

Ακόμα και σήμερα σε όλα όσα κάνω, είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και θεωρώ ότι τέτοιο τηλέφωνο δεν θα ξανά υπάρξει VFM.

 

 

 

Ένα θέμα έχω μόνο και μάλλον ήταν καιρός του.

 

 

 

Πλέον η μπαταρία του μου δείχνει 2000 mAh και γενικά τελειώνει γρήγορα.

 

Με αποτέλεσμα να έχω σχεδόν 2 με 2.5 ώρες οθόνη, παιχνίδια και τα σχετικά(στην αρχή μου έβγαζε οθόνη 4 ώρες και κάτι περίπου) και πλέον δεν μου φτάνει με την χρήση μου, όλη την ημέρα με μια φόρτιση.

 

 

 

Οι ερωτήσεις μου.

 

 

 

Αν το δώσω επειδή κάποιος μου το ζήτησε, πόσο περίπου να πω σαν τιμή ;

 

Είναι εφικτό να το πουλήσω γενικά ή όχι;

 

Εκτός της μπαταρίας σε όλα τα υπόλοιπα είναι εντάξει το χρησιμοποιώ καθημερινά.

 

 

 

Και η επόμενη σκέψη, απορία, ερώτησή μου.

 

 

 

Έχω δει και έχω σταμπάρει το Xiaomi Redmi 10x Pro (κινέζικη έκδοση, αλλά φοβερά χαρακτηριστικά, όποιος δεν το έχει δει ας το ρίξει μια ματιά..)

 

και μου αρέσει πολύ.

 

 

 

Βέβαια θα κάνει κανένα χρόνο (σίγουρα ίσως και νωρίτερα...) να βγει σε global (ελπίζω ότι θα βγει) και να πέσει και λίγο η αρχική του τιμή.

 

 

 

Αξίζει τον κόπο να περιμένω μέχρι τότε;

 

 

 

Και να βολευτώ με

 

 

 

A: Κοίταξα κάτι παρεμφερές ( μεταλλικό σχεδιασμό ) και οικονομικό (100 ευρώ με την μεταφορά σε γνωστό κατάστημα.. Μου αρέσει ο μεταλλικός σκελετός και ξανά θέλω..) και κατέληξα στο lenovo K5 pro ( είδα, υστερεί σε επεξεργαστή, κάμερα, οθόνη, αλλά έχει μεγαλύτερη μπαταρία, μεταλλική κατασκευή, αρκετά παρόμοια χαρακτηριστικά και γενικά συμπαθητικές κριτικές.. Κατανοώ ότι το δικό μας , είναι μάλλον ακόμα καλύτερο..).

 

 

 

Το έχει ή αν το είχε μήπως κάποιος από εδώ, να μου πει την άποψη του, εάν όντως είναι παρόμοιο σε λειτουργίες με το δικό μας ;

 

 

 

Ή

 

 

 

B: Να πάω τώρα σε Redmi Note 8 Pro ; Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου πει την άποψή του για το αν είναι μεγάλη αναβάθμιση,

 

η μετάβαση στο note 8 prο (σίγουρα κατανοώ το ότι το ένα είναι 2019 και το άλλο είναι 2016 και έχω δει συγκριτικά σε όλες τις κατηγορίες είναι πολύ καλύτερο σαν χαρακτηριστικά) αλλά επειδή σκέφτομαι το Redmi Note 10Χ Pro, που πραγματικά το θεωρώ VFM αν κυκλοφορήσει, μπορώ να αναμένω.

 

 

 

Έτσι αν πάρω το Lenovo K5 pro θα δώσω τώρα 100 ευρώ και θα μπορώ να περιμένω άνετα το Redmi Note 10Χ Prο. ( 100+250)

 

Ενώ αν δώσω τώρα γύρω στα διακόσια ευρώ και δεν παίρνω μεταλλικό σχεδιασμό, στο τέλος το οικονομικό θα είναι περισσότερο στο σύνολό του, αν πάω στο 10Χ. (190 +250) αν υποθέσω ότι θα κάνει γύρω στα 250 το 10Χ προ.

