Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποιησης 160 χαρακτηρων sms στο Le Max 2 χωρίς να κατεβάσω κάποιο sms application όπως το Go pro SMS.

Έχω το τελευταίο stable μανίσιο firmware.

 

Ευχαριστώ...!

Link to comment
Share on other sites

Με Tele 23s και tele 26s παιζουν μια χαρα. Μονο το v4a δεν παιζει με τα cdla

 

Και όταν κάνεις κλείσεις ή σου κάνουν σε ακούν κανονικά; ή πολύ μακριά; ακούγεσαι από το μικρόφωνο; έχω το πρόβλημα αυτό με την 19 idian!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πριν περίπου 2 εβδομάδες μου ήρθε το le max 2 x829 4/64.Μετα από πολύ ψάξιμο,bricks κατάφερα να βάλω την lineage os.Ολα καλά στην αρχή.Το κινητό άρχιζε να παθαίνει κολλήματα ή εννοώντας ή η οθόνη να μένει κλειστεί την ώρα ο που το ξεκλειδωνα.Μετα έβαλα rr την τελευταια....Πάλι τα ίδια .Εκεί που το κινητό ήταν μία χαρά κάποια στιγμή ή πάγωνε η οθόνη αν ήταν ανοιχτό,ή κολλάγε στην μαύρη οθόνη οταν ήταν ξεκλειδώσουμε με αποτέλεσμα μετά να θέλει hard reboot.Σημερα έψαξα και έβαλα την miui την τελευταια του chrisbal και νόμιζα ότι έλυσα το θέμα μου μιας και όλα δούλευαν ρολόι μεχρι που πάλι παρουσιάστηκε το ίδιο.Την ώρα που το φορτιζα πιάνω να δω μην έχω καμία ειδοποίηση και πάλι είχε κολλήσει στην μαύρη οθόνη.Κανω reboot,μετά την ώρα που διάβαζα εδώ στο forum πάλι τα ίδια.Εκεί που δουλεύουν όλα καλά κολλάει και μένει η οθόνη εκεί...Το κάνει με και χωρίς τον φορτιστή...Τώρα στέλνω από αυτό.Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ,μόνο κωδικό για το mi account μιας και είχα το mi max και το έδωσα για να πάρω αυτό.Μπορει κάποιος να βοηθήσει ;Θέλω την rom γτ λατρεύω το miui.Ολες τι φορές το κινητό ήταν στο ιντερνέτ.(Δεδομένα,Wifi)

Θα σε στεναχωρησω αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι θεμα rom...εμενα για hardware issue μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όταν κάνεις κλείσεις ή σου κάνουν σε ακούν κανονικά; ή πολύ μακριά; ακούγεσαι από το μικρόφωνο; έχω το πρόβλημα αυτό με την 19 idian!!!
Ολα μια χαρα. Καθαρα και δυνατα. Τελικα ομως εχω διαπιστωσει οτι ολοι εχουμε τα μικροθεματακια μας με το κινητο. Αλλουνου αναβοσβηνει η οθονη, αλλος τρωει restart μολις χασει το σημα, αλλος εχει θεμα με ακουστικα μικροφωνο, αλλος δεν φορτιζει πληρως, αλλος δεν εχει wifi, εγω βγαζω πολυ σκουρες φωτογραφιες κι ας εχω αλλαξει 5-6 καμερες, και δεν εχω βρει τροπο να συνδεω το κινητο με το πισι και να μεταφερω αρχεια, κι ας εχω περασει drivers περιπου 10000 φορες.. για να μην αναφερω καθολου το δακτυλικο που το εχουν οι 7 στους 10. Οσο να πεις τα εχουμε τα θεματακια μας. Και πολλα μαλιστα. :( Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρησω αλλα πολυ φοβαμε οτι δεν ειναι θεμα rom...εμενα για hardware issue μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα μια χαρα. Καθαρα και δυνατα. Τελικα ομως εχω διαπιστωσει οτι ολοι εχουμε τα μικροθεματακια μας με το κινητο. Αλλουνου αναβοσβηνει η οθονη, αλλος τρωει restart μολις χασει το σημα, αλλος εχει θεμα με ακουστικα μικροφωνο, αλλος δεν φορτιζει πληρως, αλλος δεν εχει wifi, εγω βγαζω πολυ σκουρες φωτογραφιες, και δεν εχω βρει τροπο να συνδεω το κινητο με το πισι και να μεταφερω αρχεια, κι ας εχω περασει drivers περιπου 10000 φορες.. Οσο να πεις τα εχουμε τα θεματακια μας. Και πολλα μαλιστα. :(

 

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο για τον λόγο αυτό ρωτάμε συνέχεια και πάμε βήμα βήμα και δεν έχουμε αλλάξει ρομ ακόμα μετά από την αγορά του, μόνο δακτυλικό αποτύπωμα έχω εγώ πρόβλημα και αυτό που ανέφερα με τα ακουστικά τα οποία δεν τα έχω τσεκάρει με άλλο τηλέφωνο ακόμα!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποιησης 160 χαρακτηρων sms στο Le Max 2 χωρίς να κατεβάσω κάποιο sms application όπως το Go pro SMS.

