Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@spyro75, κοίταξε καταρχήν εάν είναι θέμα software, δηλαδή εγκατέστησε μια άλλη ρομ, δόξα τω Θεό και τα παιδιά του φόρουμ έχουμε αρκετές. Εάν το πρόβλημα συνεχίζεται τότε φυσα το με αέρα (κομπρεσέρ εννοείται). Μου έχει συμβεί ξανά καλοκαίρι σε άλλη συσκευή που είχα ρίξει σε λακκούβα (κατά λάθος). Εάν δεν φτιάξει τότε χρησιμοποιείς hands-free ή πας για αλλαγή μικροφώνου με όλους τους κινδύνους που συνεπάγεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι....

Είμαι με την τελευταία miui v1 όμως δηλαδή την πρώτη του Ιουλίου. Όσοι έβαλαν τις επόμενες ν2 ν3 έκαναν dirty ή clean installation ;

Συνήθως εγώ κάνω clean αλλά τώρα με έπιασε σπαρίλα και βαριέμαι να ξαναστεινω εφαρμογές, μεηλ κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Υπαρχει εκδοση x821? Ενδιαφερομαι να παρω για ενα φιλο ενα μεταχειρισμενο le max 2 και μου λεει το παιδι που το πουλαει οτι το κουτι γραφει x822 αλλα στο information της συσκευης γραφει x821. Ειναι οκ κατι τετοιο; Ποια η διαφορα απο το πχ x820?

 

Εκανα μια γρηγορη αναζητηση και καταλαβα για παραδειγμα οτι ο x820 εχει 800αρα ενω ο x829 δεν εχει. Αλλα δεν βρηκα κατι αλλο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Υπαρχει εκδοση x821? Ενδιαφερομαι να παρω για ενα φιλο ενα μεταχειρισμενο le max 2 και μου λεει το παιδι που το πουλαει οτι το κουτι γραφει x822 αλλα στο information της συσκευης γραφει x821. Ειναι οκ κατι τετοιο; Ποια η διαφορα απο το πχ x820?

 

Εκανα μια γρηγορη αναζητηση και καταλαβα για παραδειγμα οτι ο x820 εχει 800αρα ενω ο x829 δεν εχει. Αλλα δεν βρηκα κατι αλλο.

Απ οσο θυμάμαι, μονο το χ829 δεν εχει την 800

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Υπαρχει εκδοση x821? Ενδιαφερομαι να παρω για ενα φιλο ενα μεταχειρισμενο le max 2 και μου λεει το παιδι που το πουλαει οτι το κουτι γραφει x822 αλλα στο information της συσκευης γραφει x821. Ειναι οκ κατι τετοιο; Ποια η διαφορα απο το πχ x820?

 

Εκανα μια γρηγορη αναζητηση και καταλαβα για παραδειγμα οτι ο x820 εχει 800αρα ενω ο x829 δεν εχει. Αλλα δεν βρηκα κατι αλλο.

 

821 ηταν η εκδοση για ινδια, δεν εχει καμμια διαφορα απο 820 η 822 παρα μονο η ρομ που φοραει, αν φλασαρει μια απο τις ρομ του crisbal θα γραφει μετα 820 θα εξαφανιστει το 821 στην 1η σελιδα γραφει για το encryption που εχει η ινδικη ρομ που φοραει και τι πρεπει να κανει καποιος για να αλλαξει ρομ.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει Footej Camera και βλέπω στην εγγραφή βίντεο κάνει πολύ συχνά εστίαση με αποτέλεσμα να θολώνει στιγμιαία το βίντεο. Ξέρετε τι παίζει; έχω την 2.0.7 build 103
Link to comment
Share on other sites

26s Pure Aroma Final v.6 edition 10072017

 

 

Είχα περάσει τη rom (την τότε έκδοση) πριν καναδυό βδομάδες και είχα αντιμετωπίσει θέμα με το root γενικά και με την επαναφορά backup από το titanium. Έβλεπα τα backup, αλλά μπορούσα να επαναφέρω μόνο τα δεδομένα, όχι και τις εφαρμογές. Αν κρατούσα νέο backup κι έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή, μόνο τότε μπορούσα να κάνω κανονικά επαναφορά εφαρμογή και δεδομένα.