 

 

 

Το δίλημμα μου έχει να κάνει σε αυτά τα 90 ευρώ διαφορά τώρα και στο ότι αν πάρω κάποιο τώρα θα το κρατήσω και δεν θα το πουλήσω μετά.

 

 

 

Οπότε με βάση ότι θα πάω κάποια στιγμή στο 10Χ

 

Τι μου προτείνεται να κάνω τώρα και ποιο να πάρω ;

 

 

 

Σίγουρα δεν θέλω να φύγω σε οικονομικά πάνω από 200 ευρώ τώρα.

 

 

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, ελπίζω σε κάποιες απόψεις σας, για να με βοηθήσουν στις επιλογές που θα κάνω προσωπικά και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Άλλαξε μπαταρία και βάλε μια από τις καινούργιες rom και θα έχεις και πάλι κινηταρα.

 

Στα υπόλοιπα δεν απαντάω γιατί εδώ συζητάμε θέματα που αφορούν το le2max και όχι ποιο κινητό τηλέφωνο να αγοράσουμε.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα βάλεις και μια πιο φρέσκα ρομ ... Κατά προτίμηση την derpfest του Χρήστου που είναι απίθανη και θα σου απογειώσει και την μπαταρία σου. Εγώ έχω το 6/128 τόσα χρόνια και η μπαταρία παίζει μια χαρά ακόμα με αυτή την ρομ.

Πάντως και το Lenovo που λες δεν είναι κακό για 90 ευρώ που έχει στην Κίνα. Το έχω και το έδωσα σε φίλη που είναι σιδεροφαγος και αντέχει ακόμα εδώ κι έναν χρόνο. Για θήκη ψιλοταιριαζει από redmi note7.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα πάλι firmware+modem, έκανα όλα τα wipes κι εκ νέου καθαρή εγκατάσταση την Derpfest Vanilla+opengapps pico με το twrp 3.3.1-3 του Cris. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εγκαταστήσω την 7.3 κάμερα και σε όλλες μου έκανε το ίδιο, ακόμη και στη νεότερη 7.4 που βγήκε. Μόνο με την 7.2 δεν έχω αυτό το θέμα και την κρατάω, μέχρι να βρώ τι συμβαίνει. Τραβάει κανονικά φωτογραφίες και μόλις την αποθηκεύει και πατάς εντός της κάμερας να την εμφανίσει, ανοίγει και μαυρίζει η οθόνη. Μέσω gallery είναι κομπλέ.

Τελικά ανακάλυψα πως για το "No internet", παρ'ότι λειτουργούσε κανονικά το wifi έφταιγε το AFWall+ κι έπρεπε να ενεργοποιήσω το NetworkStack. Επομένως αυτό λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μπαταρία και βάλε μια από τις καινούργιες rom και θα έχεις και πάλι κινηταρα.

 

Στα υπόλοιπα δεν απαντάω γιατί εδώ συζητάμε θέματα που αφορούν το le2max και όχι ποιο κινητό τηλέφωνο να αγοράσουμε.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Ισως το χειροτερο κινητο σε θεμα αλλαγης μπαταριας.

Εγω το εχω παρει στην γυναικα μου γιατι το βρηκα φθηνα αλλα οταν ζητησει μπαταρια δεν θα κατσω με θερμοπιστολα κλπ θα του σκασω μια στον τοιχο να γινει κομματια.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μπαταρία και βάλε μια από τις καινούργιες rom και θα έχεις και πάλι κινητάρα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Είμαι τελείως άσχετος με αλλαγές ρομ και όλα τα συναφή και γι αυτό δεν το πείραξα ποτέ, αλλά το κινητό είναι άψογο και δεν μου έβγαλε και ποτέ κανένα πρόβλημα.

Πάντα παρακολουθούσα το νήμα μας και σίγουρα ο Χρήστος έχει κάνει τέλεια πράγματα για το κινητό και έχει βοηθήσει σχεδόν όλους με τις μοναδικές συμβουλές και ενέργειες του και είναι άξιος πολλών μπράβο και συγχαρητηρίων!!

Θα το κοιτάξω το θέμα με κάποια καταστήματα που κοίταξα εδώ στην Θεσσαλονίκη, μήπως υπάρχει κανένας που να μπορεί να το δει και να την αλλάξει, εξαρτάται βέβαια και τι κόστος θα μου πει.