Έχω το τελευταίο stable μανίσιο firmware.

 

Ευχαριστώ...!

 

Καλημέρα. Προς το παρόν όχι. Μονό με έξτρα SMS apk.. Textra κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρησω αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι θεμα rom...εμενα για hardware issue μου κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα μια χαρα. Καθαρα και δυνατα. Τελικα ομως εχω διαπιστωσει οτι ολοι εχουμε τα μικροθεματακια μας με το κινητο. Αλλουνου αναβοσβηνει η οθονη, αλλος τρωει restart μολις χασει το σημα, αλλος εχει θεμα με ακουστικα μικροφωνο, αλλος δεν φορτιζει πληρως, αλλος δεν εχει wifi, εγω βγαζω πολυ σκουρες φωτογραφιες κι ας εχω αλλαξει 5-6 καμερες, και δεν εχω βρει τροπο να συνδεω το κινητο με το πισι και να μεταφερω αρχεια, κι ας εχω περασει drivers περιπου 10000 φορες.. για να μην αναφερω καθολου το δακτυλικο που το εχουν οι 7 στους 10. Οσο να πεις τα εχουμε τα θεματακια μας. Και πολλα μαλιστα. :(

Περα απ το θεμα με τα cdla ακουστικα που δε δουλευουν κατα την διαρκεια κλησεων και την καμερα που δε με απασχολει(δε ξέρω αν βγάζει καλές ή οχι φωτος), με την rr marshmallow είμαι υπερ ευχαριστημένος! Ειναι οτι Ζητούσα!

Αψογο fp, αυτονομια(με greenify) καλη, σημα δικτυου και wifi αψογο!

 

Αν εχει κανεις θεματα με eui, ας κανει ενα κοπο να την δοκιμασει, απλα να διαπιστώσει αν εχει προβλημα η συσκευη του

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Περα απ το θεμα με τα cdla ακουστικα που δε δουλευουν κατα την διαρκεια κλησεων και την καμερα που δε με απασχολει(δε ξέρω αν βγάζει καλές ή οχι φωτος), με την rr marshmallow είμαι υπερ ευχαριστημένος! Ειναι οτι Ζητούσα!

Αψογο fp, αυτονομια(με greenify) καλη, σημα δικτυου και wifi αψογο!

 

Αν εχει κανεις θεματα με eui, ας κανει ενα κοπο να την δοκιμασει, απλα να διαπιστώσει αν εχει προβλημα η συσκευη του!

Καλημερα. Το είχα πει από την αρχή. Προσανατολιστείτε προς MM roms που είναι σταθερές γιατί υπάρχει επίσημο source code. Τώρα όσο αφορά σήμα δίκτυο Fingerprint φωτογραφίες κλπ έχω φλασαρει πάνω από 1000 ρομ που φτιάχνω και μέχρι σήμερα όλα δουλεύουν άψογα και ακαριαία.. Μάλλον το πως βάζεις και τι κάνεις φταίει και σε αρκετές περιπτώσεις σίγουρα και η αστοχία υλικού. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! εχω το le max2 x829, οπως το πηρα μαμα! δεν εχω κανει ποτε εγκατασταση καποιας ρομ σε κανενα κινητο μου. διαβαζω πως πολλες φορες καποιοι ειχαν διαφορα προβληματα. αποφάσισα να κανω εγκατασταση μια ρομ γιατι δεν μου αρεσουν οι κινεζιες που εχει μεσα και να κερδισω καποια νεα χαρακτηριστικα. εχει να μου προτεινει καποιος μια ρομ με την οποια δουλευουν καμερα, fingerprint, κλπ.

θα εκτιμουσα πολυ να εχω και εναν συνδεσμο με τις οδηγιες εγκαταστασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι RR ( φόρεσα και ΜΜ αλλά και nougat. ) Πολύ παραμετροποιησιμες αλλά έχουν θέματακια με θερμοκρασίες και με μπαταρία που είναι λες και είναι τρύπια κι αδειάζει. Επισης γενικά σαν rom είναι σκοτεινές. Εκεί που μαμανε όμως είναι στην κάμερα. Το μαμά camera app απλά μαμαει. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλές οι RR ( φόρεσα και ΜΜ αλλά και nougat. Πολύ παραμετροποιησιμο αλλά έχουν θέματακια με θερμοκρασίες και με μπαταρία που είναι λες και είναι τρύπια κι αδειάζει.