 

Έκανα δοκιμές με πολλές rom και χθες έβαλα την 26s Pure Aroma Final v.6 edition 10072017. Ενώ σε καμιά άλλη rom δεν έχω θέμα με τα backup, μου το έκανε πάλι με αυτήν. Οι εγκαταστάσεις των rom είναι πάντα clean με full wipe τα πάντα. Εν πάση περιπτώσει, μικρό το κακό αφού μπορώ να επαναφέρω τα δεδομένα. Κι επίσης δεν είχα θέμα ούτε με su αυτή τη φορά ούτε με magisk.

 

Από μπαταρία είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πω εντυπώσεις. Ένα πράγμα που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν ο πολύ δυνατός ήχος στο bluetooth. Πάντα είχα τέρμα την ένταση για ν' ακούω τον άλλον και πάλι ζοριζόμουν αρκετές φορές, αλλά με τη rom αυτή ο ήχος είναι ανέλπιστα δυνατός. Δεν ξέρω τι έχεις κάνει, αλλά μπράβο. Και για την υπόλοιπη rom μπράβο, απλά αυτό με εξέπληξε :P

 

Και σχετικά με το safety net, έκανα εγκατάσταση από το twrp το zip που δίνεις στο post, αλλά και πάλι δεν το περνάει. Βγάζει CTS profile mismatch.

 

Κι ακόμη κάτι τελευταίο. Στην τελευταία tele, ο dialer εμφανίζει ολόκληρο το όνομα αυτού που παίρνει τηλέφωνο, όσο μεγάλο κι αν είναι. Φτάνουν τα γράμματα μέχρι την άκρη της οθόνης και συνεχίζουν στην κάτω σειρά. Υπάρχει αυτός ο dialer στο zip που δίνεις στο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947 ή είναι μόνο στην τελευταία tele;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Υπαρχει εκδοση x821? Ενδιαφερομαι να παρω για ενα φιλο ενα μεταχειρισμενο le max 2 και μου λεει το παιδι που το πουλαει οτι το κουτι γραφει x822 αλλα στο information της συσκευης γραφει x821. Ειναι οκ κατι τετοιο; Ποια η διαφορα απο το πχ x820?

 

Εκανα μια γρηγορη αναζητηση και καταλαβα για παραδειγμα οτι ο x820 εχει 800αρα ενω ο x829 δεν εχει. Αλλα δεν βρηκα κατι αλλο.

 

Αν στο κουτί γράφει χ822 πάρτο με κλειστά τα μάτια. Είναι η καλύτερη έκδοση που βγήκε με την 820 με πολύ καλό σενσορα και 800αρα. Το 821 το λέει γιατί φοράει Indian rom. Τσέκαρε και το IMEI ID να συμφωνεί με του κουτιού.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

. Στην τελευταία tele, ο dialer εμφανίζει ολόκληρο το όνομα αυτού που παίρνει τηλέφωνο, όσο μεγάλο κι αν είναι. Φτάνουν τα γράμματα μέχρι την άκρη της οθόνης και συνεχίζουν στην κάτω σειρά. Υπάρχει αυτός ο dialer στο zip που δίνεις στο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947 ή είναι μόνο στην τελευταία tele;

 

Κάνει και γι αυτή τη ρομ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο θυμάμαι, μονο το χ829 δεν εχει την 800

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Χ825 & Χ829 USA editions χωρίς 800αρα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κουτί γράφει χ822 πάρτο με κλειστά τα μάτια. Είναι η καλύτερη έκδοση που βγήκε με την 820 με πολύ καλό σενσορα και 800αρα. Το 821 το λέει γιατί φοράει Indian rom. Τσέκαρε και το IMEI ID να συμφωνεί με του κουτιού.

 

Πρέπει να έχεις δίκιο. Το πήραμε. Το είδε το φιλαράκι και τρελάθηκε. (όντως κινητάρα από το λίγο που το έπαιξα)

 

Ποιά rom είναι η πιο απροβλημάτιστη δεδομένου οτι απλά μια μέρα θα το φλασάρω και μετά θα το δουλεύει απλός χρήστης;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom είναι η πιο απροβλημάτιστη δεδομένου οτι απλά μια μέρα θα το φλασάρω και μετά θα το δουλεύει απλός χρήστης; :)

 