Καλή συνέχεια να έχεις!!

 

 

 

Θα σου πρότεινα βάλεις και μια πιο φρέσκα ρομ ... Κατά προτίμηση την derpfest του Χρήστου που είναι απίθανη και θα σου απογειώσει και την μπαταρία σου.

Πάντως και το Lenovo που λες δεν είναι κακό για 90 ευρώ που έχει στην Κίνα. Το έχω και το έδωσα σε φίλη που είναι σιδεροφαγος και αντέχει ακόμα εδώ κι έναν χρόνο.

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου και την άποψη σου!

 

Για το θέμα ρομ απάντησα και προηγούμενα...Απλά είμαι τελείως άσχετος...

Οπότε δεν θα προβώ σε κάτι που δεν γνωρίζω καθόλου και ούτε έχω κάποιον γνωστό που θα μπορούσε να με βοηθούσε σε αυτό...

Αν και όπως προείπα, μόνο το θέμα τις μπαταρίας με απασχολεί, σε όλα τα υπόλοιπα είναι σχεδόν σαν καινούριο..

 

Για την άποψη σου για το Κ5 σου είμαι υπόχρεος και την έλαβα πολύ σοβαρά υπόψιν μου.

 

Και σύμφωνα με τις δυο απαντήσεις που είχα, αυτήν την στιγμή, με βοηθήσατε να προσανατολιστώ σε αυτές τις 2 κατευθύνσεις.

Μήπως βρεθεί κάποιος να μπορέσει να αλλάξει την μπαταρία με κάποιο νορμάλ κόστος

ή αλλιώς θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα δοκιμάσω το Κ5 προ,

εξοικονομώντας προς το παρών κάποιο οικονομικό όφελος.

 

Να είσαι καλά και να περνάς όμορφα !!!

 

 

 

Ισως το χειροτερο κινητο σε θεμα αλλαγης μπαταριας.

Εγω το εχω παρει στην γυναικα μου γιατι το βρηκα φθηνα αλλα οταν ζητησει μπαταρια δεν θα κατσω με θερμοπιστολα κλπ θα του σκασω μια στον τοιχο να γινει κομματια.

 

Ωχ..Ωχ...Ωχ..

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος ήρωας και να μου πει ότι ίσως προσπαθήσει για την αλλαγή της μπαταρίας χεχεχε

 

Καλού κακού θα το τραβήξω και μια φωτογραφία να την έχω ενθύμιο, μήπως και πράξει το ίδιο μ' εσένα και μου το επιστρέψει κομματάκια για συναρμολόγηση.. Άσε που δεν ξέρω ούτε να συναρμολογώ τίποτα χαχαχα

 

Να είσαι καλά Λευτέρη, μου έδωσες κουράγιο, αλλά γέλασα κιόλας !!!

Link to comment
Share on other sites

Gapps Updater for EUI30s Vx by CBG.

Flash them through TWRP like any Gapps sip without any wipe.

This package updating and resolving Gapps issues on my latest EUI Roms.

https://t.me/CBG_LeMax2/52705

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες πηρα ενα Le max metaxeirismeno 25 ευρω.. Μολις το ειδα ειπα να μην το παρω..

Χτυπημενο παντου βρωμικο, το κουμπι ενεργοποιησης πατιονταν με το ζορι.. ειχε μια φαστμπουτ ρομ του cuoco92 (αυτη που ειχα περασει στο χρυσο και μου ειχε βγαλει την μαυρη οθονη και φαινοντανε και κακοανοιγμενο... κ.τ.λ. (να σε κλαινε οι ρεγκες δηλαδη):lol:

Τι μουρθε και τελικα το πηρα!!:) Το καθαριζω, wipe ολα, εκτος ιντερναλ, (ειχε ενα twrp του cuoco92) και παω να περασω την 30s΄αλλα οταν πηγα να βαλω το OTG, δεν...εμπαινε...!!! Το μισο ..περισευε εξω..:lol: Οποτε βαζω τα αρχεια στην ιντερναλ

περναω twrp 3.2.1, και οταν ανοιγει το twrp..μου ζηταει..κωδικο!