 

Νομίζω ότι στην ΜΜ που είναι σταθερή και με ΑΚΤ μαζί είναι καλά. Δεν την έχω κρατήσει βέβαια πάνω από 1-2 μέρες λόγω φλας αλλά πιστεύω είναι οκ για καθημερινή χρήση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακτ hawkpepper, rr marshmallow, greenify.

Καθημερινα είναι 4-5 ωρες σοτ, μονο με 3g/2g συν παιχνίδι (bloons td5)

Πιστευω με wifi θα ανεβει αισθητα.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Το V4A στην MIUI μήπως δεν δουλεύει;

Δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά στην ποιότητα-ένταση κλπ.

Αν κάποιος ξέρει; Cris;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Το V4A στην MIUI μήπως δεν δουλεύει;

Δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά στην ποιότητα-ένταση κλπ.

Αν κάποιος ξέρει; Cris;

 

Έβαλες τα αρχεία kernel & profiles ? Κοίτα αρχική σελίδα για οδηγίες.. ;)

Επίσης παίζει και σε συνδυασμό με DOLBY Music profile..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άστο.. Είχε αυτό με 8/128... https://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-mi-note-2-ds-black-1198345.html

Όλα τα λεφτά αλλά πολλά τα λεφτά. Άρη.. :lol:

Skroutz.gr βέβαια 445...

 

6/128 είναι. Αν ήταν 8gb θα το σκεφτόμουν και εγώ πολύ. Αν ήτανε και 300 euro θα το σκεφτόμουνα ακόμα περισσότερο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και πάλι.. Επιστρέφω με την ίδια ερώτηση..

 

Ξέρουμε πότε θα ανέβει η European Miui8 7.7.7.1? :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλώδιο blitzwolf να προτιμήσω? Γιατί βλέπω tc2,tc5, tc4 ... και έχω χαθεί.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην aroma 26 s είχε κάπου ενεργοποίηση ζουμ με 3 χτυπήματα. Στην τελε δεν το βρίσκω. Που είναι; Η μήπως δεν υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε την σειρά Ampcore που είναι η πιο αντοχής και υποστηρίζει QC. Από μέγεθος ότι σε βολεύει εσένα

Άρα το TC κάτι έχει σχέση με το μήκος. Οκ ευχαριστώ.

 

leeco le max 2 tele26s v45

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και πάλι.. Επιστρέφω με την ίδια ερώτηση..

 

Ξέρουμε πότε θα ανέβει η European Miui8 7.7.7.1? :D

 

Αν όλα πάνε καλά ίσως από Τετάρτη..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην aroma 26 s είχε κάπου ενεργοποίηση ζουμ με 3 χτυπήματα. Στην τελε δεν το βρίσκω. Που είναι; Η μήπως δεν υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις >Προσβασιμότητα >Κινήσεις Μεγέθυνσης >Ενεργοποίηση.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το V4A στην MIUI μήπως δεν δουλεύει;

Δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά στην ποιότητα-ένταση κλπ.

Αν κάποιος ξέρει; Cris;

βάλε μέσα στον φάκελο v4a τους φακέλους kernel και profile που έχει ο cris στην πρώτη σελίδα. Τσεκαρε ότι ο driver έχει κάτσει κανονικά. V4a settings/ driver status. Δεν πρέπει να έχει μόνο μηδενικά. Ενεργοποησε το headset kai phone speaker. Eνεργοποιησε και στις δύο αυτές κατηγορίες την επιλογή convolver. Mπες μέσα στο convolver kai επέλεξε το dolby surround prologic και στις δύο κατηγορίες. Ενεργοποιησε ΚΑΙ το dolby atmos kαι βάλτο στην κατηγορία music. Απόλαυσε κορυφαίο ήχο.. join the club. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Η miui camera δεν μου δουλεύει στην tele26sv45. Moυ λέει ότι έχει σταματήσει η εφαρμογή. Και η μανίσια με απαγοητεύει συνεχώς. Όταν έχω από μπροστά μου φως, όπως το φως από ένα παράθυρο για παράδειγμα, η φωτογραφία βγαίνει σκοτεινή, ενώ ένα xiaomi redmi 3s που βγάζω την ίδια φώτο βγαίνει μια χαρά φωτεινή. Όταν είναι από πίσω μου το φως η φωτογραφία βγαίνει μια χαρά. Και το υποτιθέμενο OIS που έχει δεν μου φαίνεται ότι το έχει. Αν ξέρει κάποιος καμιά καλή ρύθμιση ας μας πει γιατί κρίμα την 21mp κάμερα που έχει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...