Aroma v5 stock χωρίς Root κλπ Απροβλημάτιστη για regular users. Μετά αν θέλει ποιο εξειδίκευση πάει σε tele_26 με εφαρμογές Google αντί για μαμά ή Aroma v5 moded με πολλές επιλογές στην εγκατάσταση. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κι ακόμη κάτι τελευταίο. Στην τελευταία tele, ο dialer εμφανίζει ολόκληρο το όνομα αυτού που παίρνει τηλέφωνο, όσο μεγάλο κι αν είναι. Φτάνουν τα γράμματα μέχρι την άκρη της οθόνης και συνεχίζουν στην κάτω σειρά. Υπάρχει αυτός ο dialer στο zip που δίνεις στο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947 ή είναι μόνο στην τελευταία tele;

 

Κάνει και γι αυτή τη ρομ..

 

Δεν κάνει για την 26s Pure Aroma Final v.6 edition 10072017. Μπαίνει σε bootloop...

Link to comment
Share on other sites

Aroma v5 stock χωρίς Root κλπ Απροβλημάτιστη για regular users. Μετά αν θέλει ποιο εξειδίκευση πάει σε tele_26 με εφαρμογές Google αντί για μαμά ή Aroma v5 moded με πολλές επιλογές στην εγκατάσταση. ;)

 

Δεν πρόκειται να ασχοληθεί πολυ. Αυτό που τον νοιάζει είναι να έχει καλή αυτονομία αλλά χωρίς να δημιουργούνται προβλήματα (η γλώσσα δεν τον απασχολεί ουτε ποιες εφαρμογες θα εχει). Θα μου το δώσει μια μέρα, θα το φλασάρω και τέλος. Από ότι βλέπω στο πρώτο μήνυμα υπάρχουν όλα όσα θα χρειαστώ (οδηγίες, roms κλπ)

 

Τώρα για να δω ποιά φοράει υποθέτω ότι θα το δω στο information της συσκευής.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ξερετε που μπορω να βρω μικροφωνο ανταλλακτικο για το χ829. Ευχαριστω...

Δες στο αλιεξπρες

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ασχοληθεί πολυ. Αυτό που τον νοιάζει είναι να έχει καλή αυτονομία αλλά χωρίς να δημιουργούνται προβλήματα (η γλώσσα δεν τον απασχολεί ουτε ποιες εφαρμογες θα εχει). Θα μου το δώσει μια μέρα, θα το φλασάρω και τέλος. Από ότι βλέπω στο πρώτο μήνυμα υπάρχουν όλα όσα θα χρειαστώ (οδηγίες, roms κλπ)

 

Τώρα για να δω ποιά φοράει υποθέτω ότι θα το δω στο information της συσκευής.

 

Μου στειλε screenshot και γράφει EUI 5.8.019s. Από άποψη μπαταρίας ή σταθερότητας αξίζει να φλασάρω άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια,μου εβγαλε κατι αλλο τωρα.Παιζει μονο το ενα ηχειο,υπαρχει κατι που μπορω να κανω η παω για αλλαγη ηχειου;;;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει για την 26s Pure Aroma Final v.6 edition 10072017. Μπαίνει σε bootloop...

 

Φυσικά θα δεν κάνει δεν έχει καμία σχέση. Με ρώτησες αν από την προηγούμενη τελε 23 κάνει στην τωρινή 26. Γι αυτό σου είπα ναι. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την ερώτηση. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια,μου εβγαλε κατι αλλο τωρα.Παιζει μονο το ενα ηχειο,υπαρχει κατι που μπορω να κανω η παω για αλλαγη ηχειου;;;

 

Ποιο ηχείο δεν ακούγεται; Έχει ένα στη βάση κι ένα στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλε screenshot και γράφει EUI 5.8.019s. Από άποψη μπαταρίας ή σταθερότητας αξίζει να φλασάρω άλλη;

 

Αν δεν έχει θέματα μια χαρά είναι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια,μου εβγαλε κατι αλλο τωρα.Παιζει μονο το ενα ηχειο,υπαρχει κατι που μπορω να κανω η παω για αλλαγη ηχειου;;;

 

Από όσο ξέρω ένα ηχείο έχουμε έτσι κι αλλιώς. Η άλλη τρύπα είναι για ομοιομορφία design. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει θέματα μια χαρά είναι. ;)

 

Θέματα δεν νομίζω να έχει προλάβει να δει. Πιο πολύ για την μπαταρία ρωτάω. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...