Ξαναπερναω το twrp του cuoco, factory reset kai ολα ..καλα..

Βαζω την ιδια ρομ του cuoco92 με fastboot commands, αλλαζω twrp σε 3.2.1-1 και κανεναν κωδικο. Ξεκλειδωσε.

Οποτε περναω στην ιντερναλ την 30ς, εγκατασταση και ολε!! Θα μου πειτε τωρα...τι τα γραφω ολα αυτα..? Δειτε τη συνεχεια!

Επιστρεφωντας σπιτι την επομενη και, καθως η γυναικα ανοιγει την πορτα του αυτοκινητου, γλυστραει το τηλ. απο το ταμλο,

 

και ..σπαει η οθονη σε 2 σημεια, γεμιζει ραγισματα μεχρι κατω και επισης, σπαει και το τζαμακι της φωτογ/κης μηχανης απο πισω

:ninja::):D:lol::lol::grin:

 

Και τωρα ..ποιο συνοπτικα..:) Βαζω στη ραγισμενη οθονη, ενα προστατευτικο για να μην διαλυση, την,βγαζω απο το τηλ,

την περναω στο γκρι le max, ανοιγω το τηλ, και, εμφανιζεται η οθονη, με το qfil, poy ειχα μεσα περασμενο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εκανα ολα τα απαραιτητα, και περασα την AOSiP home made toy Χρηστου που ειχα nandroid backup

Επαναφορα TWRP (πρωτα μονο data, μετα data kai case και system) τοκανα 2 φορες, πισω home twrp και, power-of, για να αλλαξω οθονη

Αλλαγη οθονης (περασα την δικη του, (μαμα) αυτη που εβγαζε τις γραμμες) και,ΤΠΤ. Και τις 2 φορες παλι γραμμες:(

 

Η AOSiP με τη σπασμενη οθονη: https://postimg.cc/gallery/vY72khN

Επισης να πω οτι με το σπασιμο σταματησε να δουλευει το μεσαιο και το αριστερο πληκτρο.

δουλευε μονο το πισω

 

Στην αλλη οθονη απο το gold, με κατι εντονα πειραματα, (βαλε-βγαλε) ειχα χαλασει την μητρικη..

Οποτε περνω τη μητρικη απο το σπασμενο και 3 αλλα κοματια που ταχα διαλυσει και συναρμολογω το gold

Περναω την σπασμενη οθονη, το βαζω στη μπριζα και οεοοο!!!!! βλεπω τη μπανταρια και αρχιζει να φορτωνει!!!!!

Εγκατασταση παλι fastboot rom CUOCO92-TWRP-30s kai ola κανονικα!

 

Ξαναδοκιμασα ολες τις αλλες οθονες και δεν ανοιγει καμια. Η σπασμενη ανοιγει και στα δυο τηλεφωνα!

Οι κωδικοι των 3ων τηλ ΔΕΝ ταιριαζουν μεταξυ τους. Οι κωδικοι της σπαζμενης.

https://postimg.cc/87x781h4

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

 

TT570-20-C-S8P2-N-T 160704 S

 

TA4160709 A

INO-QUADHDO570

W71246-V1

 

ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

 

TFT5K1805FPC1-B1-E

XA-E :6246

Pb

 

Αντε τωρα να βρω αυτους του κωδικους..:lol:

Αν καποιος ξερει καποιον τροπο ασ τον πει..

Αυτα τα ..ολιγα.. μετα απο 6 μηνες..

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη,

Σε θαυμάζω για την υπομονή σου , στο le pro 3 της συζύγου μου το έκανα 2 φορές qfil , μια μέρα φόρτιση και αφού δεν άνοιξε το φύλαξα να το θυμάμαι και της πήρα άλλο.

Τώρα δηλαδή το πρόβλημα είναι η οθόνη? Αν βρεις από μεταχειρισμένα μπορεί και να δουλέψουν?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη,

Σε θαυμάζω για την υπομονή σου , στο le pro 3 της συζύγου μου το έκανα 2 φορές qfil , μια μέρα φόρτιση και αφού δεν άνοιξε το φύλαξα να το θυμάμαι και της πήρα άλλο.

Τώρα δηλαδή το πρόβλημα είναι η οθόνη? Αν βρεις από μεταχειρισμένα μπορεί και να δουλέψουν?

 

Γεια σου Loui..

Αυτη η τελευταια φαση, αυτο εδειξε..

αλλα με τα ηλεκτρονικα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τπτ..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι! Έχει βγει καμία καλή νέα Ρομ μετά την derpfest του Ιουνίου;
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ξεκιναει και η 30s kai h AOSiP, μου βγαζει στην αρχη

το κοκκινο εικονιδιο του cuoco, kai, παρα τα format και τα wipe

δεν φευγει με τιποτα.. (προφανως απο την εγκατασταση της fastboot rom, meta την qfil)

Αρχηγε εχει καποιο σημειο να παω να το σβησω?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ξεκιναει και η 30s kai h AOSiP, μου βγαζει στην αρχη

το κοκκινο εικονιδιο του cuoco, kai, παρα τα format και τα wipe

δεν φευγει με τιποτα.. (προφανως απο την εγκατασταση της fastboot rom, meta την qfil)

Αρχηγε εχει καποιο σημειο να παω να το σβησω?

 

Το splash image είναι αυτό. Η βάλε την 30σ φουλ τη δική μου νατο πάρει η βάλε το τελευταίο twrp 3.4.0 pot έβγαλα και βάλτο από εκεί global splash η βρες το σκέτο ζιπ.. κάπου είναι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το splash image είναι αυτό. Η βάλε την 30σ φουλ τη δική μου νατο πάρει η βάλε το τελευταίο twrp 3.4.0 pot έβγαλα και βάλτο από εκεί global splash η βρες το σκέτο ζιπ.. κάπου είναι.

 

TWRP ..3.4.0 .?? νομιζα τελευταιο 3.3.1-3.. που ειναι αυτο?

Για το splash image.. Μαλλον εγω δεν το διατυπωσα σωστα.. ΕΚΤΟΣ και, εαν μεσα στο splash image

ειναι και αυτη η εικονα: https://postimg.cc/ZvxDmXgc (αυτην ενοω)

Εδω αντι για τα χρωματα της Leeco την ωρα που ανοιγει

δειχνει τα χρωματα του cuoco. Μετα ανοιγει κανονικα το ανιμεισιον το δικο σου

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

TWRP ..3.4.0 .?? νομιζα τελευταιο 3.3.1-3.. που ειναι αυτο?....

https://t.me/CBG_LeMax2/51448

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

TWRP ..3.4.0 .?? νομιζα τελευταιο 3.3.1-3.. που ειναι αυτο?

Για το splash image.. Μαλλον εγω δεν το διατυπωσα σωστα.. ΕΚΤΟΣ και, εαν μεσα στο splash image

ειναι και αυτη η εικονα: https://postimg.cc/ZvxDmXgc (αυτην ενοω)

Εδω αντι για τα χρωματα της Leeco την ωρα που ανοιγει

δειχνει τα χρωματα του cuoco. Μετα ανοιγει κανονικα το ανιμεισιον το δικο σου

Ναι αυτό είναι το splash img

TWRP 3.4.0-0

https://t.me/CBG_x2_Roms/519

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το splash image είναι αυτό. Η βάλε την 30σ φουλ τη δική μου νατο πάρει η βάλε το τελευταίο twrp 3.4.0 pot έβγαλα και βάλτο από εκεί global splash η βρες το σκέτο ζιπ.. κάπου είναι.

 

Και στα 2 τηλ που δεν ειχαν οθονη, περασα την φουλ 30σ, διπλα φορματ και wipe, αλλα δεν εφυγε

Μεσα στη βερσιον 21 βρηκα το splash image.. Κανει να περασω αυτο?, με φαστβοοτ Η το τελευταιο twrp?

Γιατι στη βερσιον 23 splash image δεν βρηκα..

 

ok Καθαρισε με το fastboot

Ευχαριστω Αρχηγε

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 τηλ που δεν ειχαν οθονη, περασα την φουλ 30σ, διπλα φορματ και wipe, αλλα δεν εφυγε

Μεσα στη βερσιον 21 βρηκα το splash image.. Κανει να περασω αυτο?, με φαστβοοτ Η το τελευταιο twrp?

Γιατι στη βερσιον 23 splash image δεν βρηκα..

 

ok Καθαρισε με το fastboot

Ευχαριστω Αρχηγε

 

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αλλάξει την αρχική αρχική εικόνα όταν ανοίγει το κινητό (όχι το boot animation!) οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αλλάξει την αρχική αρχική εικόνα όταν ανοίγει το κινητό (όχι το boot animation!) οδηγίες εδώ.

Ευχαριστω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγκατεστημένη την εξαιρετική MIUI Global 11.0.6, για την οποία ευχαριστώ ιδιαιτέρως το δημιουργό της, αντιμετωπίζω το εξής: όταν προσπαθώ να κάνω local backup, εμφανίζεται το μήνυμα "Some apps may not be able to backed up or restored".

Και όντως, παρατηρήθηκε ότι κάποιες εφαρμογές γίνονται backup χωρίς πρόβλημα, ενώ κάποιες άλλες όχι.

Ψάχνοντας, βρέθηκαν τα εξής:

https://c.mi.com/thread-2071539-1-0.html

https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-backup-function-broken.49381/

Αν καταλαβαίνω καλά, στα παραπάνω γίνεται αναφορά σε παλιότερες εκδόσεις MIUI, όπου "This happens because app developers can forbid backups", "The only way to unlock it is by decompiling services.jar, changing a single line, then recompiling, then flashing to your ROM with proper permissions" και "in BackupManagerServiceInjector.smali, sget-boolean v0, Lmiui/os/Build;->IS_INTERNATIONAL_BUILD:Z, Needs to be replaced with: const/4 v0, 0x0"

Θα έκανα backup με άλλο τρόπο, όπως Titanium Backup, όμως υπάρχει περιορισμός μη ύπαρξης root στη συσκευή στην οποία είναι ανάγκη να γίνει restore.

Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και γνωρίζει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ, ψάχνω για θηκη μιας και η δική μου έσπασε Αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι να έρθει από Κίνα .

Από Ελλάδα οι επιλογες είναι ελάχιστες, υπάρχει κάποιος που να πουλάει θηκη έστω και μαύρη σιλικόνη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

μηπωσ καποιοσ μπορει να μου προτεινει καποια μπαταρια που να αξιζει ?????

 

απο εδω αξιζει καμια https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200808085919&origin=y&SearchText=LeEco+Le+Max+2+battery

 

ευχ.....

Link to comment
Share on other sites

New build for LeEco LeMax2 (x2) is available

*by CrisBalGreece

 

Build date: 08 August 2020

File size: 1.4G

ℹ️ Version: GAPPS

 

▫️ Download

https://sourceforge.net/projects/derpfest/files/x2/DerpFest-10-Official-x2-20200808.zip/download

 

▫️ Changelog

https://raw.githubusercontent.com/CrisBalGreece/derp_Updater-Stuff/master/x2/Changelog.txt

 

▫️ Support

https://t.me/CBG_LeMax2

 

#x2 #StayDerped

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

μηπωσ καποιοσ μπορει να μου προτεινει καποια μπαταρια που να αξιζει ?????

 

απο εδω αξιζει καμια https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200808085919&origin=y&SearchText=LeEco+Le+Max+2+battery

 

ευχ.....

Προσωπικα και απο αναφορες εδω στο φορουμ η HSABAT https://www.aliexpress.com/item/32875310678.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.f5294be8NetLTD&algo_pvid=f257d957-a2c8-40b8-9699-1550f1778678&algo_expid=f257d957-a2c8-40b8-9699-1550f1778678-4&btsid=0ab6f81e15969524389092358e2321&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_και η μαμα https://www.aliexpress.com/item/32886088715.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e334be8xoe9vz&algo_pvid=12c29b02-4170-4361-ad1c-dd869bc55e4a&algo_expid=12c29b02-4170-4361-ad1c-dd869bc55e4a-1&btsid=0be3764315969523088395260eddc5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ ειναι και αυτες που αγοραζουν συνηθως. Και εγω την HSABAT θα παραγγειλω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...